Znalazłem graala oleistego silnika Elsbett!

surowy olej roślinny, diester, bioetanol lub inne biopaliwa lub paliwa pochodzenia roślinnego ...
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6462
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1610

Znalazłem graala oleistego silnika Elsbett!




przez Macro » 22/04/13, 14:10

Znalezione przypadkowo podczas wyszukiwania w Google...na sprzedaż na leboncoin po niskiej cenie...

Silnik elsbeta...

3 cylindry, 1500 cm3, bezpośredni wtrysk jednostkowy, duothermowe tłoki, turbodoładowanie, 90 KM...Chłodzony tylko olejem smarującym. Wydajność ogłoszona w tym czasie 40%.

Silnik przystosowany do pracy na oleju roślinnym... kilkadziesiąt (a nawet nie) produktów...

jeździłem volkswagenem passatem z lat 80-tych, spałem 5-XNUMX lat w stodole...

W skrócie repatriacja na Macromaville... W projekcie montażu na golfie 3...

Wiem, że rolowanie olejem roślinnym nie jest zrównoważonym rozwiązaniem i gnagnagna...

Ale szczerze mówiąc, kiedy widzimy, że taki silnik zamontowany w merco 190 spalił tylko 4 litry/100... Szczerze zastanawiamy się, co producenci silników robili przez 20 lat...
Obraz
Obraz
przykład montażu w golfie 1
Obraz
1 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 22/04/13, 17:35

Halo

W skrócie repatriacja na Macromaville... W projekcie montażu na golfie 3...


Turbo w tylnym miejscu tak jak w golfie musi przechodzić blisko fartucha?
niezły silnik, żeby napił się oleju..
Jeśli chcesz go przechowywać przez długi czas, zainstaluj dwa zbiorniki i system zaworów elektrycznych, aby wykonać przedmuchy i wysłać go gorącym olejem napędowym do przedmuchów, zaoszczędzi to, gdy olej nie jest zbyt dobrze zdekantowany, problem ponownego dorobienia wtryskiwaczy, jak a także filtry oczyszczające..


Wiem, że rolowanie olejem roślinnym nie jest zrównoważonym rozwiązaniem i gnagnagna...

Żeby jeździć na oleju trzeba być dobrze wyposażonym w pompę zbiornika do obsługi i dobry system osadzania filtrów, inaczej jest bałagan, zniechęca do tej manipulacji

Znalazłem opowieść o oleju produkującym 25 litrów na dobę mam zamiar pompować 200 litrów na 15 dni a jest nas dwóch, Jetta i Mercedes, nie możemy tego spalić, nawet w ogrzewaniu garażu z palnikiem kulkowym.
zimą nie będę pompował, trzeba łopatę, czekam aż poziom w dużym zbiorniku będzie wysoki żeby przepompować zdekantowaną i całość przechować.

André
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 23/04/13, 00:22

Makro powiedział:

Szczerze zastanawiamy się, co producenci silników zrobili przez 20 lat


Ben ....

mocniejsze silniki: teraz skrzynia taka jak Passat, za mniej niż 105 CV, sprzedaje się więcej

i dostosować się do standardów przeciwdziałania zanieczyszczeniom.

Nie zapominajmy, że w 1975 roku Datsun (Nissan) 120 A z 4 osobami i żaglówką z tyłu to było 6,5 litra benzyny. A radarów jeszcze nie mieliśmy!

Ale wytworzył NO2.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'utilisateur
yannko
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 286
Rejestracja: 24/11/08, 22:44
Lokalizacja: Praga, Republika Czeska
x 2




przez yannko » 23/04/13, 17:07

Duża klasa, oprócz trzycylindrowego silnika, będzie hałasować jak Porsche : Mrgreen: .

Eh w sumie w power spe, to niezła krowa jak na ten czas, 90 KM za 1,5L!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6462
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1610




przez Macro » 17/05/13, 15:34

Silnik dotarł do domu, jest to 3-konny 75-cylindrowy silnik z małą turbosprężarką (istnieje w 90 KM z większą turbosprężarką). Sprzęgnięty jest z oryginalną poprzeczną skrzynią biegów VW passata.To naprawdę egzotyczna maszyna.Zobacz pozaziemskie... Układ wtryskowy składa się z jednostkowych pomp 1/cylinder, a wtryskiwacze mają dwa wejścia dla HV drugie dla oleju napędowego) paliwa są dociskane przez pompy niskiego ciśnienia we wtryskiwaczach a pompa wspomagania sterowana wałkiem rozrządu w głowicy (a właściwie drugim wałkiem rozrządu umieszczonym w górnej części głowicy) wysyła wtrysk we właściwym czasie iw odpowiedniej ilości. ten silnik jest chłodzony tylko olejem smarowym,..Czekam na znalezienie matki zastępczej...
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538




przez Obamot » 17/05/13, 18:51

yannko napisał:Duża klasa, oprócz trzycylindrowego silnika, będzie hałasować jak Porsche : Mrgreen: .

