Wczesnym wyjaśnienie doping w wodzie?

Wtrysk wody w silnikach termicznych i słynny "silnik pantone". Ogólne informacje. Wycinki prasowe i filmy. Zrozumienie i naukowe wyjaśnienia wtrysku wody do silników: pomysły na montaże, badania, analizy fizyko-chemiczne.
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17

Wczesnym wyjaśnienie doping w wodzie?




przez PITMIX » 22/01/06, 22:03

Halo
Właśnie to odkryłem. Co o tym sądzicie?

alphapowersystems.nl/swirlf.htm
0 x
BYR
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 16
Rejestracja: 21/12/05, 19:17




przez BYR » 22/01/06, 22:20

Po przeczytaniu, jeśli się nie mylę, wydaje mi się, że pozostajemy przy klasycznym zastosowaniu wtrysku wody (z wyjątkiem technologii i wydajności mikronizacji, której nie można pominąć...). Jeśli chodzi o redukcję Nox, obniżenie temperatury utleniacza obniża również temperaturę spalania, zatem produkcja tlenków azotu, jeśli chodzi o moc, to dzięki obniżeniu temperatury wzrost gęstości utleniacza, stąd ilość tlenu, czyli moc.
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 23/01/06, 04:53

hi Pitmix
Temat, który właśnie zamieściłem na innym Forum (trudności z hasłem) poza tym temat pochodzi z innego forum

Jeśli chodzi o prędkość gazów w rurze dolotowej silnika, obecnie wynosi ona od 50 do 60 metrów na sekundę, a w przypadku wolnych silników z długą rurą może sięgać nawet 80 metrów na sekundę, a zatem w reaktorze o wąskim przejściu i ograniczone tak, aby te wartości można było łatwo osiągnąć...100m/s

Jeśli chodzi o gorącą wodę, to stosunkowo łatwo jest ją podgrzać do temperatury powyżej 100°C, a jeśli jest pod ciśnieniem, nawet znacznie więcej, pomimo ilości pary powyżej, poniżej pozostaje ona płynna, wystarczy pobrać tę wodę w stanie ciekłym o temperaturze 200°C i wstrzyknąć (rozpylić) go do komory rozprężnej, aby natychmiast odparował, pochłaniając całe otaczające ciepło.
Jak już wyjaśniałem w starym poście...
Kluczem jest wiedzieć, w którym momencie cyklu silnika nastąpi to wchłanianie, w tym przypadku należy to zrobić podczas cyklu sprężania, zmniejszy to pracę sprężania, zwłaszcza w przypadku oleju napędowego, a aby było to opłacalne, nie musiałby nastąpić etap kondensacji pod koniec sprężania, aby energia cieplna pobrana ze spalin została zwrócona do silnika.
To jest spostrzeżenie, które poczyniłem w przypadku diesla: kiedy mówię (galopuje), że stracił hamowanie silnikiem, dzieje się tak dlatego, że kompresja stała się łatwiejsza.
Albo wilgotne powietrze ma mniejszą masę niż suche powietrze, a wilgoć ta poprzez odparowanie chłodzi powietrze, dlatego jego sprężenie wymaga mniejszego wysiłku.
Jak już wspomniałem, wygląda to dziwnie jak system pompy ciepła,
Reaktor będzie pełnił rolę parownika (mikrokropelki gorącej wody), a cykl sprężania pełnić będzie rolę skraplacza, to także wyjaśni, dlaczego trudno poprawić zużycie o więcej niż 30% samym ciepłem spalin ciepło musiałoby być również pobierane z głowicy cylindrów silnika.
Całkowite ciepło paliwa dzieli się na 3 mniej więcej równe części, w zależności od konstrukcji silnika.
Większość w głowicy cylindrów, druga w wydechu, a reszta do obracania silnika.

To wyjaśnia również, dlaczego wysoka kompresja jest bardziej wydajna w silniku wysokoprężnym.
Pozostaje do ustalenia, jaka jest szybkość parowania.
i kondensację oraz w jakich warunkach ciśnienia i temperatury, a zwłaszcza w którym momencie cyklu ma to miejsce

Choć jeśli widzimy poprawę wydajności, to dopiero pod koniec sprężania, a w momencie wybuchu i na początku rozprężania możemy dodać energię

