Postępy w leczeniu starzenia się

Jak zachować zdrowie i zapobiec ryzyko i konsekwencje dla Twojego zdrowia i zdrowia publicznego. choroba zawodowa, ryzyko przemysłowe (azbest, zanieczyszczenie powietrza, fale elektromagnetyczne ...), ryzyko firma (stres w miejscu pracy, nadużywanie leków ...) i indywidualne (tytoń, alkohol ...).
jean.caissepas
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 660
Rejestracja: 01/12/09, 00:20
Lokalizacja: R.alpes
x 423

Postępy w leczeniu starzenia się




przez jean.caissepas » 19/06/20, 23:51

Rozwiązanie, które wydaje się proste do wdrożenia, z rozpoczęciem badań klinicznych! :zaszokować:

https://www.journaldugeek.com/2020/06/1 ... ge-souris/

Do zobaczenia za 100 lat... : Chichot:
0 x
Wcześniejsze nawyki musi się zmienić,
ponieważ przyszłość nie musi umrzeć.
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Re: Postępy w leczeniu starzenia




przez Obamot » 21/07/20, 12:25

jean.caissepas napisał:Rozwiązanie, które wydaje się proste do wdrożenia, z rozpoczęciem badań klinicznych! :zaszokować:

https://www.journaldugeek.com/2020/06/1 ... ge-souris/

Do zobaczenia za 100 lat... : Chichot:


Nie trzeba tak długo czekać... „surowicą fizjologiczną” była woda morska, gdy naszymi prekursorami przestały być gatunki morskie... Bardzo zbliżona osmolarnością do ludzkiej krwi...

Zastępując połowę osocza starych myszy mieszaniną surowicy fizjologicznej i albuminy (białko występujące np. w białku jaja kurzego), uzyskano widoczne odmłodzenie wielu tkanek, w tym mięśni, mózgu czy wątroby.

Robimy to z psami od dłuższego czasu, aby uratować im życie, zwłaszcza gdy straciły dużo krwi.

U ludzi jest również stosowany https://www.cochrane.org/fr/CD001208/IN ... n-de-serum
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79360
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060

Re: Postępy w leczeniu starzenia




przez Christophe » 21/07/20, 14:25

Jak niedawno wyjaśniłem mojemu 10-letniemu synowi: śmierć jest konieczna dla ewolucji... Nie wiem jednak, czy dobrze zrozumiał tę koncepcję. : Chichot:
1 x
Rajqawee
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1322
Rejestracja: 27/02/20, 09:21
Lokalizacja: Occitanie
x 577

Re: Postępy w leczeniu starzenia




przez Rajqawee » 21/07/20, 15:12

Christophe napisał:Jak niedawno wyjaśniłem mojemu 10-letniemu synowi: śmierć jest konieczna dla ewolucji... Nie wiem jednak, czy dobrze zrozumiał tę koncepcję. : Chichot:


Rozmowa, którą odbyłem z moim 4-letnim synem dwa tygodnie temu:
„Ale tato, czy ja też umrę?”
"Tak."
„Ale to jest do bani!”
„Tak. Ale hej, tak to działa, nic nie możemy na to poradzić, to trochę straszne, ale szkoda”
„Tak, a poza tym to bardzo daleko!”
„No właśnie.”
"Plus, mamy mnóstwo fajnych rzeczy do zrobienia w życiu! I zrobi się z tego kompost. Chodź, pobawimy się w playmobile"

Więc. Nawet mnie to uspokaja :)
2 x
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2223
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 510

Re: Postępy w leczeniu starzenia




przez phil59 » 21/07/20, 21:10

Myślę, że wszyscy mamy datę ważności, ok, ale hej, gdybyśmy tylko mogli pozostać w pewnym stopniu zdatni do picia, mogłoby być interesująco…
0 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
Rajqawee
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1322
Rejestracja: 27/02/20, 09:21
Lokalizacja: Occitanie
x 577

Re: Postępy w leczeniu starzenia




przez Rajqawee » 22/07/20, 09:44

phil59 napisał:Myślę, że wszyscy mamy datę ważności, ok, ale hej, gdybyśmy tylko mogli pozostać w pewnym stopniu zdatni do picia, mogłoby być interesująco…


Tak czy inaczej, jest to interesująca myśl. Wydłużenie życia samo w sobie czemu nie, ale czy da się to pogodzić z prowadzeniem ciekawego i zdrowego życia?

Nie jestem pewien, czy jesteśmy psychicznie zbudowani, aby żyć 150 lat i nadal być szczęśliwi. Wydaje mi się to nieprawdopodobne.
0 x
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2223
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 510

Re: Postępy w leczeniu starzenia




przez phil59 » 22/07/20, 18:29

To pesymizm.
Jeśli ty cieszysz się stosunkowo dobrym zdrowiem i twoi bliscy także, dlaczego nie?

Nigdy nie mam czasu na nic, a wtedy ty miałbyś czas...
0 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12308
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970

Re: Postępy w leczeniu starzenia




przez Ahmed » 22/07/20, 20:24

Rozsądniej byłoby dać więcej życia czasowi niż więcej czasu życiu...
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Re: Postępy w leczeniu starzenia




przez Adrien (były nico239) » 23/07/20, 00:04

0 x
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6525
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1641

Re: Postępy w leczeniu starzenia




przez Macro » 23/07/20, 06:55

phil59 napisał: gdybyśmy tylko mogli pozostać nieco zdatni do picia, mogłoby być interesująco....


Zawsze byłem nie do wypicia... Dla mnie liczy się to, żeby dało się napompować : Mrgreen: : Mrgreen:
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Zdrowia i Prewencji. Zanieczyszczenia, przyczyny i skutki zagrożeń dla środowiska "

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 258