Modyfikacja podstawowej struktury pantonu

Wtrysk wody w silnikach termicznych i słynny "silnik pantone". Ogólne informacje. Wycinki prasowe i filmy. Zrozumienie i naukowe wyjaśnienia wtrysku wody do silników: pomysły na montaże, badania, analizy fizyko-chemiczne.
Avatar de l'utilisateur
ecolomiste
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 01/11/07, 17:55
Lokalizacja: 59

Modyfikacja podstawowej struktury pantonu




przez ecolomiste » 23/01/08, 23:22

O reaktorze Pantone wiedziałem już od jakiegoś czasu i nawet zrobiłem zmodyfikowany reaktor, który teraz muszę tylko złożyć i podłączyć. Ale wpadłem na inny pomysł, czytając kilka artykułów na temat forum na Pantone i stronach poświęconych super gaźnikom (pogue, komora itp.).


(no cóż, rodzą!!!!)

OK, zacznę

gdybyśmy zastąpili środkowy pręt grubą rurką ze stali nierdzewnej, przez którą przechodziłyby również spaliny, przewód świeżego gazu byłby w ten sposób otoczony 2 przewodami spalinowymi, zwiększając w ten sposób powierzchnię wymiany ciepła.
:?
0 x
Denis
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 944
Rejestracja: 15/12/05, 17:26
Lokalizacja: Rodan-Alpy
x 2




przez Denis » 24/01/08, 10:32

To trochę bardziej skomplikowane, ale jest pomysł! : Chichot: zobaczyć, kto zaczyna?? może André już próbował!
0 x
Biały nie będzie istnieć bez ciemności, ale w każdym razie!


http://maison-en-paille.blogspot.fr/
Avatar de l'utilisateur
crispus
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 401
Rejestracja: 08/09/06, 20:51
Lokalizacja: Rennes
x 1

Re: Zmiana podstawowej struktury pantone




przez crispus » 24/01/08, 11:42

ecolomiste napisał:gdybyśmy zastąpili środkowy pręt grubą rurką ze stali nierdzewnej, przez którą przechodziłyby również spaliny, przewód świeżego gazu byłby w ten sposób otoczony 2 przewodami spalinowymi, zwiększając w ten sposób powierzchnię wymiany ciepła.
:?

Minęło trochę czasu, odkąd zaproponowałem tę konfigurację, nie miałem jeszcze okazji jej wypróbować, ale oto jak ją sobie wyobrażam:
Obraz

Zawirowując spaliny za pomocą WITH, ograniczamy zjawisko warstwy granicznej, sprzyjając nagrzewaniu się rury wewnętrznej podczas chłodzenia rdzenia wiru (efekt Ranque'a). Poprawiamy więc wymianę ciepła.

Wlot przechodzi przez szereg małych rurek wyposażonych również w Z.

Ponieważ wir spowalnia przepływ i utrudnia „opróżnianie” cylindrów podczas wydechu, część przepływu musi mieć możliwość ominięcia tej wewnętrznej rury i przejścia laminarnego wzdłuż rur dolotowych. Jednocześnie zapewniona jest lepsza izolacja termiczna rur dolotowych.

Nie czytałem wtedy patentów Chambrina, ale doszedłem do jego wniosków – mało znany punkt: „utlenianie”. Czy ktoś ma zdanie na ten temat?

Centralny pręt ma na celu skierowanie przepływu jak najbliżej źródła ciepła. Zmniejszając średnicę rurki (1 na 2 mm?) możemy osiągnąć ten sam efekt.

Za pomocą małych rurek możemy oczyścić wszystkie dopuszczone gazy. Opcjonalna przesłona wiąże się z moją hipotezą o „wirze jonowym”, która wymaga promowania kurczenia się wiru pod wpływem ciepła, co moim zdaniem pozostaje kluczem do optymalnego działania.

Jeśli chodzi o materiały, Chambrin zalecał metale o wysokiej przewodności cieplnej (srebro, miedź, mosiądz itp.). Podobnie jak on uważam, że stal nierdzewna nie jest najlepszą opcją, choć oczywiście pod względem trwałości wydaje się lepszym wyborem.

Mam zamiar wkrótce wykonać miedziany prototyp, lecz na chwilę obecną nie mam już warsztatu :x

Ostatnio udało mi się zobaczyć wielorurowy „proto” (katalizator) w ALex56, który nie wykazuje wzrostu temperatury na wylocie reaktora. Magia !

