Nie jesteś poważny dla tych, którzy są na biopaliwo?

surowy olej roślinny, diester, bioetanol lub inne biopaliwa lub paliwa pochodzenia roślinnego ...
agriculturegaia
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 112
Rejestracja: 19/03/08, 20:21

Nie jesteś poważny dla tych, którzy są na biopaliwo?




przez agriculturegaia » 03/07/08, 10:11

Musisz zachować uważność, mieć krytyczny i otwarty umysł. Weźmy przykład biopaliwa. Tutaj pszenica, rzepak, słonecznik; palma olejowa, trzcina cukrowa, soja i kukurydza w krajach południowych są obecnie wykorzystywane do produkcji paliwa do samochodów... We Francji lobby rolnictwa przemysłowego aktywnie wspierane przez państwo od czasu reformy europejskiej w 1992 r. stworzyło nowe rynki zbytu dla swojej masowej produkcji. Ten boom na biopaliwa ożywia także machinę nawozów i pestycydów (patrz Biuletyn nr 1), co doprowadzi do zniszczenia rezerwuarów różnorodności biologicznej, którymi są ugory. Od Indonezji po Brazylię, przez Kamerun, rzadkie, nienaruszone lasy tropikalne są niszczone, aby zrobić miejsce dla nowych upraw. Prowadzi to bezpośrednio do eksplozji cen setek podstawowych produktów w świecie, w którym żyje 1 miliard ludzi wiecznie głodnych. Biopaliwo w takim samym stopniu jak ropa naftowa przyczynia się do efektu cieplarnianego, powodując globalne ocieplenie. Biopaliwo wcale nie jest ekologiczne: badania to potwierdzają i nie są podważane. Na całym świecie jednak rośnie tam coraz więcej fabryk i rafinerii, co oznacza, że ​​inwestycje w biopaliwa doprowadzą do jego masowego wykorzystania. Jest duży, ale bardzo duży problem, albo uważa się nas za idiotów, albo jesteśmy naprawdę idiotami, bo nie reagujemy... Nie było żadnych demonstracji przeciwko biopaliwom... W 1968 roku tego rodzaju nonsensowny wybuch doprowadziłby do czysta i prosta rewolucja inspirowana przez studentów... Ale duch obecnych studentów jest słaby, potrafią tylko powiedzieć "nieszczęśliwi, nie szczęśliwi!", cała ta energia została zmarnowana, poza czystym sumieniem.. Rozmawiaj. o planecie, o międzynarodowej solidarności, ale nie wiedzą, zawsze na weekend wracają do domu, do mamy/taty, oglądając telewizję i przyczyniając się do poprawy świata w głowach i przed swoimi przyjaciółmi pomiędzy „alkoholem a alkoholem” łóżko, być podłączonym i być w ruchu”. Rozbić otwarte drzwi, demonstrując przeciwko GMO. Ismaël pochodzący z Togo, który mógłby bezpośrednio przyczynić się do poprawy swojej wioski, ale który przyjmując obywatelstwo francuskie, przenosi się z dala od swoich początków, nie wypełnia swoich najbardziej podstawowych obowiązków, jakim jest poślubienie kultury zachodniej...

Dla informacji samochód na sprężone powietrze, który oczyszcza połykane powietrze, jest sprawny i prawie gotowy do wprowadzenia na rynek. Ta informacja jest nadawana w Internecie, telewizji i radiu.W związku z oczyszczaniem tego samochodu, państwo zapewnia kupującemu premię w wysokości 1500 euro... Dziękujemy Panu Guy Nègre! Podobny silnik wynalazł 15-letni geniusz. Według niektórych teorii energetycznych lata 2007-2008 to lata, w których pojawiać się będzie coraz więcej innowacji w ramach „zrównoważonego rozwoju”. Powiedziałbym, że silnik na sprężone powietrze, uchwała grupy wiąże E8 w marcu 2007 r., wynalezienie teorii wszystkiego w listopadzie 2007 r. (co oznacza dobry postęp technologiczny, szczególnie w energetyce), rolnictwo Gaia w grudniu 2007 r. (obejmujące bezpłatne żywność) i LHC pod koniec 2008 roku (pozwalający na eksperymenty na poziomie science fiction) wzmacniają świadomość miejsca człowieka na Ziemi i jego wpływu na biosferę: Podobnie jak inne istoty żyjące na Ziemi, Człowiek nie ma miejsca ani nadrzędnej roli. Nauczyła się jedynie negocjować monopol w zajmującej coraz więcej przestrzeni niszy ekologicznej i coraz bardziej pasożytniczej ze szkodą dla innych nisz ekologicznych układu ziemskiego.Jeśli istoty żywe współdziałają jedynie w ramach biosfery (Ziemia systemu), jednak musimy przyznać, że tylko człowiek jest w stanie wpłynąć na planetę Ziemię, na przykład poprzez detonację jej wodorowymi bombami termojądrowymi.

Skoro biopaliwo (i ropa naftowa) nie służy już żadnemu celowi, jaką strategię zastosują ci, którzy zainwestowali na tym rynku, aby pretekstem kontynuować produkcję tej aberracji?!?
0 x
Aby zobaczyć budowę maszyn rolniczych Gaia w czasie rzeczywistym we Francji i za granicą, podpisy umowy Gaia, zarejestruj newsletter Gaia:

http://www.agriculturegaia.com
jonule
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2404
Rejestracja: 15/03/05, 12:11




przez jonule » 03/07/08, 10:18

Cześć wam !


silnik wysokoprężny został wynaleziony do pracy na oleju 100 lat temu, a silnik benzynowy na alkoholu.

dziś wracamy...tylko na 3 lub 5 lat!

więc jest to prawdziwy krok wstecz.




