Silnik termiczny na sprężone powietrze

surowy olej roślinny, diester, bioetanol lub inne biopaliwa lub paliwa pochodzenia roślinnego ...
Avatar de l'utilisateur
pętla
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 816
Rejestracja: 03/10/07, 06:33
Lokalizacja: Picardie

Silnik termiczny na sprężone powietrze




przez pętla » 14/12/07, 07:21

Halo

Silnik cieplny chwalony przez swoich zwolenników, silnik na sprężone powietrze także, każdy ma swoje argumenty

Załóżmy, że mam w pojeździe zapas sprężonego powietrza, wytwarzanego przy użyciu naturalnie dostępnej energii mechanicznej w dużych ilościach (na przykład przez aerokompresor).
Czy mogę liczyć na poprawę wydajności mojego silnika Diesla, a tym samym zmniejszenie jego zużycia paliwa, jeśli znacząco zwiększymy ciśnienie w układzie dolotowym?
Nie próbuję wynaleźć turbo na nowo, ale zwiększyć kompresję przy zoptymalizowanych prędkościach obrotowych silnika, dodając dodatkową ilość powietrza, bez zwiększania stopnia sprężania.
Czy istnieje ryzyko przeciążenia cylindrów przy normalnej prędkości?

A+
0 x
Chatham
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 536
Rejestracja: 03/12/07, 13:40




przez Chatham » 15/12/07, 11:24

Nie: większość obecnych diesli wykorzystuje już turbosprężarki o zmiennej geometrii w celu optymalizacji napełniania, a dodatkowy dopływ powietrza nic nie daje, ponieważ w dieslu wlot zawsze pozostaje szeroko otwarty (bez przesłony), a moc jest regulowana przez przepływ paliwa (który sam w sobie jest ograniczony przez ilość dostępnego tlenu)
Nadmierny wzrost ciśnienia powietrza w komorach doprowadziłby jedynie do wybuchowej pracy (= zmęczenie i awaria silnika)...

I uh: co to jest „aerokompresor”? Sprężarka napędzana turbiną wiatrową?
0 x
Avatar de l'utilisateur
pętla
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 816
Rejestracja: 03/10/07, 06:33
Lokalizacja: Picardie




przez pętla » 15/12/07, 11:56

Halo

Chatam, dziękuję za odpowiedź

Aerokompresor to termin wymyślony przez analogię do generatora wiatrowego wytwarzającego energię elektryczną
Pomysł wytwarzania sprężonego powietrza z turbiny wiatrowej był wspominany na stronie MDI, ale ja nigdy o nim nie widziałem ani nie słyszałem.

Produkcja i magazynowanie sprężonego powietrza, bez urazy dla niektórych, nadal ma kilka zalet
Łatwo jest zbudować duży zapas, nawet jeśli oznacza to zakopanie zbiornika
Rezerwę tę można wypełnić wiatrem, niezależnie od jego prędkości.
Jest to zatem czysty tampon bez większego ryzyka
Podczas ściskania i/lub rozszerzania możliwe są wymiany termodynamiczne
Teraz o słabej wydajności różnych konwersji kompresji/rozszerzania:
Jeśli ten sprężony gaz zostanie wyprodukowany przy minimalnych nakładach inwestycyjnych i przy wykorzystaniu energii naturalnej, ogólny uzysk będzie koniecznie korzystny
Zastosowanie w pojeździe to tylko jedna z wielu możliwości

Chciałbym wyposażyć szybowiec w zintegrowane urządzenie startowe z wystarczającą rezerwą powietrza, aby wystartował i osiągnął wysokość 500 m, czyli klasyczną wysokość holowania.
Nadal konieczne byłoby znalezienie lekkiego silnika o akceptowalnej wydajności

A+
0 x
micdhi
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 109
Rejestracja: 16/12/06, 09:58
Lokalizacja: Tarn Mazamet

silnik cieplny na sprężone powietrze




przez micdhi » 15/12/07, 14:03

cześć;
przeprowadzono testy, a ich wynik jest przekonujący, ponieważ zostanie zbudowany w Niemczech, według tej samej koncepcji, czyli turbiny wiatrowej,
sprężarka powietrza (sprężarka aero), która magazynuje sprężone powietrze w podziemnej zagłębieniu, a następnie zasila reaktor zasilany gazem ziemnym, ale rezygnuje z części sprężarkowej tego samego reaktora, zysk jest znaczny, ponieważ produkujemy prąd, kiedy go potrzebujemy , znacznie później, jeśli to konieczne i wreszcie nawet powoli, sprężarka powietrza kompresuje, nie ma potrzeby regularnego reżimu (niezbędnego do produkcji energii elektrycznej)
http://www.enerzine.com/3/2288+L-energi ... lite+.html
proces ten może zastąpić w obecnym silniku (tłoki, korbowody wału korbowego) część ssącą, w ten sposób mielibyśmy cykl 2-suwowy, wtrysk powietrza i wtrysk paliwa, byłyby tylko zawory wydechowe i zawory zamykające górny martwy punkt oraz wtrysk powietrza i paliwa, rozprężanie i wydech......
0 x
Chatham
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 536
Rejestracja: 03/12/07, 13:40




