E85 etanol w 2-suwowym silniku gaźnika walbro80 o pojemności 3 cm37?

surowy olej roślinny, diester, bioetanol lub inne biopaliwa lub paliwa pochodzenia roślinnego ...
sonysteph37
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 05/03/08, 18:50

E85 etanol w 2-suwowym silniku gaźnika walbro80 o pojemności 3 cm37?




przez sonysteph37 » 05/03/08, 18:56

cześć, niektórzy ludzie jeżdżą na E85 na swoim 2-suwowym silniku, mój
to gaźnik Walbro 80cm3. Chcę oczywiście przygotować mieszankę benzyny/etanolu z olejem. Czy masz jakieś uwagi, dziękuję.
0 x
Silniki 2-suwowe i firma
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14138
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 05/03/08, 23:39

Witaj, Sonysteph37

Nie masz doświadczenia z dwusuwowym E85, ale alkohol nie jest dobrym smarem, więc zwiększ ilość oleju, aby uniknąć przykrych niespodzianek (na początek co najmniej 2% oleju syntetycznego).
A+
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
sonysteph37
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 05/03/08, 18:50




przez sonysteph37 » 06/03/08, 10:10

oula aktualnie mam 1.8% oleju 100% syntetycznego do silnika który wkręca się do 9000 obr/min a nawet 10000 na wysokich obrotach
6% nie jest możliwe w mieszance, cofniemy się o 30 lat do czasów starych olejów mineralnych.......!!

Na początek zamierzam użyć 20% E85.
0 x
Silniki 2-suwowe i firma
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79138
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10976




przez Christophe » 06/03/08, 10:23

Aby dostać się do domu, trzeba macać… i modlić się, a w plecaku mieć tłok/cylinder + narzędzia.

Nie śmiej się, znajomy zrobił to na poboczu drogi...jak u joebara :)
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14138
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 06/03/08, 19:04

Witaj, Sonystephu
sonysteph37 napisała:oula aktualnie mam 1.8% oleju 100% syntetycznego do silnika który wkręca się do 9000 obr/min a nawet 10000 na wysokich obrotach
6% nie jest możliwe w mieszance, cofniemy się o 30 lat do czasów starych olejów mineralnych.......!!

Na początek zamierzam użyć 20% E85.


Przy 1.8%... :zaszokować: Wreszcie, jeśli jesteś bogaty i nosisz w torbie zapasowy silnik, jak mówi Christophe… dlaczego nie?
Z ciekawości spróbuj w ściśle równych warunkach porównać prędkość maksymalną swojej szybkiej maszyny z olejem syntetycznym 2, 3, 4, 5, 6%, a potem porozmawiamy o tym jeszcze raz. Będę zaskoczony, jeśli uzyskasz najlepszy wynik na poziomie 2%. Zalecane przez producentów około 2% ma na celu uniknięcie problemów ze świecami węglowymi i zapłonowymi na dłuższą metę. Aby uzyskać wydajność... i aby nie dokręcać podczas modyfikacji, często potrzebujesz podwójnej, jeśli nie większej siły.
A+
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.

[Eugène Ionesco]

http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
sonysteph37
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 05/03/08, 18:50




przez sonysteph37 » 06/03/08, 19:32

Chciałbym zaznaczyć, że mój dwusuwowy silnik o pojemności 2 cm80 to paramotor ULM (maszyna latająca), więc są pewne szczegóły techniczne, które nie mogą odnosić się do Waszych doświadczeń; ale obecnie pytam głównie o opinie i testy w 3 czas. dziękuję za radę, znalazłem taką forum na rowerze dość obszerny w temacie wykorzystania E85 w 2 suwach... ten
http://www.crazymoto.net/index.php?show ... E85&st=120
0 x
Silniki 2-suwowe i firma
SixK
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 669
Rejestracja: 15/03/05, 13:48
x 272




przez SixK » 06/03/08, 19:40

Mam nadzieję, że planujesz trochę wzbogacić swoją mieszankę? bo jak już jest trochę ubogo w etanol to nie będzie poprawy...

Chyba wiesz jak dostroić silnik? Czy masz już większe zraszacze gotowe do zainstalowania?

Dodaj trochę oleju, nie zaszkodzi...
To po prostu nie będzie zbyt ekologiczne...

