Paliwo, proszek metalowy!!???

surowy olej roślinny, diester, bioetanol lub inne biopaliwa lub paliwa pochodzenia roślinnego ...
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17

Paliwo, proszek metalowy!!???




przez PITMIX » 01/02/06, 21:10

Bonjour à tous : Chichot:
Tutaj przekazuję Państwu informacje, które wydają mi się interesujące.
Proszek metalu można stosować w silnikach samochodowych.
System ten jest obecnie stosowany w paliwach pomocniczych rakiety Ariane 5.
Dzięki produkcji nanocząstek metali, która stała się możliwa od końca lat 90-tych, temperatura utleniania została obniżona do 800°C zamiast 2200°C osiąganej w pierwszych testach w latach 80-tych.
Temperatura spalania stała się znośna dla silnika, w którym benzyna spala się w zakresie od 900° do 1500°. Spalanie żelaza nie uwalnia CO2, NOX i innych problematycznych tlenków. Ponadto uwalnia dwukrotnie więcej energii niż benzyna. Dzięki temu na pełnym zbiorniku możemy przejechać dwa razy więcej kilometrów, co odpowiada objętości i masie benzyny, jeśli zastosujemy aluminium. Ponadto paliwo metalowe nadaje się do recyklingu.
Nanocząstki można odtlenić wodorem w temperaturze 425°C, co oznacza „redukcję”.
Oczywiście istnieją wady, takie jak produkcja wodoru. Nanocząsteczki są produkowane w ilości kilku kilogramów dziennie, a ich produkcja wymaga energii. Rzecznik działu innowacji PSA twierdzi, że ogólne wyniki produkcji, transportu i użytkowania pozostają niekorzystne.

Uważam, że jest to ważny krok naprzód w badaniach nad zastąpieniem ropy naftowej i nowy kierunek do zbadania.

Źródła pochodzą z numeru 1061 Sciences et vie.

Co powiesz

Czy wiedziałeś?
0 x
Avatar de l'utilisateur
gegyx
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6981
Rejestracja: 21/01/05, 11:59
x 2907




przez gegyx » 01/02/06, 22:42

Kolejny „dobry pomysł”, niezbyt ekologiczny, który ma zatem wszelkie szanse na ugruntowanie się w przyszłości, skoro został uchwalony i wdrożony przez monopole przemysłowe.
O wielu chorobach wywołanych oczywiście porozmawiamy później!
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79330
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046




przez Christophe » 01/02/06, 22:52

No cóż, nie bardzo w to wierzę i to dobrze podsumowuje: „Według rzecznika działu innowacji PSA ogólne wyniki produkcji, transportu i użytkowania pozostają niekorzystne.”

Tak ograniczone do pewnych bardzo specyficznych zastosowań (rakieta, jak wspomniano, ale także rakiety…)
0 x
Avatar de l'utilisateur
lau
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 814
Rejestracja: 19/11/05, 01:13
Lokalizacja: Vaucluse




przez lau » 01/02/06, 23:28

OK, dół!
Czy wypróbowujesz to na swojej skrzyni i powiesz nam, czy działa? : Chichot:
0 x
Liczba cząsteczek w kropli wody jest równa liczbie kropli, który zawiera Morza Czarnego!
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 02/02/06, 00:11

