Współpraca silnika Pantone

surowy olej roślinny, diester, bioetanol lub inne biopaliwa lub paliwa pochodzenia roślinnego ...
arkabal
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 17/02/08, 15:43

Współpraca silnika Pantone




przez arkabal » 17/02/08, 15:48

Witam wszystkich, jestem tu nowy, ale od jakiegoś czasu zastanawiam się nad tym....

tutaj jeżdżę na co dzień R4 (to jedna z moich pasji), który pracuje na 60% bioetenolu (nieźle!), ale chciałbym opracować reaktor pantone na moim titinie, ale wiosłuję!!! bo kompletnie nie widzę jak zaadaptować reaktor z gaźnikiem!.

moja prośba jest następująca. Szukam kogoś w eure et loir, w okolicach Chartres, kto byłby zainteresowany pomocą w zainstalowaniu reaktora pantone na moim r4.

oto moja poczta:

Kod: wybierać

arkabal chez orange point fr
0 x
aakice
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 14/04/15, 06:55




przez aakice » 14/04/15, 07:44

Un forum będzie również łączyć kwestie strategiczne i międzysektorowe z praktycznymi ilustracjami dla twórców projektów oraz oferować różne wizyty studyjne.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 15995
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5189




przez Remundo » 14/04/15, 09:51

Tak naturalnie,

nigdy nie należy zaniedbywać strukturalnej stymulacji metakontekstu, co pozwala na inicjowanie symbioz semantycznych poprzez zapłodnienie krzyżowe i katalizowanie transpłciowych energii.
0 x
Obraz
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 14/04/15, 13:58

To temat, który rozpala pasje od 17 lutego 2008 roku. : Chichot:

Trzeba powiedzieć, że istnieje kolosalny potencjał rynku z modernizacją milionów 4L, które wciąż są w obiegu...

Temat został nawet wyczyszczony z talentem na długi temat Pitmix opisujący transformację R5.

W związku z uzyskanym ponadprzeciętnym wynikiem pojazd został objęty zarządem komisarycznym Ministerstwa Energii i Zrównoważonej Konsumpcji.
: Lol:

Więcej nie powiem, bo ta poufna informacja jest spóźniona o 2 tygodnie. :? : Arrow:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14138
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 14/04/15, 22:19

+1; Orchidoklasty? lub fanem Pédagola? : Mrgreen:

http://perso.cimetz.com/jeg/humour/humour15_dites.htm
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
HYDROXYGAS_PTY_LTD
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 15
Rejestracja: 12/05/15, 00:53




przez HYDROXYGAS_PTY_LTD » 07/06/15, 12:34

Zauważyłem, że system Pantone jest dość popularny we Francji, powiedzielibyśmy nawet, że Francja jest jednym z krajów najlepiej wyposażonych w ten system. Czy może to być spowodowane zjawiskiem JL Naudina?

Z drugiej strony HHO nie ma tu dobrej prasy, mieszkam za granicą i użytkowników HHO jest dużo więcej niż Pantone...

Osobiście wybrałem HHO, rzeczywiście, nie widziałem siebie instalującego GEET, to wciąż jest piekielny bałagan, prawda?
0 x
Avatar de l'utilisateur
antoinet111
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 874
Rejestracja: 19/02/06, 18:17
Lokalizacja: 29 - Landivisiau
x 1




przez antoinet111 » 07/06/15, 18:01

to bardziej przyziemne niż to, jest jeden, który trochę działa, a drugi nie.

Bonjour. : Mrgreen:
0 x
Zagłosuję na piśmie o betonowym słupkiem i praktyczność.
Dół talkers i wentylator pod sufitem!
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14138
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 07/06/15, 21:58

HYDROXYGAS_PTY_LTD napisał:Osobiście wybrałem HHO, rzeczywiście, nie widziałem siebie instalującego GEET, to wciąż jest piekielny bałagan, prawda?


„GEET” to nazwa samego pana Pantone, ten przestarzały od kilku lat proces jest powszechnie nazywany w skrócie „Pantone”. Działa tylko na silniku o stałej prędkości (typu kosiarki lub generatora). Proces, który działa po dostrojeniu silnika o zmiennej prędkości, to „Gillier Pantone”. Jest prostszy, łatwiejszy w konfiguracji i daje dobre wyniki na starych dieslach sprzed ery elektroniki.

Z wad trzeba zmodyfikować układ wydechowy, dorobić i znaleźć miejsce pod maską na zamontowanie jakichś "organów" i zrobić zabudowę, która może być długa.
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.

[Eugène Ionesco]

http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
duchon
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 03/07/15, 10:08




przez duchon » 07/07/15, 05:02

Tym bardziej, że bez przeprowadzenia rzeczywistych testów osiągów, zanieczyszczenia i zużycia bardzo trudno jest pochwalić się tą technologią bez poparcia konkretnymi danymi i rzetelnymi danymi dotyczącymi niezawodności (dokładnie) przerobionych silników. .
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14138
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 07/07/15, 22:52

Tym bardziej, że bez przeprowadzenia rzeczywistych testów osiągów, zanieczyszczenia i zużycia bardzo trudno jest pochwalić się tą technologią bez poparcia konkretnymi danymi i rzetelnymi danymi dotyczącymi niezawodności (dokładnie) przerobionych silników. .


Rzeczywiście, dla amatorów nieco kwadratowe testy z oprzyrządowaniem i pomiarami, które wytrzymują, są bardziej snem niż rzeczywistością....
Kiedy przyrost zużycia jest stosunkowo niski (około 10% na moim R19), ale niepewność końcowego pomiaru wynosi od 5 do 10%…..ziemia jest śliska….Potem ci, którzy ogłaszają niesamowite zyski (50 %) na silnikach, które na starcie mają normalnie pracować....... tylko je włączają.... lub ci, którzy chcą im wierzyć.

Jeśli chodzi o niezawodność, gdy jest w centrum uwagi (Gillier Pantone), wysoki silnik czyści się / pozostaje czysty, to z pewnością plus. André mówił o (40000 XNUMX km?) przeprowadzonym w Gillier Pantone bez incydentów.

Z drugiej strony, w trakcie rozwoju i pewnych „niebezpiecznych” modyfikacji można łatwo zrobić c…y i sprawić, że górny silnik połknie łyk wody. Mały kaszle dobry strzał i to dobrze. Większy lub powtarzalny, można pierdnąć wszystko (turbo, głowica, tłok, wał korbowy, zawory….). Krótko mówiąc, nie jest to przygoda dla pierwszego, który chce mieć wszystko od razu. : Mrgreen:
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.

[Eugène Ionesco]

http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132

Powrót do "biopaliwa, biopaliwa, biopaliwa, BTL, alternatywne paliwa kopalne nie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 149