Katalizator ten składa się z „blachy falistej” (oczywiście specjalnie poddanej obróbce) zwiniętej w rulon. Ta struktura „wielobiektowa” jest moim zdaniem także „wielowirowa”. I przydałoby się mieć rurę wewnętrzną, ponieważ jest prawdopodobne, że ciepło nie dociera do rur umieszczonych w rdzeniu, więc część pary (połowa?) nie jest „obrabiana” przez reaktor.
0 x
Denis
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 944
Rejestracja: 15/12/05, 17:26
Lokalizacja: Rodan-Alpy
x 2




przez Denis » 24/01/08, 17:23

Myślę, że system ekonomisty to nie wielorurowy, ale większy korpus reaktora, w którym zamiast litego rdzenia znajduje się rura, przez którą przepływają również spaliny, jest to prostsze. mieć więcej ciepła Podtrzymuję pomysł, który powstał w Toyocie. To był bardzo dobry pomysł, nawet jeśli potrzebujesz przestrzeni, którą nie zawsze łatwo jest uzyskać!
0 x
Biały nie będzie istnieć bez ciemności, ale w każdym razie!





http://maison-en-paille.blogspot.fr/
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 24/01/08, 19:41

Bonjour à tous

Lubię to:

Obraz


Ale przy bardziej skalowanych grubościach rur : Mrgreen:

A+
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Avatar de l'utilisateur
ecolomiste
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 01/11/07, 17:55
Lokalizacja: 59




przez ecolomiste » 24/01/08, 22:10

dobrze widziałem FLYTOX, tak to widzę, nawet jeśli twój pomysł CRISPUS jest bardziej wydajny pod względem wymiany ciepła, ale jest skomplikowany i dlatego nie jest w zasięgu (technicznym i finansowym) każdego (ale cóż, powiedziałem wow! kiedy to zrobiłem) widziałem (super fajne 8) ))


i uważam, że konieczne jest utrzymanie przejścia wlotu w przekroju pierścieniowym, aby przełamać warstwę graniczną.

jest też coś dziwnego, co mnie niepokoi

Widziałem gościa, który pantonizował swoją kosiarkę reaktorem zrobionym na szybko do testów (to było dawno temu) nic nie było w porządku, drążek centralny nawet dotknął rury, działało naprawdę dobrze. trzy miesiące później facet zbudował kolejny, ale był świetny.

zgadnij co, kosiarka pracowała gorzej i zużywała więcej.

nagle przyszedł mi do głowy pomysł:. umieść środkowy pręt (lub rurkę) pod kątem, aby uniknąć liniowej ścieżki bez turbulencji. zrobić to samo z pierwszą rurką, aby to samo zrobić ze spalinami. Niektórzy powiedzą, że to wygląda jak DIY (ja też lubię D&CO), ale według mnie najważniejsze jest pobudzenie wymiany ciepła, a do tego trzeba stworzyć turbulencje, a co za tym idzie, rzeczy, które nie są w porządku. Poza tym łatwiej to zrobić.
tak przy okazji, DENIS to ekoLomista, mój pseudonim, ponieważ nie możemy rozmawiać o zrównoważonej gospodarce, nie myśląc o globalnej ekologii. (ale hej, to nie ma znaczenia, nie winię cię : Mrgreen: )
0 x
Avatar de l'utilisateur
ecolomiste
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 01/11/07, 17:55
Lokalizacja: 59




przez ecolomiste » 24/01/08, 22:15

Zapomniałem coś powiedzieć

i dlaczego nie zastosować kawałka ceramicznego katalizatora włożonego do rurki na wylocie reaktora, aby precyzyjnie umożliwić katalizę wytwarzanych gazów :? :: :?
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 24/01/08, 22:25

Halo

Jeśli uznamy reaktor za wymiennik, zasada ta sprzyja większej wymianie ciepła niż rura z zimnym prętem.
Zespół Chambrin jest nadal lepszy..
Wiemy, że jeśli zwiększymy ilość pary wodnej w silniku nie zwiększymy ekonomii (poza ciągnikiem 7-rurowym)
Z eksperymentów Alexa wiemy, że po podgrzaniu pary poniżej 100°C mamy wydajność równoważną zespołowi pręta reaktora.
Wiemy, że temperatura pary na wylocie reaktora nie ma bezpośredniego wpływu na wydajność (w moim przypadku praca na wylocie reaktora w temperaturze 110°C lub 140°C jest niewielka różnica w ekonomii, poza tym w forum mamy niskie temperatury poniżej 100 stopni Celsjusza i uzyskujemy wyniki.
Trzeba więc szukać gdzie indziej punktów do poprawy.

Nie wiemy dokładnie w jakim stanie znajduje się para, kiedy zostaje ona rozrzedzona w dolocie na wejściu do silnika.
Wątpię, aby tak mała ilość pary w zetknięciu z dużą ilością powietrza zasysanego przez olej napędowy była w stanie utrzymać jego temperaturę i stan podczas cyklu sprężania
3-litrowy silnik dolny na 100 km 1k wody na 250kg powietrza
kilogram pary nawet o temperaturze 200 stopni nie będzie miał wpływu na 250 kg powietrza o temperaturze pokojowej.

To, co jest stałe w naszych eksperymentach, a wszystkie mają różnice, to dość identyczne wyniki.
takie samo zużycie wody (10% do 15% zużytego paliwa)
Ta sama wydajność około 30% dla systemów operacyjnych
Nie słyszałem, żeby ktoś w samochodzie przekraczał 40%.
Pozostaje udowodnić montaż VIX, jeśli osiągniemy te same liczby (ilość wody i oszczędności)

Jeśli idealny zespół wymiennika poprawia system, oznaczałoby to, że długi pręt powinien poprawić system (co nie ma miejsca) w większym stopniu niż nadmierne nagrzewanie się na wlocie reaktora.

