Wszystkim, którzy doświadczyli dopingu wody

Wtrysk wody w silnikach termicznych i słynny "silnik pantone". Ogólne informacje. Wycinki prasowe i filmy. Zrozumienie i naukowe wyjaśnienia wtrysku wody do silników: pomysły na montaże, badania, analizy fizyko-chemiczne.
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12

Wszystkim, którzy doświadczyli dopingu wody




przez Andre » 31/12/05, 02:39

Witam,
Ciekawie byłoby wiedzieć, w jakich warunkach Pantone domieszkowany wodą sprawdza się dobrze, a w jakich nie sprawdza się wcale.
Apeluję do tych, którzy na konkretnym teście osiągnęli dobry wynik, a potem się pogarsza, dobrze byłoby, abyśmy porozmawiali o naszych obserwacjach, nawet jeśli wydają się one banalne, często stajemy przed tymi samymi problemami
Ostatnio zauważyłem, że reaktor nie działał na zimno, nie dlatego, że reaktor jest zimny, ale dlatego, że powietrze za silnikiem jest zimne, a co gorsza, gdy jest bardzo zimno, czy wylot reaktora jest gorętszy niż latem?
Tego lata wyeliminowałem wlot gorącego powietrza do reaktora,
za gorąco, działało mniej
Zauważyłem też, że panton jest skuteczniejszy na silnikach niskoobrotowych 2000 obr/min i niższych.
na najmłodszych. podróży jest nieefektywny, a nawet powiedziałbym, że nieznacznie zwiększa zużycie.
Jest skuteczny, gdy silnik ciągnie, czyli wymagałby pojazdów o większym przełożeniu (mostek).
Testowałem na większych kołach i jest lepiej (potrzebuję (większy dyferencjał)
Bubbler jest bardziej wydajny niż gaźnik
Pęcherzyk powietrza porównuje się do pęcherza wydechowego?
Obecnie testuję mieszany bełkot z niewielką ilością spalin i powietrza.
Bubbler w fazie wysokiej depresji w porównaniu z bubblerem w fazie niskiej depresji? ustalić właściwą depresję.
Lepiej jest pić trochę bardzo drobnej wody, niż dużo wody w dużych kroplach, stąd skuteczność filtra umieszczonego na górze barbotera.
Ci, którzy doświadczyli, że (reaktor) jest zbyt gorący, lub raczej barbotaż, który jest zbyt gorący, jakie są wnioski?
Problem z pantonem dopingującym wodę czasami działa dobrze, a czasami już nie działa. Wymagana jest obserwacja i komunikacja w sprawie ustaleń, abyśmy mogli wyizolować, co działa, a co nie.
Przykład: kilka ciągników zamontowało SPAD-y, duża liczba ma dobre wyniki, a inne nie mają żadnych wyników. Byłoby interesujące zobaczyć, czym się różni. Może to być tylko sposób zamontowania, ponieważ wszystkie są zbudowane w ten sam sposób,
Myślę, że to nie tylko kwestia konstrukcji silnika.
Domieszkowanie wodą jest bardziej skuteczne w silnikach wysokoprężnych o wysokim stopniu sprężania, ale reaktor jest zimniejszy.
Duży reaktor prętowy o średnicy 40 mm i jest tak samo skuteczny jak kilka bardzo małych reaktorów o średnicy 3 mm, a nawet żaden pręt wykonany w tych małych średnicach.
Ograniczenie wlotu paliwa w silniku wysokoprężnym zwykle powoduje utratę mocy, jednak przy domieszkowaniu wodą silnik może wytrzymać redukcję o 25% bez zauważania dużej różnicy w mocy.

Byłoby ciekawie, gdyby ci, którzy nie uzyskali wyników
twarzą w twarz i podzielcie się swoimi doświadczeniami, jest tyle samo do nauczenia się, co od tych, którzy chodzą. Wydaje się, że wstydem jest stwierdzenie, że to nie działa, wie o tym każdy, kto przeprowadza eksperymenty, wiele niepowodzeń przy niewielu wynikach, a często to nie działa w przypadku drobnych zaniedbań, rzeczy uznawanych za nieistotne, wystarczy ponownie złożyć duży seryjnym i bądź nieostrożny przy regulacji, a to nie zadziała.

