AdBlue SCR dodaje mocznika przeciwko Nox?

surowy olej roślinny, diester, bioetanol lub inne biopaliwa lub paliwa pochodzenia roślinnego ...
Avatar de l'utilisateur
abyssin3
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 623
Rejestracja: 18/07/05, 15:12

AdBlue SCR dodaje mocznika przeciwko Nox?




przez abyssin3 » 16/12/05, 18:43

Niedawno widziałem artykuł mówiący, że niektóre floty pojazdów były napędzane paliwem mocznikowym lub być może dodatkiem. Paliwo to miałoby zatem właściwości, które zmniejszyłyby zużycie… szczególnie w reaktorze Pantone…

Niektórzy twierdzą, że dzieje się tak z powodu amoniaku powstającego z mocznika. Pytanie, które sobie wtedy zadaję, wiedząc, że saletra amonowa jest produktem BARDZO rozpowszechnionym, brzmi: czy dodatek saletry amonowej miałby wpływ na zużycie lub jakość paliwa?

Oczywiście azotan amonu jest materiałem bardzo wybuchowym, obniża jedynie liczbę oktanową benzyny i powoduje stukanie. Dlatego też jest wykluczone w przypadku silnika benzynowego.

Z drugiej strony, w przypadku oleju napędowego, który musi ulegać samozapłonowi, byłby pomocny i dlatego spełniałby rolę procetanową, szczególnie w przypadku oleju roślinnego. Pod warunkiem, że nie podasz zbyt dużej dawki (azotan amonu = paliwo rakietowe). :: :: ::
Ta dawka może być podobna do acetonu (np. 0.15%)

Czy ktoś kiedykolwiek próbował (mocznik lub amon, amoniak lub jego pochodne)?
0 x
Avatar de l'utilisateur
lau
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 814
Rejestracja: 19/11/05, 01:13
Lokalizacja: Vaucluse




przez lau » 16/12/05, 18:53

Poruszyłem temat dot forum, ale może mówisz o włączeniu go do zbiornika?
https://www.econologie.com/forums/renault-21 ... vt892.html
0 x
Liczba cząsteczek w kropli wody jest równa liczbie kropli, który zawiera Morza Czarnego!
Avatar de l'utilisateur
Lapin
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 823
Rejestracja: 22/07/05, 23:50
x 2




przez Lapin » 16/12/05, 18:56

Czy jesteś pewien, że mocznik zmniejsza spożycie?
Jest go pełno na autostradzie, jest już w butelce.
Pozostaje tylko wylać ze zbiornika. : Lol:

Nie sądzę, żeby to sprawdziło się w przypadku diesli, gdyby tak było.
kierowcy ciężarówek nie wyrzucą ich aż tak dużo.

Obraz
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79364
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 16/12/05, 20:09

Hmm, nie wiem o czym Abyssin3 mówi, ale mocznik jest już używany od kilku lat do oczyszczania NOx ze spalin silników przemysłowych i pojazdów ciężarowych.

Wtrysk odbywa się w rurze wydechowej, dzięki czemu nie jest wykorzystywany podczas spalania, a tym bardziej miesza się z paliwem...
0 x
Avatar de l'utilisateur
abyssin3
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 623
Rejestracja: 18/07/05, 15:12




przez abyssin3 » 17/12/05, 17:26

Właściwie słyszałem, że pełni on rolę kontroli zanieczyszczeń w porównaniu z NOx, ale jest zawarty w paliwie.
Z drugiej strony, jeśli weźmiemy spalanie amoniaku, otrzymamy 2NH4 + O2 = N2 + 2H2O
Który całkowicie nie zanieczyszcza środowiska. Dlatego zastanawiałem się nad wykorzystaniem związków azotu jako paliwa.
To powiedziawszy, ponieważ niektóre z tych związków są BARDZO wybuchowe (azotan amonu), w zależności od tego, który z nich zostanie zastosowany, do zwiększenia liczby cetanowej można zastosować tylko niewielki procent. Włożenie zbyt dużej ilości może spowodować, że silnik wystartuje na Księżyc...

