Zielone paliwa, to nie wszystko różowe

surowy olej roślinny, diester, bioetanol lub inne biopaliwa lub paliwa pochodzenia roślinnego ...
Avatar de l'utilisateur
gerald
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 28
Rejestracja: 04/09/05, 07:51
Lokalizacja: Tarn




przez gerald » 17/09/05, 08:45

Oto kilka rzeczy do przemyślenia
Rolnicy dostają dopłaty do swoich upraw. Oprócz tego, że nie płacę TIPP, rząd dotuje mnie, gdy dolewam oleju do silnika. Nie zapominajmy więc, że koszt biopaliw jest zniekształcony.
W przypadku upraw nieprzeznaczonych do spożycia należy spodziewać się wszelkich dryfów w zakresie intensywnej uprawy z użyciem silnych nawozów chemicznych, pestycydów, herbicydów i nasion GMO. Niektóre rośliny, takie jak kukurydza, wymagają obfitego podlewania...
Mam nadzieję, że mniej zanieczyszczając powietrze swoimi spalinami, nie zanieczyszczamy bardziej Ziemi!
Gérald
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79138
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10976




przez Christophe » 17/09/05, 10:44

Przeprowadzono już wiele badań na ten temat... Oczywiście niektóre są ze sobą sprzeczne (wyniki zależą ogólnie od zainteresowania sponsora badania) :P ) Jedno jest pewne: HVB mają mniejszy wpływ niż Diester, który do swojej transformacji wymaga znacznie więcej energii. Jednak to właśnie to ostatnie rozwiązanie podtrzymuje rząd francuski...

Niektóre badania są dostępne na tych stronach: http://annonce.econologie.com/index.php?p...page=0&cat=0010
W szczególności Instytut Czystych Olejków.

Potem zaczynają mnie już męczyć ludzie, którzy krytykują zanieczyszczenie rolników oskarżając ich bezpośrednio..ponieważ:
1) Zwykle to nie jest ich wina (muszą produkować po cenie rynkowej ustalonej mniej więcej przez polityków i konsumentów)
2) To firmy petrochemiczne dostarczają im zanieczyszczających nawozów w nadmiernych ilościach...i z tego powodu
3) We Francji najgorsze mamy za sobą: od lat 4. ilość nawozów dzielona jest przez 70

Kupuj więc produkty organiczne lub lepsze produkty biodynamiczne, aby nie tolerować tego zanieczyszczenia, ale oczywiście to od Ciebie zależy, czy dostaniesz portfel w swoje ręce! Problem: zawsze chcemy więcej za mniej...nie zapominajmy, że produkt, który się nie sprzedaje, nie jest już produkowany. Obecna sytuacja (również w wielu innych obszarach) jest zatem przede wszystkim naszą zasługą, my, konsumenci!
0 x
rpsantina
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 175
Rejestracja: 17/12/04, 16:11
Lokalizacja: 81 - South Tarn
x 10




przez rpsantina » 17/09/05, 11:17

Spokojny Cri-Cri,

nie ma co się tak denerwować...

a- Gérald jest bardziej po stronie rolników... (znam go osobiście)
b- On tylko dokonuje refleksji, która wydaje mi się bardzo słuszna...
c- Zgadza się Pan z faktem, że to konsumenci orientują rynki... a producenci dostosowują się do nich, mając nadzieję na zarobienie na siebie wszystkich pieniędzy, jakie mają na plecach...

Aby przedłużyć:
Czy normalne jest subsydiowanie upraw obcych (takich jak kukurydza do zastosowań w skrobi przemysłowej), podczas gdy uprawy pierwszego użycia (ogrodnictwo rynkowe, drzewa owocowe) nie są...
Kuszące byłoby utworzenie koalicji pomiędzy politykami i przemysłowcami, prawda?
0 x
RPS (Dpt Tarn Południowa 81)
I Tylko ci, którzy nic nie mają racji
ii-Wszystko jest możliwe tak długo, jak mało czasu spędziliśmy tam
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79138
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10976




przez Christophe » 17/09/05, 11:45

Nie jestem zły..Wyjaśnię.. :P !


W sprawie koalicji powiedział pan, że mam nadzieję, dla zabawy... skoro to oczywiste i ma nawet swoją nazwę: zmowa
0 x
Avatar de l'utilisateur
gerald
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 28
Rejestracja: 04/09/05, 07:51
Lokalizacja: Tarn




przez gerald » 18/09/05, 08:08

Na co dzień współpracuję z rolnikami. Głęboko je szanuję.
Są to przeważnie bystrzy ludzie o dużych zdolnościach adaptacyjnych.
Gérald
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79138
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10976




przez Christophe » 18/09/05, 09:04

OK, przepraszam... Myślałem, że jesteś jednym z tych rewolucyjnych ekologów, którzy krytykują, nie rozumiejąc całości problemu... Rolnicy, których spotkałem, również byli interesującymi i kulturalnymi ludźmi... ale rozczarowani i zmęczeni systemem, który wymaga za gardło, co precyzyjnie ogranicza ich zdolność adaptacji...
0 x
rpsantina
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 175
Rejestracja: 17/12/04, 16:11
Lokalizacja: 81 - South Tarn
x 10




przez rpsantina » 18/09/05, 21:47

A potem mówisz, że to ja się śmieję i kłócisz się o eufemizmy :( :( :(

Wiadomość od mojej małej żony (Gérald, ona cię mocno całuje :P )
"
Ludność rolnicza jest społeczeństwem starzejącym się. <_
Coraz mniej młodych ludzi osiedla się z powodu braku możliwości zapewnienia sobie godnego życia w obliczu normatywnego kaftana bezpieczeństwa i wynikających z tego stale rosnących kosztów. :zły:
Z drugiej strony ceny sprzedaży gwałtownie spadają :( :(

