Jakie alternatywy do paliwa?

surowy olej roślinny, diester, bioetanol lub inne biopaliwa lub paliwa pochodzenia roślinnego ...
Iverson
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 10/10/06, 12:44

Jakie alternatywy do paliwa?




przez Iverson » 13/10/06, 12:18

Witam,

trochę się rozejrzałam forum i wywnioskowałem, że dla wymiany paliw w naszych samochodach będą możliwe rozwiązania:

-biopaliwa
-Wodór (z ogniwem paliwowym? Czy to koniecznie połączone?)
- Samochody elektryczne
- Gazu ziemnego


Czy to jest poprawne? A może są inne?

Merci d'Avance
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 13/10/06, 13:04

:zmarszczyć brwi: Rozwiązaniem nie jest zastąpienie paliw, ale pojazdów i sposobu, w jaki podróżujemy.

To powiedziawszy, ponieważ nie możemy tego zrobić w łatwy sposób i że jest to konieczne nagły wypadek zmniejszyć nasze zanieczyszczenie i zużycie zasobów kopalnych (emisje CO2 pochodzenia kopalnego), biopaliwa są alternatywnym rozwiązaniem, które jednak nie wystarczy, aby utrzymać flotę francuską na dostępnych gruntach ornych.

W wielu punktach wodór jest fałszywym rozwiązaniem (koszty produkcji i magazynowania).

Trakcja elektryczna to najlepszy sposób poruszania się pojazdem, ale wiele lobby blokuje jej rozwój.
W przypadku długich podróży akumulatory są zastępowane lub wspomagane przez inne źródło energii, które można przekształcić w energię elektryczną (ogniwo paliwowe, generator itp.)

LPG i gaz ziemny (GNV) to paliwa kopalne. Preferowany powinien być biogaz, który jest używany jak nvg i który jest produkowany z odpadów, tak jak w Sztokholmie od 1998 r. W latach 60. rolnik sam produkował swój „gaz nawozowy” do ogrzewania jego domu i zatankować samochód. 8)

Wreszcie, bardzo często mogliśmy używać mniejszych i lżejszych pojazdów z 2, 3 lub 4 kołami o znacznie wyższych osiągach... :zmarszczyć brwi:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79128
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10975




przez Christophe » 13/10/06, 13:10

0 x

Powrót do "biopaliwa, biopaliwa, biopaliwa, BTL, alternatywne paliwa kopalne nie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 115