Mój pierwszy Pantone, potrzebują pomocy!

Wtrysk wody w silnikach termicznych i słynny "silnik pantone". Ogólne informacje. Wycinki prasowe i filmy. Zrozumienie i naukowe wyjaśnienia wtrysku wody do silników: pomysły na montaże, badania, analizy fizyko-chemiczne.
Avatar de l'utilisateur
Wspólny
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 63
Rejestracja: 07/03/07, 21:29
Lokalizacja: Kraj Loary
x 2

Mój pierwszy Pantone, potrzebują pomocy!




przez Wspólny » 07/03/07, 22:11

Witam wszystkich, czytam i ponownie czytam te strony o tym, jak działa zasada pantone od kilku dni i zacząłem. Nadal buduję reaktor i mam kilka pytań. Wykonany przeze mnie model przeznaczony jest do wyposażenia kosiarki lub glebogryzarki. Wrzucam kilka zdjęć, żebyście mogli zobaczyć, jak to dobrze wygląda.

https://www.econologie.info/share/partag ... ntone1.jpg

https://www.econologie.info/share/partag ... ntone5.jpg

Mój reaktor ma około 20 cm długości, ale z drugiej strony solidny stalowy pręt, który znajduje się w środku reaktora, czy to normalne, że trochę wędruje? Włożyłem 3 "nyple" tak, żeby był dobrze wyśrodkowany w rurze, ale na każdym końcu jest trochę luzu przed reduktorami, więc trochę się rusza, gdy się odwraca reaktor. Nic poważnego ?

W przeciwnym razie zrobiłem otwory na wejście i wyjście spalin. Na wejście zrobiłem otwór o średnicy 1 cm, czy to prawda? a dla wylotu o średnicy 0,7 cm. Zmniejszyłem wylot z myślą o zwiększeniu ciśnienia i czasu przebywania spalin w reaktorze (w celu zwiększenia ciepła). Czy to bzdura? (patrz następne zdjęcie, aby zobaczyć średnicę otworów) Prawy otwór o średnicy 1 cm = wlot gazu / Lewy otwór o średnicy 0,7 cm = wylot gazu

https://www.econologie.info/share/partag ... antone.jpg

PS: jak opublikować bezpośrednie zdjęcia na stronie forum bez wchodzenia w linki?
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 07/03/07, 23:11

Halo
Nie martw się upałem, kosiarka nagrzewa reaktor bardziej niż 3,8-litrowy silnik przy 100 km/h.
Za małe masz otwory wlotowe to wylotowe wydechowe
16 mm normalnie odpowiada to przewodowi rurowemu 1/2
Zespawaj złączkę 1/2 i przewierć po zespawaniu.
konieczne jest, aby co najmniej zewnętrzne ograniczenie reaktora rurowego głównym ograniczeniem stanowiła przestrzeń pierścieniowa wokół reaktora, w której krążą gazy spalinowe, najgorętszym punktem jest kolanko wlotu wylotowego reaktora.
Do pręta trzeba przyspawać lub przykręcić do niego mały pręt e3 lub 4 mm, aby silnik nie zasysał pręta jak ptak, który zatyka otwór wylotowy reaktora, będzie opierał się o korek od dołu.
Co do reszty, dobrze zacząłeś, pomijając szczegóły bełkotki lub gaźnika.

André
0 x
Avatar de l'utilisateur
Wspólny
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 63
Rejestracja: 07/03/07, 21:29
Lokalizacja: Kraj Loary
x 2




przez Wspólny » 07/03/07, 23:59

Cześć Andrzeju, dziękuję za odpowiedzi. Jak na upały to ok, nie muszę się o to martwić. Nie wszystko jednak zrozumiałem na temat otworów wlotowych i wylotowych spalin. Mówisz mi, że „16 mm zwykle odpowiada 1/2 przewodu rurowego”, co to znaczy? że otwory muszą mieć 16 mm? i 1/2 rury jaka jest jednostka (mm, cm ....)? Przepraszam, ale tych kilka pojęć wciąż mi ucieka! :płakać: :płakać: Czekam na Wasze odpowiedzi i dziękuję. W przeciwnym razie myślę o użyciu bubblera, wydaje mi się to prostsze.
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 08/03/07, 04:17

Halo
połączenie napisało:Cześć Andrzeju, dziękuję za odpowiedzi. Jak na upały to ok, nie muszę się o to martwić. Nie wszystko jednak zrozumiałem na temat otworów wlotowych i wylotowych spalin. Mówisz mi, że „16 mm zwykle odpowiada 1/2 przewodu rurowego”, co to znaczy? że otwory muszą mieć 16 mm? i 1/2 rury jaka jest jednostka (mm, cm ....)? Przepraszam, ale tych kilka pojęć wciąż mi ucieka! :płakać: :płakać: Czekam na Wasze odpowiedzi i dziękuję. W przeciwnym razie myślę o użyciu bubblera, wydaje mi się to prostsze.


