moja pantone

Wtrysk wody w silnikach termicznych i słynny "silnik pantone". Ogólne informacje. Wycinki prasowe i filmy. Zrozumienie i naukowe wyjaśnienia wtrysku wody do silników: pomysły na montaże, badania, analizy fizyko-chemiczne.
Dearcham
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 105
Rejestracja: 29/10/03, 23:55




przez Dearcham » 29/05/04, 20:55

To wszystko, mój model jest skończony; po wielu kłopotach (pierwsza używana kosiarka, która się zepsuła, krótsze terminy niż oczekiwano...) w końcu mam mój Pantone w domu.

Dla tych, którzy mnie nie znają, w najbliższy piątek w ramach projektu z fizyki w Jussieu (1 rok nauk o materiałach) przedstawiłem modernizację kosiarki (koniecznie zatem silnika czterosuwowego), która działa cudownie.

Montaż sprawdził się doskonale podczas prezentacji, ale później miałem pewne problemy z uszczelnieniem wydechu (prawdopodobnie z powodu wstrząsów podczas transportu). Dodatkowo musiałem zastosować miedź pomiędzy wydechem a reaktorem i dlatego nie mogę go uruchomić na dłużej niż pięć minut, pod koniec których miedź zaczyna dymić (tak, wiem, że to nie był najlepszy z miedzianych pomysłów na gorący wyczerpany, ale naprawdę brakowało mi czasu)

Cel został osiągnięty, silnik pracuje dobrze pobierając mieszankę z bełkotki (testowane 30% woda 70% benzyna)
Planuję przerobić część uszczelniającą i wymienić ten miedziany brud, spróbuję z większą ilością wody, gdy tylko to zrobię.

Natomiast nie udało mi się zrobić całkowitego wypalenia (jeszcze miedź) ale zaobserwowałem dość dziwne zjawisko pod względem namagnesowania:
około 10 cm od reaktora, po stronie silnika mam odchylenie igły mojego kompasu o 45°, wraca do normy 5 cm od reaktora po stronie silnika i znowu się zmienia aż do całkowitego odwrócenia na początku reaktora (czyli po stronie bełkotki), wówczas pole ziemskie powraca do swojego prawidłowego położenia zaledwie kilka centymetrów przed startem reaktora



Valou, w tej chwili będę Cię informował o rozwoju sytuacji w zakresie testów zanieczyszczeń (przed montażem przeprowadziłem test mechaniczny, ale facet wziął to jak rączkę i stwierdził, że emisja Co0 wynosi 2%).

Rulian, zobaczymy się, kiedy tylko będziesz chciała, żebym mogła ci to pokazać i omówić postępy dziecka.

dzięki Quanthomme, Econo i Christophe!
0 x
Rulian
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 686
Rejestracja: 02/02/04, 19:46
Lokalizacja: Caen




przez Rulian » 31/05/04, 17:41

Jasne, ale muszę się z tobą skontaktować...
0 x
Bibiphoque
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 749
Rejestracja: 31/03/04, 07:37
Lokalizacja: Bruksela




przez Bibiphoque » 01/06/04, 07:28

:P :P
Schłodzić !!!
Czy masz możliwość pomiaru pola magnetycznego?
Wiem, nie jest to łatwe do wdrożenia, ale uważam, że jest to informacja ważna, która pokazałaby rzeczywistą obecność plazmy :blink:
A+, informuj nas na bieżąco!!
0 x
To nie dlatego, że zawsze mówił, że to niemożliwe, że nie powinniśmy próbować :)
Dearcham
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 105
Rejestracja: 29/10/03, 23:55




przez Dearcham » 01/06/04, 23:38

Na razie nie mam żadnego urządzenia poza kompasem, ale spróbuję zaopatrzyć się w gaussmetr.

Jeśli masz inne pomysły na pomiary, nie martw się; Poleciłem już redukcję Ts (musiałem lutować rury reaktora) i dowiem się, jak zrobić centralną rurkę szklaną. ; problemem będzie znalezienie rurki szklanej wytrzymującej 800° (pomiar też do zrobienia) i przede wszystkim na której będę mógł zrobić gwint stożkowy ;)

Kolejnym ulepszeniem (ale przed bardzo hipotetyczną szklaną rurką) będzie umieszczenie dwóch bełkotek z kranami przed reaktorem, aby móc kontrolować stosunek woda/paliwo w mieszance i trochę lepiej zrozumieć reakcje bestii.



Tak na marginesie:
Rulian, moja komórka padła, ale odezwę się po następnym wtorku, jestem w pełni dyspozycyjna
0 x
Bibiphoque
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 749
Rejestracja: 31/03/04, 07:37
Lokalizacja: Bruksela




przez Bibiphoque » 02/06/04, 07:37

Dearcham napisał:Na razie nie mam żadnego urządzenia poza kompasem, ale spróbuję zaopatrzyć się w gaussmetr.

Jeśli masz inne pomysły na pomiary, nie martw się; Poleciłem już redukcję Ts (musiałem lutować rury reaktora) i dowiem się, jak zrobić centralną rurkę szklaną. ; problemem będzie znalezienie rurki szklanej wytrzymującej 800° (pomiar też do zrobienia) i przede wszystkim na której będę mógł zrobić gwint stożkowy ;)

Kolejnym ulepszeniem (ale przed bardzo hipotetyczną szklaną rurką) będzie umieszczenie dwóch bełkotek z kranami przed reaktorem, aby móc kontrolować stosunek woda/paliwo w mieszance i trochę lepiej zrozumieć reakcje bestii.



