Audi e-Diesel: elektryczne paliwo odnawialne do silników wysokoprężnych produkowane w Szwajcarii w Argowii

surowy olej roślinny, diester, bioetanol lub inne biopaliwa lub paliwa pochodzenia roślinnego ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042

Audi e-Diesel: elektryczne paliwo odnawialne do silników wysokoprężnych produkowane w Szwajcarii w Argowii




przez Christophe » 11/11/17, 01:23

Jest 100% odnawialny i neutralny w CO2 ... 400 000L rocznie nie jest ciężki, ale już ...

Uh, ale nie chcieliśmy zakazać oleju napędowego ??? : Chichot:

Audi buduje fabrykę paliw syntetycznych

Audi wybrało Szwajcarię i Argowię, aby zainstalować fabrykę paliw syntetycznych. E-Diesel będzie produkowany z odnawialnego źródła energii.

Kompleks Audi będzie produkował 400.000 litrów syntetycznego oleju napędowego rocznie z 2019. To paliwo typu e-Diesel, wytwarzane z wykorzystaniem energii odnawialnej, pozwala konwencjonalnym silnikom działać tak, jak konwencjonalny olej napędowy. Jest jednak neutralny w CO2. Niemiecka marka zdecydowała się zainstalować tę jednostkę produkcyjną w Szwajcarii, w Argowii. Otworzy się w 2018, aby wyprodukować pierwsze litry.

proces

Energia elektryczna jest wytwarzana przez tamę. Służy do elektrolizy oddzielającej wodór i tlen od wody. Wodór poddaje się reakcji z CO2 odzyskanym z atmosfery lub związkami organicznymi z wytworzeniem węglowodorów. Są one następnie rafinowane do e-Diesla i wosku (dla innych rynków przemysłowych). Ponadto nadwyżki ciepła mogą być wykorzystywane przez gospodarstwa domowe i otaczający przemysł.


Alternatywa dla paliw kopalnych

W tym kompleksie Audi bada ścieżkę, którą coraz częściej podąża przemysł motoryzacyjny i naftowy: syntetyczny neutralny pod względem paliw CO2 i „oczyszczony” z najbardziej szkodliwych komponentów konwencjonalnych paliw.


Audi fabrycznie biocarburant.jpg
audi-usine-biocarburant.jpg (45 KIO) Dostęp do 7701 razy

audi-e wysokoprężny aargau.jpg
audi-e-diesel-aargau.jpg (57.04 KIO) Dostęp do 7701 razy


https://www.moniteurautomobile.be/actu- ... tique.html
0 x
dede2002
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1111
Rejestracja: 10/10/13, 16:30
Lokalizacja: Genewa wsi
x 189

Re: e-Diesel Audi: odnawialne paliwo elektryczne do diesla produkowane w Szwajcarii w Argowii




przez dede2002 » 11/11/17, 06:41

Nie mówią, ile kWh energii elektrycznej zostanie wykorzystanych do wytworzenia litrów paliwa 400'000 ... :?
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042

Re: e-Diesel Audi: odnawialne paliwo elektryczne do diesla produkowane w Szwajcarii w Argowii




przez Christophe » 11/11/17, 12:01

Ogromny AMHA, myślę że sprawność "studni do zbiornika" (tu od licznika do zbiornika) musi być mniejsza niż 20% ... w porównaniu do 85-90% sprawności (od licznika do akumulatora) ładowania samochód elektryczny.

Kolejny podobny proces wytwarza etanol, o którym rozmawialiśmy w zeszłym roku: https://www.econologie.com/catalyseur-n ... 2-ethanol/ tutaj reklamowana wydajność to 60-70%, więc proces Audi jest może wyższy niż 20% ... aby zobaczyć ...

Przeczytaj debatę, która będzie podobna: biopaliwa / katalizator nano kolec-co2 wody energię elektryczną etanolu t14989.html

Zasadniczo uważam, że Audi zainwestowało w ten projekt, aby pokazać, że możemy produkować „odnawialny” olej napędowy i w związku z tym wywierać nacisk, w kontekście, w którym silniki wysokoprężne są celem wielu polityk, aby kontynuować produkować i sprzedawać to, co naprawdę przynosi mu pieniądze: duży olej napędowy ... : Chichot:
0 x
moinsdewatt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5111
Rejestracja: 28/09/09, 17:35
Lokalizacja: Isere
x 554

Re: e-Diesel Audi: odnawialne paliwo elektryczne do diesla produkowane w Szwajcarii w Argowii




przez moinsdewatt » 11/11/17, 13:15

Christophe napisał:
Obraz


To zdjęcie pochodzi z ...... 2014.

zobacz przeszłość: http://www.oleocene.org/phpBB3/viewtopi ... 47#p367647
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042

Re: e-Diesel Audi: odnawialne paliwo elektryczne do diesla produkowane w Szwajcarii w Argowii




przez Christophe » 11/11/17, 13:43

Ok, to jest zakład "pilotażowy" ... demonstrator przemysłu, więc ...
0 x
dede2002
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1111
Rejestracja: 10/10/13, 16:30
Lokalizacja: Genewa wsi
x 189

Re: e-Diesel Audi: odnawialne paliwo elektryczne do diesla produkowane w Szwajcarii w Argowii




przez dede2002 » 12/11/17, 11:25

Christophe napisał:Ogromny AMHA, myślę że sprawność "studni do zbiornika" (tu od licznika do zbiornika) musi być mniejsza niż 20% ... w porównaniu do 85-90% sprawności (od licznika do akumulatora) ładowania samochód elektryczny.
...


należy pomnożyć przez efektywność zbiornika na kole lub z akumulatora na koło ... : Wink:

