Australia, lekcja

surowy olej roślinny, diester, bioetanol lub inne biopaliwa lub paliwa pochodzenia roślinnego ...
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7

Australia, lekcja




przez słoń » 22/02/07, 08:44

Komunikat prasowy opublikowany dziś rano na stronie internetowej RTBF

http://www.rtbf.be/info/international/ARTICLE_072457

Australia odgrywa rolę dawcy lekcji

Australia ogłosiła, że ​​do 2010 roku zastąpi żarówki konwencjonalne żarówkami energooszczędnymi. Pomysł, który podoba się Federalnemu Ministrowi Środowiska. Bruno Tobbak ma nadzieję, że temat ten zostanie poruszony podczas tegorocznych negocjacji rządu federalnego i że stopniowy zakaz używania tradycyjnych żarówek zostanie dodany do listy środków planu z Kioto.
wydrukuj wyślij znajomemu
21 lutego 2007 15:42

Efekt zapowiedzi, któremu nie brakuje pikanterii. Jeśli chodzi o klimat, Australia nie należy do najlepszych studentów na świecie. Podobnie jak Stany Zjednoczone odmówiła ratyfikacji Protokołu z Kioto, mającego na celu redukcję emisji gazów cieplarnianych. Podobnie jak Stany Zjednoczone uważa, że ​​Protokół z Kioto szkodzi jej gospodarce i nie ma mowy o podjęciu jakichkolwiek wysiłków, jeśli kraje wschodzące, w szczególności Chiny i Indie, nie podejmą żadnych wysiłków.

Dziś Australia odgrywa rolę nauczyciela lekcji. Twierdzi, że jest pierwszym na świecie. Mówi, że zakaz używania tradycyjnych żarówek na całym świecie mógłby zmniejszyć zużycie energii elektrycznej o kwotę odpowiadającą pięciokrotności rocznego zapotrzebowania Australii. W międzyczasie środek ten powinien pozwolić Australii na redukcję emisji gazów cieplarnianych o cztery miliony ton rocznie do 2012 r. Nawet nie 1% emisji zarejestrowanych w 2004 r.


Uwielbiam tego typu wiadomości:

1) zajmujemy się mniejszościowymi wydatkami na energię, podczas gdy ta część problemu musi przede wszystkim wynikać z kwestii zarządzania (projekt oświetlenia, ograniczenia czasowe, zachowanie użytkowników itp.)
2) w każdej eko żarówce... jest rtęć...... i nie liczmy za bardzo na motywację społeczeństwa, aby w kraju o tak małej gęstości zaludnienia należycie eliminować tego rodzaju odpady
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
freddau
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 641
Rejestracja: 19/09/05, 20:08
x 1




przez freddau » 22/02/07, 09:11

Nie wiem, czy gęstość gra rolę, ale wykształcenie, prawda??

Np.: psie gówno. Może nawet różnić się w zależności od dzielnicy.
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 22/02/07, 09:37

nie ma połączenia, ale idź na plac kontenerowy, jak hodujesz owce w buszu, a najbliższy sąsiad jest 20 kilometrów!
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
freddau
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 641
Rejestracja: 19/09/05, 20:08
x 1




przez freddau » 22/02/07, 10:34

Zadania,

Nie zgadzam się, odchody też są odpadami, a to dlatego, że niektórzy ludzie zostali poinformowani o ich uciążliwościach i zaakceptowali, że innym przeszkadza to, że udaje im się nie zanieczyszczać chodnika swoim psem.

Nie ma to nic wspólnego z gęstością, spójrz na André. Mieszka w słabo zaludnionym kraju, a jednak martwi go to, brązowy facet.

