Rzepak/słonecznik w Corrèze?

surowy olej roślinny, diester, bioetanol lub inne biopaliwa lub paliwa pochodzenia roślinnego ...
krokodyl24
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 25/09/05, 10:25




przez krokodyl24 » 25/09/05, 10:57

Dobry.
Witam wszystkich.
Mam zamiar jeździć na paliwie roślinnym (przed przejściem na Pantone). Przypuszczam, że 300 TDI 8-letniego Discovery bez żadnego elektronicznego układu sterującego wtryskiem połknie 20-30% rzepaku lub słonecznika (wcześniej zamontuję jeszcze filtr wstępny Racor). Jeśli jednak je znajdę! Jestem w Brive la Gaillarde (19) i na razie, o ile nie stanę się najlepszym klientem Lidla i innych ED, nie wiem, z kim się lokalnie skontaktować, aby odkryć depozyt.
Propozycje ?

Poza tym oczekuję od USA starego dokumentu pt. „Vapokarb”, oczywiście wykonanego metodą „zrób to sam” sprzed dwudziestu lat i opisującego alternatywny układ paliwowy dla pojazdów napędzanych benzyną.

W tym samym duchu zamówiłem i otrzymałem od Eagle Research (w USA) broszurę dotyczącą systemu oszczędzania paliwa (nadal w pojazdach benzynowych - w rzeczywistości jest to dla mojego Jeepa...): w skrócie wykorzystuje ona wgłębienie utworzone przez pracę silnika, żeby...zobaczymy...utrzymać misę gaźnika na idealnym poziomie.

(ta sama firma sprzedaje a priori elementy urządzenia do domieszkowania wodorem do silników spalinowych /jak technologia Utopia).

Przyznam, że zwierzyłem się koledze mechanikowi (który ma w domu kompletny generator gazu!) tymi danymi, które wprawiły go w zakłopotanie.

Życzę powodzenia ludziom dobrej woli, którzy często odwiedzają tę stronę, a M..de innym, tym pozbawionym skrupułów draniom, którzy oczerniają, tylko dla zasady lub w imieniu niektórych.

Pierre-Alain
0 x

Powrót do "biopaliwa, biopaliwa, biopaliwa, BTL, alternatywne paliwa kopalne nie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 131