Jak jeździć E85 ze starym systemem wtryskowym?

surowy olej roślinny, diester, bioetanol lub inne biopaliwa lub paliwa pochodzenia roślinnego ...
106E85
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 10
Rejestracja: 19/07/08, 17:09
Lokalizacja: 77

Jak jeździć E85 ze starym systemem wtryskowym?




przez 106E85 » 19/07/08, 17:41

Bonjour à tous,

Wiele osób jeździ z częściowym lub 100% E85 dla swojego mniej lub bardziej nowego pojazdu benzynowego lub starego, ale zasilanego gaźnikiem.

Nasuwa mi się pytanie: jaką modyfikację/sztuczkę zastosować, aby uruchomić E85 ze starym układem wtryskowym? (bez sondy lambda i katalizatora sprzed 1993)
Rzeczywiście, bez regulacji lambda i poziomów etanolu, które zmieniają się z sezonu na sezon, system nie może zarządzać mieszanką stechiometryczną, ponieważ nie mierzy poziomu tlenu resztkowego na wydechu.

Dzięki za wszelkie spostrzeżenia!
0 x
Wkrótce koniec ropy .... zastanówmy się nad przyszłością.
Leo Maximus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2183
Rejestracja: 07/11/06, 13:18
x 124




przez Leo Maximus » 19/07/08, 17:59

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, wyszukaj „E85” lub zapytaj o www.forum-auto.com.
0 x
106E85
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 10
Rejestracja: 19/07/08, 17:09
Lokalizacja: 77




przez 106E85 » 19/07/08, 18:30

Rzecz załatwiona forum auto i superethanol.fr, ale tak naprawdę nie znalazłem. Jest to a priori kwestia zestawu paliwowego flex za 90 € lub coś w tym rodzaju, ale skupiasz się na regulacji lambda… której nie mam!
Najwyraźniej niewiele osób posiada układ wtryskowy bez sondy lambda.
:płakać:
0 x
Wkrótce koniec ropy .... zastanówmy się nad przyszłością.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79332
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046




przez Christophe » 19/07/08, 19:09

Eee tam nie bardzo rozumiem: czym się różni gaźnik od wtrysku mechanicznego bez lambdy?

Oferowane obecnie zestawy grają TYLKO na elektronice...

Aby zmodyfikować stary silnik, aby działał „dobrze” na E85, „po prostu” potrzebujesz trochę wzbogacić mieszankę...innymi słowy albo załóż większą dyszę albo ustaw offset na poziomie wtrysku mechanicznego.

https://www.econologie.com/forums/conseils-p ... t3999.html
0 x
106E85
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 10
Rejestracja: 19/07/08, 17:09
Lokalizacja: 77




przez 106E85 » 19/07/08, 20:24

Tak, to prawda, że ​​bez sondy lambda jest to samo, co gdzieś z gaźnikiem… ale model o którym mówię jest dobrze wyposażony w elektroniczny układ wtrysku.
Ale bez sondy lambda, bez „zestawu E85”, myślę, że trzeba „podkręcić”, aby wzbogacić słynne 30%, ale jest to trudne, ponieważ zawartość etanolu zmienia się w zależności od pór roku i że konieczne byłoby być w zdecydowany %, aby zawsze mieć ten sam majątek (lub zawsze 100% wtedy..).
Pozostaje znaleźć prawdziwe rozwiązanie technologiczne inne niż twoje łącze, które moim zdaniem można udoskonalić ......
0 x
Wkrótce koniec ropy .... zastanówmy się nad przyszłością.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79332
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046




przez Christophe » 19/07/08, 21:35

106E85 napisał:wskaźnik etanolu zmienia się w zależności od pory roku


Er, E85 to 15% benzyna... przez cały rok...
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 19/07/08, 23:15

: Arrow: A priori, obecne samochody z wtryskiem dobrze obsługują E85 bez modyfikacji.

Wykonanie odcisków ucha jest konieczne, abyśmy mogli stworzyć Twoje monitory forums specjaliści zdają się to potwierdzać.
Znajoma, która jest właścicielem Mini (BMW) Cooper S, jeździ od jakiegoś czasu 50/50 i nie zauważyła żadnej różnicy, z wyjątkiem jej portfela...
Pompy E85 nie są na moich zwykłych trasach więc nie próbowałem bo jeżdżę już na LPG...
0 x
106E85
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 10
Rejestracja: 19/07/08, 17:09
Lokalizacja: 77




przez 106E85 » 20/07/08, 21:54

Christophe napisał:
106E85 napisał:wskaźnik etanolu zmienia się w zależności od pory roku


Er, E85 to 15% benzyna... przez cały rok...