>tak, ale... powrót do biopaliwa, kiedy wszyscy śpimy, żeby nalać oleju, jest przyjemny!

Te biopaliwa to tak naprawdę pierwsza generacja, ropa była drugą, czekamy na trzecią!

którymi są: przekształcanie naszych odpadów w gaz, a następnie w ciecz w procesie przemysłowym (fisher tropps): są to BTL, osady ściekowe, odpady zielone, odpady z gospodarstw domowych, obornik świński, metan krowi itp.: nawet na terenie IFP (Institut Petroleum France) mówią o tym: dlaczego tego nie robią?




w rzeczywistości (ponownie) odkryli, że broń rolno-ekonomiczna jest świetna, podobnie jak GMO, WTO itp.......

PS: nie możemy mylić oleju rzepakowego i etanolu z trzciny cukrowej, nie rosną one w tym samym miejscu: lobby wykorzystało etanol E85, aby podnieść cenę pszenicy, aby podnieść cenę rzepaku, który jednocześnie nie jest już opłacalny, i tak świat nie może już jeździć swoim dieslem na tłustych odpadach, zamiast tego kupować pojazdy wodorowe... ropę: taka jest strategia lobby.

tu walczymy o produkcję wodoru „na żądanie” ;-)
0 x
agriculturegaia
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 112
Rejestracja: 19/03/08, 20:21




przez agriculturegaia » 03/07/08, 10:21

Jestem temu przeciwny i zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby walczyć z biopaliwami.
0 x
Aby zobaczyć budowę maszyn rolniczych Gaia w czasie rzeczywistym we Francji i za granicą, podpisy umowy Gaia, zarejestruj newsletter Gaia:



http://www.agriculturegaia.com
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 03/07/08, 10:21

Ci, którzy nie są poważni, to głównie:

a) decydentów, którzy dokonują złych wyborów technologicznych (etanol oparty na odżywianiu roślin, ze znanymi konsekwencjami): ale i tak to lepsze niż inwestowanie w silną platformę wiertniczą, prawda?

b) ludzie, którzy mieszają AGRO i BIOpaliwo, tak jak to wygląda w Twoim przypadku i którzy systematycznie potępiają koncepcję biopaliw.

c) tych, którzy wierzą w skutki zapowiedzi techno-medialnych i w samochody wykraczające poza prawa termodynamiki...

3 linki, aby Cię poinformować (jeśli nie jest za późno, wydajesz się dość uparty):
https://www.econologie.com/biocarburant- ... -3682.html a szczególnie: https://www.econologie.com/agrocarburant ... -3575.html
i w końcu:
https://www.econologie.com/huile-carbura ... -3577.html

Dla reszty: https://www.econologie.com/forums/search.php
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 15992
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5188




przez Remundo » 03/07/08, 10:39

Toutafe Christophe,

a także http://sycomoreen.free.fr/PHRSD_FAQ.html
0 x
Obraz
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 03/07/08, 10:50

Witam,
Powtarzam słowa Jonule’a:
>tak, ale... powrót do biopaliwa, kiedy wszyscy śpimy, żeby nalać oleju, jest przyjemny!

Te biopaliwa to tak naprawdę pierwsza generacja, ropa była drugą, czekamy na trzecią!

którymi są: przekształcanie naszych odpadów w gaz, a następnie w ciecz w procesie przemysłowym (fisher tropps): są to BTL, osady ściekowe, odpady zielone, odpady z gospodarstw domowych, obornik świński, metan krowi itp.: nawet na terenie IFP (Institut Petroleum France) mówią o tym: dlaczego tego nie robią?

Dla mnie jestem przekonany, że to rozwiązanie jest najlepsze.
Widziałem raport mówiący o mieście w Szwecji, które bardzo dobrze zarządza odpadami z gospodarstw domowych i innymi odpadami.
Nie lubię wulgaryzmów, ale w tym przypadku muszę powiedzieć, że są dupki i są dupki.
To opowieść o polityce, a polityka to zawsze opowieść o wielkich pieniądzach....
Musimy jednak zachować optymizm, a narzędzia takie jak Internet umożliwiają walkę z „manipulatorami finansowymi”.
Dziwię się nawet, że w Internecie nie ma jeszcze ofert „łatwych” rozwiązań w zakresie wytwarzania czystej energii.
0 x
jonule
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2404
Rejestracja: 15/03/05, 12:11




przez jonule » 03/07/08, 10:50

tak Gaja, ja też jestem ZA powietrzem i wodorem jako źródłem lokomocji!

Są wszędzie wokół nas!

ale nie opodatkowane przez lobby : Evil:
0 x
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 03/07/08, 10:54

jonule napisał:tak Gaja, ja też jestem ZA powietrzem i wodorem jako źródłem lokomocji!

Są wszędzie wokół nas!

ale nie opodatkowane przez lobby : Evil:

I ho, Jonule, utrzymanie dróg, zapewnienie opieki szpitalnej itp. wymaga trochę podatków. Nie?
Oczywiście nie dla lobby...
Często zastanawiam się, co oni robią z tymi wszystkimi pieniędzmi...? :zaszokować:
0 x
jonule
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2404
Rejestracja: 15/03/05, 12:11




przez jonule » 03/07/08, 11:22

Może mają silniki pracujące na FRIC? : Chichot:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 03/07/08, 11:24

jonule napisał:tak Gaja, ja też jestem ZA powietrzem i wodorem jako źródłem lokomocji!

Są wszędzie wokół nas!


O tak? A gdzie jest wszędzie wokół nas wodór?
Nie odpowiadaj mi w wodzie, proszę : Chichot:
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "biopaliwa, biopaliwa, biopaliwa, BTL, alternatywne paliwa kopalne nie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 155