W przypadku agropaliw uważam na obliczenia, które niekoniecznie uwzględniają wszystkie elementy, takie jak energia nawozów, grabienie ziemi, zanieczyszczenie rolnictwa itp.
1 x
Avatar de l'utilisateur
Sen-no-sen
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6856
Rejestracja: 11/06/09, 13:08
Lokalizacja: Wysoka Beaujolais.
x 749

Re: e-Diesel Audi: odnawialne paliwo elektryczne do diesla produkowane w Szwajcarii w Argowii




przez Sen-no-sen » 12/11/17, 12:11

Mouai ... fakt, że to urządzenie zostało zbudowane przez producenta samochodów, mówi dużo ... czy chcesz utrwalić sektor, który pod koniec idzie zbyt szybko?
0 x
„Inżynieria czasami polega na wiedzy, kiedy przestać” Charles De Gaulle.
greg1969
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 26/11/17, 08:27

Re: e-Diesel Audi: odnawialne paliwo elektryczne do diesla produkowane w Szwajcarii w Argowii




przez greg1969 » 26/11/17, 08:46

Witam,
Małe porównanie pokazujące, że syntetyczny olej napędowy jest pomysłem marketingowym bardzo ... palacza.

Syntetyczny olej napędowy:
1) Elektroliza wody: szacowana wydajność 80%
2) konwersja wodoru H2 do metanu CH4: szacunkowa wydajność 80%
3) konwersja metanu CH4 do syntetycznego oleju napędowego: Komunikacja Audi wyjaśnia, że ​​odzyskamy ciepło. Tak oszacowana wydajność wykonywalna: maksymalnie 50%.
4) osiągi silnika Diesla w normalnych warunkach (miasto, autostrada, autostrada): znacznie mniej niż 30%
Jeśli pomnożę wszystkie te zwroty, otrzymam MNIEJSZY 10% wydajności między elektrycznością a kołami samochodu!
I nie liczę pełnego wpływu CO2 stosu procesów potrzebnych do wytworzenia tego paliwa.

Wykorzystanie prądu w samochodzie elektrycznym:
1) Wydajność ładowania akumulatora: 80%
2) sprawność silnika elektrycznego: 95%
Po pomnożeniu otrzymuję więcej niż 70%

Podsumowując, jestem więcej niż 7 razy bardziej wydajny w samochodzie elektrycznym niż w samochodzie z syntetycznym olejem napędowym.
Proces ten nie wykracza poza prototyp przemysłowy.
0 x
Bardal
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 509
Rejestracja: 01/07/16, 10:41
Lokalizacja: I 56 45
x 198

Re: e-Diesel Audi: odnawialne paliwo elektryczne do diesla produkowane w Szwajcarii w Argowii




przez Bardal » 26/11/17, 09:59

greg1969 napisał:Witam,
Małe porównanie pokazujące, że syntetyczny olej napędowy jest pomysłem marketingowym bardzo ... palacza.

Syntetyczny olej napędowy:
1) Elektroliza wody: szacowana wydajność 80%
2) konwersja wodoru H2 do metanu CH4: szacunkowa wydajność 80%
3) konwersja metanu CH4 do syntetycznego oleju napędowego: Komunikacja Audi wyjaśnia, że ​​odzyskamy ciepło. Tak oszacowana wydajność wykonywalna: maksymalnie 50%.
4) osiągi silnika Diesla w normalnych warunkach (miasto, autostrada, autostrada): znacznie mniej niż 30%
Jeśli pomnożę wszystkie te zwroty, otrzymam MNIEJSZY 10% wydajności między elektrycznością a kołami samochodu!
I nie liczę pełnego wpływu CO2 stosu procesów potrzebnych do wytworzenia tego paliwa.

Wykorzystanie prądu w samochodzie elektrycznym:
1) Wydajność ładowania akumulatora: 80%
2) sprawność silnika elektrycznego: 95%
Po pomnożeniu otrzymuję więcej niż 70%

Podsumowując, jestem więcej niż 7 razy bardziej wydajny w samochodzie elektrycznym niż w samochodzie z syntetycznym olejem napędowym.
Proces ten nie wykracza poza prototyp przemysłowy.


Wydajności płacone na tych różnych etapach są w rzeczywistości dalekie od wydajności produkcji przemysłowej, co czyni ten proces jeszcze mniej interesującym.

Trochę niepokoi mnie w tego typu badaniach to, że doskonale wiemy, jak obsługiwać silnik wysokoprężny na olejach roślinnych, które są po prostu filtrowane i oczyszczane, a których naturalne pochodzenie trudno kwestionować ... Czy zawracamy sobie głowę tym złożonym łańcuchem kosztownych przekształceń energii i inwestycji. Oczywiście możemy kwestionować samą zasadę biopaliw, ale pozostaje ona trochę bardziej interesująca niż te „gazownie”.
0 x
balandar
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 14/10/12, 23:26
x 1

Re: e-Diesel Audi: odnawialne paliwo elektryczne do diesla produkowane w Szwajcarii w Argowii




przez balandar » 27/11/17, 00:06

cześć
w każdym razie olej napędowy nie jest martwy na jutro wszystkie te idee polityczne, aby usunąć wszystko, nie będą już obowiązywać, planuje się to zrobić z ich dziwnego mandatu, że jeszcze jest woda, aby przejść pod mostem przed usunięciem i tym, czym będzie latał samolotami, których używają do chodzenia na nasz koszt, że nie rozmawiają o tym
0 x

Powrót do "biopaliwa, biopaliwa, biopaliwa, BTL, alternatywne paliwa kopalne nie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 265