Biocar: emisja czystych pojazdów

surowy olej roślinny, diester, bioetanol lub inne biopaliwa lub paliwa pochodzenia roślinnego ...
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4

Biocar: emisja czystych pojazdów




przez jean63 » 09/01/08, 08:53

To jest wideo:

http://www.autodeclics.com/php2/dynamic ... OP&id=1562

- hybryda Lexus
- Zielone opony Michelin- Pierwsza publiczna pompa CNG w Carrefour
- Jazda ekologiczna : hamowanie silnikiem, wyłączanie silnika na czerwonym świetle, ... itd. instrukcje trenera z La Poste.
.....
- Produkcja etanolu w fabryce w Origny.

W przyszłym miesiącu: przegląd E85.
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79362
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 09/01/08, 10:27

Wersja M6 Turbo Bio?

Co do magazynu Auto organiczne termin „BIO” SAMOCHÓD bardzo mnie niepokoi, myślę, że to określenie graniczyescrology...
: Evil:

Twój pierwszy przykład 1-konnego hybrydowego Lexusa (przepraszam, że wcale mnie to nie interesuje) potwierdza moje obawy… podobnie jak konkluzja „jak jeździć CZYSTO” zmieniając swoje zachowanie… czysto nieuzasadnione stwierdzenie i zwodniczy ...

Założę się, że rekord E85 będzie cudownie doskonały ...

Zamieniając Bio na Pipo będziemy bliżej prawdy
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79362
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 09/01/08, 10:30

Tutaj to sprawia, że ​​myślę!

Jogurci o imieniu ORGANIC musieli zmienić nazwę, ponieważ wprowadziło to w błąd opinię publiczną ...

A pkoi nie jest taki sam w innych obszarach? Mam nadzieję, że gracze BIO są w trakcie odwoływania się ... ponieważ wkrótce WSZYSTKO będzie ORGANICZNE (PIPO) w tym tempie !!

ps: Jean, przeszkadza mi tylko tytuł, ze względu na zawartość jest oczywiście lepszy niż Turbo i inne ... nawet jeśli wnioski są pochopne ...
Ostatnio edytowane przez Christophe 09 / 01 / 08, 10: 57, 1 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4




przez jean63 » 09/01/08, 10:47

uważaj ...


pośpiech (spieszyć się) ... trzeba peć nawet ^

dla bio w porządku; nie przeszkodziło to firmie SAAB nazywać swojego samochodu napędzanego E85 „Biopower” !!!

To, co mnie zaskakuje w eko-jeździe, to używanie hamulca silnikowego; Zwykle to robię, ale wydaje się, że przy hamowaniu zużywamy więcej paliwa .. ??
Wyłączenie silnika po 12 sekundach postoju byłoby opłacalne ... jak na benzynę myślę?
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79362
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 09/01/08, 10:57

jean63 napisał:
uważaj ...


pośpiech (spieszyć się) ... trzeba peć nawet ^


Poprawione :)

jean63 napisał:dla bio w porządku; nie przeszkodziło to firmie SAAB nazywać swojego samochodu napędzanego E85 „Biopower” !!!


Jest inaczej, bo używa biopaliwa (a raczej Agropaliwa) ... więc mniej szokuje mnie i ta nazwa jest słuszna ...

Z drugiej strony, używanie BIO do mówienia o Lexusie, który jest w 100% napędzany benzyną, nazywane jest nadużyciem zaufania! Naprawdę chcę złożyć skargę do UFC, że z drugiej strony wybór tak jak nie jest moim problemem (chodzi o BIO) !!

jean63 napisał:To, co mnie zaskakuje w eko-jeździe, to używanie hamulca silnikowego; Zwykle to robię, ale wydaje się, że przy hamowaniu zużywamy więcej paliwa .. ??
Wyłączenie silnika po 12 sekundach postoju byłoby opłacalne ... jak na benzynę myślę?


Omówiliśmy już, że są plusy i minusy ... powinieneś zapytać Lumberjacka :)

Nie żartuję, jeśli chodzi o HAMULEC SILNIKOWY: zależy to od wieku Twojego pojazdu (w najnowszych pojazdach tnie o 100%, a nie w starszym oleju napędowym).

Jest jednak różnica pomiędzy UŻYWANIEM BEZWŁADNOŚCI (przy uruchamianiu pojazdu wyłączamy go dokładnie tak, aby nie hamować auta hamulcem silnikowym) a HAMULCEM SILNIKOWYM. Ludzie często mylą te dwa ...
0 x
Chatham
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 536
Rejestracja: 03/12/07, 13:40




przez Chatham » 09/01/08, 11:10

jean63 napisał:
To, co mnie zaskakuje w eko-jeździe, to używanie hamulca silnikowego; Zwykle to robię, ale wydaje się, że przy hamowaniu zużywamy więcej paliwa .. ??
Wyłączenie silnika po 12 sekundach postoju byłoby opłacalne ... jak na benzynę myślę?


W nowoczesnym pojeździe wtrysk jest odcinany w trybie hamowania silnikiem: zużycie = 0
Wyłączenie silnika jest opłacalne już od 4 sekund, ale w pojeździe pierwotnie do tego przeznaczonym jak np. mój C2 stop and start, który wykorzystuje alternator-rozrusznik (silnik elektryczny jest napędzany paskiem i ponownie uruchamia silnik natychmiast i bez hałasu: przypomina "Dynastart" z 30 roku ... : Chichot:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79362
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 09/01/08, 11:12

Chatham napisał:już opłacalne od 4 sekund


Ach! To jest pierwszy raz, kiedy WRESZCIE dostrzegam dokładną wartość tego bardzo „kontrowersyjnego” pytania. Pytanie: skąd się bierze ta wartość?

A co o tym myślisz?
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "biopaliwa, biopaliwa, biopaliwa, BTL, alternatywne paliwa kopalne nie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 293