Pantone i bingofuel (COH2)

Wtrysk wody w silnikach termicznych i słynny "silnik pantone". Ogólne informacje. Wycinki prasowe i filmy. Zrozumienie i naukowe wyjaśnienia wtrysku wody do silników: pomysły na montaże, badania, analizy fizyko-chemiczne.
Avatar de l'utilisateur
abyssin3
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 623
Rejestracja: 18/07/05, 15:12

Pantone i bingofuel (COH2)




przez abyssin3 » 13/09/05, 17:15

Przy okazji taki pomysł: na następnej stronie mówimy o bingofuel:

Tutaj łuk elektryczny wytwarza „bingopaliwo”, czyli COH2 z C + H2O, tj.:
C + H2O = COH2.

W tym temacie ktoś mówi, że „moglibyśmy” to zrobić z atmosferycznego CO2....
Pomysł, który przychodzi mi na myśl, to: czy to nie dzieje się w reaktorze Pantone???
W rzeczywistości spalanie GO lub innego paliwa uwalnia CO2. I w wyniku nie wiem jakiego zjawiska, czy nie moglibyśmy wywołać następującej reakcji:
CO2 + H2O = COH2 + O2.
Albo idealna mieszanina stechiometryczna...
Wiedząc, że ta mieszanina zostanie spalona do CO2 + H2O, oznaczałoby to, że odzyskujemy część energii (ciepła?) w celu wytworzenia superprostego paliwa poprzez połączenie gazów spalinowych z wodą. Panton byłby zatem nie tylko przenoszeniem ciepła, ale także recyklingiem energii (ciepła), która zostałaby wykorzystana do wytworzenia COH2.
Jedynym problemem jest to, że poza wysoką temperaturą nie widzę możliwości wystąpienia łuku elektrycznego. Czy ktoś uważa, że ​​ciepło mogłoby wystarczyć do przekształcenia CO2+H2O w COH2+O2 zamiast łuku elektrycznego?
0 x
Avatar de l'utilisateur
abyssin3
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 623
Rejestracja: 18/07/05, 15:12




przez abyssin3 » 13/09/05, 17:26

Post Scriptum :

Byłby to system całkowicie autonomiczny:
=> Spalone paliwo => Wzrost ciepła => wzrost produkcji COH2 => COH2
| spalane zamiast paliwa (stąd spadek hamowania silnikiem) => lekki spadek
| ciepło spalin => mniej COH2 => więcej
| spalone paliwo =>----
|____|

To wyjaśniałoby w szczególności trudności w dostosowaniu reaktora Pantone...
0 x
Avatar de l'utilisateur
plasmanu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2847
Rejestracja: 21/11/04, 06:05
Lokalizacja: Wiadukt 07170 Lavilledieu
x 180




przez plasmanu » 13/09/05, 17:34

Czy chcesz powiedzieć, że CO² (pochodzący ze spalin) powracający do reaktora „Pantone” miałby jakąś rolę?
0 x
„Nie widzieć Zła, nie słyszeć Zła, nie mówić Zła” 3 małe małpki Mizaru
Avatar de l'utilisateur
abyssin3
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 623
Rejestracja: 18/07/05, 15:12




przez abyssin3 » 13/09/05, 17:45

dokładnie :)
i byłby surowcem do produkcji COH2...
0 x
Avatar de l'utilisateur
plasmanu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2847
Rejestracja: 21/11/04, 06:05
Lokalizacja: Wiadukt 07170 Lavilledieu
x 180




przez plasmanu » 13/09/05, 18:18

dlaczego nie...

interakcja CO² + H²O --> H² + CO + 1/2O²

a obecność ozonu? to jest do bani...

Jeśli twoja teoria to tylko pantone, musi być w stanie działać w zamkniętym (kompletnym) obwodzie.

kopać ;)

@+
manu
0 x
„Nie widzieć Zła, nie słyszeć Zła, nie mówić Zła” 3 małe małpki Mizaru
MobyleX
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 51
Rejestracja: 03/12/04, 18:37
Lokalizacja: Meudon - Francja




przez MobyleX » 13/09/05, 18:37

Moja teoria jest prostsza, ale muszę przyznać, że Twoja wydaje się całkowicie słuszna. Aby przekonać się, czy masz rację, należałoby spróbować spalić gazy z reaktora Pantone, ponieważ nigdy (o ile mi wiadomo) nie wykazano, że są one łatwopalne. Moja teoria (zamieszczona już w innym poście) jest taka:

Pantone dostarcza elementy 2 do silnika:
_ para o bardzo wysokiej temperaturze
_ powietrze o tej samej bardzo wysokiej temperaturze.

Uważam, że wbrew temu, co się zwykle mówi w internecie, tych 2 elementów nie należy wrzucać do tej samej kufra (mimo, że w Pantone są przemieszane).

Funkcja pary pełni u mnie funkcję antydetonacyjną (stąd cichsza praca silnika). Ale nie należy wlewać za dużo, bo inaczej zaszkodzi to prawidłowemu zapłonowi mieszanki w silniku benzynowym (stąd konieczność odpowiedniego dozowania wody).

