Biopaliw i 2T

surowy olej roślinny, diester, bioetanol lub inne biopaliwa lub paliwa pochodzenia roślinnego ...
Thibounet
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 14
Rejestracja: 30/03/05, 09:27
Lokalizacja: Waterloo .be (Belgia)




przez Thibounet » 28/09/05, 20:50

witam,

Zastanawiałam się, czy to możliwe, aby wymieszać etanolu lub drugiego z benzyny i oleju 2t, a na prowadzenie silnik 2T.

zainteresowanie jest raczej ekonomiczne niż ekologiczne, ponieważ w każdym razie pali się olej.

Więc, to jest możliwe, etanol nie atakują olej? I obawia się, że tak?

dziękuję :)
+ + +
0 x
http://www.pagethib.be.tf Adaptacja palnik gazowy lub olej do PMC
Avatar de l'utilisateur
Jean-Francois
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 85
Rejestracja: 27/11/04, 00:18
Lokalizacja: Poitiers w Vienne




przez Jean-Francois » 28/09/05, 23:48

hi Odwróciłem z G1 w UFOLEP z alkoholem do nagrywania i olej rycynowy ok pozwolił mi mieć święty przez wolumetryczne minusy ratio trzeba było wspinać się wiele + dysze hurtowych ....... .Up przepisy zmienić .... miałem jechać do ELF128 lub 135 (bardzo drogie do dni ... w litrze 30Ffr) .sinon dla mniej szczęścia do dni nie było 100LL (CA coutait w 6.50 F na litr)

w przeciwnym razie nasze silniki została wyposażona aluminiowych cylindrów / tłoków aluminiowych nykasil + grafit i fiabilitée nie był nasz pierwszy martw się, jeśli nigdy nie zerwał z alkoholem

zawoalowane voilou :P
0 x
Jeff mnie rodzi się z laską w jednej ręce i stanowiska spawalniczego w innym :-)
... ______
... / ______ \
. (00 00 = H =)
..IiI "" "" "" .. III Vraoummm !!!!!
MobyleX
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 51
Rejestracja: 03/12/04, 18:37
Lokalizacja: Meudon - Francja




przez MobyleX » 28/09/05, 23:58

Zastanawiam się, czy nie należałoby zmienić dyszę z modelu benzynowym, ponieważ zawiera metanol i trochę nitrometanu. W przeciwnym razie myślę, że w tym przypadku mamy patrzeć na część oleju rycynowego w oleju modelu nie dokręcić. Myślę, że spróbuję mój model benzynowy mob (I 5l, że są bezużyteczne ... :D )
0 x
Sen jest prawdziwa wolność, to jest nadzieja, nikt nie może cię zatrzymać.
Thibounet
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 14
Rejestracja: 30/03/05, 09:27
Lokalizacja: Waterloo .be (Belgia)




przez Thibounet » 29/09/05, 09:01

Nie próbuję nadymać mojego silnika za pomocą dodatkowej mieszanki wybuchowej, chcę tylko trochę go uruchomić i mam nadzieję, że wiele biopaliw. :P
0 x
http://www.pagethib.be.tf Adaptacja palnik gazowy lub olej do PMC
MobyleX
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 51
Rejestracja: 03/12/04, 18:37
Lokalizacja: Meudon - Francja




przez MobyleX » 29/09/05, 21:00

Bah modelu benzyna gwarantowana 100% biopaliwo !! I kosztuje około 1.25E metanol / litr.

Właśnie wykonałem test mieszalności między motorowerem benzynowym (benzyna + olej) a modelem benzyny (metanol + nitrometan + olej rycynowy).
Wynik (mieszanina 50% / 50%):
Esencja mafii była różowa (z powodu zawartego w niej oleju), a esencja modelu była bladożółta przed zmieszaniem. Po wymieszaniu wszystko stało się bladożółte, trochę zmatowiałe jak woda pełna żółtych mikroskopijnych alek ...
_The 9 / 10èmes dobrze wymieszać i przechowywać mieszanki (po półtorej godziny w każdym razie)
_a formy warstwa 2ème na górze: Myślę, że to olej, który oddziela mob benzyny gdy jest zmieszany z metanolem nitrometanu + olej rycynowy. (Ale cienka warstwa wierzchnia nie jest różowo, jak pierwotnie oleju)

Wtedy powiedziałem sobie, że będę rozwijać mały test i wlewa mieszaninę do mojego mob oprócz reszty benzyny, które miałem (dodawania do modelu benzynowym odbywa się stopniowo ). Więc pojechałem z około 5-10 modelu% benzyny.
Wyniki:
_L'essence Hobby została częściowo zużyte, to było spalin i jest to swoisty zapach,
_couple przy niskich obrotach nieco z tyłu (prawdopodobnie z powodu zbyt małej dyszy na paliwo)
_puissance w rundach jak poprzednio.
_The silnika na biegu jałowym wydaje ciszej (ale może to tylko ja)

Jeśli nie ma jeszcze wyników dotyczących konsumpcji lub na konsekwencje dla silnika (obawiam się, że ze względu na zdolność mieszania się, brak silnika oraz olej), ale bez wyraźnego związku z tym w tej chwili pracuje silnik bardzo dobrze.
0 x
Sen jest prawdziwa wolność, to jest nadzieja, nikt nie może cię zatrzymać.
Thibounet
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 14
Rejestracja: 30/03/05, 09:27
Lokalizacja: Waterloo .be (Belgia)




przez Thibounet » 30/09/05, 18:09

OK, dobrze spodziewam resztę wyniku.

a ile jest istotą modelyzmu? Wyobrażam sobie, że tak naprawdę nie ma on żadnego interesu finansowego?

+ + +
0 x
http://www.pagethib.be.tf Adaptacja palnik gazowy lub olej do PMC

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "biopaliwa, biopaliwa, biopaliwa, BTL, alternatywne paliwa kopalne nie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 153