Halo
Pracowałem 2 lata w fabryce Poudres metalliques du Québec.Wytwarzanie proszku stalowego wymaga dużo energii. Początkowo jest to płynne żeliwo, które przepływa przez małe otwory i jest natryskiwane strumieniem wody pod wysokim ciśnieniem.
następnie zdekantowano i wysuszono w piekarniku, a następnie rozdrobniono w
w dużym cylindrze ze stalowymi kulkami, następnie proszek ten poddawany jest odwęglaniu w piecu w atmosferze wodoru, następnie ponownie redukowany na proszek w kruszarkach, by na koniec przechodzić pomiędzy stalowymi dyskami, uzyskując stan lotnego pyłu.
Proszek ten służy do wytwarzania samosmarujących stopów i części tłoczonych bez obróbki mechanicznej do samochodów.Możemy wytwarzać stopy z ołowiem, miedzią, grafitem itp.
Proszek ten jest bardzo wybuchowy na przenośnikach i podnośnikach kubełkowych
musiało odbywać się w atmosferze azotu
Nie widzę przyszłości dla tego materiału, którego wytworzenie wymaga więcej energii, niż sam wyprodukował.
Aby go spalić, musi być bardzo drobny, nawet stos pali się jak węgiel, niezwykle drobny proszek wykorzystuje się do produktów farmaceutycznych. (witamina żelazo?)


André
0 x
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17




przez PITMIX » 02/02/06, 06:36

Halo
No cóż, powiedz mi, że to wszystko nie jest zbyt przyjemne.
Wydaje mi się, że wodór nie jest lepszy od tego odkrycia, gdyż jego produkcja również wymaga ogromnej energii. Celem jest znalezienie technologii pozwalających przezwyciężyć naszą zależność od benzyny i myślę, że jest to część jednego z pomysłów, które należy wykorzystać, dlaczego nie?
Gegyx Nie rozumiem, co masz na myśli mówiąc monopol przemysłowy. Czy naprawdę myślisz, że genialnemu rzemieślnikowi uda się zaistnieć na rynku, rozwijając swój pomysł tak, aby każdy mógł z niego skorzystać za darmo? Wystarczy spojrzeć na obecny rozwój reaktora Pantone!!! Żadnej przyszłości przemysłowej. Niektórzy jednak próbowali wiele razy. Żyjemy w uprzemysłowionym świecie, musimy się po prostu do tego przyzwyczaić, to wszystko.
Dlatego to oni mają środki finansowe i polityczne…
Teraz jestem pierwszą osobą, która próbuje znaleźć rozwiązania na poziomie indywidualnym, ale aby było to skuteczne, wszyscy musieliby zrobić to samo, ale tak nie jest...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79330
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046




przez Christophe » 02/02/06, 09:07

Andre napisał:Aby palić, musi być bardzo drobno, nawet stos pali się jak węgiel.


Czy wiesz, że pierwsze testy Rudolfa Diesela na jego „silnikach Diesla” przeprowadzono z użyciem miału węglowego jako paliwa?
0 x
Rulian
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 686
Rejestracja: 02/02/04, 19:46
Lokalizacja: Caen

Re: Paliwo, proszek metalowy!!???




przez Rulian » 02/02/06, 10:02

PITMIX napisał:Ponadto uwalnia dwukrotnie więcej energii niż benzyna. Dzięki temu na pełnym baku możemy przejechać dwa razy więcej kilometrów, co odpowiada objętości i masie benzyny, jeśli zastosujemy aluminium.

Miałem wątpliwości co do ewolucji powagi Science et Vie... niestety zostało to potwierdzone: "równoważne pod względem objętości ORAZ wagi". Mówią nam, że proszki metali (w tym przypadku aluminium) mają gęstość tego samego rzędu co gęstość benzyny... Czy wolno nam się śmiać?
PITMIX napisał:Ponadto paliwo metalowe nadaje się do recyklingu.
Nanocząstki można odtlenić wodorem w temperaturze 425°C, co oznacza „redukcję”.

I nie zadowalając się zużyciem maksymalnej ilości energii do wytworzenia proszku (dzięki za szczegóły, André), wytworzenie wodoru odtleniającego będzie wymagało maksymalnej ilości energii... Świetne wyniki!!
Zwłaszcza, że ​​jeśli to, co zostanie zużyte i poddane recyklingowi, to nie jest już źródłem, ale WEKTOREM energii, jak w dobrym dowcipie o wodorze. Energia jest dostarczana w procesach produkcji/obróbki/recyklingu. Więc gdzie jest nowe ŹRÓDŁO?