André
0 x
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17




przez PITMIX » 23/01/06, 07:14

Halo
Właściwie ten temat pochodzi z innego forum ale wydało mi się to bardzo interesujące.
Obecnie próbuję zobaczyć, co wydobywa się z mojego reaktora, gdy silnik jest gorący. Myślę, że to, co właśnie widzieliśmy, odzwierciedla to, co dzieje się w reaktorze lub cylindrze. Wydawało mi się, że widziałem mikrokropelki kondensujące na ściankach przezroczystej rurki opuszczającej reaktor. Muszę zacząć eksperyment od nowa. Jeśli rozbłysk, który widzimy, faktycznie odpowiada absorpcji ciepła z powietrza w ciągu kilku milisekund, w tym momencie zostaje uwolniona znaczna energia. Musimy zatem odtworzyć warunki temperatury powietrza przy 100°C (ok, widzę nawet + w moim samochodzie) wody o temperaturze 200°C (ok, jeśli skompresujemy ją, aby uniknąć korków parowych) prędkość powietrza 100 m/s (ok, jeśli jest dobre ograniczenie dzięki prętowi reaktora) i trudniejsze do uzyskania mikrokropelki.
0 x
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17




przez PITMIX » 23/01/06, 21:11

To prawda Byr to prosta aplikacja wtrysku wody. Jednak warunki temperatury i prędkości płynów stosowanych w tym doświadczeniu są w kilku punktach identyczne z reaktorem. Dlatego próbuję nawiązać kontakt. Większość systemów wtrysku wody pochłania ciepło z powietrza wlotowego jedynie poprzez rozpylanie pary wodnej. Tutaj mamy do czynienia z kolejnym zjawiskiem, które pozwala na większą absorpcję.

: Arrow: Dzisiaj do swojej pracy napełniłem instalację czynnikiem chłodniczym. Butle ładujące odizolowałem od podłoża, umieszczając je na drewnianej palecie. Szybkość przesyłu płynu jest ważna, ponieważ w butelkach panuje ciśnienie 6 barów, podczas gdy instalacja jest utrzymywana przy obciążeniu od 0 do 2 barów. Rura ładująca to wąż o średnicy 3/8 cala, prawie taki sam jak rura łącząca reaktor z wlotem w naszych samochodach.
Za pomocą woltomierza cyfrowego uzyskuję napięcie 2,5 V prądu stałego, jeśli pozostawię go podłączonym między metalową butelką a ziemią. Jeśli jednak podłączę woltomierz dopiero po kilku sekundach ładowania, efekt pojemnościowy zadziała i otrzymam napięcie rozruchowe większe niż 100 V prądu stałego. Spowoduje to wytworzenie łuku pomiędzy końcem przewodu a blachą butelki, po czym napięcie natychmiast spadnie do 2,5 V prądu stałego. Poza tym daje mi znać, kiedy ładowanie się zakończy. 0VDC butelka jest pusta. 8)
André mówi o tym wybuchu soku, jeśli dotkniemy rurki na wylocie reaktora, jeśli jest ona odizolowana elektrycznie.
: Idea: Może to być dobry sposób na sprawdzenie, czy reaktor działa.
: Idea: Interesujące byłoby podanie wartości napięcia działającego reaktora. Zatem my, którzy nie jesteśmy w stanie uzyskać wyników, możemy to jasno wyrazić. Może reaktor wisi na 4VDC, a ja mam tylko 1VDC.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Były Oceano
moderator
moderator
Wiadomości: 1571
Rejestracja: 04/06/05, 23:10
Lokalizacja: Lorraine - Francja
x 1




przez Były Oceano » 23/01/06, 21:20

Pomiar ddp między reaktorem a ziemią (pod warunkiem, że można go odizolować elektrycznie) może być interesującym pomysłem.

Jeśli ddp zmienia się w zależności od zatrzaśnięcia reaktora, mogłoby to pozwolić naszym doświadczonym elektronikom na łatwiejsze stworzenie regulatora sterującego jego działaniem.
0 x
laurent.delaon
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 168
Rejestracja: 13/08/05, 17:49

houlalalalala




przez laurent.delaon » 23/01/06, 21:49

cześć

cóż, muszę powiedzieć, że nie wszystko zrozumiałem, ale w skrócie:
Twoja rura ładująca jest chyba plastikowa?
więc wyodrębniasz z niego opłaty etx itp., A to tworzy ddp OK.

Ale w reaktorze Pantone
TO NIE JEST MOŻLIWE.
ponieważ cała stal, wszystko w kontakcie, wszystko ma uziemienie => brak ddp
brak kumulacji opłat.
To jest kwadratowe.

Lawrence.
0 x
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17




przez PITMIX » 23/01/06, 22:57

Faux
W rzeczywistości moja butelka jest wykonana ze stali. Umieściłem ją na stalowym wózku z gumowymi kółkami, dzięki czemu jestem odizolowany od podłoża, wąż do ładowania jest wykonany z tworzywa sztucznego, a instalacja lodówki jest wykonana z miedzi, stali i stali nierdzewnej. Wszystko przewodzi, nawet na materiale elastycznym, potrzeba trochę soku, jeśli pozwolimy, aby DDP wzrósł.
Reaktor wykonany jest ze stali, reszta samochodu z blachy, a opony izolują od ziemi. Napięcie między samochodem a masą musi być mierzalne. Jesteśmy w takim samym stanie jak moje małe doświadczenie. André i Zac przeprowadzili test elektrycznego odizolowania rury wyjściowej reaktora od reszty samochodu i otrzymali impuls. Myślę, że izolacja rury pozwala na skupienie elektryczności statycznej tylko w rurze, a nie w całym karoserii samochodu.
0 x
Avatar de l'utilisateur
lau
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 814
Rejestracja: 19/11/05, 01:13
Lokalizacja: Vaucluse