Jednak w przypadku innych związków azotu (mocznika) może to być większa ilość. W artykule, który czytałem, oczyszczono mocznik z moczu świń przed jego dodaniem, ponieważ jest on w wodzie i nie miesza się z olejem napędowym. Dlatego tak wiele osób wylewa się na pobocze dróg.

Postaram się znaleźć artykuł...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Lapin
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 823
Rejestracja: 22/07/05, 23:50
x 2




przez Lapin » 17/12/05, 17:57

To dobrze: 2NH4 + O2 = N2 + 2H2O
czy jest to reakcja egzotermiczna?
Ponieważ tak długo, jak to robisz, równie dobrze możesz zastosować doping wodą amoniakalną.
Zwłaszcza, że ​​amoniak jest znacznie tańszy od alkoholu.

Zwłaszcza jeśli zbierasz go wzdłuż dróg. moje pudełko, które idzie
poczuj dzikie zwierzę latem. :?
0 x
Avatar de l'utilisateur
abyssin3
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 623
Rejestracja: 18/07/05, 15:12




przez abyssin3 » 17/12/05, 18:27

Sprostowanie, to właściwie spray, oto artykuł:

„Znaliśmy krowy odpowiedzialne ze względu na wzdęcia za znaczną część emisji metanu do atmosfery; być może ich owczy kuzyni zadbają o odwrócenie tego trendu. Stagecoach South, firma autobusowa z południa Anglii, właśnie wyposażyła pojazd w oryginalne paliwo wykorzystujące... owczy mocz w celu ograniczenia emisji tlenków azotu. Wyposażony w specjalny zbiornik, mocznik (oczyszczony mocz) wtryskiwany jest do gazów spalinowych, co znacznie ogranicza emisję substancji toksycznych. Amoniak, jeden z główne składniki tej cennej obecnie cieczy, w rzeczywistości przekształca tlenek azotu w azot i wodę, które są całkowicie nieszkodliwe dla środowiska. To bardzo dobrze, ale pasażerowie i tak muszą mieć lekkie wrażenie, że podróżują… pissotière”

Faktycznie przypomina mi to, że niektórzy używają moczu rozcieńczonego w reaktorze pantone, stąd produkcja pary mocznika......
Ale czas pokaże, dlaczego nie zastosować NH4 : Wink:
0 x
Avatar de l'utilisateur
zac
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 1446
Rejestracja: 06/05/05, 20:31
Lokalizacja: piton st leu
x 2




przez zac » 18/12/05, 12:52

Cześć
Mój słoik flotowy w clio jest prawie pusty, więc idę do niego siku :P i będę cię na bieżąco informował, czy działa lepiej niż z H2O; dobrze, że jutro muszę się wspiąć na wulkan. : Lol:
@+
zac
0 x
Powiedział zebra, Freeman (zagrożone rasy)
To nie dlatego, że jestem con Staram się nie robić inteligentne rzeczy.
Avatar de l'utilisateur
lau
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 814
Rejestracja: 19/11/05, 01:13
Lokalizacja: Vaucluse




przez lau » 18/12/05, 12:56

Informuj nas! : Wink:
0 x
Liczba cząsteczek w kropli wody jest równa liczbie kropli, który zawiera Morza Czarnego!
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 20/12/05, 00:54

hi Zac
Jeśli chcesz zrobić prawdziwy test z moczem
Weź od początku mały zespół silnika za pomocą bełkotki
spróbuj wody i benzyny i uruchom go w obiegu zamkniętym, sprawdź czas pracy.
Powtórz operację mocz i benzyna odmierzają czas w obwodzie zamkniętym, zobaczysz różnicę...
Nie wiem, czy to wina kwasowości płynu?

André
0 x

Powrót do "biopaliwa, biopaliwa, biopaliwa, BTL, alternatywne paliwa kopalne nie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 279