Miskant odwiedza pola 2 w Belgii przez CIPF Valbiom

surowy olej roślinny, diester, bioetanol lub inne biopaliwa lub paliwa pochodzenia roślinnego ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79112
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972

Miskant odwiedza pola 2 w Belgii przez CIPF Valbiom




przez Christophe » 11/09/08, 11:35

Jeśli interesuje Cię miskant, są jeszcze miejsca na bezpłatną wizytę jutro po południu w pobliżu Charleroi w Ragnies. Przepraszam za zwłokę, właśnie dostałem informację! Uwaga dla miłośników regionu!!

Obraz
Obraz
Obraz
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79112
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 12/09/08, 10:55

LeJusteMilieu powinno się tam udać, aby zrobić kilka zdjęć i może nagrać film?

Ouhuuhou lejust jesteś tam?
0 x
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 12/09/08, 11:16

:D Tak, idę po południu :D
0 x
Człowiek jest z natury zwierzęciem politycznym (Arystoteles)
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 12/09/08, 17:48

:D Wróciłem z wizyty u Miskanta.
Opiszę pierwsze wrażenia, resztę, zdjęcia, filmy, dokument, który będzie później...
Aby się tam dostać, drogowskazy o nazwie PROMIS ?connait po :?
Teraz rozumiem, że dziennikarze chrzanią w swoich reportażach...
Nie jest łatwo rozgryźć wszystko w ciągu dwóch godzin.. więc na pewno dam trochę gówna....
Krótko mówiąc, przybycie na miejsce pośrodku pól, z małym namiotem, z dość imponującą liczbą samochodów, dziennikarzy, rolników (zauważonych w zielonych butach : Chichot: ); chociaż jeden z dziennikarzy też miał buty.
W namiocie piec na pelet na pellet z miskanta, dużo reklam miskanta, bar gratis Obraz
I gromada rozmawiających osób.
W tym projekcie wydaje się, że głównym celem jest budowa nowych domów z miskantem. I brak ogrzewania pelletem. Nawet jeśli działa dobrze (ogrzewanie).
Skąd ta pasja do tej rośliny? pełne dobrych powodów, poczynając od bardzo hojnego plonu: 15 do 20 ton suchej masy z hektara.
Dlaczego ocieplenie domu, a nie ogrzewanie?
PCQ, rozgrzewanie odpowiada równowadze +- zero (jest dobrze)
Przy magazynowaniu CO2 w ścianach (izolacja z miskanta) bilans jest jeszcze bardziej dodatni
To jest deklarowana główna filozofia tych ludzi.
Cóż, co do reszty, to później :D
0 x
Człowiek jest z natury zwierzęciem politycznym (Arystoteles)
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79112
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 12/09/08, 18:00

Tak, to był LeJuste, specjalny korespondent Econologie.com!!
Obraz

Ciesz się zdjęciami!!

Aby dowiedzieć się więcej o miskancie i monitorowaniu wzrostu naczynia, które postawiłem na dnie naszego ogródka, kliknij w ten link: https://www.econologie.com/forums/suivi-de-l ... t5256.html

Nie wiedziałam (albo już nie wiedziałam???), że miskant można wykorzystać, podobnie jak konopie, jako surowiec!
0 x
Ulysses
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 03/08/08, 13:20
Lokalizacja: obrócony




przez Ulysses » 15/09/08, 20:51

lejustemilieu napisał::D
Aby się tam dostać, drogowskazy o nazwie PROMIS ?connait po :?

Krótko mówiąc, przybycie na miejsce pośrodku pól, z małym namiotem, z dość imponującą liczbą samochodów, dziennikarzy, rolników (zauważonych w zielonych butach : Chichot: );

W tym projekcie wydaje się, że głównym celem jest budowa nowych domów z miskantem. I brak ogrzewania pelletem. Nawet jeśli działa dobrze (ogrzewanie).
Skąd ta pasja do tej rośliny? pełne dobrych powodów, poczynając od bardzo hojnego plonu: 15 do 20 ton suchej masy z hektara.
Dlaczego ocieplenie domu, a nie ogrzewanie?
PCQ, rozgrzewanie odpowiada równowadze +- zero (jest dobrze)
Podczas magazynowania co2 w ścianach (izolacja z miskanta)




Halo

Ja też tam poszłam i nie miałam zielonych butów.. zostały na dworze w deszczu...
więc wzięłam brunetki...
odpowiadając LEJUSTEMILIEU, „PROMIS” to firma PROMIS BICAL, która chciałaby podpisać umowy z rolnikami i innymi osobami na sadzenie miskanta na swoich polach, zbieranie go i wykonywanie paneli w betonie lub jako izolację, jak sądzę, ale także ściółkę, ściółkę i biodegradowalne doniczki o konsystencji twardej jak kruchy plastik (które widzieliście między innymi na stołach z frytkami)??, a także kłody i pellety z miskanta (swoją drogą było ich trochę w workach).
to powiedziawszy, nie mogłem zostać zbyt długo, wizyty w polach trwały długo, musiałem wyjechać, nie mogłem słuchać reszty...

Chciałbym posadzić trochę, aby zrobić pelety lub kłody, aby je spalić, ale jest materiał do zbadania.
0 x
greg
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 40
Rejestracja: 31/07/07, 08:57
Lokalizacja: 46




przez greg » 15/09/08, 21:21

pellet, czy dużo zużywa?
należy zważyć w stosunku do różnicy objętości do przechowywania granulatu lub rozdrobnionego miskanta (180 do 200 kg/m3)
Nie mam elementu, ale u mnie działa
greg
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79112
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 15/09/08, 22:05

ulisses napisał:Chciałbym posadzić trochę, aby zrobić pelety lub kłody, aby je spalić, ale jest materiał do zbadania.


Ben z grubsza energetycznie potrzebujesz planu, aby wyprodukować ekwiwalent jednego litra oleju opałowego rocznie (po 2 roku).

Dla domu, który zużywa, powiedzmy, 1500 litrów oleju, potrzeba jeszcze 1500 roślin! To nic!

Myślę, że nie bez powodu Bical dywersyfikuje się na produkty inne niż energia.

Teraz moja, nie mam zamiaru jej spalić :)

Oto kilka zdjęć z wizyty wykonanych przez firmę LeJuste z wymienionymi przez Ciebie produktami:

Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
0 x
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 16/09/08, 06:45

Ostatnie zdjęcie to pole bardzo młodych miskantów.
Bardzo lubię doniczki, w moim domu są tony plastikowych, które gromadzą się latami. :?
0 x
Człowiek jest z natury zwierzęciem politycznym (Arystoteles)
Avatar de l'utilisateur
bham
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1666
Rejestracja: 20/12/04, 17:36
x 6




przez bham » 16/09/08, 09:55

Rzeczywiście bardzo ładne te doniczki... chyba biodegradowalne; istnieje już w innych materiałach, ale może to być początek zastąpienia naszego świętego oleju.
A skoro miskant nie potrzebuje nawozów, to dlaczego tego nie uogólnić?
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "biopaliwa, biopaliwa, biopaliwa, BTL, alternatywne paliwa kopalne nie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 156