Tak na marginesie:
Rulian, moja komórka padła, ale odezwę się po następnym wtorku, jestem w pełni dyspozycyjna

: Huh:
Witam,
Czy mogę prosić o szklaną rurkę?
Zwłaszcza, że ​​nawet w Pyrexie wydaje mi się, że nie wytrzyma szoku termicznego i ryzykujesz, że skończysz z kawałkami w silniku!!!
Nie lol to wszystko, prawda?
A+ :(
0 x
To nie dlatego, że zawsze mówił, że to niemożliwe, że nie powinniśmy próbować :)
Rulian
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 686
Rejestracja: 02/02/04, 19:46
Lokalizacja: Caen




przez Rulian » 02/06/04, 13:15

Szkło jest napięte, biorąc pod uwagę warunki...
Jeśli chodzi o przejrzystość, wypróbuj inne materiały (polimery lub specjalne okulary, ale to może być drogie...). Ale prawdą jest, że możliwość przejrzenia wydaje mi się bardzo ciekawym pomysłem na obserwacje. Gwintując szkło, nie obędzie się bez dobrego sprzętu (nie ze starym kranem z Leroy Merlin...).


A tak na marginesie: przyznaję, że wpadłem w rozpacz, Dearham. Czekam na Twój telefon :P
0 x
Bibiphoque
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 749
Rejestracja: 31/03/04, 07:37
Lokalizacja: Bruksela




przez Bibiphoque » 04/06/04, 09:17

:P :P
Witam,
Oto coś, co znalazłem w Internecie:
Efekt Thompsona ~

Jeden koniec miedzianego pręta jest podgrzewany, a drugi chłodzony. Jeśli gorąca strona zostanie wystarczająco nagrzana, termicznie zwiększy energię kinetyczną elektronów na zewnętrznej orbicie do punktu, w którym ich energia kinetyczna (1/2 mv2) będzie większa niż funkcja pracy i umożliwi im wyładowanie w przestrzeń kosmiczną. Ze względu na przewodność miedzi elektrony zamiast rozpraszać się w powietrzu, będą przemieszczać się w ogromnych ilościach w kierunku strony chłodzonej po liniach prostych, zgodnie z prędkością rozprzestrzeniania się ciepła. W wyniku reakcji wzbudzone elektrony strony chłodnej będą przemieszczać się w przeciwnym kierunku z prędkością cząstki (1/2 mv2) w kierunku strony gorącej otaczającej pręt miedziany w wyniku zjawiska żyroskopowego i zgodnie z regułą Fleminga. Produkt charakteryzuje się bardzo niskim napięciem (kilka miliwoltów), co wynika z ruchu elektronów po okręgu. Jednak, jak w każdym obwodzie elektrycznym, pole elektromagnetyczne w pręcie miedzianym podlega prawu Ohma (E/R = I) i będzie wynosić kilka tysięcy amperów.

Wydaje się, że efekt Thompsona mógłby zostać wykorzystany w procesie Pantone, ponieważ dotyczy on także metali innych niż miedź!
Wydaje się więc, że nie tylko dochodzi do pękania cząsteczek, ale także do wytwarzania silnego prądu elektrycznego w jądrze, co sprzyja tworzeniu się plazmy!!
Co o tym sądzisz?
A + <_
0 x
To nie dlatego, że zawsze mówił, że to niemożliwe, że nie powinniśmy próbować :)
Rulian
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 686
Rejestracja: 02/02/04, 19:46
Lokalizacja: Caen




przez Rulian » 04/06/04, 12:21

Nie złość się, Bibi. Efekt Thompsona jest, obok efektu Pelletiera, podstawą działania termopar służących do pomiaru temperatury. Wytworzone siły elektromotoryczne są bardzo słabe i nie mogą odgrywać ważnej roli energetycznej w procesie energetycznym. Chciałbym zaznaczyć, że działa to tylko pomiędzy dwoma końcami jednego kawałka metalu, umieszczonymi w różnych temperaturach.

Jedynym interesem tych prądów jest to, aby były mierzalne w celu wywnioskowania temperatur, w których dokonujemy naszych pomiarów. Nic więcej.
0 x
Bibiphoque
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 749
Rejestracja: 31/03/04, 07:37
Lokalizacja: Bruksela




przez Bibiphoque » 04/06/04, 12:38

Rulian napisał:Chciałbym zaznaczyć, że działa to tylko pomiędzy dwoma końcami jednego kawałka metalu, umieszczonymi w różnych temperaturach.

Jedynym interesem tych prądów jest to, aby były mierzalne w celu wywnioskowania temperatur, w których dokonujemy naszych pomiarów. Nic więcej.

:P
Cóż, tak jest w przypadku Pantone, prawda? jeden koniec środkowego pręta jest gorętszy niż drugi!!
Rozumiem, że generowane napięcie jest bardzo niskie, ale są ampery! wszystko pełne!! To właśnie, jak sądzę, musi wytwarzać obserwowany magnetyzm <_
A+
0 x
To nie dlatego, że zawsze mówił, że to niemożliwe, że nie powinniśmy próbować :)
Rulian
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 686
Rejestracja: 02/02/04, 19:46
Lokalizacja: Caen




przez Rulian » 04/06/04, 16:34

Nie będę w stanie dać ci lekcji na temat efektu Thompsona, ale myślę, że zmierzasz w złym kierunku, próbując wyjaśnić to Pantone.

Jeśli chodzi o wzmacniacze, jak mówisz, niekoniecznie je ma (w termoparach pracujemy w obwodzie otwartym, więc nie ma prądu, więc nie ma amperów).
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Wtrysk wody w silnikach cieplnych: informacje i objaśnienia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Majestic-12 [Bot] i goście 111