Spalasz zużyty olej spożywczy za pomocą palnika olejowego?

surowy olej roślinny, diester, bioetanol lub inne biopaliwa lub paliwa pochodzenia roślinnego ...
ojal
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 89
Rejestracja: 13/10/07, 16:28
x 5

Spalasz zużyty olej spożywczy za pomocą palnika olejowego?




przez ojal » 09/01/09, 22:23

Witam,

Przeczytałem forum, nie mogę znaleźć dokładnej odpowiedzi na moje pytanie... ;-)

Czy próbowałeś spalić zużyty olej kuchenny HAU (powszechnie olej do smażenia) przefiltrowany i zdekantowany za pomocą łatwo regulowanego palnika olejowego? Wydaje się działać bardzo dobrze i nie ma potrzeby kupowania drogiego palnika wielopaliwowego...?

Z góry dziękuję za odpowiedzi ;-)
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79138
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10976




przez Christophe » 09/01/09, 22:32

0 x
ojal
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 89
Rejestracja: 13/10/07, 16:28
x 5




przez ojal » 09/01/09, 23:00

Dziękuję Christophe, już przeczytałem linki, które podajesz ...
Ale te tematy nie odpowiadają na moje pierwotne pytanie ...

Nie chcę robić palnika, chcę zrozumieć, co należy zrobić, aby obsługiwać palnik olejowy z HAU...

Może jednak nie szukałem aż tak źle ;-)?
0 x
boubka
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 950
Rejestracja: 10/08/07, 17:22
x 2




przez boubka » 09/01/09, 23:37

czysty olej bez modyfikacji innej niż regulacja na domowym palniku nie jest możliwa.
konieczne jest rozgrzanie, bardzo mocne zwiększenie ciśnienia na oprysk oraz dobranie dobrej dyszy (zasada kotłów przemysłowych na ciężki olej opałowy)
ale wykonanie tych 3 trzech zmian okazuje się bardziej skomplikowane niż napisanie tego.
Christophe ma rację, poszukaj trochę, a znajdziesz wszystkie odpowiedzi na temat ekonologii
chyba że jesteś tak leniwy, że musisz przyjechać i zamontować palnik, wyregulować, dać gwarancję, a może i olej!!

są forums i wiele linków na tej stronie

mówiąc: kiedy szukamy, znajdujemy, a nawet pomagamy, niebo ci pomoże
0 x
ojal
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 89
Rejestracja: 13/10/07, 16:28
x 5




przez ojal » 09/01/09, 23:57

Zaznaczam, że odbiór w tej sprawie forum jest dość surowy...
Jestem jednak przyzwyczajony forums, ale chciałbym zaznaczyć, że EKONOLOGIA nie jest wzorem przejrzystości dla nowicjusza...

Stare podają nawet linki, które nie odpowiadają wyszukiwaniu...

Jeśli jakaś miłosierna dusza może poprowadzić mnie w moich badaniach, z góry dziękuję ;-)
0 x
boubka
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 950
Rejestracja: 10/08/07, 17:22
x 2




przez boubka » 10/01/09, 00:21

ok przepraszam

ale do odpowiedzi na pytanie
z łatwo regulowanym palnikiem olejowym? Wygląda na to, że działa bardzo dobrze
Odpowiedź brzmi nie

na pytanie
Czy próbowałeś spalić zużyty olej kuchenny?
tak, oczywiście, od tego zaczynamy

przy 20 procentach może działać

Mam nadzieję, że to odpowiada na twoje pytanie
serdecznie boubka
0 x
ojal
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 89
Rejestracja: 13/10/07, 16:28
x 5




przez ojal » 10/01/09, 11:18

Dziękuję Kubuś ;-)

Zadaję to pytanie, bo słyszę wszystko i nic...

Dzwoniłem do 2 producentów palników wielopaliwowych i żaden z nich nie do końca wierzył w możliwość spalania zużytego oleju roślinnego w prosty sposób dla użytkownika...