Osobiście, gdybym tego lata nie miał wyników dopingu w wodzie, zmieniłbym swoje metody, ale denerwuje mnie to, że nie mogę powtarzać tych samych wyników w każdym teście, udało mi się zrobić kilka wyjazdów na 400 km i zużycie 6,45 litra przy 3-litrowym oleju napędowym
Powtórzyłem ten test kilka razy i utrzymuje się w tych wartościach, natomiast na mniejszych trasach do 100km i mniej nie udaje mi się osiągnąć tych wartości, waha się od 7,5 do 8 litrów, a mimo to jeżdżę wolniej. Kiedy nadchodzi jesień, gdy temperatura spada poniżej 15 stopni, nie ma już dobrych wyników, jest 9 litrów i więcej jak poprzednio, nie ma reaktora.
Brakuje nam kilku szczegółów, aby to działało za każdym razem..

André
0 x
Avatar de l'utilisateur
Cuicui
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3547
Rejestracja: 26/04/05, 10:14
x 6




przez Cuicui » 31/12/05, 10:07

Dziękuję, André, za te refleksje, które wyraźnie ukazują problem. Początkujący (w tym ja) czasami uważają, że im cieplejszy jest reaktor lub im więcej wody połyka, tym lepiej działa, czasami jest odwrotnie.
Jak dobrze mówisz
- działanie reaktora Pantone odbywa się według precyzyjnych zasad, których na razie jeszcze dobrze nie znamy (ale Twoje eksperymenty w dużym stopniu przyczyniły się do rozwikłania problemu)
- porażki często dostarczają więcej lekcji niż sukcesy. Dlatego ważne jest, aby zgłosić to osobom, które bezskutecznie próbowały to zgłosić.
Dziękuję toftof, masz na swoim koncie fantastyczny sukces, a teraz porażkę, której jeszcze nie rozumiemy, ale która pomoże nam wszystkim posunąć schmilblick do przodu.
0 x
toftof
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 45
Rejestracja: 21/05/05, 17:41




przez toftof » 31/12/05, 13:52

tak, tyle czasu i nieudanych doświadczeń, teraz trzeba będzie zadziałać lub powiedzieć dlaczego. W zasadzie nawet jeśli nadal w to wierzę, to nie rozumiem, po co oszczędzać paliwo wiedząc, że zostawiam ręczny gaz na 2000 obr/min, to otwieram wylot pompy wtryskowej przy tym samym przepływie.. .

Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku
Christophe
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 31/12/05, 15:41

Witaj Totofie
Położenie pedału przyspieszenia jest tylko przybliżone pod względem zużycia, z pewnością jest to wskaźnik, ale nie dokładny, zainstalowałem
potencjometr liniowy w Mercedesie (rezystor zmienny, który dokładnie wskazuje położenie pedału gazu na tarczy cyfrowej w samochodzie)
Ale za pedałem gazu w pompie jest regulator odśrodkowy (do pomp Bosch i wielu innych) to zniekształca położenie,
W przypadku silników benzynowych punktem odniesienia od wielu lat jest wgłębienie w kolektorze.
Uważam, że kiedy jesteś przyzwyczajony do jazdy na maszynie, wrażenia z jazdy mówią nam więcej, a odczyty zużycia paliwa są takie same i w tym samym klimacie.
Gdy testuję w samolocie różne śmigła (czasami 4 tego samego dnia) robię je tego samego dnia w tych samych warunkach atmosferycznych, to prawda, że ​​nie da się tego porównać do pantona.
powietrze wpływa również na samolot.
Czyli na początku musi być zauważalna różnica i czuć ją w jeździe, później mniejsze różnice są już trudniejsze do wykrycia.
Czy w przypadku dużych zespołów rurowych wzięto pod uwagę rozmiar przewodów przed reaktorem i za reaktorem, przekrój tych przewodów musi być znacznie większy niż przestrzeń między prętem a rurą, tak aby w związku z tym możliwe było ograniczenie dużych prędkości
między prętem a reaktorem
Aby reaktor działał, potrzebujesz prędkości między prętem i rurą
przeciwieństwo wymiennika ciepła.
W moim przypadku dla trzpienia 19 założyłem przepust rurowy 3/4
miedź (która zwykle jest dwukrotnością przewodu zwykle dla pręta 12,7 mm).

