Agropaliwo czy biopaliwo? Musisz wybrać!

surowy olej roślinny, diester, bioetanol lub inne biopaliwa lub paliwa pochodzenia roślinnego ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79304
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11037

Agropaliwo czy biopaliwo? Musisz wybrać!




przez Christophe » 24/12/07, 09:55

W wielu przypadkach rozmawiamy agropaliw lub biopaliw poprzez ich pomylenie.

Naprawdę mi to przeszkadza. Dlaczego więc nie rozróżnić ich w następujący sposób:

- agropaliw: paliwo wyprodukowane z żywność lub rośliny spożywcze.

- biopaliw: paliwo wyprodukowane ze źródła żywność ekologiczna (dla mężczyzny).

W pierwszym przypadku znaleźlibyśmy pojęcie rolnictwa, co pozwoliłoby na tozatrzymać amalgamat, który systematycznie potępia wszystkie biopaliwa, ponieważ zdecydowały o tym 3 międzynarodowe koncerny obecnie opracowywać najgorsze agropaliwa z powodów czysto kapitalistycznych! : Evil: : Evil:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79304
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11037




przez Christophe » 24/12/07, 10:04

O agropaliwach napisałem właśnie „małą” wiadomość: https://www.econologie.com/ecobilan-des- ... -3567.html
0 x
O.Fournier
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 30/12/07, 11:22
Lokalizacja: RAZAC D'EYMET (24)




przez O.Fournier » 30/12/07, 11:43

Witam,

Właśnie zarejestrowałem się po wyszukaniu w Google hasła „samolot + elektryczny” (naturalnej wielkości, rozpiętość skrzydeł 9 m, która leciała na południu Francji)!

Tutaj musimy tylko pamiętać, że masowa produkcja biopaliw / biopaliw, jak przewiduje szalony agrobiznes, wciąż jest totalny pozór.

Dlaczego Ponieważ produkcja ta zostanie przeprowadzona przy użyciu nowoczesnych maszyn rolniczych, które zużywają dużo paliwa. Bilans energetyczny jest katastrofalny: produkcja nie pokrywa nawet zapotrzebowania na narzędzia produkcyjne. Prawdziwy shadokański knebel!

Jedynym rozwiązaniem jest kolejny żart: główne lobby rolnicze na świecie powinny przekonać rolników na całym świecie do produkcji biomasy na miliard ton bez użycia silników spalinowych napędzanych paliwem.

Będziemy musieli znaleźć coś jeszcze ... MDR!
0 x
Nie możemy tego wystarczająco powtórzyć: rozumuj globalnie, działaj lokalnie.
Innymi słowy: zdrowy rozsądek blisko ciebie. Proste, prawda?
Z
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79304
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11037




przez Christophe » 30/12/07, 12:42

Witaj tutaj!

Tak, ale należy brać pod uwagę nie tylko zużycie paliwa ...

Obecne agropaliwa są oczywiście farsą ale nie powinniśmy z tego korzystać, aby ogólnie potępić wszystkie biopaliwa.

Oto co o tym myślę: https://www.econologie.com/ecobilan-des- ... -3567.html
Ostatnio edytowane przez Christophe 30 / 12 / 07, 12: 58, 1 edytowany raz.
0 x
Toine
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 28
Rejestracja: 12/04/05, 10:21
Lokalizacja: 63




przez Toine » 30/12/07, 12:48

Jasne! Porozmawiajmy o nekropaliach!

http://www.la-bas.org/

Zbadaj najnowsze programy w Kolumbii.

:: Właściwe dziennikarstwo.

Książka: Głód, samochód, pszenica i my.

Nie chodzi o to, że chcę rozmontować agropaliwa, ale muszę
pomyśl o tym: czy „bio” węglowodany naprawiają GHG? Nie.
Czy priorytetem jest ich naprawa inaczej niż w cyklu rocznym?
Świąteczna roślina to dobry pomysł, ale nie ma pól na nasze samochody.
Nawet w ekologii.
Jeśli nie będzie żadnej ekonomicznie opłacalnej alternatywy, nastąpi spadek
surowe!
I będzie to ten sam toast, czyli biedni.
Chciałbym przypomnieć, że nasze społeczeństwo rozwija się dzięki
„ślepa” energia w mniej niż dwa wieki!
Aby to zrozumieć, wystarczy spojrzeć na historię ziemi (nie dewońska).

Odwaga dla nas.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79304
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11037




przez Christophe » 30/12/07, 12:54

Toine napisał:Książka: Głód, samochód, pszenica i my.


Nie czytałem tej książki, ale uważam, że jest zła i daje fałszywe uprzedzenia, ponieważ potępia WSZYSTKIE biopaliwa ...

