Generator diesla 30 kva: pomysły na oszczędzanie?

surowy olej roślinny, diester, bioetanol lub inne biopaliwa lub paliwa pochodzenia roślinnego ...
Blach
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 06/05/08, 11:32

Generator diesla 30 kva: pomysły na oszczędzanie?




przez Blach » 06/05/08, 11:48

Halo

Właśnie się dowiedziałam co forum co jest naprawdę bardzo ciekawe, ale też bardzo obszerne i początkującemu w tej dziedzinie nie jest łatwo znaleźć zrozumiałe informacje.
W związku z tym chciałbym zadać pytanie, które być może już padło, ale na które nie znalazłem jasnej odpowiedzi...

Oto, co mnie tu sprowadza: mam generator diesla o mocy 30 kva, który działa 24 godziny na dobę, 24 dni w tygodniu (zaopatrując odizolowane miejsce). Zużywa dużo oleju napędowego, ponad 7 L/dzień i zastanawiałem się, czy jest to możliwe
- zastąpić paliwo innym, prostym rodzajem oleju lub czymś innym?
- W jakich proporcjach?
- Czy są jakieś problemy związane z zapłonem grupy (np. w dniu, w którym kończy się paliwo i chcemy ją ponownie uruchomić)?
- Jak możemy po prostu poprawić wyniki grupy? Stoi w pełnym słońcu, a myślałam, że w cieniu zużyje mniej, prawda? Jakieś inne wskazówki dotyczące ograniczania konsumpcji?
- Czy zużycie oleju napędowego przez grupę jest funkcją wymaganej mocy, czy jest stałe? Czy jeśli zmniejszę zużycie mojego sprzętu, grupa będzie zużywać mniej oleju napędowego?

Proszę bardzo, z góry dziękuję za odpowiedzi
0 x
jc-tergal
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 98
Rejestracja: 12/03/07, 00:53




przez jc-tergal » 06/05/08, 22:50

w przypadku oleju zaczynasz od 5%, a następnie powoli się wznosisz. U mnie na kosmicznej pompie bosh i bezpośrednim wtrysku dobijam do 50% bez problemu a w scenicu max 30%. Musisz zobaczyć typ pompy, markę... Zajrzyj na oliomobile.org, aby uzyskać więcej informacji.

Olej jest odzyskiwany w dobrej restauracji, która nie wykorzystuje go ponownie w zbyt dużych ilościach, więc następnie filtrowany przez filtry 25 mikronów, a następnie 5 mikronów i 1 mikron w filtrach „brico depot”, tradycyjnie stosowanych w domowych rurach wodociągowych.
0 x
Avatar de l'utilisateur
SUPERFORM
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 294
Rejestracja: 09/11/04, 14:00




przez SUPERFORM » 07/05/08, 08:24

czy rozważałeś wykonanie zespołu Gilliera-Pantone na swoim generatorze?
0 x
jonule
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2404
Rejestracja: 15/03/05, 12:11




przez jonule » 07/05/08, 09:36

witam,
jakiej marki jest Twoja pompa wtryskowa?
zdjęcia proszę?
0 x
Blach
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 06/05/08, 11:32




przez Blach » 07/05/08, 10:15

Dziękuję za odpowiedzi.
Nie widziałem jeszcze tej grupy, ale wkrótce się to stanie, a następnie będę informował Państwa o szczegółach.

W przypadku oleju jest to rzeczywiście ekonomiczne rozwiązanie, ale czy nie możemy pracować na prawie 100% mocy?

W każdym razie wyobrażam sobie, że przy 10 - 20% oleju nie trzeba nic modyfikować w silniku, mieszam w zbiorniku i tyle?

Co więcej, myliłem się, moja grupa jest wyłączona każdego wieczoru i włączona każdego ranka, ponieważ w nocy robi za dużo hałasu (w nocy przejmują baterie).
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 07/05/08, 10:46

Oczywiście istnieje wiele pytań, które należy zadać w przypadku takiej mocy.

jeśli silnik ma więcej niż 10 lub 15 lat i jeśli ma starą, dobrą mechaniczną pompę wtryskową, to pewne jest, że zużywa za dużo i że pantone pomógłby mu mniej zanieczyszczać.

Mogą pojawić się pytania specyficzne dla zarządzania: czym się karmi? Czy lepsze planowanie zużycia nie umożliwiłoby wykorzystania w określonych porach mniejszej grupy, a zatem z większą efektywnością? Oszczędność 10 litrów dziennie może opłacić małą grupę w ciągu jednego roku

Czy niektóre produkcje nie mogłyby przejść na czystą energię słoneczną? (ciepła woda użytkowa, w tym do pralek, naczyń itp.)

fakt, że jest trochę gorąco, nie stanowi moim zdaniem większego problemu: silniki Diesla latem zużywają mniej, ale być może uda nam się umieścić chłodnicę w cieniu (co mogłoby również przyczynić się do przygotowania ciepłej wody użytkowej)
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Blach
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 06/05/08, 11:32




przez Blach » 07/05/08, 11:22

Oto kilka dodatkowych informacji, które pomogą Ci pomyśleć: grupa zaopatruje placówkę telekomunikacyjną, z grubsza mówiąc, baterie, sprzęt elektroniczny i klimatyzatory.
W nocy sprzęt zasilany jest z akumulatorów. W ciągu dnia grupa ładuje akumulatory i zasila sprzęt
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 07/05/08, 11:38

Czy są jacyś mieszkańcy?
W domu lub w krajach tropikalnych
Czy przeprowadziliśmy już ogólny pomiar zużycia sprzętu telekomunikacyjnego + jego klimatyzatorów (niezbędnych na tych szerokościach geograficznych)

kolejny ważny szczegół: niektórzy instalatorzy zaniedbują montaż klimatyzatorów w cieniu. Nie wahaj się dać im małego daszka, najlepiej białego.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
jonule
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2404
Rejestracja: 15/03/05, 12:11




przez jonule » 07/05/08, 13:33

witam,
najprościej: zacznij od 30% oleju i jeśli będzie stabilny, cAd zostaw na koniec, wykonaj system dwupaliwowy: zmień zbiornik (przewody powrotne) za pomocą prostych mechanicznych zaworów kulowych, aby przejść na 100% oleju! lub 90%, jeśli się przestraszysz, ale nie ma powodu, jeśli mechanika jest w dobrym stanie (konieczne jest lekkie czyszczenie).
Aby zatrzymać grupę, przełącz się z powrotem na 30% paliwo olejowe.

jaka jest temperatura gdy zaczynacie grupę?

tak, można wykorzystać wodę chłodzącą, ponieważ stanowi ona ważną część produkcji.
0 x
Blach
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 06/05/08, 11:32




przez Blach » 07/05/08, 15:44

Nie ma tam mieszkańców, jest to jedynie schronienie dla sprzętu telekomunikacyjnego.
Na naszych szerokościach geograficznych jest stosunkowo gorąco, to południe Maroka.
Powiedziałbym, że na początku grupy temperatura wahała się od 20 do 30°C.

W najbliższym czasie należy przeprowadzić inwentaryzację zużycia sprzętu.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "biopaliwa, biopaliwa, biopaliwa, BTL, alternatywne paliwa kopalne nie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 181