Wyjaśnienia na dopingu

Wtrysk wody w silnikach termicznych i słynny "silnik pantone". Ogólne informacje. Wycinki prasowe i filmy. Zrozumienie i naukowe wyjaśnienia wtrysku wody do silników: pomysły na montaże, badania, analizy fizyko-chemiczne.
MobyleX
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 51
Rejestracja: 03/12/04, 18:37
Lokalizacja: Meudon - Francja

Wyjaśnienia na dopingu




przez MobyleX » 13/09/05, 00:54

Myślę, że mam wyjaśnienie roli pantone znacznie prostsze niż cokolwiek, co słyszano, a to wyjaśniałoby wiele rzeczy.

Pantone dostarcza elementy 2 do silnika:
_ para o bardzo wysokiej temperaturze
_ powietrze o tej samej bardzo wysokiej temperaturze.

Uważam, że wbrew temu, co się zwykle mówi w internecie, tych 2 elementów nie należy wrzucać do tej samej kufra (mimo, że w Pantone są przemieszane).

Funkcja pary pełni u mnie funkcję antydetonacyjną (stąd cichsza praca silnika). Ale nie dodawaj za dużo, bo w przeciwnym razie zaszkodzi to dobremu spalaniu (stąd konieczność odpowiedniego dawkowania wody).

Ciepłe powietrze ma jeszcze jedną rolę: jak to powietrze jest gorące, to pozwala na lepsze i szybsze reakcje podczas spalania (stąd redukcja zanieczyszczeń). Ale nie może być za gorąco, ponieważ grozi to przegrzaniem silnika i spadkiem osiągów (aby podać jaskrawy przykład znaczenia chłodzenia silnika, weź motorower, rozgrzej go, sprawdź jego maksymalną prędkość, a następnie rzuć wiadro zimnej wody na silnik i ponownie spójrz na prędkość maksymalną: może przyspieszyć do 10 km/h).

Dlaczego potrzebujesz 1 mm odstępu między prętem a reaktorem? Obudowa reaktora jest jedynym elementem nagrzewającym się, dlatego konieczne jest, aby powietrze miało z nią jak największy kontakt.

Dlaczego system jest bardziej wydajny w silnikach wysokoprężnych? Ponieważ temperatura „świeżych” gazów, obecnie wysoka dzięki Pantone, pozwala na lepsze spalanie: „zły” wtrysk starych diesli nie powoduje już problemów z całkowitym spalaniem (nie ma już czarnego dymu) i uzyskujemy wydajność (jeszcze lepszą) nowoczesną, wysoką -diesle z wtryskiem ciśnieniowym. Spalanie było pierwotnie lepsze w silnikach benzynowych niż w silnikach wysokoprężnych, ale korzyści nie są znaczące w porównaniu z olejem napędowym.

Dlaczego silnik wysokoprężny może wchłonąć więcej wody? Ponieważ jest samozapłonowy, spalanie oleju napędowego odbywa się w tysiącach punktów jednocześnie i spalanie nie jest zakłócane. W silniku benzynowym zapłon odbywa się na poziomie świecy zapłonowej: zapłon może być słaby z powodu pary i w związku z tym wypadania zapłonu (tak się dzieje, zdarzają się przerwy zapłonu, prawda?)

Co sądzisz o moim wyjaśnieniu? Przynajmniej to jest proste...

Cóż, to jest w złym temacie, przepraszam!!
0 x
Sen jest prawdziwa wolność, to jest nadzieja, nikt nie może cię zatrzymać.
ebec
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 25/11/05, 14:21

trochę wyjaśnienia PANTONE!




przez ebec » 25/11/05, 14:46

Oto kilka wyjaśnień, które znalazłem jakiś czas temu w książce w bibliotece!
Trafiłem na książkę pt.: energia napędowa, paliwo alternatywne, nowoczesne silniki, Mr. Delanette (profesor Państwowej Szkoły Inżynierskiej) z 1981 r. - WYDANIE DELAGRAVE!
Istnieje całe mnóstwo technologii paliw alternatywnych!
W jednym z rozdziałów zajmuje się przemysłową produkcją wodoru poprzez działanie pary wodnej na rozżarzony do czerwoności metal.
przykład: żelazko nagrzane do 800°C

3 Fe + 4 H2O = Fe3O4 + 4H2 + 38 000 kalorii/gram


Ta sama reakcja zachodzi pomiędzy rurą wlotową a prętem endotermicznym!
Co więcej, uwolniony wodór, sprężony pomiędzy prętem a rurką, w tym miejscu przekształca się w plazmę, ponieważ nie może się on zrelaksować!
Pamiętajcie, że wodór topi się w temperaturze około -260°C, a już w 20°C występuje w postaci gazu!
Ponieważ w dodatku jest on ściskany pomiędzy prętem a rurką, ciepło, które zgromadziło w połączeniu z tlenem, nie może uciec, tworzy to chaos atomowy (plazmę)!

Przede wszystkim pamiętaj o formule!
A+
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79292
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11028




przez Christophe » 25/11/05, 15:04

Zdałem sobie sprawę z bilansu masy/energii w postaci H2 tej reakcji na tej stronie: https://www.econologie.com/forums/fonctionne ... t1069.html

Nie wziąłem pod uwagę 38 000 kalorii (na gram czego?).

Przykro mi, ale zobaczysz, że po tej reakcji nie można wiele oczekiwać....

ps: Przeniosłem i zmieniłem nazwę tego wątku.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Wtrysk wody w silnikach cieplnych: informacje i objaśnienia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 103