Dokonywanie Pellets wytłaczarki

surowy olej roślinny, diester, bioetanol lub inne biopaliwa lub paliwa pochodzenia roślinnego ...
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11

Dokonywanie Pellets wytłaczarki




przez I Citro » 09/10/06, 14:22

Czytając post "Make a Oil Press".

To sprawiło, że chciałem podzielić się z Tobą pomysłem, który pojawił się w mojej głowie:

Zrób własne granulki.

Moi dwaj piękni bracia mają kominki i są wyposażeni w brykieciarki do robienia „kłód” ze starych gazet.
Urządzenie (outiror) jest podstawowe i niepraktyczne.
Po namyśle powiedziałem sobie, że najlepszym rozwiązaniem byłoby użycie prasy „osiowej”, takiej jak ta, którą opisałeś, do wytworzenia jej HVB lub lepszej, do wytworzenia granulatu na prasie wytłaczającej.
Znam zasadę (zabawna strzykawka z wesołych miasteczek), ale nie wszystkie subtelności związane z produkcją.
Dlatego zapraszam do waszych komentarzy i uwag. :?

[Dodatek Modo Targol] Temat wymieniony na początku wiadomości można znaleźć tutaj[/ modyfikuj Modo Targol]
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79126
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974




przez Christophe » 09/10/06, 15:04

Musisz mieć piekielny strumień peletów, aby było to opłacalne ... są gotowe maszyny, które nie są tak drogie ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Cuicui
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3547
Rejestracja: 26/04/05, 10:14
x 6




przez Cuicui » 09/10/06, 18:50

Kilka pieców na pelety, które widziałem, wymaga małego wentylatora. Bez prądu, bez ognia ... Czy nie lepiej jest mieć piece na drewno lub trociny, które ogrzewają się bez prądu?
0 x
Targol
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1897
Rejestracja: 04/05/06, 16:49
Lokalizacja: Region Bordeaux
x 2




przez Targol » 09/10/06, 20:50

Cuicui napisał:Kilka pieców na pelety, które widziałem, wymaga małego wentylatora. Bez prądu, bez ognia ... Czy nie lepiej jest mieć piece na drewno lub trociny, które ogrzewają się bez prądu?

: Evil: : Evil: : Evil: : Evil: : Evil: : Evil: : Evil: : Evil:

Naprawdę mamy dość tych wszystkich urządzeń, które mają być konkurentami ogrzewania elektrycznego i które nie działają już od pierwszego cięcia EDF.
Mój kocioł gazowy jest taki sam: nigdy więcej światła kontrolnego, samozapłon. Rezultat, koniec ogrzewania lub CWU, gdy tylko nie będzie już mocy !!!
0 x
„Każdy, kto wierzy, że wykładniczy wzrost może trwać w nieskończoność w skończonym świecie, jest głupcem lub ekonomistą”. KEBoulding
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79126
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974




przez Christophe » 09/10/06, 21:00

Spokojnie, zużycie energii elektrycznej jest nadal dość zmniejszone (50 do 100 W) w porównaniu do dostarczonej mocy cieplnej (6000 do 12 000 W) ...

A zatem lepsza jest rozsądna regulacja pozwalająca na sprawność> 80% i bezpieczeństwo lub stary piec, który pracuje całą noc na pełnych obrotach z wydajnością 40%?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Cuicui
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3547
Rejestracja: 26/04/05, 10:14
x 6




przez Cuicui » 09/10/06, 21:39

Christophe napisał:Spokojnie, zużycie energii elektrycznej jest nadal dość zmniejszone (50 do 100 W) w porównaniu do dostarczonej mocy cieplnej (6000 do 12 000 W) ...
A zatem lepsza jest rozsądna regulacja pozwalająca na sprawność> 80% i bezpieczeństwo lub stary piec, który pracuje całą noc na pełnych obrotach z wydajnością 40%?

Tak, ale co robić w przypadku awarii zasilania
Możemy spróbować poprawić wydajność pieców, czyż nie André?
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 09/10/06, 21:45

Christophe napisał:Spokojnie, zużycie energii elektrycznej jest nadal dość zmniejszone (50 do 100 W) w porównaniu do dostarczonej mocy cieplnej (6000 do 12 000 W) ...

A zatem lepsza jest rozsądna regulacja pozwalająca na sprawność> 80% i bezpieczeństwo lub stary piec, który pracuje całą noc na pełnych obrotach z wydajnością 40%?


+1

Musisz mieć piekielny strumień peletów, aby było to opłacalne ... są gotowe maszyny, które nie są tak drogie ...


Czy masz adresy?
0 x
paotop
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 139
Rejestracja: 15/11/05, 11:35
Lokalizacja: zachód




przez paotop » 14/10/06, 13:34

nie chodzi tylko o kompresowanie czipów, musisz je również odwodnić ::

w przeciwnym razie w Ste Sabine (między Dordogne i Lot et Garonne) jest pudełko, które produkuje wszystkie rodzaje granulek.

dla królików, koni, peletek itp.
0 x
paotop
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 139
Rejestracja: 15/11/05, 11:35
Lokalizacja: zachód




przez paotop » 14/10/06, 13:38

..... przepraszam granulki : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 14/10/06, 23:26

paotop napisał:nie chodzi tylko o kompresowanie czipów, musisz je również odwodnić ::

Myślę, że odwodnienie odbywa się w tym samym czasie, co kompresja (wirowanie wody, która jest nieściśliwa), NIE? :?
W przeciwnym razie w Ste Sabine (między Dordogne i Lot et Garonne) znajduje się pudełko, które wytwarza wszystkie rodzaje granulek.

Dla królików, koni, peletek itp.

Ciekawe, czy GRASASA nie jest w Ste Sabine-Born? Czy możesz mi powiedzieć więcej? :P
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "biopaliwa, biopaliwa, biopaliwa, BTL, alternatywne paliwa kopalne nie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 145