Pomóż w filtrowaniu oleju roślinnego

surowy olej roślinny, diester, bioetanol lub inne biopaliwa lub paliwa pochodzenia roślinnego ...
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4

Pomóż w filtrowaniu oleju roślinnego




przez lejustemilieu » 10/10/08, 09:57

Witam,
Oto dokument dostarczony przez Henry'ego.
Czytać !

https://www.econologie.com/filtration-de ... -3949.html
https://www.econologie.com/filtration-de ... -3950.html

Główną informacją, którą zachowałem jest to, że olej musi przejść kilka razy przez filtr, aby zwiększyć filtrację.
To nie dlatego, że filtr zapowiada filtrację 5 mikronów, wystarczy jedno przejście, aby wyeliminować wszystko, co jest większe niż 5 mikronów.
Dodatkowe informacje będą pochodzić bezpośrednio od Henry'ego.
0 x
Człowiek jest z natury zwierzęciem politycznym (Arystoteles)
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 19/10/08, 21:42

Witam,
Henry, który zajmuje się pomocą w Afryce, wie co nieco o kwestii filtracji oleju...
Jedną z jego wskazówek, jak sprawdzić, czy olej jest dobrze przefiltrowany, jest pobranie próbki w szklanej butelce, następnie włożenie tej próbki do zamrażarki, a następnie kilkukrotne podgrzanie. System ten umożliwia wytrącenie zanieczyszczeń na dnie oraz kontrolę jakości filtracji.
Jeśli po kilkukrotnym nagrzaniu i zimnie olej zostanie źle przefiltrowany, na dnie pojemnika pojawi się osad.
Słowo :D
0 x
Człowiek jest z natury zwierzęciem politycznym (Arystoteles)
carburologue
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 183
Rejestracja: 14/05/06, 15:23




przez carburologue » 24/10/08, 21:12

::
0 x
zbliżamy się do końca, będziemy poświęcać ... Nie żartuję ... trochę humor jest dobre dla morale ...

futurystyczne powiedzenie
henry
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 21
Rejestracja: 30/09/08, 08:56
Lokalizacja: Tuluza

Zasada filtracji




przez henry » 12/11/08, 20:30

Witamy w „Just Middle” i innych

Ramy mojej działalności zawodowej wykorzystałem do pracy nad filtracją zużytego oleju roślinnego, przy pomocy wielu kolegów i przyjaciół, wszystkich technicznych.
Dziękuję wszystkim.

Pierwszym z góry przyjętym pomysłem do wyburzenia jest to, że filtr oznaczony 10 µm ma oczka filtra 10 µm!!!
Co więcej, nawet jeśli użyjesz filtra o rozmiarze oczek 10 µm (wyceniony na kilkaset euro), jeśli spaghetti ma główkę 9 µm i korpus 1 mm, to przejdzie przez Twój filtr .
Zatem oznaczenie 10 µm na powszechnym filtrze to kolejna „legenda” naszych znajomych z marketingu.

Rzeczywista wydajność filtra jest określona przez jego wydajność statystyczną.
Filtr typu A będzie próbował zatrzymać procent cząstek o wielkości 1 µm; b% cząstek o wielkości 10 µm...
Aby więc uzyskać dobrą wydajność, jednym (tym?) rozwiązaniem jest przeprowadzenie kilku przejść przez ten sam filtr.!

Po przeprowadzeniu badań teoretycznych i walidacji laboratoryjnej prawidłowy stosunek liczby przejść do wydajności wynosi 10 przejść.

Jeśli Twoja firma nie dysponuje mikroskopem, który umożliwiłby obejrzenie oleju po filtracji, możesz przeprowadzić wytrącanie cząstek poprzez przyspieszone starzenie. Krótko mówiąc, pobieramy próbkę oleju, którą umieszczamy w zamrażarce, a następnie w temperaturze pokojowej, i to ponad 8 razy.

Technika ta umożliwia usprawnienie procesu filtracji do momentu, w którym na dnie próbki nie będą już widoczne czarne osady.
: Mrgreen:
W tym momencie cząsteczki są rzędu 1 µm i występują w małych ilościach.

Oto pierwsza rada.
Zrobię zdjęcia mojej instalacji filtracyjnej, a także moje próbki. Niektóre mają 2 lata.
0 x
jonule
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2404
Rejestracja: 15/03/05, 12:11




przez jonule » 13/11/08, 10:22

Cześć;

Ciekawi mnie nacisk na filtrację dokładną, mimo że nigdzie nie wspomniano o powiązaniu z T°C???

ponieważ mówisz o Afryce, Henry?

ponieważ ostatecznie w temperaturze 0°C filtr 1 mm nie przepuści oleju przefiltrowanego wcześniej przy 5 µm w temperaturze 15°C (idealna T°C i stopień szczegółowości do filtrowania oleju).

w takim razie jaka jest różnica pomiędzy olejem zużytym a nowym?