przez Chatham » 15/12/07, 16:14

Pętla napisał:Chciałbym wyposażyć szybowiec w zintegrowane urządzenie startowe z wystarczającą rezerwą powietrza, aby wystartował i osiągnął wysokość 500 m, czyli klasyczną wysokość holowania.
Nadal konieczne byłoby znalezienie lekkiego silnika o akceptowalnej wydajności

A+


Sprężone powietrze do wzniesienia szybowca w powietrze nie wydaje mi się dobrym rozwiązaniem: jest za ciężkie (butelki), ale jest kilka ultralekkich szybowców, które z silnikiem elektrycznym i baterią litową wznoszą się na odległość do 1000 m, był nawet ultralekki Typ MCR, który został fabrycznie przygotowany do testów: było 20 minut autonomii...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14138
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839

Re: Silnik cieplny na sprężone powietrze




przez Flytox » 15/12/07, 17:12

Witaj Micdhi
micdhi napisał:....
sprężarka powietrza (sprężarka aero), która magazynuje sprężone powietrze w podziemnej zagłębieniu, a następnie zasila reaktor zasilany gazem ziemnym, ale rezygnuje z części sprężarkowej tego samego reaktora, zysk jest znaczny, ponieważ produkujemy prąd, kiedy go potrzebujemy , znacznie później, jeśli to konieczne i wreszcie nawet powoli, sprężarka powietrza kompresuje, nie ma potrzeby regularnego reżimu (niezbędnego do produkcji energii elektrycznej)

Zasilanie reaktora zapasem sprężonego powietrza wydaje mi się dużym marnotrawstwem. W turbinie gazowej stosunek paliwo/powietrze wynosi około 1/50. Powietrze wykorzystywane jest głównie do chłodzenia najgorętszych części, komory spalania, łopatek itp. Reaktor to zatoka powietrzna. Byłbym bardzo zaskoczony, gdyby prosty silnik na sprężone powietrze nie miał znacznie wyższej wydajności.

micdhi napisał:http://www.enerzine.com/3/2288+L-energi ... lite+.html
proces ten może zastąpić w obecnym silniku (tłoki, korbowody wału korbowego) część ssącą, w ten sposób mielibyśmy cykl 2-suwowy, wtrysk powietrza i wtrysk paliwa, byłyby tylko zawory wydechowe i zawory zamykające górny martwy punkt oraz wtrysk powietrza i paliwa, rozprężanie i wydech......


Nie rozumiesz, jak chcesz eksploatować swój silnik bez wału korbowego i tylko z zaworami wydechowymi? : Mrgreen:

Praca silnika 2-suwowego jest z pewnością bardzo przyjemna, moglibyśmy nawet obejść się bez obudowy pompy zasilającej przepływ powietrza, umożliwiłoby to również smarowanie dolnego silnika jak w przypadku silnika 4-suwowego, a tym samym znacznie zmniejszyło ilość niespalonych węglowodorów (oleju). : Mrgreen:

A+
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
micdhi
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 109
Rejestracja: 16/12/06, 09:58
Lokalizacja: Tarn Mazamet

Re: Silnik cieplny na sprężone powietrze




przez micdhi » 15/12/07, 19:39

Flytox napisał:Witaj Micdhi

Zasilanie reaktora zapasem sprężonego powietrza wydaje mi się dużym marnotrawstwem. W turbinie gazowej stosunek paliwo/powietrze wynosi około 1/50. Powietrze wykorzystywane jest głównie do chłodzenia najgorętszych części, komory spalania, łopatek itp. Reaktor to zatoka powietrzna. Byłbym bardzo zaskoczony, gdyby prosty silnik na sprężone powietrze nie miał znacznie wyższej wydajności.