Ponadto, jeśli powiesz swojemu chłopowi, bądź ostrożny, ta rtęć zanieczyszcza twoją wodę... oddaj ją nam, my ją „kupimy” od ciebie. Krótko mówiąc, będzie załatwione, przy odrobinie szczęścia będzie trzymał to jak złoto w sztabce.
0 x
sebarmageddon
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 102
Rejestracja: 01/02/07, 11:16
Lokalizacja: Francja




przez sebarmageddon » 22/02/07, 11:07

dlaczego nie zrobić tego także we Francji?
Z pewnością nie spowodowałoby to znacznego ograniczenia konsumpcji, ale być może wywołałoby efekt „świadomości” wśród ludzi
zwłaszcza, że ​​znam takich, którzy twierdzą, że żarówki ekologiczne to badziewie, a trzymają zwykłe, które zużywają za dużo, a jednocześnie narzekają, że ludzie w domu zostawiają włączone lampy.... :zaszokować:


jeśli chodzi o psie odchody, są one nadal bardziej naturalne niż pęcherze

a+
0 x
freddau
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 641
Rejestracja: 19/09/05, 20:08
x 1




przez freddau » 22/02/07, 11:28

Nie chcę powiedzieć, że to naturalne, to nie jest naturalne.

Chcę powiedzieć, że zanieczyszczenie utrudnia sprawne działanie systemu



Potem będziesz wiedział, co jest naturalne, a co nie.
Żarówkę rzeczywiście stworzył człowiek z materiałów pochodzących z natury!
0 x
sebarmageddon
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 102
Rejestracja: 01/02/07, 11:16
Lokalizacja: Francja




przez sebarmageddon » 22/02/07, 12:34

Freddau, mam nadzieję, że nie odebrałeś tego, co powiedziałem w niewłaściwy sposób?

inaczej to pewne, że kupa na chodniku, jeśli po niej wejdziesz, koliduje z systemem, ale gorzej, jeśli się na niej poślizgniesz, bo kasa to zatrzymuje : Chichot:
Mnie osobiście bardziej przeszkadzałby widok kupy na chodniku, niż zobaczenie wszędzie żarówki z tymi kawałkami szkła, problem u mnie leży głównie na poziomie szybszej degradacji kupy niż żarówki, żarówka zanieczyszcza zatem znacznie bardziej (cóż, to jest moja opinia)


dlaczego nie ma pojemników na żarówki, jakie stosujemy do recyklingu baterii?

a+
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 22/02/07, 12:56

Kilka miesięcy temu wpadłam w szał (za pośrednictwem zielonego radnego miejskiego)

W parku kontenerowym mają kosz na świetlówki, ale mnie odesłali do „wielkich artykułów gospodarstwa domowego” z moimi starymi eko lampami. Powód: to się nie opłaca!
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
freddau
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 641
Rejestracja: 19/09/05, 20:08
x 1




przez freddau » 22/02/07, 15:08

Nie

Nie przyjąłem tego źle.
To sieć zniekształca.
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 22/02/07, 15:58

Halo
Słoń napisał:Kilka miesięcy temu wpadłam w szał (za pośrednictwem zielonego radnego miejskiego)

W parku kontenerowym mają kosz na świetlówki, ale mnie odesłali do „wielkich artykułów gospodarstwa domowego” z moimi starymi eko lampami. Powód: to się nie opłaca!


Z prostego powodu: fluorescencje są poddawane recyklingowi oddzielnie, w każdej tubie znajduje się rtęć w małych ilościach, a także biały proszek, w fabryce, w której pracowałem, był specjalny kosz na śmieci, dziura w pokrywie, silnik z małym łańcuchem, który tnie fluorescencyjna i system wentylacji zapobiegający wydostawaniu się kurzu, to było na początku lat 90-tych.
Do odzyskiwania żarówek stosuje się stal wolframową, która interesuje je nie ze względów ekologicznych, ale ekonomicznych, zwłaszcza że nie jest to czysty wolfram, dodaje metale rzadkie w maleńkich ilościach 1% i jest kosztowna i nie wiemy, co to jest (ium ) metale wpływają na zdrowie..
André
0 x

Powrót do "biopaliwa, biopaliwa, biopaliwa, BTL, alternatywne paliwa kopalne nie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 212