Nie mówię w próżni, ponieważ wymieniłem kilka e-maili z autorem, a on nie chce wiedzieć nic o biopaliwach 2. i 3. generacji, które nie mają powodu głodzić populacji (z wyjątkiem tych, którzy jedzą regularnie mikroalgi ...) ...

Myślę więc, że to trochę zbyt łatwe ... umieścić agro i biopaliwa w jednej torbie.

Zaproponowałem powyżej (jest to cel tego tematu), aby rzeczywiście wyraźnie rozróżnić te 2 nazwy z tego powodu ...
0 x
jessle
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 107
Rejestracja: 27/10/07, 23:08




przez jessle » 30/12/07, 13:07

Prawdą jest, że produkcja biopaliw wydaje się najlepszym wyborem, ale będzie to odbywało się kosztem innych ludzi, którzy nie będą już mogli jeść, zmieniając kultury.
Ale nigdy nie mówimy o obszarach uprawnych, które znikają, aby budować drogi, domy, zawsze mam na myśli obraz miasta, które było oddzielone 2 km winorośli, teraz jest pas 2x2, działki, w skrócie musi pozostać 1 km winorośli. I zdarza się wszędzie
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79304
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11037




przez Christophe » 30/12/07, 14:37

Jessle to zły osąd! Nowoczesne produkcje rolne są nadproduktywne! Pkoi, czy uważasz, że rolnicy regularnie psują swoją produkcję, aby podnieść ceny?

Nie mówię nawet o nadmiernych zapasach, których nie można sprzedać po upływie terminu ważności.

W USA marnuje się 30% MIĘSA (czyli produktu rolnego, który wymagał największej pracy) przez obecny system rolnictwa i przepisy handlowe! Założę się, że znacznie więcej dotyczy zbóż ... z drugiej strony wielu ludziom trudno jest jeść na Ziemi. Taka sytuacja jest częściowo spowodowana wszelkimi pomocami rolnymi i subsydiami wszelkiego rodzaju, które pozwalają na takie marnotrawstwo.

Dlatego wątpię bardziej niż mocno, że biopaliwa trzeciej generacji, takie jak mikroalgi, wpływają na cokolwiek na powierzchni gruntów rolnych.

Zwłaszcza, że ​​możemy je uprawiać na ziemiach nierolnych !!
Potrzebujesz tylko dość płaskiej ziemi i ... słońca! Pustynie byłyby idealnymi fabrykami biopaliw, a ponadto ich wydajność jest ogromna w porównaniu z konwencjonalnymi agropaliwami.

Spójrz na liczby mikroalg na stronach 34 do 39 tego badania, aby się przekonać

https://www.econologie.com/les-biocarbur ... -3566.html


Obraz

Nasiona rzepaku i słonecznika wynoszą około 800 l na ha. Więc jeśli poprawnie obliczę mikroalgi, 73 (= 58700 / 800) do 171 (= 136900 / 800) razy wydajniejsze niż te 2 uprawy... jednak rzepak i słonecznik są powszechnie używane do produkcji diesteru z nami (ciekawe, dlaczego ...)!

Ponadto istnieje MOCNY zakład, że w globalnym bilansie potrzeby energetyczne są niezwykle mniej ważne dla mikroalg (brak orki, siewu, nawozu do rozproszenia ...) oczywiście zgłaszane na wyprodukowaną kWh.

To firmy naftowe finansują dużą część badań nad mikroalgami (patrz patenty) ... to nie jest przypadek!

Wniosek: biopaliwa NIE, biopaliwa TAK
Ostatnio edytowane przez Christophe 31 / 12 / 07, 10: 31, 2 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Cuicui
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3547
Rejestracja: 26/04/05, 10:14
x 6




przez Cuicui » 30/12/07, 16:22

Zatrzymaj agropaliwa! Niech żyją biopaliwa!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 30/12/07, 17:21

Bonjour Christophe

Najwyraźniej w różnych xxxpediach nie robią tego samego odcienia, co ty.

http://fr.ekopedia.org/Agrocarburant
http://fr.wikipedia.org/wiki/Agrocarburant

Niektóre słowniki zdają się ignorować słowa agrofuel i biofuel. Jeśli nie ma „oficjalnej” definicji, może nadszedł czas, aby ją „złożyć” i wziąć pod uwagę swój pomysł dotyczący upraw „żywności” lub nie. Mając nadzieję, że sława i dobry ranking (pozycja) Twojej witryny w Google potwierdzają akceptację tej „nowej” definicji. : Mrgreen:
A+
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "biopaliwa, biopaliwa, biopaliwa, BTL, alternatywne paliwa kopalne nie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 134