Badanie zużycia energii

surowy olej roślinny, diester, bioetanol lub inne biopaliwa lub paliwa pochodzenia roślinnego ...
HVLDG
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 14/01/08, 15:21

Badanie zużycia energii




przez HVLDG » 14/01/08, 15:29

Bonjour à tous,

W ramach moich studiów badamy techniczną i ekonomiczną wykonalność założenia firmy zajmującej się biopaliwami (z wyłączeniem agropaliw). Biopaliwo to otrzymywane byłoby z przetwarzania odpadów organicznych (szlamów z oczyszczalni ścieków, odpadów tartacznych itp.) na chemiczny odpowiednik benzyny lub oleju napędowego. To biopaliwo byłoby jednak wolne od siarki i związków aromatycznych (np. benzenu).
Projekt ten ma zatem podwójną zaletę polegającą na zapewnieniu bardzo czystego biopaliwa przy jednoczesnym zużyciu części irytujących i rosnących ilości odpadów.
Dlatego, aby jak najdokładniej oszacować jego wykonalność, przeprowadzamy ankietę na temat zużycia energii w transporcie, a także w trybie ogrzewania.
Znajdziesz go pod tym adresem http://sondagebiocarbalum.free.fr

Dziękuję wszystkim!
0 x
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 14/01/08, 15:52

Odpowiedziałem na kwestionariusz, zajmuje to dwie minuty 8)
0 x
Avatar de l'utilisateur
toto65
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 490
Rejestracja: 30/11/06, 20:01




przez toto65 » 16/01/08, 08:56

Wyraźnie widzę, jaką technikę należy wdrożyć, aby znacznie zmniejszyć ilość osadów powstających w wyniku oczyszczania ścieków. Jednak techniki stosowane dzisiaj generują pewne i mogą być używane przez jakiś czas. Nasza technika zmniejsza ich objętość, zawartość patogenów, uciążliwość zapachową, a także wytwarza biopaliwo, które nie kosztuje energii kopalnej, nie monopolizuje gruntów ornych i nie wymaga pestycydów ani GMO. Ma zatem, jak już powiedziałem, wiele zalet ekologicznych. Ponadto można go już zastosować do ilości odpadów innych niż osady (odpady z tartaków, kompost), a inne rodzaje są również badane.
Dla tych, którzy mają wątpliwości co do technicznego aspektu problemu, dodam, że po tej stronie ustalono wykonalność procesu, aw szczególności jego wdrożenie na dużą skalę. Pozostało jedynie wykazać jego rentowność.


Czy możesz dać nam porównanie z metanizacją?
I wyjaśnij nam główne linie
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "biopaliwa, biopaliwa, biopaliwa, BTL, alternatywne paliwa kopalne nie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 136