dENOX

surowy olej roślinny, diester, bioetanol lub inne biopaliwa lub paliwa pochodzenia roślinnego ...
Avatar de l'utilisateur
abyssin3
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 623
Rejestracja: 18/07/05, 15:12

dENOX




przez abyssin3 » 14/02/06, 12:58

Coraz więcej słyszymy o systemach DeNox mających na celu redukcję emisji Nox przez silniki wysokoprężne.

Najbardziej znana polega na wtryskiwaniu mocznika lub amoniaku do gazów spalinowych.

ale dlaczego nie wlać go bezpośrednio do paliwa???
Jako bonus za odtlenienie, oznaczałoby to, że NH3 + NO3 (amoniak + azotan = boom) = sztuczny wzrost wskaźnika cetanowego.

Oczywiście zacząłem test, ostatecznie dodając bardzo mało amoniaku, ale uważam, że działa całkiem nieźle...
Chciałbym więc wiedzieć, czy ktoś już tego próbował, a jeśli tak, jakich wniosków należy unikać? bez efektu?

Zac opowiadał nam już o wpływie mocznika (również azotowego i rozkładającego się do amoniaku) na domieszkę wody. Stwierdził, że zaobserwował spadek hamowania silnikiem. Nie widzę wystarczającej różnicy w małej dawce, którą kiedyś widziałem taki efekt, ale w każdym razie, to będzie działać dobrze w tym sensie.

Zatem opinie mile widziane! :P
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79332
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046




przez Christophe » 14/02/06, 13:23

Cóż, spalanie amoniaku lub innego związku NHx nie tylko zwiększa emisję NOx (lub nawet innych, bardziej toksycznych produktów), ale przede wszystkim modyfikuje cząsteczkę, która pochłonęła NOx... stąd efekt „spalenia” mocznika zasysa DeNox...

Cóż, ja to widzę tak...

A co do zmniejszenia hamowania silnikiem to dla mnie pozostaje zagadką...
:?
0 x
Avatar de l'utilisateur
abyssin3
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 623
Rejestracja: 18/07/05, 15:12




przez abyssin3 » 14/02/06, 14:48

Nie jestem pewien, najwyraźniej detonacja NH3 i NOx jest możliwa i prowadzi do:
NH4NO3 ----> N2 + 2 H2O + 1/2 O2 (jeśli reakcja zakończyła się)
(i nietoksyczny N2 :) )

W tym przykładzie jest to azotan amonu w pobliżu NO3 i NH3. Na tej stronie są inne teorie:
http://www.sfc.fr/Guiochon/untitled/theoriechim.htm

W każdym razie si że (NH4 w paliwie) mogłoby nawet nieznacznie obniżyć zużycie, dziwnie by mi to przypominało modę producentów (np. mocznik w spalinach), która ma na celu zrobienie wszystkiego, co możliwe, aby ograniczyć emisję, nawet jeśli oznacza to większe zużycie... i płacenie więcej przy przejście.
0 x
Avatar de l'utilisateur
abyssin3
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 623
Rejestracja: 18/07/05, 15:12




przez abyssin3 » 14/02/06, 16:54

: Arrow: ZAC
Czy od ostatniego razu nadal... w zbiorniku na wodę, aby sprawdzić działanie mocznika? Jeśli tak, czy nadal masz te same efekty?
W przeciwnym razie nie chciałbyś spróbować z 13% amoniakiem ( : Arrow: supermarkecie), aby sprawdzić, czy ma taki sam efekt?
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79332
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046




przez Christophe » 14/02/06, 16:59

abyssin3 napisał:Nie jestem pewien, najwyraźniej detonacja NH3 i NOx jest możliwa i prowadzi do:
NH4NO3 ----> N2 + 2 H2O + 1/2 O2 (jeśli reakcja zakończyła się)
(i nietoksyczny N2 :) )


Wiesz, zaczynając od równania spalania węglowodorów... (taka teoria) nie ma też CO, żadnych niespalonych substancji ani NOx... Resztę znasz...

Następnie należy sprawdzić odpowiednie możliwości i warunki spalania dla każdego produktu. Rzeczywiście, być może niewielki dodatek mocznika może poprawić spalanie (ponieważ może je pogorszyć...)

abyssin3 napisał:W tym przykładzie jest to azotan amonu w pobliżu NO3 i NH3. Na tej stronie są inne teorie:
http://www.sfc.fr/Guiochon/untitled/theoriechim.htm

W każdym razie si że (NH4 w paliwie) mogłoby nawet nieznacznie obniżyć zużycie, dziwnie by mi to przypominało modę producentów (np. mocznik w spalinach), która ma na celu zrobienie wszystkiego, co możliwe, aby ograniczyć emisję, nawet jeśli oznacza to większe zużycie... i płacenie więcej przy przejście.


