Radioaktywność i import drewna opałowego

surowy olej roślinny, diester, bioetanol lub inne biopaliwa lub paliwa pochodzenia roślinnego ...
bidouille23
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1155
Rejestracja: 21/06/09, 01:02
Lokalizacja: Brytania BZH powaaa
x 2

Radioaktywność i import drewna opałowego




przez bidouille23 » 24/02/13, 19:57

Witam,

No cóż, usiadłem na sofie z herbatą, spokojnie, powiedziałem sobie, daj spokój, 5 minut odpoczynku dla mózgu, włączam telewizor na numer 5... siadaj, ale też się nie baw, ja też nie zamierzam stawiać Derricka.. :) ...

Natknąłem się więc na program, który mówił o raczej ekologicznych energiach ;), w tym o drewnie....

A potem 5 minut odpoczynku zamieniło się w 5 minut halucynacji... Kraje wschodnie są głównymi producentami drewna, w tym także opałowego... W zależności od regionu możemy mieć takie drewno opałowe, nie ma żadnej wzmianki o jego pochodzeniu z oryginalnego drewna (jak w przypadku mięs)..

Okazuje się jednak, że niedaleko tych krajów było coś, co do dziś nazywa się Czarnobyl i co niemal eksplodowało uwalniając radioaktywną chmurę, która osadziła się na części roślinności...

tutaj w celu uzyskania dalszych wyjaśnień:

http://www.dissident-media.org/infonucl ... s_est.html

Tylko tyle znalazłem jako link na chwilę związany z tematem..

mówi ostatni akapit:


„Nie wszystkie regiony Ukrainy są podejrzane: „Na przykład lasy położone na południe od Czarnobyla nie zostały dotknięte radioaktywną chmurą” – poprawia Yannick Rousselet, odpowiedzialny za dokumentację „nuklearną” w Greenpeace France. „Ale to także prawda. że w strefie zakazanej w promieniu 30 kilometrów od elektrowni prowadzicie wszelkiego rodzaju handel, który jest dość dobrze znany i prowadzony przez ukraińską mafię, grzybami, dziczyzną, metalami, starym drewnem.”
Narażenie na zanieczyszczone drewno może stwarzać ryzyko dla zdrowia, ale zagrożenie jest znacznie większe w przypadku spalania drewna. Następnie uwalnia lotne cząstki zawierające cez 137, „które będą rozprzestrzeniać się w organizmie poprzez napromieniowanie” w postaci popiołów przechowywanych w kominie lub przez wdychanie dymu” – wyjaśnia Michele Rivasi, biolog i założyciel CRIIRAD. Szacuje się, że zatarcie wszelkich śladów awarii w Czarnobylu zajmie 300 lat.”


Nie mówię tego, żeby zwiększyć presję czy strach, łączę mięso z drewnem i tym, co nie... : Evil:
i nawet mając drewno opałowe nie jesteśmy bezpieczni przed szkodliwym dla naszego zdrowia...
Oto kolejny świetny powód, aby w końcu skonsumować lokalnie...
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12307
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2968




przez Ahmed » 24/02/13, 22:48

Kraje wschodnie są dużymi producentami drewna, w tym także opałowego...

Są to przede wszystkim producenci niskonakładowej pracy, co tłumaczy taką możliwość...

Nie wiem nic o drewnie, które prawdopodobnie pochodzi z okolic Czarnobyla, ale dla ciebie, Bretończyka, pamiętam problemy z kotłownią z płyty wiórowej w Finistère: kontrole wykazały ślady radioaktywności w popiele. , stąd wstyd z powodu przyszłość tego lokalnego sektora.
Nie wiem, dokąd to zmierza, może mógłbyś się dowiedzieć?
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Avatar de l'utilisateur
bham
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1666
Rejestracja: 20/12/04, 17:36
x 6




przez bham » 24/02/13, 23:09

Mała informacja zwrotna:
Miałem okazję rozmawiać z szefem tartaku, który zakupił piękną kłodę dębową z Ukrainy w bardzo atrakcyjnej cenie do łuszczenia (forniru).
Okazało się, że kłoda była radioaktywna. Tak więc istnieje i w tym przypadku lepiej spożywać lokalnie.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 24/02/13, 23:13

Okazuje się jednak, że niedaleko tych krajów było coś, co do dziś nazywa się Czarnobyl i co niemal eksplodowało uwalniając radioaktywną chmurę, która osadziła się na części roślinności...


... i liczba instalacji, budynków, skrawek zdemontowane itp............................................ ....że jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki odnajdujemy go w złomie pochodzącym z recyklingu, który w naturalny sposób trafia do europejskich, a nawet światowych obwodów recyklingu.

W porcie Bayonne, oszukani liczbą ładunków, które pikały znacznie powyżej norm, choć absolutnie nie było to planowane, są zobowiązani kontrolować przypływy do Babyline.