Eh w sumie w power spe, to niezła krowa jak na ten czas, 90 KM za 1,5L!

3 cylindry są modne, zmniejszają emisję CO2 w następujący sposób:
http://www.lepoint.fr/auto-addict/innov ... 18_652.php

O „Graalu tłustych” Macro napisał:Silnik dotarł do domu, jest to 3-konny 75-cylindrowy silnik z małą turbosprężarką (istnieje w 90 KM z większą turbosprężarką). Sprzęgnięta jest z oryginalną poprzeczną skrzynią biegów VW passata.To naprawdę egzotyczna maszyna.. Zobacz pozaziemski...System wtrysku składa się z pompy jednostkowe 1/cylinder i wtryskiwacze mają dwa wejścia (jedno dla HV drugie dla oleju napędowego) paliwa tłoczone są przez pompy niskiego ciśnienia we wtryskiwaczu i pompie jednostkowy sterowany przez górny wałek rozrządu (właściwie drugi wałek rozrządu w górnej części głowicy cylindrów) wysyła wtrysk we właściwym czasie i we właściwej ilości. ten silnik jest chłodzony tylko olejem smarowym,..Czekam na znalezienie matki zastępczej...

jeśli to wałek rozrządu"nadjednostkowy" : Mrgreen: : Mrgreen: : Mrgreen: musimy natychmiast to „opublikować” przez Naudina [żart]
0 x
superman7
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 10/01/14, 08:08




przez superman7 » 10/01/14, 08:11

Znalazłem płytę olejową produkującą 25 litrów na dobę. Mam zamiar pompować 200 litrów na 15 dni, a jest nas dwóch, Jetta i Mercedes, nie możemy tego zużyć, Nawet w ogrzewaniu garażu z palnik kulowy.
0 x
Uśmiech ProszęZZZZzzZZZZzzzz
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6462
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1610




przez Macro » 10/11/14, 11:55

Jeśli fan chce spróbować ponownego uruchomienia...
jest na sprzedaż.
Kompletny w swojej skrzyni VW gotowy do zintegrowania z golfem 2 3 lub passatem z silnikiem poprzecznym z rozrusznikiem, alternatorem, chłodnicą oleju i całym wyposażeniem elektrycznym.
Nie zarabiam więcej niż 500 € za ten prawie wyjątkowy przedmiot.
1 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
Avatar de l'utilisateur
stef5555
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 151
Rejestracja: 15/01/07, 15:20

Re: Znalazłem graala oleistego silnika Elsbett!




przez stef5555 » 11/11/14, 21:22

Makro napisał:
Ale szczerze mówiąc, kiedy widzimy, że taki silnik zamontowany w merco 190 spalił tylko 4 litry/100... Szczerze zastanawiamy się, co producenci silników robili przez 20 lat...


dodać 2 do 300 kg bezpieczeństwa i komfortu (i +) co oznacza, że ​​zawsze zużywa tyle samo, a nawet więcej. mówi, aby zmniejszyć 1/4 masy pojazdu, aby zużywać do 2 lub 3 litrów mniej na 100
0 x
perpetum mobile .........................
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538




przez Obamot » 12/11/14, 18:29

Makro napisał:Jeśli fan chce spróbować ponownego uruchomienia...
jest na sprzedaż.
Kompletny w swojej skrzyni VW gotowy do zintegrowania z golfem 2 3 lub passatem z silnikiem poprzecznym z rozrusznikiem, alternatorem, chłodnicą oleju i całym wyposażeniem elektrycznym.
Nie zarabiam więcej niż 500 € za ten prawie wyjątkowy przedmiot.

Proponuję (niechętnie, bo szkoda, że ​​projekt się nie udał...) zareklamować się w Niemczech (i to w języku Goethego!), jeśli chcesz mieć szansę go sprzedać... A jak tam są osoby które szukają silnika wyjętego z kompletnego wraku aby również zamieścić ogłoszenie w kolumnach "sprzedam auta"
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "biopaliwa, biopaliwa, biopaliwa, BTL, alternatywne paliwa kopalne nie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 111