Biopaliwa i silnik benzynowy

surowy olej roślinny, diester, bioetanol lub inne biopaliwa lub paliwa pochodzenia roślinnego ...
nick00031
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 24/09/05, 13:29

Biopaliwa i silnik benzynowy




przez nick00031 » 24/09/05, 13:37

witam wszystkich tutaj Mam proste pytanie, ale przeszkadza mi to od dłuższego czasu, kiedy często słyszymy o zamianie zwykłych paliw na biopaliwa ..voila Mam renault Clio 1.2la ESSENCE i chciałbym po prostu wiem, czy można użyć biopaliwa, jeśli tak, to w jakiej proporcji, a jeśli nie tak źle ... z góry dziękuję wszystkim
0 x
MobyleX
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 51
Rejestracja: 03/12/04, 18:37
Lokalizacja: Meudon - Francja




przez MobyleX » 25/09/05, 00:07

claude07 napisał:oprócz tego Renault opracował silnik do tego paliwa, ale nie sprzedaje go we Francji.
s .... ARDS!

musi być uruchomiony w burakach.

Teoretycznie wystarczy zwykłe wzbogacenie mieszanki, aby przejść do alkoholu (alkohol jest paliwem utlenionym), ale myślę, że zostanie to zrobione automatycznie za pomocą sondy lambda silnika. Po tym, jak usłyszałem o zmianach w zapłonie, ale nadal jestem sceptyczny co do potrzeby dotknięcia tej części silnika.
0 x
Sen jest prawdziwa wolność, to jest nadzieja, nikt nie może cię zatrzymać.
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 25/09/05, 03:37

Cześć mobylex
Wszystkie silniki od wielu lat (+18 lat) mają czujnik spalania stukowego. jest to piezoelektryczny wykrywacz wibracji, ich rola polega na regulacji zapłonu, bardzo blisko samozapłonu bez względu na wypełnienie lub prędkość, jest już ukończony, zbiorniki klikają przy przyspieszeniu lub w ocena, więc po stronie postępującej w zależności od paliwa umieszcza się go samodzielnie. Zasada przesuwania jest przesadzona przy początkowym ustawieniu, elektronika opóźnia się mniej więcej w zależności od wibracji, które wskazują, że jesteśmy na początku pukania.
André
0 x
MobyleX
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 51
Rejestracja: 03/12/04, 18:37
Lokalizacja: Meudon - Francja




przez MobyleX » 25/09/05, 13:12

Tak, tak myślałem, nie trzeba zmieniać zapłonu, a jedynie bogactwo. Dziękuję André za tę informację, nie znałem „czujnika stukowego”.
0 x
Sen jest prawdziwa wolność, to jest nadzieja, nikt nie może cię zatrzymać.
Avatar de l'utilisateur
Pouz
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 13
Rejestracja: 13/09/05, 11:47




przez Pouz » 25/09/05, 20:06

Nie jestem pewien, czy mamy czujniki stukowe w europejskich silnikach.
W Kanadzie / Stanach Zjednoczonych jakość benzyny nie jest stała, w szczególności poziom oktanowy jest dość przypadkowy (powiedziano mi).
Podczas gdy w Europie mamy stałą jakość (91, 95 i 98). Na przykład w moich pojazdach (samochodzie i motocyklu) nigdy nie było „czujnika stukowego”, który regulowałby wyprzedzenie zapłonu.
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 25/09/05, 22:20

