Ale gdzie idzie węgiel?

Wtrysk wody w silnikach termicznych i słynny "silnik pantone". Ogólne informacje. Wycinki prasowe i filmy. Zrozumienie i naukowe wyjaśnienia wtrysku wody do silników: pomysły na montaże, badania, analizy fizyko-chemiczne.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79328
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046




przez Christophe » 15/12/03, 13:58

temsa napisał:Tak!

Przedstawiam się temsa, 22A, prezes klubu robotyki CPE Lyon (francuski puchar robotyki, znany również jako „coupe e = m6” :D , Czytałem wędrówki PMC od około sierpnia 2000 roku, nawet chciałem zbudować jeden ...

Wow, więc odkryłeś PMC przede mną   :P  (Grudzień 2000)

Niemniej jednak chwilowo zrezygnowałem z tego pomysłu, ponieważ nadal mieszkając z rodzicami, obawiali się, że silnik starej kosiarki wybuchnie, gdybym go zmodernizował!

Wiem, że jestem trochę w tym samym przypadku ...

Christophe, byłeś nawet niejasno w kontakcie z moimi przyjaciółmi Paulem i Marcem w 2001 roku, którzy zrobili TIPE (ujawnione w celach naukowych w przygotowaniu) na PMC, musieli nawet cię zobaczyć, a ponieważ to nie mogło się zdarzyć czy znaleźli się w gównie podczas prezentacji (nasz zakład naprawdę nalegał na kontakt z kimś, i to w prawdziwy sposób), nawet jeśli ich prezentacja byłaby warta dobrych 14-15, okazuje się, że że skłamali, mówiąc, że cię widzieli i że jeden z profesorów jury pochodził ze Strasburga, ich ocena została podzielona przez 2 (częściowo czuję się za to odpowiedzialny, ponieważ to ja jestem tym, który podłączyłem je do tematu ...).

Okej, przepraszam ale:

1) Wielu studentów zwraca się do mnie (skontaktowało się ze mną ponad trzydzieści studentów lub par) i nie mogę racjonalnie żuć ich pracy dosłownie (wszyscy z grubsza tego chcą). Ja też zacząłem od „nic”, oczywiście rozumiem, że nie ma sensu wymyślać koła, ale wiele pytań od niektórych uczniów ma odpowiedzi na stronie quanthomme (między innymi). Od nich zależy minimum refleksji i niezależne podejście ... Na tym etapie są oni oceniani w przypadku WSKAZÓWKI! Ponadto TIPE nie są tak naprawdę zaawansowanymi studiami (nie ma nic wspólnego z PFE), więc nauczyciele nie proszą o konkretne wyniki ...

2) Jeśli chodzi o spotkanie, tak naprawdę nie widzę, co by im przyniosło, moje stanowisko testowe testu ETANT HS. Wyjaśniłem im to wszystko ... i myślę, że odpowiedziałem na większość ich istotnych pytań.

3) Musieli kłamać? I w jakim celu? W jaki sposób fakt, że nauczyciel pochodził ze Strasburga, zdemaskował ich? Nie do końca rozumiem ... chyba że był to jeden z moich 2 korepetytorów ... co jest możliwe, ale to naprawdę nie jest dla nich szczęście ... Jestem dość rozczarowany ich zachowaniem. ...

4) Pomaganie jest w porządku, ale bez niczego w zamian nie załatwimy sprawy. Nie słyszę, żeby Żaden z tych binomów nie spowodował mi powrotu ich obrony, tym bardziej kopii ich badań (o które w większości przypadków prosiłem) ... to przynajmniej dowiedzieć się o reakcji ich nauczycieli ...


Ale hej, trzeba powiedzieć, że ich poplecznik nauczyciel, czasem miły / czasami dupek, nie był w stanie przeczytać dokumentu quanthomme i twoich dokumentów, i to trochę niedowierzające, ponieważ sam zbudował „silnik wodny” w pewnym momencie i będąc wyszedł rozczarowany tym doświadczeniem.

Teraz, kiedy są prezentacje, zawsze zadawałem sobie pytanie: dokąd idzie węgiel? : Ph34r:

Rzeczywiście, zgodnie z twoimi pomiarami, szybkość CO i CO² zmniejsza się wraz z pmc, nawet bez dodawania wody (mam nadzieję, że nie mówię żadnych bzdur, ostatnim razem, gdy je czytam, musi tam być) 1 rok)


Tak, jest poprawne, prawdopodobnym wyjaśnieniem jest zastosowanie (spalania) najbardziej lotnych związków w benzynie (złożonych ze 130 składników z 4 różnych rodzin dodatków HC +) o wyższym stosunku H / C niż benzyna spłonęła w całości.
Użycie wody jeszcze bardziej obniży ten stosunek DO ROZCIEŃCZENIA.
W każdym razie jasne jest, że tylko badanie MASS gazów wydechowych może potwierdzić „zniknięcie” węgla (jakkolwiek może być małe)


DE bardziej widocznie nie wychodzi w postaci czarnawo zanieczyszczającego gazu (patrz test chusteczki do nosa).

Silnik gazowy również prawie nie ma cząstek, dlatego węgiel nie znika ... Z wyjątkiem przypadku PMC: spalanie w fazie gazowej ...

Krótko mówiąc, zgodnie z zasadą Lavoisiera: „Nic nie jest stracone, nic nie powstaje, wszystko jest przekształcane” Więc gdzie się podziali nasi przyjaciele z węgla?

Mam hipotezę, ale myślę, że została umiarkowanie przyjęta w grupie yahoo (o której zapomniałem, czy dzieje się tam coś ciekawego?):

Tak, zobacz inny post (więc zasubskrybowałeś go) dziwny, że już go nie pamiętam ...