A prawdą jest, że tlenek metalu można całkiem dobrze poddać recyklingowi... jeśli uda nam się go zebrać. Planują umieścić przy każdej rurze wydechowej stwora ze szczotką do zbierania pyłu tlenku metalu?

I ciała metalowe (tlenkowe lub nie) w bardzo drobnym pyle... Czy nie mieli dość azbestu?
PITMIX napisał:Oczywiście istnieją wady, takie jak produkcja wodoru. Nanocząsteczki są produkowane w ilości kilku kilogramów dziennie, a ich produkcja wymaga energii. Rzecznik działu innowacji PSA twierdzi, że ogólne wyniki produkcji, transportu i użytkowania pozostają niekorzystne.

A w dodatku jest to żałośnie nieopłacalne... Czego nie zrobią, żeby uniknąć nieubłaganego... EnRs (nie ma szczęścia, z samochodami to nie działa... ) To na pewno nie jest jeden z nich .
PITMIX napisał:Uważam, że jest to ważny krok naprzód w badaniach nad zastąpieniem ropy naftowej i nowy kierunek do zbadania.

Uważam, że ich sprawa nie trwa dwóch minut i jestem przerażony, że badacze i inżynierowie marnują czas na takie bzdury, próbując wmówić klientowi, że ma coś za dobrego.

Szkoda !!

A S&V ośmiesza się, przekazując takie artykuły! Dobrze by zrobili, gdyby „odtlenili” swój komitet czytelniczy… jeśli taki mają. Dziennikarstwo naukowe mój c..
0 x
Avatar de l'utilisateur
abyssin3
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 623
Rejestracja: 18/07/05, 15:12




przez abyssin3 » 02/02/06, 11:01

Czy wiesz, że pierwsze testy Rudolfa Diesela na jego „silnikach Diesla” przeprowadzono z użyciem miału węglowego jako paliwa?


Wiedziałem, że próbował tego z olejem roślinnym, ale to! :zaszokować:
A czy węgiel drzewny zadziałał? to i tak musi zatykać silnik...
Masz link powyżej?
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79330
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046




przez Christophe » 02/02/06, 11:52

abyssin3 napisał:A czy węgiel drzewny zadziałał? to i tak musi zatykać silnik...
Masz link powyżej?


No cóż, zadziałało… trzeba cofnąć się do czasów… nie na każdym rogu ulicy była stacja benzynowa :D a cysterny z węglem były obecnymi cysternami!

Niektóre linki:

1) http://forum.hardware.fr/hardwarefr/Dis ... 5794-3.htm

„w przypadku dwusuwowego diesla możliwa jest (przynajmniej pod warunkiem, że nie zwraca się uwagi na wydajność i zanieczyszczenie) dzięki niższemu stopniowi sprężania, praca bez wtrysku: występuje gorący punkt, który zapala olej napędowy (lub pył węglowy) w przybliżeniu w GMP.Potocznie nazywany jest także semi-dieslem, patent Rudolfa Diesela obejmujący zasadę wtrysku po sprężeniu powietrza.
podstawowy wtrysk mechaniczny nie jest bardzo skomplikowany, to tylko pompa tłokowa...
Wszystkie samochody z silnikiem Diesla (co najmniej od 70 lat) mają wtrysk paliwa.”


2) http://www.autocadre.com/Rodolphe-DIESEL-news37.php

Załączony rysunek przedstawia prototyp zbudowany w Berlinie przez R.DIESELA w latach 1893-1897. Paliwem jest pył węglowy. (którego tutaj jest obraz)

Obraz

3) Wydaje mi się, że temat ten jest również wspomniany w tym dokumencie: https://www.econologie.com/historique-de ... -2338.html
Ostatnio edytowane przez Christophe 03 / 04 / 15, 12: 42, 1 edytowany raz.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "biopaliwa, biopaliwa, biopaliwa, BTL, alternatywne paliwa kopalne nie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 218