W przypadku zespołu w 100% pantonowego długi pręt wychodzący z reaktora jest mniej skuteczny niż pręt, który kończy się gwałtownie w strefie podgrzewanej.
Nigdy nie uważałem reaktora za wymiennik ciepła
za każdym razem, gdy używałem bardzo przewodzących materiałów, takich jak miedź lub aluminium, wydajność spadała
Preferowany jest pręt ze stali wysokowęglowej lub stali nierdzewnej.
widzimy, że te materiały są słabymi przewodnikami ciepła?
Widziałem gościa, który pantonizował swoją kosiarkę reaktorem zrobionym na szybko do testów (to było dawno temu) nic nie było w porządku, drążek centralny nawet dotknął rury, działało naprawdę dobrze. trzy miesiące później facet zbudował kolejny, ale był świetny.

zgadnij co, kosiarka pracowała gorzej i zużywała więcej.


Równie dobrze sprawdza się szorstki, niepolerowany pręt, po prostu umieszczony w reaktorze, bez kołków centrujących ani żadnego mocowania
wystarczy sprężyna na wylocie, aby zapobiec zasysaniu
Kiedy testowałem wszelkiego rodzaju materiały na pręty, postępowałem w ten sposób: odciąłem kawałek pręta lub rurki i włożyłem go

André
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 24/01/08, 23:17

Witaj Ecolomist
ecolomiste napisał:nagle przyszedł mi do głowy pomysł:. umieść środkowy pręt (lub rurkę) pod kątem, aby uniknąć liniowej ścieżki bez turbulencji. zrobić to samo z pierwszą rurką, aby to samo zrobić ze spalinami. Niektórzy powiedzą, że to wygląda jak DIY (ja też lubię D&CO), ale według mnie najważniejsze jest pobudzenie wymiany ciepła, a do tego trzeba stworzyć turbulencje, a co za tym idzie, rzeczy, które nie są w porządku. Poza tym łatwiej to zrobić.


Aby móc dowolnie zmieniać turbulencje, możemy również wykonać mini rowki w pręcie (najlepiej za pomocą tokarki, jeśli nie piły), aby znaleźć optymalne. Wreszcie, jeśli pręt można łatwo zdemontować.... : Mrgreen:

Obraz


A+
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.

[Eugène Ionesco]

http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Avatar de l'utilisateur
ecolomiste
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 01/11/07, 17:55
Lokalizacja: 59




przez ecolomiste » 26/01/08, 01:30

Cześć przyjaciele ,


ANDRE mówisz, że tak mała ilość pary nie jest w stanie utrzymać swojego stanu w kontakcie z zasysanym powietrzem (prawdopodobnie mówisz o kondensacji lub czymś w tym rodzaju) i myślę, że masz rację.

i jeśli temperatura na wylocie nie ma znaczenia, może to (z pewnością) być spowodowane tym. zasysane powietrze jest zbyt zimne. dlatego też, niezależnie od montażu, jedynym korzystnym faktem byłoby posiadanie wody w procesie spalania.

zyskalibyśmy wydajność, podgrzewając również powietrze dolotowe.

Zrobiłem na papierze szkic podwójnego reaktora, przez który przechodzą wszystkie dopuszczone gazy i spaliny.

obwody są równoległe do wewnętrznego zespołu rurowego (w miejscu pręta) 50% dla reaktora parowego 50% dla reaktora powietrznego (gazy spalinowe) Przekroje rur są różne.
2 wychodzące rury wydechowe łączą się ze sobą, aby następnie ogrzać mały bełkot
wzrost temperatury zimnego silnika byłby szybszy, maksymalny odzysk i spalanie oleju napędowego następowałoby w temperaturze na końcu sprężania znacznie wyższej, ale nie przekraczającej powietrza, dzięki podciśnieniu powstającemu w reaktorze powietrznym, dlatego nie ma tlenku azotu

ponadto dzięki zmniejszonej różnicy temperatur pomiędzy wlotem i wylotem zwiększamy wydajność

za szkic, jak tylko będę miał czas, zrobię to na komputerze i wyślę Ci (ale myślę, że rozumiesz)




teraz odpowiadam na FLYTOX

zmodyfikowany reaktor, który zbudowałem, jest podobny do twojego szkicu, z tą różnicą, że żebrowana część jest w rzeczywistości prętem stanowiącym kontynuację pręta reaktora i który jest podgrzewany przez gazy spalinowe i który nagrzewa pręt reaktora poprzez przewodzenie. Nie wiem czy to działa, nie instalowałem tego.

OK, chłopaki, dam znać, dzwoni do mnie żona. istnieje ryzyko marnowania energii i nie przejmujemy się marnotrawstwem : Mrgreen: : Lol: : Lol: : Mrgreen:
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Wtrysk wody w silnikach cieplnych: informacje i objaśnienia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 137