reaktory szeregowe

Wtrysk wody w silnikach termicznych i słynny "silnik pantone". Ogólne informacje. Wycinki prasowe i filmy. Zrozumienie i naukowe wyjaśnienia wtrysku wody do silników: pomysły na montaże, badania, analizy fizyko-chemiczne.
Avatar de l'utilisateur
abyssin3
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 623
Rejestracja: 18/07/05, 15:12

reaktory szeregowe




przez abyssin3 » 25/04/06, 18:02

Czy ktoś próbował połączyć dwa reaktory szeregowo?
Pozwólcie, że wyjaśnię: zazwyczaj mamy (kropki są puste):

Silnik <- Dolot <-------------
...|............................................|
Rozpocznij wydech...........|
...|............................................|
...|---->---------->---reaktor--
... |
Wylot spalin

Seryjny" :
Silnik <- Dolot <------------<---------
...|............................................|...|
Rozpocznij wydech............|...|
...|---->----->---reaktor (1)--....|
...|................................................|
...|---->------>--reaktor (2)------
... |
Wylot spalin

Oznacza to, że w tym systemie spaliny oczyszczane są dwukrotnie. Oznacza to, że mielibyśmy (zakładając, że zanieczyszczenie zmniejszyłoby się 2):

Dla pierwszego reaktora (początkowe zanieczyszczenie 1 (niespalone itp., z wyjątkiem CO2)):
1. obrót silnika P=1 * 0.5=0.5
2.: P=0.5*0.5=0.25
3.: P= 0.25*0.5=0.125
Świadomość, że graniczny próg sprawności reaktora uniemożliwia nam zejście poniżej pewnej wartości (stąd fakt, że silnik pantonizowany nadal zanieczyszcza środowisko).

Istnienie reaktora na przewodzie wydechowym mogłoby umożliwić dalsze zmniejszenie tej wartości, np.:
P=0.125*0.5 itd.

co prowadzi do szyderczych wyładowań i optymalizacji systemu. Oczywiście jest to czysto teoretyczne i nie sądzę, że może prowadzić do silnika całkowicie nieemitującego zanieczyszczeń. To powiedziawszy, w przypadku zespołów, które działają „umiarkowanie”, może to być sposób na zrekompensowanie nieefektywnego reaktora (= umieść dwa dobrze umieszczone)
0 x
Avatar de l'utilisateur
Były Oceano
moderator
moderator
Wiadomości: 1571
Rejestracja: 04/06/05, 23:10
Lokalizacja: Lorraine - Francja
x 1




przez Były Oceano » 25/04/06, 21:32

Cześć, chyba nie mam takiej samej definicji edycji seryjnej jak ty...

Twoja edycja:
Silnik <- Dolot <------------<---------
...|............................................|...|
Rozpocznij wydech............|...|
...|---->----->---reaktor (1)--....|
...|................................................|
...|---->------>--reaktor (2)------
... |
Wylot spalin

to coś, co nazwałbym równoległym montażem reaktorów.

W przypadku montażu szeregowego wolałbym raczej taki montaż, o którym bym pomyślał:

Silnik <--- Dolot <------------
...|............................................|
Rozpocznij wydech...........|
...|............................................|
...|-->-Reaktor1->-Reaktor2-
... |
Wylot spalin
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 26/04/06, 01:25

Halo

Mam pewne trudności z montażem seryjnym, czy to pod względem ciepła, czy ograniczeń.

Na początku robiłem pręty 12 cali 33cm według Pantone, teraz jestem w przedziale 150mm, a nawet 110mm.
daje to 3 reaktory szeregowo po 100 mm na pręt o długości 300 mm

To, co musisz wiedzieć o małym silniku, to to, że temperatura na początku reaktora znacznie spada, niezależnie od tego, czy jest on długi, czy krótki, więc drugi reaktor będzie miał tylko trochę ciepła.
Pewne jest, że mały reaktor umieszcza w dużej rurze wydechowej dużą część ciepła wzdłuż rury wydechowej (szczególnie ci, którzy mają święty strach przed ograniczeniem i powiększają rurę wydechową)
Przez ZAC i ja, myślę, że jesteśmy jedynymi, którzy robią to w ten sposób. (zamontuj reaktor w oryginalnym przewodzie, a ja zrobię dodatkowy deflektor)

To, czego nie zrozumiałem w prezentacji Abyssina, to redukcja zanieczyszczeń za pomocą 2 reaktorów,
Redukcję zanieczyszczeń należy przeprowadzić u źródła w komorze spalania.
Chociaż nigdy nie mierzyłem redukcji zanieczyszczeń, jeśli takowa istnieje, tym lepiej, mam dość do pomiaru wody i oleju.
Interesuje mnie autonomia pojazdu, co mogę zrobić z czołgiem! miara, która nie kłamie...

André
0 x
Avatar de l'utilisateur
abyssin3
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 623
Rejestracja: 18/07/05, 15:12




przez abyssin3 » 26/04/06, 11:18

: Arrow: egzoceano,
Myślałem o tym, ale jednocześnie wyglądałoby to raczej tak:

Silnik <- Dolot <------------<---------
...|............................................|
Rozpocznij wydech...........|
...|---->----->---reaktor (1)--|
...|......|................................|
...|......------>--reaktor (2)--
... |
Wylot spalin

To znaczy pojedynczy wylot na wydechu,

Jeśli chodzi o montaż czysto szeregowy (dwa reaktory jeden po drugim), nie jestem pewien, czy jest to bardziej wydajne, szczególnie jeśli istnieje przepływ powietrza, który ogranicza wydajność (lub mniejsza średnica reaktora -> szybsza cyrkulacja powietrza -> mniej wydajny?). stąd zainteresowanie dwoma czerpniami powietrza, co pozwala na odzyskanie w procesie jeszcze większej ilości ciepła.
0 x
Avatar de l'utilisateur
abyssin3
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 623
Rejestracja: 18/07/05, 15:12




przez abyssin3 » 26/04/06, 11:31

: Arrow: André

To, co musisz wiedzieć o małym silniku, to to, że temperatura na początku reaktora znacznie spada, niezależnie od tego, czy jest on długi, czy krótki, więc drugi reaktor będzie miał tylko trochę ciepła.

Właśnie dlatego nie chciałem ustawiać ich dokładnie szeregowo, ale tak ułożyć, aby każdy reaktor miał swoją dawkę ciepła.

To, czego nie zrozumiałem w prezentacji Abyssina, to redukcja zanieczyszczeń za pomocą 2 reaktorów

To w sumie dość proste, to trochę tak, jakbyś sobie wyobrażał oczyszczalnię ścieków, której wydajność nie byłaby idealna, jeśli na wypływającej wodzie umieścimy drugą stację, to całkowita wydajność zostanie pomnożona przez drugą, tak że efekt jest większy niż zwykłe umieszczenie dwóch równolegle.

W przypadku reaktora Pantone polegałoby to po prostu na umieszczeniu reaktora dalej na rurze wydechowej, aby oczyścić raz oczyszczone gazy.
Myślę, że powinno to mieć również wpływ na konsumpcję. Ponieważ gazy spalinowe są wykorzystywane w jak największym stopniu.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Wtrysk wody w silnikach cieplnych: informacje i objaśnienia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 129