Co to jest diester?

surowy olej roślinny, diester, bioetanol lub inne biopaliwa lub paliwa pochodzenia roślinnego ...
martien007
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 565
Rejestracja: 25/03/08, 00:28
Lokalizacja: Mars

Co to jest diester?




przez martien007 » 24/05/08, 10:54

Znaleziono na innym forum, wkład gościa pracującego w fabrykach diestrów ("organiczny" dodatek do oleju napędowego).

Po przeczytaniu tego, co pisze, zdajemy sobie sprawę, że wcale nie jest to tak organiczne, jak ludzie chcą, żebyśmy wierzyli. Wstyd :

Nie powinieneś gadać bzdur z DIESTER, ja ze swojej strony zajmuję się projektowaniem jednostek produkcyjnych DIESTER (zajmowałem się zakładami w Sètes, Compiègne, Montoir, a teraz jest to Bordeaux i Rouen + 1 zakład w Hiszpanii) i mogę powiedzieć panu, że zaangażowane procesy są niezwykle złożone i wymagają znacznych ilości energii, aby wyprodukować „rzekomo” czyste paliwo…

Musisz wziąć pod uwagę pełny bilans ekologiczny, a nie tylko bilans swojego samochodu (wiedząc, że w Twoim oleju napędowym będzie tylko nieco więcej niż 10% maksimum)

Mały obraz rur z jednego z zakładów DIESTER:





źródło http://www.planete-205.com/forum/viewsujet-21611-15.php
0 x
jonule
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2404
Rejestracja: 15/03/05, 12:11




przez jonule » 27/05/08, 14:34

diester to transportowany olej (roślinny, mineralny, zwierzęcy itp.; przemysłowy! ...............) + alkohol, operacja estryfikacji, obróbka, transport itp. .

olej roślinny pod ciśnieniem, paliwo i pożywka dla zwierząt (lub ogrzewanie) na miejscu!

ale ponieważ jest to biopaliwo, nie można go opodatkować (dzięki Europie), więc je przekształcają (wartość dodana), aby podnieść cenę... poza tym wymaga alkoholu, więc ceny pszenicy i rzepaku gwałtownie rosną. ... badadammm
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79332
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046




przez Christophe » 27/05/08, 14:46

0 x
ecolo [man]
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 10
Rejestracja: 01/05/08, 14:49




przez ecolo [man] » 29/05/08, 15:51

No właśnie, nie wiedziałem, dzięki za informację...
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "biopaliwa, biopaliwa, biopaliwa, BTL, alternatywne paliwa kopalne nie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 95