PS: Filtruję zużyty olej od ponad 6 lat.

pewne jest, że filtry są podawane ze względu na ich dokładność ŚREDNIO, filtracja absolutna nie istnieje... może z wyjątkiem filtrów ze stali nierdzewnej i znowu cząstki oleju musiałyby mieć kształt kuli, jak mówisz co tak nie jest, to raczej główka widelca (w przypadku trójglicerydów): a wszystko jak zawsze zależy od T°C.

ale nie mówmy, że cząsteczka oleju o średnicy 10 µm uszkodzi pompę wtryskową!

zgodnie z raportem z badania dotyczącego oleju palmowego jako paliwa idealny rozmiar filtra paliwa wynosiłby 27 µm... ale po raz kolejny nie wspomniano o T°C, silnik uruchamia się zimny i nagrzewa się dzięki podgrzewaczowi paliwa. .. jaką T°C ustawić?

itd... ;-)
0 x
henry
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 21
Rejestracja: 30/09/08, 08:56
Lokalizacja: Tuluza

Szczegóły filtracji




przez henry » 13/11/08, 14:37

Witam,

Oto kilka szczegółów.
Główną różnicą między nowym olejem a zużytym olejem jest obecność cząstek w tym ostatnim. Cząsteczki są pozostałością po gotowaniu.
Moim głównym celem jest filtrowanie tych cząstek przed użyciem oleju jako paliwa.
Cząsteczki te mogą powodować powstawanie znacznych osadów na wtryskiwaczach, pompie wtryskowej, grzejnikach itp.
Co w dłuższej perspektywie może skutkować awarią wtryskiwaczy lub pompy wtryskowej.
Filtrację tych cząstek można przeprowadzić w niskiej temperaturze, czas przejścia będzie bardzo długi lub nawet niemożliwy, jeśli ciężkie tłuszcze zostaną zamrożone.
Aby ułatwić filtrację, używam pompy elektrycznej i dolewam olej z dodatkiem około 10% oleju napędowego lub oleju opałowego.

Cząsteczki tłuszczu stwarzają problem głównie przy dużej lepkości.
Może to doprowadzić do pęknięcia paska rozrządu lub pompy wtryskowej.
Jeśli przed pompą wtryskową umieścimy naprawdę wydajną nagrzewnicę elektryczną, duża część problemów zostanie rozwiązana (przy pomocy oleju słonecznikowego).

Życzę wszystkim miłej filtracji. : Mrgreen:
I próbowałem umieścić próbkę filtra w lodówce.
0 x
jonule
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2404
Rejestracja: 15/03/05, 12:11




przez jonule » 13/11/08, 15:54

resztki gotowania, jak mówisz, to głównie skrobia, która pochodzi z frytek, jeśli są to ugotowane frytki!
Oczywiście nie możemy porównywać jazdy na oleju do smażenia we Francji zimą z jazdą na oleju palmowym w Afryce w środku wsi!
olej nie będzie zachowywał się tak samo.

te cząstki, jak mówisz, są zwykle eliminowane podczas przygotowania do paliwa: dekantacja, a następnie filtracja (u mnie wystarczy 5µm 15°C); następnie w przypadku użycia w pojeździe to samo: zlewanie w zbiorniku i filtracja za pomocą filtra paliwa!
Nie widzę ich przechodzących przez filtr paliwa, ale hej... u mnie za 6 lat w ogóle nic do zgłoszenia: trzeba powiedzieć, że mam pompę Bosch z wtryskiem pośrednim! 8) w przypadku innych tak, będziesz musiał uważać, aby używać podwójnego paliwa: więc przed wyłączeniem wyczyść wszystko ziemią, a będzie to idealne rozwiązanie do następnego zimnego rozruchu.

jeśli używasz pompki elektrycznej i rozcieńczalnika, jest to, że tak powiem, „twoja” metoda, ale ma też swoje wady: przepycha niepożądane cząsteczki przez filtr; przy jakim ciśnieniu rośnie?
to samo dotyczy rozcieńczalnika (10% oleju napędowego lub oleju do pieców): przed filtracją rozcieńcza to zanieczyszczenia, które łatwiej przejdą przez filtr, a znajdziesz je w swoim magazynie, gdzie rozcieńczalnik zostanie rozcieńczony i pozostawi zanieczyszczenia, które następnie pośpiech...