Nie rozumiesz, jak chcesz eksploatować swój silnik bez wału korbowego i tylko z zaworami wydechowymi? : Mrgreen:


dobry wieczór
Ile mocy zużywa reaktor sprężając powietrze tak, aby dostatecznie się nagrzało i zapaliło naftę lub inną, do diesla potrzeba minimum 20 barów, więc przepływ x przy ciśnieniu = ??? z pewnością dużo watów.
tutaj usuwają sprężarkę znajdującą się przed reaktorem.

dla silnika o którym mówię,
z zapasem powietrza przebyć wystarczającą odległość i usunąć zawór wlotowy.
w GMP (w przybliżeniu) wtrysk powietrza i paliwa, rozprężenie tłok opada, a następnie podnosi się = wydech na końcu wydechu, ponowny wtrysk powietrza i paliwa.
staje się dwusuwem bez obudowy pompy i zamiast tego z olejem.
ps; istnieją silniki dwusuwowe bez obudowy pompy, np. dwusuwowe diesle firmy Daihatsu, Detroit Diesel, Sulzer itp., ale powiedzmy, że są one uważane za półdwusuwowe, ponieważ wszystkie mają zawory wydechowe. jak ten powyżej.
0 x
Avatar de l'utilisateur
pętla
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 816
Rejestracja: 03/10/07, 06:33
Lokalizacja: Picardie




przez pętla » 15/12/07, 21:52

dobry wieczór

Poniżej link do prezentacji amatorskiego projektu budowy szybowca elektrycznego, niestety porzuconego ze względów finansowych

http://puceduciel.free.fr/article.php3?id_article=5

Bardziej udany projekt to niemiecki elektryczny autonomiczny szybowiec startowy Antarès 20E

http://www.lange-flugzeugbau.com/htm/en ... s_20E.html

Dobra lektura

A+
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 15/12/07, 22:35

Halo
Czy mogę liczyć na poprawę wydajności mojego silnika Diesla, a tym samym zmniejszenie jego zużycia paliwa, jeśli znacząco zwiększymy ciśnienie w układzie dolotowym?


W pewnym sensie oznaczałoby to połykanie większej ilości powietrza z diesla. To mniej więcej dzieje się, gdy atmosferyczny diesel pracuje na biegu jałowym lub przy niskich obrotach. Połyka maksymalną ilość powietrza przy każdym skoku tłoka, co daje bardzo małą kroplę wtryskiwanego oleju napędowego. .

W przeciwieństwie do silnika benzynowego, który na biegu jałowym pobiera bardzo mało powietrza.
na silniku benzynowym
Z drugiej strony konieczne jest zasysanie przez zamknięty motylek, reguluje to odpowiednią ilość powietrza do spalenia paliwa, niskie ciśnienie w momencie wybuchu czoła płomienia jest wolniejsze.
Pozytywną stroną jest to, że jest mało powietrza, które mogłoby skompresować tak niewielki wysiłek
podczas cyklu ściskania występuje mniej strat na ściankę (mniejsza masa)

Na dieslu
z drugiej strony pochłania nadmiar powietrza, które musi zostać sprężone, a zatem znaczną ilość azotu, co oznacza, że ​​rozszerzanie przy wysokim sprężaniu wymaga znacznego procenta bezużytecznej pracy, a wartość opałowa w głowicy cylindrów pod koniec sprężania jest nie do odzyskania.
Pozytywem jest brak ograniczeń w wejściu i gwarancja posiadania wystarczającej ilości powietrza, aby spalić kroplę wtryskiwanego oleju napędowego.

doświadczenie osób pracujących z domieszkowaniem wody przy dobrym dostosowaniu do zużycia powietrza diesla przy obrotach (normalnych) nie wpływa na zużycie (montaż ze zwężką Venturiego lub regulowaną przepustnicą).

Gdyby tak było, w przypadku silników atmosferycznych po całkowitym usunięciu filtra powietrza powinniśmy uzyskać większą ekonomiczność.
w przypadku silników turbo wystarczyłaby gra na zachodniej bramie, aby zwiększyć dopływ powietrza.
Tak, mamy wzrost mocy maksymalnej, ale nie ekonomii.



André
0 x
Avatar de l'utilisateur
pętla
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 816
Rejestracja: 03/10/07, 06:33
Lokalizacja: Picardie




przez pętla » 15/12/07, 23:04

Dziękuję André za to wyjaśnienie.

W sprawie wykorzystania sprężonego powietrza/elektryczności w lotnictwie założyłem nowy temat z linkiem do konsultacji (dla tych, którzy nie są uczuleni na samoloty, dużych odbiorców węglowodorów, ale mogą być bardziej przez długi czas! !! : Chichot:

A+
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "biopaliwa, biopaliwa, biopaliwa, BTL, alternatywne paliwa kopalne nie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 113