Ciepłe powietrze ma jeszcze jedną rolę: jak to powietrze jest gorące, to pozwala na lepsze i szybsze reakcje podczas spalania (stąd redukcja zanieczyszczeń). Ale nie może być za gorąco, ponieważ grozi to przegrzaniem silnika i spadkiem osiągów (aby podać jaskrawy przykład znaczenia chłodzenia silnika, weź motorower, rozgrzej go, sprawdź jego maksymalną prędkość, a następnie rzuć wiadro zimnej wody na silnik i ponownie spójrz na prędkość maksymalną: może przyspieszyć do 10 km/h).

Dlaczego potrzebujesz 1 mm odstępu między prętem a reaktorem? Obudowa reaktora jest jedynym elementem nagrzewającym się, dlatego konieczne jest, aby powietrze miało z nią jak największy kontakt.

Dlaczego system jest bardziej wydajny w silnikach wysokoprężnych? Ponieważ temperatura „świeżych” gazów, obecnie wysoka dzięki Pantone, pozwala na lepsze spalanie: „zły” wtrysk starych diesli nie powoduje już problemów z całkowitym spalaniem (nie ma już czarnego dymu) i uzyskujemy wydajność (jeszcze lepszą) nowoczesną, wysoką -diesle z wtryskiem ciśnieniowym. Spalanie było pierwotnie lepsze w silnikach benzynowych niż w silnikach wysokoprężnych, ale korzyści nie są znaczące w porównaniu z olejem napędowym.

Dlaczego silnik wysokoprężny może wchłonąć więcej wody? Ponieważ jest samozapłonowy, spalanie oleju napędowego odbywa się w tysiącach punktów jednocześnie i spalanie nie jest zakłócane. W silniku benzynowym zapłon odbywa się na poziomie świecy zapłonowej: zapłon może być słaby z powodu pary i w związku z tym wypadania zapłonu (tak się dzieje, zdarzają się przerwy zapłonu, prawda?)

Co sądzisz o moim wyjaśnieniu? Przynajmniej to jest proste...
0 x
Sen jest prawdziwa wolność, to jest nadzieja, nikt nie może cię zatrzymać.
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 13/09/05, 19:41

Witam, odpowiedź dla Mobilex
W najlepszym przypadku para opuszcza reaktor
maksymalna temperatura jaką miałem to około 300C zmierzona termoparą i praca silnika pogarsza się jak się nagrzeje, tym bardziej na dieslu.
Dla dobrej pracy silnika lepiej nie szukać systematycznie wysokiej temperatury wylotowej reaktora, przynajmniej w przypadku domieszkowania wodą, pamiętajcie uwagę Adriena, który zauważył, że jego reaktor lepiej spisał się w nocy, ostatnio to sprawdzałem i to prawda, właśnie to przykuło moją uwagę.
Robię testy w tym kierunku. analizować temperaturę.
André
0 x
MobyleX
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 51
Rejestracja: 03/12/04, 18:37
Lokalizacja: Meudon - Francja




przez MobyleX » 13/09/05, 20:57

Andre napisał:Dla dobrej pracy silnika lepiej nie szukać systematycznie wysokiej temperatury wylotowej reaktora, przynajmniej w przypadku domieszkowania wodą, pamiętajcie uwagę Adriena, który zauważył, że jego reaktor lepiej spisał się w nocy, ostatnio to sprawdzałem i to prawda, właśnie to przykuło moją uwagę.
Robię testy w tym kierunku. analizować temperaturę.
André

Tak, to też powiedziałem w swoim wyjaśnieniu. W każdym razie dziękuję za analizy, to posuwa shmilblik do przodu.
0 x
Sen jest prawdziwa wolność, to jest nadzieja, nikt nie może cię zatrzymać.
Avatar de l'utilisateur
Były Oceano
moderator
moderator
Wiadomości: 1571
Rejestracja: 04/06/05, 23:10
Lokalizacja: Lorraine - Francja
x 1




przez Były Oceano » 13/09/05, 23:24

Wczoraj omawialiśmy tego typu reakcję z Christophe'em, ponieważ Pantone może pracować na biegu jałowym przez 15 do 20 minut w obiegu zamkniętym.

Miło mi, że nie tylko ja o tym wspominam ;)
0 x
[Tryb MODO = ON]
Zieuter ale nie sądzę, mniej ...
Peugeot Ion (VE), KIA Optime PHEV, VAE, jeszcze nie ma motocykla elektrycznego...
MobyleX
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 51
Rejestracja: 03/12/04, 18:37
Lokalizacja: Meudon - Francja




przez MobyleX » 13/09/05, 23:52

Były oceaniczny napisał:Wczoraj omawialiśmy tego typu reakcję z Christophe'em, ponieważ Pantone może pracować na biegu jałowym przez 15 do 20 minut w obiegu zamkniętym.

Miło mi, że nie tylko ja o tym wspominam ;)

Na jakim pojeździe przeprowadzono test (ile reaktorów...)? W każdym razie bardzo interesujące.
0 x
Sen jest prawdziwa wolność, to jest nadzieja, nikt nie może cię zatrzymać.

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Wtrysk wody w silnikach cieplnych: informacje i objaśnienia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 127