Ale nie, ale nie... co powiesz : Mrgreen:
0 x
clopin69
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 16/02/06, 15:34

witajcie adepci czarodzieja.....




przez clopin69 » 16/02/06, 15:39

bonjour, : Evil:
Twój pomysł mieszania mocznika z paliwem jest niespójny,

Czy włożyłeś sondy do wydechu w celu pomiaru?

zasada przemiany mocznika w amoniak jest nieskuteczna, podczas spalania z fazami krakingu i peroksydacji, spalania oleju napędowego co.....

Podstawową ideą jest przekształcenie mocznika w amoniak, a następnie ten amoniak przekształca substancje szkodliwe w azot i wodę....

a+
0 x
clopin69
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 16/02/06, 15:34

ups!!!




przez clopin69 » 16/02/06, 15:41

Zapomniałem dodać, że amoniak i amoniak to nie to samo!

roztwór amoniaku jest roztworem wodnym do użytku domowego i amoniak jest gaz.

w przypadku denoxu stosuje się gazowy amoniak!
a+
0 x
Avatar de l'utilisateur
abyssin3
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 623
Rejestracja: 18/07/05, 15:12




przez abyssin3 » 16/02/06, 16:56

Dziękuję za informację clopin69,

tylko dwa wyjaśnienia:
1. To, co zrobił Zac, nie polegało dokładnie na dodaniu mocznika do paliwa, ale do wody barbotażowej (doping lub pantone)

2. Mówiłem o dodaniu amoniaku bezpośrednio do paliwa, więc nie ma potrzeby jego przeróbki z mocznika.
Teraz najważniejsze jest wiedzieć, czy jest to amoniakoferuje nasz konfigurator może zamienić się w amoniakc po wtryśnięciu go do komory spalania...

Jeśli tak, to wszystko by potwierdziło:
a następnie amoniak przekształca nox w azot i parę wodną.

To znaczy: NH4 + NO3 ----> N2 + 2 H2O + 1/2 O2 (jeśli reakcja zakończyła się)

Zatem dodanie go do paliwa (amoniakalnego lub wodnego...) pomogłoby zredukować NOx :P a paliwo byłoby bardziej wybuchowe :P (najlepsza liczba cetanowa)

PS: wiecie czy oszczędność paliwa może mieć w tym przypadku znaczenie?
0 x
clopin69
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 16/02/06, 15:34

ciężko ciężko




przez clopin69 » 17/02/06, 15:33

powitanie

Nie wiem, czy staramy się używać produktu do uzyskania dwóch wyników jednocześnie, a mianowicie badania wskaźnika cetanowego i usuwania zanieczyszczeń.

liczba cetanowa jest wykorzystywana bardziej do skrócenia czasu zapłonu bez nadmiernego zmniejszania ciśnienia i hałasu, niż do odkażania.

a w przypadku diesla nie staramy się nie zmniejszać ciśnienia za bardzo, ponieważ pozwala to na tę fantastyczną wydajność, jaką ma silnik wysokoprężny, moment obrotowy silnika jest stały przy określonej prędkości dzięki temu wysokiemu ciśnieniu.

osobiście wolę silnik o bardzo dobrej sprawności, który będzie zatem zużywał mniej GB (a więc - co 2), ale który będzie trochę hałasował, a którego oczyszczanie następuje po spalaniu w doczyszczaniu.

więc na koniec i odpowiadając na pytanie obawiam się, że wydajność silnika będzie gorsza, a zatem na pewno nie będzie wzrostu zużycia.

Proszę bardzo, nie wiem, czy wyraziłem się jasno.

Twoim zadaniem jest potrząsnięcie mną, aby uzyskać więcej informacji.

a+
0 x
Avatar de l'utilisateur
abyssin3
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 623
Rejestracja: 18/07/05, 15:12




przez abyssin3 » 17/02/06, 17:44

Obawiam się, że wydajność silnika będzie gorsza, więc na pewno nie będzie wzrostu zużycia

:płakać: Ale w każdym razie zawsze dobrze jest wiedzieć o kompresji, dzięki za informację ;-)
0 x

Powrót do "biopaliwa, biopaliwa, biopaliwa, BTL, alternatywne paliwa kopalne nie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 109