Henry napisał:Cząsteczki tłuszczu stwarzają problem głównie przy dużej lepkości.

masz na myśli ?

należy wszystko roztopić i poczekać, aż ostygnie, gotowanie usuwa wodę (metoda André), z odrobiną alkoholu (lub innego) gdy jest gorąco, wytrąca zanieczyszczenia na dnie, dobrze „czyści”.

Henry napisał:Może to doprowadzić do pęknięcia paska rozrządu lub pompy wtryskowej.

:zaszokować: co?
cokolwiek, mój przyjacielu! nie w moim przypadku! O którym przypadku dokładnie mówisz?
jeśli jest zbyt lepki, nie przejdzie przez filtr paliwa, co spowoduje po prostu zatrzymanie pojazdu, ponieważ filtr zostanie zamarznięty na zimno, co zwiększa lepkość.
>jeśli mówisz o rozruchu na zimno na pompie innej niż Bosch (lub Zexel, ..), jak Lucas lub Rotodiesel, należy to określić!
ale nie mów, że jazda na smarze powoduje uszkodzenie paska rozrządu i pompy wtryskowej (PI)!
najpierw PI może puścić, ale nie zerwać paska rozrządu, wydaje mi się nawet, że silnik wcześniej się zatrzyma (PI się zatrzymał).

Jeśli przed pompą wtryskową umieścimy naprawdę wydajną nagrzewnicę elektryczną, duża część problemów zostanie rozwiązana (przy pomocy oleju słonecznikowego).

Czy mówisz tylko o rozruchu na zimno?
jest coś prostszego w przypadku kruchego IP: zestaw z dwoma zbiornikami, wykorzystujący ciepło silnika do podgrzania oleju opałowego, silnik uruchomił się na oleju napędowym i jest płukany olejem napędowym, aby go zatrzymać.
z BOSCHEM to bez sensu, nie martwi się o NIC, wierz mi; to wcale nie jest ta sama konstrukcja mechaniczna. Nagrzewnica elektryczna służy tylko jednemu, słabo poznanemu celowi: odszranianiu filtra paliwa podczas zimnego rozruchu na oleju.


Zapraszam do zapoznania się ze stronami mojej witryny i wyrażenia swojej opinii, sekcja olejowa jest na początku:
www.nrjrealiste.fr

dobrze dla ciebie 8)
0 x
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 13/11/08, 23:41

ale nie mów, że jazda na smarze powoduje uszkodzenie paska rozrządu i pompy wtryskowej (PI)!

:D Cóż, Jonule, jeśli olej jest zbyt lepki, pompa będzie miała większe trudności, a w rezultacie pasek... co grozi kliknięciem.
Idź i spójrz na olio, zobaczysz konkretne przypadki... :?
0 x
Człowiek jest z natury zwierzęciem politycznym (Arystoteles)
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 14/11/08, 04:14

Halo

dobrym pomysłem może być rozważenie budowy wirówki
(Wymuszone osiadanie)
Chociaż dobra, długa dekantacja jest bardzo skuteczna
pomysł jest taki, aby mieć zapasy ropy z rocznym wyprzedzeniem
problem osuszonego (przegotowanego) oleju pozostawionego w zbiorniku ma tendencję do ponownego zawilgocenia
Najbardziej niepokoją mnie ślady wilgoci na wtryskiwaczach.Widząc ślady rdzy na dystansach czy na sprężynach nie daje mi spokoju...

André
0 x
jonule
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2404
Rejestracja: 15/03/05, 12:11




przez jonule » 14/11/08, 09:43

lejustemilieu napisał: :D Cóż, Jonule, jeśli olej jest zbyt lepki, pompa będzie miała większe trudności, a w rezultacie pasek... co grozi kliknięciem.
Idź i spójrz na olio, zobaczysz konkretne przypadki... :?

Chcę tam link!
Trzeba już być trochę głupim, żeby jeździć na zbyt lepkim oleju, zwykle trzeba go podgrzać płynem chłodzącym (90°C) lub nagrzewnicą elektryczną (40°C).
ale pompa, która ma trudności z obracaniem się, nie może wyrządzić więcej szkody niż młyn, który ma trudności z obracaniem się, jeśli jest zmuszony?

nie, nie, właściwie mówisz „co grozi” zawaleniem, ale odtąd do zawalenia się!

link! link! Proszę !
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "biopaliwa, biopaliwa, biopaliwa, BTL, alternatywne paliwa kopalne nie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 94