Na zdjęciu widzimy dwie małe nyple (podejrzewam, że będziesz je przyspawał na rurze, aby zrobić wlot i wylot spalin, po zespawaniu wiercisz średnicę wewnętrzną normalnie 15 do 1 mm w zależności od grubości nypla.
Zbyt duża redukcja wydechu i wlotu spowoduje utratę zbyt dużej mocy kosiarki (chociaż stracisz całkowitą moc z powodu ograniczeń wlotu..
jeśli chcesz to uprościć, umieść mały gaźnik pomniejszonego modelu samolotu przy wejściu do reaktora, możesz bez problemu uruchomić kosiarkę na oleju lub oleju napędowym,
z bełkotką woda niewiele ci wniesie oprócz ciekawostki i nie będziesz mógł używać innego paliwa niż świeża benzyna a woda nie napełni bełkotu to wszystko , przy małym pomniejszonym modelu gaźnika możesz przepuszczać alkohol i jeśli chcesz wodę to zrobisz mieszankę wodno-alkoholową zaczyna się od 20% wody i miary woda nie daje dużego zysku w zużyciu na takim zestawie, ale na dekontaminację tak..
Obraz

Obraz

Obraz

Galeria zdjęć - PicTiger
André
0 x
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17




przez PITMIX » 08/03/07, 07:05

Cześć
Rury, których użyłeś, to 1/2 cala (cal), to rura grzewcza 15-21 mm. Gwintowane mosiężne łączniki będą miały zatem 15-21, a odpowiadająca im miedź będzie miała 14 mm.
Pręt, który należy włożyć do środka, ma średnicę 14 mm.
Najpierw dokonaj edycji dokładnie tak, jak na stronie Quant'homme.com, aby szybciej zrozumieć pierwszą zmianę.
Następnie wprowadzisz modyfikacje, aby ulepszyć sztuczkę, aby lepiej odparować wodę.
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 08/03/07, 09:22

Świetne zdjęcia Andrzej!!
Czy silnik jest do sprawdzenia mocy??? czy jest to generator „André”?

Jednak nie zrozumiałem, jak zasilasz reaktor, widzę puszkę, ale nie wydaje się, aby była bąbelkowana przez wydech. Czy samo podciśnienie silnika wystarczy do zasysania wody?

Spróbuję też poćwiczyć na moim aucie 2.2L benzyna + LPG steru i szukam gdzie znaleźć gaźniki do modeli ale nie jestem pewien który model jest potrzebny?
Ponadto waham się czy umieścić reaktor(y) w katalizatorze (pod samochodem, pod dźwignią zmiany biegów) lub w pionowej rurze pośredniej między kolektorem wydechowym a katalizatorem (bliżej silnika, mniej miejsca, wzmocniona rurą podwójna ścianka z separatorem przepływu).
0 x
Avatar de l'utilisateur
Wspólny
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 63
Rejestracja: 07/03/07, 21:29
Lokalizacja: Kraj Loary
x 2




przez Wspólny » 08/03/07, 10:17

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Rzeczywiście planuję przyspawać 2 sutki, które widziałeś, aby zrobić moje wejście i wyjście wydechu. Więc właściwie musi być wystarczająco duży, zajmę się tym. Jeśli chodzi o gaźnik o zmniejszonym modelu, wydaje się to interesujące, ale nie mam takowego, więc zacznę od bełkotki i jeśli będzie działać poprawnie, przejdę do gaźnika!
0 x
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17




przez PITMIX » 08/03/07, 20:41

Cześć Citro
André robił 100% Pantone z węglowodanem modelu w zmniejszonej skali.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Wspólny
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 63
Rejestracja: 07/03/07, 21:29
Lokalizacja: Kraj Loary
x 2




przez Wspólny » 08/03/07, 22:50

Witam, reaktor jest już prawie gotowy do montażu. Mam jeszcze miedź do wygięcia i lutowania oraz zrobienia bełkotki. Swoją drogą, czego używasz do robienia bąbelków? Problem polega na tym, że jesteśmy ograniczeni rozmiarem, ponieważ musi zmieścić się przez czapkę! Aby naprawić różne części reaktora, które łączą się ze sobą, myślałem o użyciu konopi, co o tym sądzisz?

W przeciwnym razie gaźnik w instalacji 100% pantone zastępuje bełkotkę? Jeśli tak, jak uzyskać parę, jeśli paliwo nie jest już podgrzewane? DZIĘKI
0 x
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17




przez PITMIX » 08/03/07, 23:31

Benzyna odparowuje już w temperaturze pokojowej.
Spróbuj umieścić zapałkę nad butlą z gazem, którą zobaczysz (nie, żartuję, nie rób tego : Mrgreen: )
Więc kiedy przechodzi przez gaźnik, jest jak rodzaj mgły. André używa gaźnika modelowego, dzięki czemu rozpyla się jeszcze dokładniej niż zwykły gaźnik.
Jeśli chcesz, zrób prosty test. zakręcić kosiarką oryginalny z odkręconym gaźnikiem. Pracujący silnik odłącza gaźnik od rury dolotowej ostrym uderzeniem, zobaczysz opary benzyny.
Jeśli używasz węglowodanów do benzyny, nie zapomnij również o podlaniu wody, ale osobno.
Z podgrzewaną bełkotką wodną lub gaźnikiem o zmniejszonym modelu z wodą, wszystkie połączone złączem w kształcie litery Y.
Nigdy tego nie próbowałem, ale tak powinno się robić.
Dla 100% Pantone zatrzymałem się na podstawowym montażu strony Quant'homme. Z bełkotką wody/benzyny i recyklingiem spalin.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Wtrysk wody w silnikach cieplnych: informacje i objaśnienia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 159