Czekam na bardzo zimny dzień, aby odbyć podróż testową zużycia paliwa.
informuj nas o swoich testach

André
0 x
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17




przez PITMIX » 31/12/05, 18:10

:D cześć
Przepraszam, że tylko przejrzałem to, co tutaj powiedziano, ale miałem ten sam pomysł dotyczący problemów i rozwiązań reaktora Pantone w domieszkowaniu wodą. Z pewnością moglibyśmy stworzyć coś w rodzaju instrukcji obsługi lub przewodnika produkcyjnego, porównując nasze różne zespoły i dokonując syntezy tego wszystkiego.
Mój reaktor ma prostą konstrukcję ze stalowej rury D1/2" o długości 35 cm i stalowego pręta o średnicy 12 mm i 15 cm długości. Wszystko to umieszczone jest przeciwnie do kierunku wydechu wewnątrz rury tuż za kolektorem. Silnik to dwulufowy silnik o pojemności 1400 cmXNUMX. benzyna gaźnikowa.
Ja używam domowego gaźnika wodnego typu Venturiego o średnicy 4mm. z wtryskiem wody przez rurkę o średnicy wewnętrznej 0,8mm.
Wtrysk wody uruchamiam ręcznie sterowanym elektrozaworem, a przepływ wody reguluję zaworem ręcznym (wkrótce bardzo precyzyjnym reduktorem przepływu).

Testowałem samochód ze zbyt silnym zasysaniem wody, przepływem wody otwartym na 100% i zbyt niską temperaturą 15°C, a ponadto jechałem z prędkością 40 km/h.
Temperatura na wylocie reaktora spada ze 150° do 60° w ciągu kilku sekund i można odnieść wrażenie, że prowadzi się maszynę parową. Nie próbować ::
Obecnie testuję system z minimalną ilością wody kapiącej. Woda jest gorąca, ma temperaturę 80°C. Moje pomiary mogą być błędne, ponieważ auto może pracować na biegu jałowym, jednocześnie wtryskując wodę bez żadnych zakłóceń na biegu jałowym. To nasuwa mi myśl, że reaktor zasysa parę wodną, ​​a więc o temperaturze ponad 100°C. Ponadto moc reaktora wzrasta do 220°C nawet w przypadku wtrysku wody podczas jazdy z prędkością 120 km/h.
Warto wiedzieć, że przy wodzie o temperaturze 15°C i niskiej prędkości, nawet bardzo mała ilość wtryskiwanej wody powoduje zmianę prędkości obrotowej silnika. Przy prędkości 120 km/h temperatura reaktora może spaść do 100°C lub mniej. To właśnie przypomina mi parę wodną.
Od czasu montażu reaktora i dostrojenia silnika zauważyłem pewną elastyczność w mieście i większą moc na autostradzie podczas wyprzedzania. Ale myślę, że jest to spowodowane modyfikacjami gęstości gaźnika. Jednak w przypadku zbyt dużego wtrysku wody silnik mniej szarpie i auto gaśnie na biegu jałowym jeśli woda nie zostanie zatrzymana na długo przed zwolnieniem pedału gazu.
To właśnie mogę dzisiaj powiedzieć o reaktorze.
Jestem nowicjuszem i uczę się w pracy poprzez testowanie i forums.
Brakuje tylko interwencji małych ludzi, takich jak „Asguard os tyr” czy „Guidi” i innych, którzy mają wyniki przy użyciu swoich reaktorów i potwierdzające dowody. Twoje doświadczenia będą korzystne dla rozwoju tego tematu i rozwoju naszych montaży.
Dziękuję. : Wink:
0 x
Avatar de l'utilisateur
lau
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 814
Rejestracja: 19/11/05, 01:13
Lokalizacja: Vaucluse