przez lau » 24/01/06, 11:17

Andre napisał:To jest spostrzeżenie, które poczyniłem w przypadku diesla: kiedy mówię (galopuje), że stracił hamowanie silnikiem, dzieje się tak dlatego, że kompresja stała się łatwiejsza.
Albo wilgotne powietrze ma mniejszą masę niż suche powietrze, a wilgoć ta poprzez odparowanie chłodzi powietrze, dlatego jego sprężenie wymaga mniejszego wysiłku.
Jak już wspomniałem, wygląda to dziwnie jak system pompy ciepła,
Reaktor będzie pełnił rolę parownika (mikrokropelki gorącej wody), a cykl sprężania pełnić będzie rolę skraplacza, to także wyjaśni, dlaczego trudno poprawić zużycie o więcej niż 30% samym ciepłem spalin ciepło musiałoby być również pobierane z głowicy cylindrów silnika.


To dziwne, co mówisz, mój samochód z silnikiem Diesla zawsze mocniej hamował silnikiem w zimne dni lub w zimny poranek, na przykład, gdy zjeżdżałem ze wzniesienia; z drugiej strony, gdy jest gorąco lub latem, silnik nie wytrzymuje już wzniesienia i muszę mocno hamować!
Jeśli chodzi o oszczędności, to wiem z wiarygodnego źródła, że ​​na ciągniku, który sam odzyskuje spaliny, ale także znaczne zużycie wody, osiągamy 50, a nawet 60% oszczędności.

PITMIX napisał:André mówi o tym wybuchu soku, jeśli dotkniemy rurki na wylocie reaktora, jeśli jest ona odizolowana elektrycznie.
Pomysł Może to być dobry sposób na sprawdzenie, czy reaktor działa.

Dlaczego zawracasz sobie głowę życiem??? Za pomocą prostego kompasu możesz sprawdzić, czy Twój reaktor działa!

oto kopia i wklej, którą znalazłem losowo w Internecie:

Plazma skoncentrowana w wewnętrznej rurze pręta reakcyjnego tworzy kulę plazmy, przez którą przechodzą pary paliwa, przekształcając je w syntetyczny gaz ziemny bogaty w wodór.

Ładunek plazmy jest tak silny, że narzędzie pozostawione w komorze reakcyjnej dużego pracującego silnika zostaje tak namagnesowane, że oderwanie go od metalowego przedmiotu wymaga obu rąk. Każdy film lub taśma wideo znajdująca się w odległości około jednego metra od komory reakcyjnej zostanie prześwietlona lub trwale skasowana bez możliwości ponownego nagrania. Metale i szkło niemagnetyczne zostały również namagnesowane za pomocą Pantone PMC-GEET. Istnieją inne możliwe skutki: utrata kodów magnetycznych na kartach kredytowych, czego na własne życzenie doświadczył dr Wood...
Przeprowadzono wiele testów z zewnętrznymi urządzeniami elektrycznymi w celu poprawy produkcji plazmy w PMC-GEET, ale wszystkie zakończyły się niepowodzeniem. Rzeczywiście, zakłócenia pochodzące z zewnątrz przeciwstawiają się „naturalnemu” polu elektromagnetycznemu wytworzonemu autonomicznie w PMC-GEET, co powoduje załamanie całego pola magnetycznego i wszystko się zatrzymuje.

W PMC-GEET ruch wewnętrzny zbiega się w określonym kierunku wytworzonego przepływu plazmy, co w ten sposób wzmacnia pole magnetyczne i poprawia dysocjację molekularną lub atomową.

Bez zwiększenia w równych proporcjach wszystkich pozostałych elementów nie należy oczekiwać, że wzmocnienie łuku elektrycznego/pola magnetycznego będzie wystarczającym powodem powodzenia jakiegokolwiek testu. Po stworzeniu idealnej reakcji plazmowej nadszedł czas, aby wspólnie zmienić wszystkie parametry, zwiększając lub nie, aby zaspokoić wzrost lub spadek przepływu plazmy.
0 x
Liczba cząsteczek w kropli wody jest równa liczbie kropli, który zawiera Morza Czarnego!
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 24/01/06, 12:08

"Dysocjacja atomowa"... :zaszokować: Tylko to ! cios"namagnesowane szkło„Również mnie to trochę zaskakuje…


Czy ktoś próbował twojej sztuczki z kompasem?

W przypadku konkretnego problemu z hamowaniem silnikiem zakładam, że przyczyną jest zmiana wartości kompresji, przy czym w Twoim przypadku kompresja prawdopodobnie jest wyższa na zimno.
0 x

Wróć do „Wtrysk wody w silnikach cieplnych: informacje i objaśnienia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 108