Biały olej napędowy !!

surowy olej roślinny, diester, bioetanol lub inne biopaliwa lub paliwa pochodzenia roślinnego ...
Obelix
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 535
Rejestracja: 10/11/04, 09:22
Lokalizacja: Tulon

Biały olej napędowy !!




przez Obelix » 28/11/05, 08:47

Witam wszystkich

Biały olej napędowy, emulsja wody i oleju napędowego o niskim wpływie na środowisko, pozwala zmniejszyć zanieczyszczenie drobnych cząstek o 50% w porównaniu z tradycyjnym olejem napędowym. Zastosowanie tego oleju napędowego nie wymaga transformacji silników. Miasto Rzym będzie testować przez 105 lat 150 autobusów i XNUMX kompaktorów odpadów napędzanych białym olejem napędowym.
(Źródło: AMBASSADE DE FRANCE IN ITALY - VIGIE ENVIRONNEMENT nr 80 - marzec 2003 r.)

Kto wie trochę lepiej?

A@
0 x
Podania
x 17




przez Podania » 28/11/05, 09:30

Ta emulsja zawiera 10% wody i może być stosowana tak jak w silniku wysokoprężnym bez konieczności jej modyfikacji.

GECAM = biały olej napędowy
ULSD = musi to być normalny olej napędowy
0 x
Avatar de l'utilisateur
abyssin3
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 623
Rejestracja: 18/07/05, 15:12




przez abyssin3 » 28/11/05, 11:21

Osobiście wypróbowałem już „domową” emulsję wody w GO, używając środków powierzchniowo czynnych do utrzymania wody w zawiesinie. Mam około 6% wody w GO (= 3L / zbiornik). I na silniku z wtryskiem pośrednim.
Wnioski:
- jazda: brak / mała różnica, może trochę więcej łowienia, ale to wszystko ...
- zanieczyszczenie: nie testowałem, ale według tych badań musiało być mniej.
-conso: z grubsza identyczne: brak różnicy> 5%.

problemy:
- musisz dużo jeździć, ponieważ emulsja ma określoną żywotność, a woda ma tendencję do gromadzenia się na dnie zbiornika ...
- woda może powodować różne problemy: korozję, w szczególności pompy wtryskowej; mróz: -s itp.

Zatrzymałem się ze strachu przed moją pompą wtryskową, która jest bardzo potrzebna (hvb). Wolę dopingować wodą, uważam, że jest to bardziej „czyste” podejście (w sensie technicznym).
Zaletą emulsji jest to, że nie można jej zobaczyć ani prześledzić, w przeciwieństwie do modyfikacji silnika, którą trudniej jest ukryć.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79361
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 28/11/05, 13:13

Przyznaję, że nie widzę różnicy w stosunku do aquazolu ( https://www.econologie.com/par-elf-l-aqu ... es-72.html ) ... Z drugiej strony mlecznobiały olej napędowy jest dość intrygujący ... Nie wiem dlaczego, ale przypomina mi syntetyczną krew Japończyków ... Poza tym, skąd ten mleczny wygląd ??? Jaki jest zatem dodatkowy koszt w porównaniu do konwencjonalnego oleju napędowego?

Ale hej, doping wodą lepiej ... Myślę ...
Ostatnio edytowane przez Christophe 16 / 09 / 08, 16: 25, 1 edytowany raz.
0 x
MichelM
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 411
Rejestracja: 14/02/05, 13:13
Lokalizacja: 94 Dolina Marny




przez MichelM » 28/11/05, 13:32

Halo
Istnieje (nadal?) Aquazol stosowany w autobusach na przykład:
„Aquazol
Alternatywne paliwo utworzone z jednorodnej emulsji: 13% wody + 85% oleju napędowego. Jest stabilizowany przez zestaw nietoksycznych dodatków organicznych i ropopochodnych (2–3%), które umożliwiają dobre zachowanie właściwości fizykochemicznych produktu przez cały cykl przemysłowy.
Zastosowanie i zaleta: brak inwestycji, umożliwia zmniejszenie zawartości tlenku azotu, redukcję cząstek stałych i zmniejszenie nieprzezroczystości spalin. (Oczyszczanie powietrza) ”
Ale problemem pozostaje żywotność tej emulsji ...
Michel
0 x
Podania
x 17




przez Podania » 28/11/05, 14:11

econology napisał:[...]
Z drugiej strony mlecznobiały olej napędowy jest dość intrygujący ... Nie wiem dlaczego, ale kojarzy mi się z syntetyczną krwią Japończyków ... Poza tym, skąd ten mleczny wygląd ??? [...].


To efekt pastis!

==> http://www2.cnrs.fr/presse/journal/2022.htm
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79361
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 28/11/05, 14:24

O tak, przeczytałem to podczas ostatniej dyskusji :) Nadal szokuje mnie, że wlewam mleko do silnika ...:D Roll:
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 28/11/05, 21:40

Witam,
Przypomina mi trochę oleju hydraulicznego, że był to podstawowy czerwony kolor, który można było dodać wody i przybierał kolor mleka, inny brązowy olej, który jest używany do narzędzi tnących, to samo dobrze miesza się z l, woda
dawniej stara mechanika dodawała trochę do chłodnicy, jako dodatkowe smarowanie (belloseal) pompy wodnej.
Był to także pierwszy olej hydrauliczny do DS 19 w 1958 roku.

Większość olejów mieszających się z wodą zmienia kolor na biały jak mleko, ale nie pije go; na dłuższą metę stają się one zjełczałe jak stare masło.

André
0 x
Podania
x 17




przez Podania » 28/11/05, 21:49

André to prawdziwa żywa encyklopedia, powinieneś być w stanie korzystać z google na niej, byłyby godziny ciekawych odczytów jestem pewien :D
0 x
Avatar de l'utilisateur
abyssin3
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 623
Rejestracja: 18/07/05, 15:12




przez abyssin3 » 29/11/05, 11:04

Większość olejów mieszających się z wodą


W rzeczywistości nie są pierwotnie, ale dodają związki powierzchniowo czynne (znajdujące się w menachrach), aby umożliwić emulsję z wodą. W zależności od jakości środka powierzchniowo czynnego (anionowego itp.) Emulsja może trwać dłużej lub krócej.

Właśnie tę zasadę stosuje się w akwazolu, którego środki powierzchniowo czynne - których dokładny skład jest nieznany - stanowią do 2% objętości (ogromnej), aby emulsja była jak najbardziej stabilna. Ale kiedy wiesz, że surfaktanty mają znaczący wpływ na środowisko ... :?

Ten, którego próbowałem z olejem napędowym (do zrobienia „domowej roboty” aquazolu), to ten firmy Mattchem, przeznaczony do łodzi, którego cena nie jest wygórowana:
http://www.mattchem.fr/home.php

Działa całkiem dobrze z olejem napędowym, ale miał tę dużą wadę, że tworzy biały osad z olejem roślinnym, co stanowi dużą część mojego zbiornika.
Tak więc środek powierzchniowo czynny może zemulgować wodę z jednym olejem, ale nie z innym, więc uważaj na nieoczekiwane mieszaniny ... chyba że znajdziesz odpowiedni, mało zanieczyszczający środek powierzchniowo czynny itp.
Doping wodny utrzymuje tę zaletę, że nie wymaga żadnego dodatkowego produktu i bez żadnego paliwa ET w celu zmniejszenia zużycia.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "biopaliwa, biopaliwa, biopaliwa, BTL, alternatywne paliwa kopalne nie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 157