Cóż, to nie jest to, co czytam na innych stronach, które mówią o tym paliwie: byłby % SP 95, który byłby wyższy zimą, wystarczający do przekształcenia „E85” w „E70”. Tak mi powiedziano jak zadałem pytanie o układy bez sondy lambda. Stąd byłaby złożoność oprócz braku możliwości „samoregulacji”.
Ale poza naszymi rozważaniami na temat „forumers” co robi państwo (albo koncerny naftowe, nie wiem) żeby jak najszybciej zaproponować „rozwiązania” braku ropy? Dziwię się, że to cały marketing! wciąż sprzedaje się samochody z NOWYM spalaniem silników.. ludzie powinni zadać sobie pytanie jak to będzie wyglądać za 3-5-10 lat... co z tym zrobią, jeśli SP lub GO wyniesie 3 €/l w 2012? (Co niektórzy specjaliści przewidywać).
0 x
Wkrótce koniec ropy .... zastanówmy się nad przyszłością.
Chatham
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 536
Rejestracja: 03/12/07, 13:40




przez Chatham » 21/07/08, 09:00

106E85 napisał:
Christophe napisał:
106E85 napisał:wskaźnik etanolu zmienia się w zależności od pory roku


Er, E85 to 15% benzyna... przez cały rok...


Bo przecież w międzyczasie ciągle w sprzedaży są NOWE auta z silnikami spalinowymi.. ludzie powinni zadać sobie pytanie jak to będzie za 3-5-10 lat...co oni z tym zrobią jeśli SP lub GO wynosi 3 €/l w 2012 roku? (Co przewidują niektórzy specjaliści).


Nie, E85 to 15% SP95 bo jest standaryzowane, ale w innych krajach są różne gradacje (to już wtedy nie nazywa się E85), szczególnie w USA gdzie jest też np. E30. , który bardzo dobrze działa bez modyfikacji na nowoczesnych regulowanych pojazdy wtryskowe...
Z drugiej strony wskazane jest dodanie SP95 do E85 zimą, aby ułatwić rozruch...
Dlatego ten rodzaj paliwa nie nadaje się dobrze do starych pojazdów z gaźnikami lub wtryskiem mechanicznym, nie tylko ze względu na niedokładność dawkowania (= wysoki stopień niespalenia = strata energii), ale także dlatego, że ich sprężanie jest często niskie, co daje bardzo słaba wydajność z alkoholem (stosunek objętościowy 8.5/1 nie jest niczym niezwykłym, podczas gdy obecnie dochodzi do ponad 11/1 w nowoczesnych silnikach benzynowych), idealnym dla uzyskania optymalnej wydajności jest doładowanie o zmiennym ciśnieniu (w zależności od liczby oktanowej paliwo), możliwe już dziś z nowymi turbodoładowanymi silnikami benzynowymi, ponieważ wolnossący silnik zoptymalizowany pod kątem E85 (tj. stosunek objętościowy ~14/1) nie będzie już mógł pracować z SP95 czy nawet 98, tylko z samolotowym indeksem paliwowym 110, który byłby „nieco” skomplikowane i niezwykle drogie (przynajmniej w Europie)…
Ponadto wszystkie pojazdy przed „bezołowiową” miały elastyczne przewody, które są niekompatybilne z alkoholem, ale ponieważ nie ma już super ołowiu 97 (~10 lat), można sobie wyobrazić, że te rury (i pływaki piankowe węglowodany) zostały wymienione, ponieważ rozpuszczały się w benzynie bezołowiowej, zwłaszcza tej wczesnej, która zawierała do 30% benzenu...
0 x
106E85
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 10
Rejestracja: 19/07/08, 17:09
Lokalizacja: 77




przez 106E85 » 21/07/08, 14:31

Dziękuję za tę piękną prezentację. W moim przypadku byłoby to zaadaptowanie do E85 silnika o już wysokim stopniu sprężania (9.9/1 mały samochód sportowy z 1992 roku), z elektronicznym układem wtryskowym, ale bez sondy lambda. Więc jest to bardziej skomplikowane, jak wyjaśniasz.. Jeśli ktoś już dokonał tego typu adaptacji...
Czy wystarczy mieszanka 50/50 SP95/E85 aby zwiększyć bogactwo o 15% poprzez zwiększenie ciśnienia paliwa w listwie wtryskowej? Logicznie rzecz biorąc dla 100% E85 potrzebny byłby wzrost o 30%, więc wnioskuję, że przy 50% E85 musimy wzbogacić mieszankę o 15%...
Stąd zainteresowanie polegałoby na znalezieniu zmiennego regulatora ciśnienia i zwiększeniu np. z 3 barów do 3,45 bara ciśnienia zasilania wtryskiwaczy (3+15%=3,45). Nie wiem.
0 x
Wkrótce koniec ropy .... zastanówmy się nad przyszłością.

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "biopaliwa, biopaliwa, biopaliwa, BTL, alternatywne paliwa kopalne nie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 248