silnik pantone: izolacja i dekompresja

Wtrysk wody w silnikach termicznych i słynny "silnik pantone". Ogólne informacje. Wycinki prasowe i filmy. Zrozumienie i naukowe wyjaśnienia wtrysku wody do silników: pomysły na montaże, badania, analizy fizyko-chemiczne.
Avatar de l'utilisateur
abyssin3
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 623
Rejestracja: 18/07/05, 15:12

silnik pantone: izolacja i dekompresja




przez abyssin3 » 28/02/06, 16:23

Idąc za doktorem, zobaczyłem dwa główne fakty, które uważam za interesujące:

1 - szczelność układu wydaje się istotna ze względu na podciśnienie wytwarzane przez silnik. do tej pory nigdy nie rozumiałem zainteresowania (które André często cytował), ale wydawałoby się, że spadek ciśnienia = spadek temperatury wrzenia. stąd zainteresowanie parowaniem wody...

2- ponownie czytając patent Chambrina, stwierdziłem, że izolacja jego systemu jest wszechobecnym elementem, o którym rzadko wspomina się w pantone. Niektórzy spróbowaliby izolowanego lub nieizolowanego pantone? czy ktoś widział jakieś różnice?
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 28/02/06, 17:16

Cześć Abisyński

ocieplenie narzuciły mi najpierw rygory klimatyczne (ostatnia noc -21)
Dla nie izolowanej rury miejskiej reakcja reaktora jest zerowa, nawet gdy wdmuchnięcie zimna pod maskę zapobiega nagrzewaniu się bełkotki. nagrzewa się tylko wtedy, gdy pojazd nie porusza się do przodu.
Konieczne jest zaizolowanie bełkotki przewodem wychodzącym z bełkotki (pierwotny)
Korzystny reaktor do silników wysokoprężnych i do użytku na krótkich dystansach.
Wyjście z dławika zrobiłem kilka esejów z izolacją i bez izolacji przy niskich temperaturach w -10 różnica nie jest
znaczące, starałem się nie izolować częściowo innej części rury wyjściowej, to wystawiając krótką część wyjścia reaktora na zimno, zauważyłem niewielką różnicę, ale konieczne będzie określenie ilościowe, aby uzyskać jedno
dowód, więc zanim mnie zapytają, jak co i ile
Muszę zrobić pomiary.

Jeśli chodzi o upadek depresji,
Od dawna chodziłem ze złączami nie lutowanymi tylko wciskanymi łatwiejszymi do modyfikacji (nic poza tym nie robię)
Czy z bełkotką czy z gaźnikiem to nie na tym poziomie podciśnienie jest szkodliwe zwłaszcza na dieslu to nic innego jak powietrze co połyka
W silniku benzynowym podciśnienie jest na tyle ważne na biegu jałowym, że wyciek nie wpływa na bełkotkę,
ale co stwierdziłem że wyciek za reaktorem w rurze łączącej reaktor z silnikiem ma to swoje konsekwencje i nie wydaje mi się żeby to było spowodowane zwykłym ubytkiem podciśnienia tylko raczej dopływem powietrza z czym dochodzi z reaktora, nawet ten mały wlot powietrza, szczególnie na wylocie z reaktora, jest szkodliwy dla działania domieszkowania wodą.
Ci, którzy mają podzespoły łatwe do sprawdzenia, są, dopóki połączenie w pobliżu reaktora nie zostanie zwolnione (tak to sobie uświadomiłem).

Lau przeprowadza test, aby potwierdzić, że masz okucia takie jak ja, bardzo łatwo dostępne.

André
0 x
Avatar de l'utilisateur
lau
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 814
Rejestracja: 19/11/05, 01:13
Lokalizacja: Vaucluse




przez lau » 28/02/06, 23:38

istnieje do momentu zwolnienia połączenia w pobliżu reaktora


!!! upuść = cofnij?? tam już na pewno się nie uda! :shock:
w tej chwili mam ledwie 15% oszczędności, mój samochód wciąż robi tyle samo hałasu, wciąż pali tyle samo w rankingach i wciąż zużywa tyle samo wody!
Moim obecnym zmartwieniem jest zmniejszenie tego cholernego zużycia wody, które czyni mnie niewolnikiem napełniania i musi zacząć zużywać silnik.
Zbliżam się do prawego końca, zobacz moją sekcję eksperymentów.
0 x
Liczba cząsteczek w kropli wody jest równa liczbie kropli, który zawiera Morza Czarnego!

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Wtrysk wody w silnikach cieplnych: informacje i objaśnienia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 108