SixK
0 x
sonysteph37
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 05/03/08, 18:50




przez sonysteph37 » 06/03/08, 19:43

tak, według wszystkiego, co widziałem, właśnie to musisz zrobić
zwiększyć zraszacze i bogactwo.
początkowo bogactwo.
0 x
Silniki 2-suwowe i firma
Chatham
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 536
Rejestracja: 03/12/07, 13:40




przez Chatham » 06/03/08, 21:46

Flytox napisał:Przy 1.8%... :zaszokować: Wreszcie, jeśli jesteś bogaty i nosisz w torbie zapasowy silnik, jak mówi Christophe… dlaczego nie?
Z ciekawości spróbuj w ściśle równych warunkach porównać prędkość maksymalną swojej szybkiej maszyny z olejem syntetycznym 2, 3, 4, 5, 6%, a potem porozmawiamy o tym jeszcze raz. Będę zaskoczony, jeśli uzyskasz najlepszy wynik na poziomie 2%. Zalecane przez producentów około 2% ma na celu uniknięcie problemów ze świecami węglowymi i zapłonowymi na dłuższą metę. Aby uzyskać wydajność... i aby nie dokręcać podczas modyfikacji, często potrzebujesz podwójnej, jeśli nie większej siły.
A+


Najwyraźniej niewiele wiesz o 2-suwach: im mniej oleju, tym bardziej ciągnie: tak! (Olej pali się bardzo słabo)
Istnieją nawet oleje, które można stosować w stężeniu 1% w silnikach ultralekkich (olej niebieski zdecydowanie zalecany przez Hirth flugmotoren) i trzyma się bardzo dobrze... Nawet w silnikach konkurencji nigdy nie przekraczamy 3%..oczywiście w przypadku syntetyków, Motula lub Między innymi Yacco... (które są bardzo drogie)
Kiedy dokręcasz na nowoczesnym 2-suwie generalnie jest tak, że nasycenie jest niewystarczające, ale bądź ostrożny, zdecydowanie odradzam E85 w 2-suwie w jakimkolwiek stężeniu, nie tylko ze względu na bardzo duże ryzyko zatarcia, wyższą temperaturę spalania i korozja bo w gaźniku 2-suwowym paliwo idzie wszędzie...a potem jak też zżera więcej i paliwo jest cięższe na litr to w ogóle nie widzę problemu.interes szczególnie dla paramotoru który już to robi nie mają wystarczającej autonomii...

Z drugiej strony, z 4-suwowym silnikiem paralotniowym takim jak Bailey, czemu nie... ale przy cenie tego silnika jest to duże ryzyko za niewiele... : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14138
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 06/03/08, 22:34

Witam Chatham

Chatham napisał:Najwyraźniej niewiele wiesz o 2-suwach: im mniej oleju, tym bardziej ciągnie: tak! (Olej pali się bardzo słabo)
Istnieją nawet oleje, które można stosować w stężeniu 1% w silnikach ultralekkich (olej niebieski zdecydowanie zalecany przez Hirth flugmotoren) i trzyma się bardzo dobrze... Nawet w silnikach konkurencji nigdy nie przekraczamy 3%..oczywiście w przypadku syntetyków, Motula lub Między innymi Yacco... (które są bardzo drogie)


Jak widać nie tylko ja nic na ten temat nie wiem:

Obraz

Obraz

Kiedy w latach 90-tych czytałem tę książkę, mówiłem sobie, że jest to przeciwieństwo wszystkiego, co czytałem w prasie, magazynach motocyklowych itp. o olejach i silnikach dwusuwowych. Zrobiłem więc test sam (na torze, a nie na stanowisku testowym), na moim wyczynowym Solexie i stwierdziłem, że od 2 do 2 km/h jest lepiej w przypadku Motula 3V 300T przy 2% zamiast 4%... .. Według książki najlepszą krzywą mocy uzyskuje się przy mieszance 2¨%!

Będziecie mi zarzucać, że od tego czasu olejki poczyniły postępy....na pewno...moim zdaniem uda nam się powtórzyć test...jestem tego pewien.

A+
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.

[Eugène Ionesco]

http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "biopaliwa, biopaliwa, biopaliwa, BTL, alternatywne paliwa kopalne nie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Majestic-12 [Bot] i goście 111