W 2000 roku wykonałem TIPE na nanorurkach węglowych, a nawet odwiedziłem laboratoria badaczy z Montpellier w terenie: stworzyli je w reaktorach niskociśnieniowych (od 120 mbar do 700-800 hel mbar) w plazmie utworzonej przez elektrody grafitowe i prądzie około 20A (którego celem było po prostu dostarczenie energii do reakcji i produkcji plazmy) po prostu dodaliśmy kilka katalizatorów, aby mieć nanorurki, a nie tylko fulereny.

Mmm bardzo interesujące, miałem na telefon (w 2001 r.) Dyrektora ds. Badań z Sofii Antipolis pracującego nad tym tematem. Aby stworzyć nanorurkę H2 AND (wysoka wartość dodana w przyszłości elektroniki)

Teraz, jeśli rozumiem, co wiemy o tym, co dzieje się w reaktorze PMC: mamy bardzo energetyczną plazmę (do 800 ° C pamięci), niskie ciśnienie (wytworzone przez aspiracja silnika) i węgla w obfitości (benzyna) ... więc nadal wydaje się wystarczająco blisko, aby pozwolić sobie na rozważenie stworzenia fulerenów, a zatem cudownego zniknięcia węgla!

Tak interesujące. Aby potwierdzić lub zaprzeczyć po masowej analizie spalin ... czego nie jestem w stanie zrobić z moich środków ... Dziwne, że mówisz o plazmie energetycznej w temperaturze 800 ° C? Tak dla ciśnienia i węgla (z wyjątkiem domieszkowania wodą ...)


Bardziej niepokoi mnie to, co się dzieje z tymi fulerenami? Wychodzą przez wydech, pozostają w silniku?

Logicznie powinny spalić się w silniku .... (nawet źle) dlatego zwiększony CO2 lub widoczna cząstka (nie jestem bardzo silny w spalaniu fulerenów ...: rolleyes :) W przeciwnym razie pkoi nie rozproszyłyby się materiały reaktora ... w tym przypadku reaktor byłby skuteczny tylko przez chwilę ... Zresztą zrezygnowałem ze 100% pantone, aby poświęcić się wyłącznie dopingowi wody;)

Krótko mówiąc, chciałbym wiedzieć, co wszyscy o tym myślicie, a zwłaszcza wy Christophe;)

Gotowe: rolleyes:

0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79328
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046




przez Christophe » 17/12/03, 12:48

temsa napisał:tak, tak! :)

Dziękuję za twoją długą odpowiedź na moje długie pytania.

Jeśli chodzi o TIPE, nie mają się przeciwko tobie (nie martw się!), Myślę, że byłeś na wycieczce i dlatego ich nie widziałeś.

Cóż, mam nadzieję, że nie będą mnie o to przekonywać;)

Niemniej jednak nie byliśmy w „normalnym” przygotowaniu, ale w „zintegrowanym” przygotowaniu, które przy poszanowaniu programu przygotowywania jest wciąż zupełnie inne, a TIPE ma w tym wielką wartość, dlatego prosimy o zrób to lepiej. Istotną różnicę w stosunku do innych preparatów uważa się za spotkanie fizyczne „eksperta” w tej dziedzinie: rolleyes :.

Oula ben, ekspert, ma mieć laboratorium badawcze ... co nie jest moim przypadkiem (na razie ...)

Problem z PMC polega na tym, że jesteś jedyną osobą, którą znam, która ma numery! Dlatego wszyscy cię potrzebują;)

Ben najciekawsze postacie są publicznie dostępne na stronie http://www.quanthomme.com
reszta mojego raportu składa się z hipotez, które potwierdzają lub zaprzeczają (ta z fulenes jest jeszcze jedna). Są też rolnicy i Daniel Dubourg (jego numer znajduje się na stronie Quanthomme, Renault Express)


Jeśli chcesz, muszę być w stanie dostarczyć Ci ich prezentację, ale nie będziesz mieć tekstu (jest to animacja flash) ...: ph34r:

bah ct szczególnie reakcja jury, które chciałbym mieć ...

W przypadku nanorurek zastanawiam się, czy nie rozmawialiśmy z tą samą osobą, ponieważ celem ich badań było przechowywanie H² w nanorurkach (z chemicznymi technikami cięcia końców nanorurek, aby umieścić tam H jest naprawdę fajny, a jeśli te techniki się powiodą, łatwo będzie jeździć samochodami bezpośrednio na H², a tym samym zwiększyć emisję dwutlenku węgla ... :) )

Możliwe, nie pamiętam już jego imienia, ale miało włoskie brzmienie i wydaje mi się, że to Peugeot sfinansował program badawczy ... ale jest dość odległy ...

Jeśli chcesz dokładnych liczb (myślę, że 800 ° C dla łuku elektrycznego, 1200 ° C dla lasera i dla Słońca to 1400 pamięci)

???? 800 ° C dla łuku elektrycznego ???? prosta świeca osiąga temperaturę 3000-4000 ° C wydaje mi się ... 800 ° C nie daje białego światła ...


tego, czego potrzeba do wytworzenia nanorurek techniką łuku elektrycznego (pierwsza technika, która umożliwiła ich uzyskanie) napięcie, natężenie, ciśnienie gazu, myślę, że mogę je znaleźć bez większego problemu, nawet jeśli moje numery mają 4-5 lat. Muszę też umieć znaleźć informacje na temat wiercenia fulerenów i nanorurek za pomocą reaktorów laserowych, pieców słonecznych i tzw. Techniki chemicznej (tej, którą znam gorzej).

wysadzić to w powietrze :) Jeśli jest to .doc lub .pdf, zostanie ono opublikowane w wersji 2 ekonologii :)

dziękuję
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Wtrysk wody w silnikach cieplnych: informacje i objaśnienia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 200