Nie martw się, złom jest nadal poddawany recyklingowi... jest po prostu rozcieńczony i przetopiony innymi produktami. :zaszokować: : Evil:
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
bidouille23
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1155
Rejestracja: 21/06/09, 01:02
Lokalizacja: Brytania BZH powaaa
x 2




przez bidouille23 » 25/02/13, 01:08

, jeśli chodzi o Bretanię, to jedyne miejsce, które znam poza ogólną działalnością radiową we wszystkich miejscach z granitem, znam kopalnię Huelgoat (jeśli się nie mylę), która jest starym miejscem wydobycia uranu, własnością nieżyjącej już Cogemy, a obecnie Arevy , ekstrakcji dokonano strumieniem wody pod wysokim ciśnieniem, więc cała wytworzona woda została wydalona na zewnątrz... Wychodzenie z energii jądrowej wymaga dokonywania pomiarów, narrator. To naprawdę szalone, zapytał facet, który chce wyjść z energetyki jądrowej. wszyscy mogą ruszyć się i dyskutować dalej, znacznie dalej...

nie było żadnej ochrony ani ostrzeżenia i jest to miejsce, do którego chodzili grzybiarze (nie wiem, czy nadal jest tak samo wolne jak wcześniej...) Osobiście spędzałam tam wieczory... .*

Więc tak, są tu również niebezpieczne miejsca, o których nie mówimy i które są łatwo dostępne, ale niestety nie tylko w Bretanii... Są więc drzewa, które są radioaktywne, dlaczego nie w zależności od miejsca, w którym zostały wycięte. .ale miejsca tutaj są małe w porównaniu z wymiarami wschodnich lasów..

I na koniec stwierdziłem, że nie czas wytykać palcami, cel nie jest tam, choć trochę tylko tyle, żeby powiedzieć, że dzisiaj drewno nadal kupuje się po niskich cenach (z tym, że pracownikom płaci się loquatami, niestety też się z tym zgadzamy) bez wiedza o jego pochodzeniu staje się czymś więcej niż ryzykowaniem...

a teraz złom : Evil: : Evil: : Evil: a potem Ben powiedział nam, że to dziwne, że liczba zachorowań na wszelkiego rodzaju nowotwory wzrasta wraz ze wzrostem liczby chorób sierocych itp., bla, bla, bla… : Evil:

tylko tyle mówię, żeby być przegranym, trzeba mieć prędkościomierz na szyi, a nie telefon komórkowy w kieszeni...
0 x
SixK
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 670
Rejestracja: 15/03/05, 13:48
x 272




przez SixK » 25/02/13, 11:04

W filmie „Wszystkie świnki morskie” (tym, który wywołał kontrowersje wokół badań na szczurach hodowanych na GMO i GMO + Round Up).
Był tam fragment wywiadu z dokerem z Nantes.
Facet wyjaśnił, że w latach 80-tych widzieli przyjazd białego drewna, pracowali 8 godzin w kurzu drzewnym itp. bez maseczek. (nie ma problemu, drewno jest naturalne...)
Któregoś dnia zobaczyli gościa z pudełkiem krążącego po różnych peronach.
Kilka lat później koledzy zaczęli mieć problemy zdrowotne.
Facet wyjaśnił, że stracił kilku kolegów z powodu raka.
2 miesiące później facet zmarł...
Drewno białe pochodziło z krajów wschodnich.

SixK
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 25/02/13, 22:29

SixK napisał:Był tam fragment wywiadu z dokerem z Nantes.
Facet wyjaśnił, że w latach 80. widział przybycie białego drewna, pracowali 8 godzin w pyłze drzewnym itp. bez maseczek. (nie ma problemu, drewno jest naturalne...)
Któregoś dnia zobaczyli gościa z pudełkiem krążącego po różnych peronach.
Kilka lat później koledzy zaczęli mieć problemy zdrowotne.
Facet wyjaśnił, że stracił kilku kolegów z powodu raka.
2 miesiące później facet zmarł...
Drewno białe pochodziło z krajów wschodnich.

SixK


Pył drzewny jest również rakotwórczy, obecnie w stolarstwie itp. Przy niektórych pracach należy nosić maskę.
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.

[Eugène Ionesco]

http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
BobFuck
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 534
Rejestracja: 04/10/12, 16:12
x 2




przez BobFuck » 25/02/13, 23:36

Mój licznik Geigera nigdy nie przekroczył dozwolonego limitu : Mrgreen:

http://www.compteurgeiger-radex.fr/ (Lol)

To opłacalna inwestycja...
0 x
bidouille23
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1155
Rejestracja: 21/06/09, 01:02
Lokalizacja: Brytania BZH powaaa
x 2




przez bidouille23 » 26/02/13, 00:14

trochę więcej szczegółów tutaj:

http://www.reptox.csst.qc.ca/documents/ ... Cancer.htm

ale to nie jest żaden powód ani wymówka...

I to wcale nie umniejsza sytuacji zupełnie nie artystycznego rozmycia...

Pył drzewny jest również rakotwórczy, obecnie w stolarstwie itp. Przy niektórych pracach należy nosić maskę.
Co powinniśmy rozumieć? Możemy zrozumieć Twoją odpowiedź na kilka sposobów, niekoniecznie najlepszych, jeśli rozumiesz, co mam na myśli… ;)
0 x
Raymon
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 901
Rejestracja: 03/12/07, 19:21
Lokalizacja: Vaucluse
x 9




przez Raymon » 26/02/13, 07:34

Wreszcie, czy ta historia o radioaktywnym drewnie nie byłaby dobrym sposobem na przekonanie ludzi do ogrzewania elektrycznością, przynajmniej nie ma żadnego ryzyka! Jednocześnie zaobserwowaliśmy wzrost podatku VAT na drewno i zakaz ogrzewania drewnem w regionie paryskim.
Dobra, przestanę, chyba popadam w paranoję.
0 x

Powrót do "biopaliwa, biopaliwa, biopaliwa, BTL, alternatywne paliwa kopalne nie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 151