przez lau » 31/12/05, 19:40

zawsze testuję stare trapadele! ! Jak skuteczny jest Pantone w nowych pojazdach?
Dlaczego niektóre pojazdy zatrzymują się na biegu jałowym?
André, czy próbowałeś dopingu wodnego w swoich samolotach?
Wydaje się, że różnice temperatur w ciągu roku nie dają Ci spokoju.
Niedługo biorę się za jazdę moim głównym pojazdem, mam nadzieję, że nie będę musiał żałować.
Dziękuję wszystkim za rady
Obraz
0 x
Liczba cząsteczek w kropli wody jest równa liczbie kropli, który zawiera Morza Czarnego!
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 01/01/06, 00:35

Witam,
Przy domieszkowaniu wody w silniku benzynowym, szczególnie jeśli dostaniemy się do kolektora dolotowego, na biegu jałowym na pewno będzie to generować problemy, w dodatku silnik nie wytwarza ciepła i podciśnienie jest maksymalne więc pobiera dużą ilość powietrza i pary (w przypadku barbotera),
Absolutnie konieczne jest posiadanie systemu odcinającego wejście pantona na biegu jałowym, używanie pantonu przy tej prędkości przynosi efekt przeciwny do zamierzonego, nie jest konieczne przeprowadzanie testu zanieczyszczenia lub zużycia na biegu jałowym.
Najlepszą rzeczą jest umieszczenie małego zaworu na dźwigni przepustnicy, aby całkowicie zamknąć wlot bełkotki na biegu jałowym.
W przypadku silników o dużej pojemności skokowej, jeśli chcesz mieć dobre podciśnienie, musisz wejść do kolektora dolotowego podczas normalnej pracy, gdy przepustnica jest ledwo otwarta
W przypadku małych silników możemy wejść za filtrem powietrza, rozwiązuje to problem pracy na biegu jałowym podczas normalnej pracy, takie silniki są używane, dlatego przepustnica otwarta do 3/4 daje dobre obniżenie (przepustnica szeroko otwarta w zagłębieniu i zasadniczo równa do przodu lub do tyłu)
trochę jak diesel
Teraz należy zawsze pamiętać, że reaktor Pantona działa tylko wtedy, gdy silnik jest pod pewnym obciążeniem,
a gdy jest pod niskim obciążeniem, ciągła chęć włączenia pantonu do obwodu powoduje nadmierne zużycie.
(w przypadku diesla używanie go na niskich obrotach nie powoduje zmiany zużycia, ale też nie daje żadnego zysku)
Większość ludzi korzysta z samochodu w wolnym ruchu, na biegu jałowym, w mieście przy prędkości 60 km/h itp... nic dobrego
Zbadaj zawór ERG w samochodzie, zobaczysz, że mają podobny problem, jest on używany w bardzo specyficznych warunkach i jest dość zbliżony do pantona,
W Buicku zawór ERG jest różnicowy z 2 rozmiarami otworu wydechowego, w zależności od prędkości obrotowej silnika.
Czasami zastanawiam się, czy nie użyłem tego polecenia z zaworem do sterowania pantonem.
Jeśli chodzi o „moje samoloty”, mam tylko jeden i na jego wyżywienie pochłaniają wszystkie moje pieniądze, jeden wystarczy do utrzymania i utrzymania przy życiu, byłby to idealny silnik do tego, pojemność skokowa większa niż 6 litrów, Tłok 125mm, jest jeszcze wiele parametrów do regulacji, gaźnik lub bełkotka wchodzą do pantonu do zwężki Venturiego, co jest dość delikatne w obliczeniu, aby nie spowodować utraty obciążenia (potrzebujemy całej mocy przy odrywaniu)
Ponieważ jest to praca bez zwrotu, musi udać się za pierwszym razem, dlatego dobrze się zastanów, zanim wyruszysz na taką przygodę.....