Kontrolowany rozwój (z korzyścią dla ziemi, dobrze słyszę) biopaliw mógłby być dźwignią dla zrównoważonego rozwoju gospodarstw.

Poza tym nawozy i pestycydy są drogie ;) ;)
Obecnie coraz więcej rolników zastanawia się dwa razy przed zastosowaniem zabiegu. :mrugnięcie: :mrugnięcie:
"
0 x
RPS (Dpt Tarn Południowa 81)

I Tylko ci, którzy nic nie mają racji

ii-Wszystko jest możliwe tak długo, jak mało czasu spędziliśmy tam
Avatar de l'utilisateur
Były Oceano
moderator
moderator
Wiadomości: 1571
Rejestracja: 04/06/05, 23:10
Lokalizacja: Lorraine - Francja
x 1




przez Były Oceano » 18/09/05, 22:00

Trzeba też widzieć rosnącą cenę gruntów rolnych i wagę BEZPIECZNIEJSZEGO w transakcjach...

Krótko mówiąc, młodemu człowiekowi nie jest łatwo się osiedlić, jeśli w rodzinie nie ma już gruntów rolnych.
0 x
[Tryb MODO = ON]
Zieuter ale nie sądzę, mniej ...
Peugeot Ion (VE), KIA Optime PHEV, VAE, jeszcze nie ma motocykla elektrycznego...
Avatar de l'utilisateur
A2E
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 235
Rejestracja: 15/12/04, 11:36
Lokalizacja: 16 drzwi hali




przez A2E » 19/09/05, 09:24

tak czy inaczej osiedlenie się dziś poza rodziną to wyczyn!
żądany kapitał jest w większości przypadków poza ich zasięgiem
gdy gospodarstwo staje się wolne, powierzchnie przejmują na ogół duże gospodarstwa, które z łatwością radzą sobie z dopłatami pieniężnymi wynikającymi z przejęć, podczas gdy „mały” rolnik musi zaciągać pożyczki ze wszystkimi niezbędnymi gwarancjami wypłacalności, co jest dalekie od przypadku większość z nich
oczywiście nie potępiam wielkich operatorów tylko system (jak SAFER) który za drobną łapówkę nagradza te powierzchnie wiedzą, wiem co mówię musiałem to zrobić!
poza tym przyszłość rolnictwa jest bardzo ciemna, w obliczu porozumień AGCS oraz wolnej konkurencji i obrotu produktami rolnymi niejeden (tak jak ja) zbankrutuje!
biopaliwa stanowiłyby jednak szansę do wykorzystania, ale czy władze publiczne zrobią wszystko, co w ich mocy, aby promować ten sektor?
0 x
vtajmb
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 77
Rejestracja: 24/06/05, 05:24




przez vtajmb » 02/10/05, 10:06

Stosowanie i promowanie biopaliw to obywatelski obowiązek!

Każdy litr zakupionego oleju napędowego:
- zubaża naszą biedną Francję, ponieważ jesteśmy prawie w 100% importerami energii kopalnej. jadąc tą energią z zagranicy, szkodzimy równowadze naszego salda handlowego
- wydycha zanieczyszczenia gazowe i powoduje reakcję łańcuchową pogorszenia zanieczyszczenia
- wzbogaca państwa totalitarne bez korzyści dla ich populacji
- wzbogaca i tak już niezwykle zamożne międzynarodowe koncerny oraz daje im pozwolenie na wycieki ropy

Każdy l zużytego SVO:
- nie pogarsza bilansu zanieczyszczeń planety
- nie pogarsza naszej zależności energetycznej i chroni nasz bilans handlowy
- zachowuje zatrudnienie rolników i przyczynia się do zachowania naszego krajobrazu
- ogranicza transport paliw pod warunkiem, że miejsce produkcji znajduje się blisko miejsca konsumpcji

duże zainteresowanie PMC i HVB jest zarówno gestem oszczędności gospodarstw domowych, gospodarki narodowej, jak i spowolnienia zapowiadanej i zaczynającej nastąpić katastrofy

po wzięciu udziału w ekologicznym festiwalu Bourbon l'Archambault zakładam w centrum (Sancerre) basen do „pantonizacji” silników rolniczych i drogowych oraz tłoczenia rodzimych HVB…

do naśladowania

Jean Marie
0 x
JMB

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "biopaliwa, biopaliwa, biopaliwa, BTL, alternatywne paliwa kopalne nie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 140