Wygląda na to, że już teraz nie mają klientów stosujących zużyte oleje, a kiedy jeden z nich podał mi przykład, było to praktycznie zniesmaczenie, że to robię...
Myślę, że ich problem jest właściwie przede wszystkim kwestią gwarancji...
Wiadomo jednak, że dziś spalanie nowej ropy nie powinno mieć sensu ani z ekologicznego punktu widzenia, ani z finansowego punktu widzenia…

W moich dyskusjach kontaktowałem się zatem z:

- osoby sprzedające palniki przystosowane do oleju, które mimo wszystko wspominają o dość trudnych do obejścia problemach,

- osoba (która ma 10 letnie doświadczenie w olejach) i która mi potwierdziła, że ​​po prostym zdekantowaniu i przefiltrowaniu może spalić olej w palnikach olejowych bez większych przeróbek, tylko regulacja i może pompa... A priori poszedłby w palniki bardzo specyficznej marki, ale a priori bardzo popularnej na rynku...
Według niego spalanie przepracowanych olejów jest dziecinnie proste, a jego zadanie komplikuje się, gdy musi spalić tłuszcz...

Dlatego chciałbym wytrwać w badaniach nad spalaniem oleju palnikiem olejowym... Być może tylko palniki tej marki nie mogą tak łatwo pracować w oleju?
0 x
boubka
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 950
Rejestracja: 10/08/07, 17:22
x 2




przez boubka » 10/01/09, 11:57

cześć
ojal napisał: może spalać olej w palnikach olejowych bez większych przeróbek, wystarczy wyregulować i można pompować...

działa z palnikiem nagrzewnicy online, ale… przez 2 dni później zaplanuj dzień sprzątania
a po 4 dniach planuje wymienic pompe tak czy siak potrzebna jeszcze grzałka przed pompą bo zimą olej zamarza (dlatego przeróbka)

napisał Ojal
- osoba (która ma 10 lat doświadczenia w oleju)
Według niego spalanie przepracowanych olejów jest dziecinnie proste

więc zapytaj go, co jest do zrobienia, a przede wszystkim idź zobaczyć jego instalację!


w przeciwnym razie jest coś, co spala całe gówno (na typ palnika przemysłowego), ale nie jest to do końca ekologiczne
https://www.econologie.info/share/partag ... KI0HFX.pdf
0 x
ojal
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 89
Rejestracja: 13/10/07, 16:28
x 5




przez ojal » 10/01/09, 12:04

boubka napisał:napisał Ojal
- osoba (która ma 10 lat doświadczenia w oleju)
Według niego spalanie przepracowanych olejów jest dziecinnie proste

więc zapytaj go, co jest do zrobienia, a przede wszystkim idź zobaczyć jego instalację!


Myślę, że dużo mi już o tym opowiadał... Ma klientów, z którymi to się doskonale sprawdza... Ale nie powie mi wszystkich swoich sekretów, bo z tego żyje... Ma firmę, która generalnie zajmuje się ropą...

Aby przeprowadzić paralelę z silnikami Diesla, zastanawiam się, czy należy patrzeć w kierunku palników starej lub bardzo starej generacji, a nie w kierunku bardziej nowoczesnych palników i może się to nie nadaje?
0 x
boubka
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 950
Rejestracja: 10/08/07, 17:22
x 2




przez boubka » 10/01/09, 12:35

wracając do początkowych pytań: chcę zrozumieć, co zrobić, aby obsługiwać palnik olejowy z HAU...

zmodyfikuj pompę wysokiego ciśnienia (potrzebna jest solidna pompa a nie ta z 2 kulami małych palników)

Obraz
Obraz

zasilacz dogrzewania + pompa

Obraz

ogrzewanie w linii + specjalna dysza

Obraz

potem kilka dni adaptacji

to dziecinnie proste (od małego inżyniera)

ale daleko nam do palnika bez modyfikacji
0 x

Powrót do "biopaliwa, biopaliwa, biopaliwa, BTL, alternatywne paliwa kopalne nie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 103