4L LPG, benzyna, olej i pantone

surowy olej roślinny, diester, bioetanol lub inne biopaliwa lub paliwa pochodzenia roślinnego ...
nano29
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 21/04/08, 16:18

4L LPG, benzyna, olej i pantone




przez nano29 » 24/04/08, 13:22

Witam,

Mój projekt:
Chciałbym przebudować 4L tak aby był jak najbardziej ekonomiczny. Wiedząc, że nie ma diesla 4L, mogę sięgnąć jedynie po benzyny. Jednak właśnie się dowiedziałem, że są LPG.

Mój cel :
Ambicją byłoby uczestnictwo w 4L Trophy (raj humanitarny) przy jednoczesnym uczestnictwie w programie ekologicznym tej imprezy.

Moje pytania:
Czy możemy zbudować 4L zasilane LPG, benzyną, olejem i parą wodną?
Co jeszcze jest możliwe?

Moje uwagi:
potrzebuję pomocy : Chichot:
0 x
BADANIA renault 4L F6 dla ambitnego projektu -> uruchom go na benzynie i parze wodnej. Każda pomoc jest mile widziana!
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 24/04/08, 13:46

: Arrow: Kiedy we Francji wprowadzono LPG, zastępując wycofany z eksploatacji gaz ziemny, na początku lat 80. wiele pojazdów 4L było wyposażonych w system dwupaliwowy.

Były to zasadniczo samochody dostawcze, wyposażone w cylindryczne zbiorniki w furgonetce.

Nie wiem na ile dzisiaj uda nam się zżelować 4L. Obecna norma R67-01 obejmuje monitorowanie spalin LPG za pomocą sondy Lambda, której 4L nie ma... :?

Rozwiązaniem byłoby znalezienie 4L już zasilanego LPG z ważnym dowodem rejestracyjnym i zgodną z przepisami instalacją LPG, to znaczy wyposażonego w zawór bezpieczeństwa 27 barów zakazany we Francji przed 2001 r. i obowiązkowy później (stąd nowa norma).

Radzę skonsultować się z Forum Gorączka Francuskojęzyczna Mekka LPG. 8)

Wreszcie, zaopatrzenie w LPG podczas wydarzenia takiego jak 4LTrophy nie będzie łatwe…

W przypadku transformacji typu Pantone zostało to już wykonane w 4LTrophy, rozpocznij wyszukiwanie w forum.
0 x
nano29
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 21/04/08, 16:18




przez nano29 » 24/04/08, 14:15

Dziękuję za informację :D

Ponieważ więc znajduję informacje wszędzie, projekt nie powstaje z dnia na dzień; Właśnie dowiedziałem się, że silnik benzynowy nie może pracować na oleju. Tylko silniki Diesla to potrafią.

A jeśli chodzi o twoją uwagę na temat LPG, rzeczywiście będzie trudno znaleźć LPG w Afryce! Ale później planuję zatrzymać 4L : Chichot: Jednak praca nad doprowadzeniem samochodu do standardu jest bardzo kosztowna. :? Muszę przemyśleć ten problem...

Moim głównym celem jest tak naprawdę „stworzenie” możliwie najbardziej ekonomicznego 4L. W tym celu naprawdę staram się badać wszystkie możliwości: lpg (bardzo rzadkie w tych samochodach, w dodatku trzeba je doprowadzić do standardu), diesel (nie jest to możliwe, nie ma produkcji na tego typu silnikach), benzyna (tak, ale droga), systemu pantone (do wykonania, ale wyjaśnienie pozostaje bardzo niejasne, regulacje w celu uzyskania dobrych osiągów są bardzo trudne do osiągnięcia), czysty olej roślinny lub olej roślinny z recyklingu (nie jest to możliwe, ponieważ nie ma silnika Diesla).

Po solarach czy innych nie rozglądałem się jeszcze zbyt wiele :|

Rady, pomysły i opinie są zawsze mile widziane. : Chichot:
0 x
BADANIA renault 4L F6 dla ambitnego projektu -> uruchom go na benzynie i parze wodnej. Każda pomoc jest mile widziana!
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 24/04/08, 16:19

: Arrow: Ponieważ szukasz 4L F6, masz niewielką szansę na znalezienie takiego z LPG, a zatem ze standardami...

Mój „idealny” wybór to wymontowanie silnika i zamontowanie silnika elektrycznego, kilku akumulatorów (nie za dużo) i dodanie generatora, który ładowałby akumulatory podczas jazdy.
Przy tego typu architekturze jesteśmy w stanie zużyć niecałe 3 litry na 100. 8)

Jednak pozostaje dużo pracy do wykonania, a zgodność z najazdem (przekraczanie brodów) jest główną przeszkodą... :zmarszczyć brwi:
0 x
nano29
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 21/04/08, 16:18




przez nano29 » 24/04/08, 16:44

:zaszokować: Tak, czemu nie !
Ale w takim razie, gdzie mogę dostać silnik elektryczny, akumulatory i generator?!

To jest droga, którą muszę zbadać. Jeśli posiadasz informacje (dokumentację i inne) na ten temat, zawsze jestem zainteresowany!

@ wkrótce
0 x
BADANIA renault 4L F6 dla ambitnego projektu -> uruchom go na benzynie i parze wodnej. Każda pomoc jest mile widziana!
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 24/04/08, 20:15

: Arrow: Jest to obszerny temat, dobrze udokumentowany w języku angielskim...

W języku francuskim jest zielony pojazd witryna Quebecu,
elektryczny Dyanei oczywiście to, co niezbędne forum vehiculeselectriques

W języku angielskim musisz zobaczyć istniejące osiągnięcia ocena i szukaj według marki. Na tej stronie znajduje się lista wielu oryginalnych elektryków Renault; Dauphines (tak!), Clio, Express i kilka R5 przerobionych przez firmę Lectric Leopard... Silniki R5 i R4 są wspólne... 8)
0 x

Powrót do "biopaliwa, biopaliwa, biopaliwa, BTL, alternatywne paliwa kopalne nie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 113