André
0 x
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17




przez PITMIX » 01/01/06, 12:07

Witam i życzę wszystkim szczęśliwego nowego roku :D
LAU, jeśli mówisz o zamontowaniu tego w nowym lub bardzo nowym samochodzie, to bardzo dobrze. Musisz tylko pamiętać, że to, co tutaj robimy, to DIY. Przyznaję, że niektóre edycje wyglądają jak edycje oryginalne. Ale piękno wdrożenia nie ma nic wspólnego ze skutecznością systemu. Majstrujemy przy naszych starych samochodach, ponieważ zanieczyszczają środowisko i zużywają za dużo (nie dla wszystkich). Jeśli uda nam się uzyskać dobre wyniki w warunkach, które właśnie opisał André, staramy się następnie ulepszyć system, aby móc z niego korzystać tak często, szybko i łatwo, jak to możliwe.
Kiedy już całość będzie gotowa myślę, że ciekawie będzie zamontować ją w nowych samochodach. Dlatego chcemy, aby przemysłowcy byli tak zainteresowani. Pozwoliłoby to uniknąć badań empirycznych nad naszymi starymi oszustwami.
Wyobraź sobie rozczarowanie, gdy modyfikujesz samochód godzinami i nie widzisz żadnych rezultatów. Jeśli zrobisz to również w nowym samochodzie, będzie to podwójne rozczarowanie.
Jeśli koniecznie chcesz zmodyfikować swój ostatni i główny samochód, zrób to. Ale nie masz miejsca na błędy. Należy również wziąć pod uwagę obecne systemy gaźnikowe.
Albo kup kosiarkę...nową :D
Słowo do mądrego Ciao i kolejnego szczęśliwego nowego roku.
0 x
Avatar de l'utilisateur
JKG
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 28
Rejestracja: 26/02/05, 21:22
Lokalizacja: Rodez




przez JKG » 01/01/06, 12:44

Witam i dobrego roku,
Podczas zimowych spacerów zauważyłeś spadek temperatury reaktora.

W takim przypadku będzie to spowodowane wilgocią w powietrzu, która spowoduje przedostanie się zbyt dużej ilości wody do reaktora i jego zalanie.

Zac mówił o jeździe w deszczu bez wody. Może powinniśmy spróbować zimą?

@+
0 x
Ziemia nie jest nasz pożyczamy ją naszym dzieciom
Avatar de l'utilisateur
lau
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 814
Rejestracja: 19/11/05, 01:13
Lokalizacja: Vaucluse




przez lau » 01/01/06, 12:59

Dziękuję pitmix i andré za rady.

pitmix, moja skrzynia ma 8 lat i 145000 8 km, pali 100l/2,4; bez turbo i elektroniki, klasyczny diesel, ale XNUMX lde cyl, niskie obroty, moment obrotowy traktora... duża przestrzeń stworzona specjalnie dla Pantone przez Toyotę!! : Lol:
Płynna jazda zawsze na niskich obrotach, kręte drogi, silnik, który czasami się męczy, gdy ładuję pickupa… wszystko jest zgodne z pantone!
Jestem wyposażony i mam gdzie pracować mimo, że mam tylko stanowisko łucznicze, to bez problemu mogę wygospodarować czas na tę pracę... przyznasz, że byłoby szkoda? :płakać:
Zacząłbym dopiero jak wszystko zbuduję w głowie, wtedy będzie dobrze (nigdy nie widziałem prawdziwej instalacji).
Jedyny minus to instalacja nie zostanie zatwierdzona ale przynajmniej nie jeżdżę na oleju ani na czerwonym.Widziałem o tym na forum że jeśli moc nie zostanie zmodyfikowana o dodatkowe 10%, nie ma problemu, zwłaszcza że nie ma to wpływu na bezpieczeństwo. Idź do kierowców starych, klasycznych samochodów, są „tolerowani”.
Obraz
0 x
Liczba cząsteczek w kropli wody jest równa liczbie kropli, który zawiera Morza Czarnego!

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Wtrysk wody w silnikach cieplnych: informacje i objaśnienia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 193