Witam,
Większość producentów Ford, Crysler i GM robi to od lat
86 do 89 ten system jest uogólniony z wtryskiem i elektroniką, jest tak prosty i jeśli może być drogi, pozwala mechanikowi uprościć ich życie. to nie z powodu paliwa, ale raczej z powodu użycia silników. Przestań myśleć, że paliwo jest złe w Ameryce Północnej. oczywiście zwykłym jest kokieteria
gdyby wszyscy klienci kupujący tylko super ropę naftową byliby w gównie, zarabiali na zwykłym, super i poświęcili się silnikowi o wysokim sprężeniu, mogę powiedzieć, że zwykły w silniku samolotowym co działa tak, że przy 100ll działa dobrze, to paliwo, którego używamy zimą w odległych miejscach na północy. zwykły ma 90 oktanów w ogóle, a nawet więcej w zależności od firmy.
Dam ci widma oktanowe pomp, kiedy pójdę się napełnić.
André
0 x
Avatar de l'utilisateur
wirbelwind262
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 238
Rejestracja: 29/06/05, 11:58
Lokalizacja: Fouras
x 29




przez wirbelwind262 » 26/09/05, 18:04

Cześć!
wszystkie silniki z elektronicznym zapłonem „drugiej lub trzeciej generacji” mają wykrywacz stuków, a od połowy lat 2. wchodzi w zakres podstawowego zarządzania silnikiem z wtryskiem elektronicznym!
@ + i powodzenia!
0 x
Avatar de l'utilisateur
wirbelwind262
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 238
Rejestracja: 29/06/05, 11:58
Lokalizacja: Fouras
x 29




przez wirbelwind262 » 26/09/05, 18:22

Tak przy okazji
czy nie ma problemów z kompatybilnością z olejem silnikowym?
Widziałem konkurencję ciągnącą traktor pracujący na metanolu, a po każdym uruchomieniu opróżniany mechanik wkładał olej do słońca, aby odparować metanol, a kiedy odparował, włożył olej z powrotem do silnika!
unikał pozostawiania oleju z metanolem, ponieważ zbyt długi czas mieszania się, zepsuł olej!
@ +!
0 x
Silenus
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 16
Rejestracja: 01/09/05, 09:56
Lokalizacja: 06/13




przez Silenus » 17/10/05, 13:29

Halo

Objąłem wszystkie posty dotyczące stosowania bioetanolu zamiast sp95 / 98.
Wciąż przeszkadzają mi 2/3 rzeczy:

Zgodnie z twoimi informacjami wszystkie samochody z elektronicznym uszkodzeniem, a zatem z czujnikiem stuków, powinny być w stanie pracować na bioetanolu bez żadnych modyfikacji. Oto moje pierwsze pytanie: czy tak jest w przypadku, gdy Renault i Saab wypuszczają modele flexfuel? (zabronione do sprzedaży we Francji: zły :) kiedy powinno działać bez modyfikacji! Pojazdy te mogą być zasilane alkoholem, benzyną lub ich mieszaniną, być może w tym drugim przypadku mod interweniują, aby na przykład usunąć wodę strąconą?

Mój samochód (brava z elektronicznym uszkodzeniem, a zatem czujnikiem stukania!) Powinien działać na etanolu bez modyfikacji, ale nie wiem, dlaczego jestem pewien, że nie zacznie się od czystego alkoholu (= bez mieszanki benzyny ), ale nadal spróbuję. Czy ktoś wie, jaki poziom alkoholu należy stosować przy 70 °, 80 ° ...

Cóż, jeśli w Brazylii tam dotrą, też powinniśmy to zrobić.
Pozostań bp tankowania, ponieważ jeśli znajdę rzepak w dużych ilościach łatwo dla mojego T4, będę miał więcej problemów z bioetanolem!
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 17/10/05, 13:43

Należy użyć czystego alkoholu ... resztą jest woda, ryzykujesz korozję narządów wtryskowych ... Mam problem ze zrozumieniem, w jaki sposób uczynić mieszaninę alkohol / benzyna jednorodną, ​​ponieważ trudno jest przeoczyć te 2 płyny ... konieczne jest skorzystanie z dodatków stabilizujących (podobnie jak tankowce z ETBE ...)
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "biopaliwa, biopaliwa, biopaliwa, BTL, alternatywne paliwa kopalne nie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 117