Rama wykonana ze słupków EDF impregnowanych kreozotem - regres

Jak zachować zdrowie i zapobiec ryzyko i konsekwencje dla Twojego zdrowia i zdrowia publicznego. choroba zawodowa, ryzyko przemysłowe (azbest, zanieczyszczenie powietrza, fale elektromagnetyczne ...), ryzyko firma (stres w miejscu pracy, nadużywanie leków ...) i indywidualne (tytoń, alkohol ...).
kościół
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 27/05/13, 08:50

Rama wykonana ze słupków EDF impregnowanych kreozotem - regres




przez kościół » 27/05/13, 09:14

Witam,

Podpisałem prywatny podpis pod nabyciem domu, którego głównymi belkami ramy są słupki EDF impregnowane kreozotem. Podpisując umowę nie wiedzieliśmy, że jest to zabieg toksyczny i niebezpieczny dla naszego zdrowia.

Nie podpisaliśmy jeszcze autentycznego aktu prawnego, ale okres odstąpienia od umowy minął.

Chcielibyśmy poprosić o obniżkę ceny w celu sfinansowania wymiany tych belek (około 10 000 euro).

Jakie mamy możliwości, czy możemy prosić o rabat, czy właściciel ma prawo odmówić negocjacji?

dziękuję
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79332
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046




przez Christophe » 27/05/13, 10:27

Po pierwsze, należy udowodnić na podstawie ekspertyzy (myślę, że na Tobie), że rzeczywiście są to produkty toksyczne (lepiej: znajdź zakazane), które zostały użyte...

Jeśli chodzi o negocjacje, odpowiedź należy do notariusza. Myślę, że... z prawnego punktu widzenia można to porównać do wady produkcyjnej? Tak do negocjacji?

Proszę nam powiedzieć, co to jest.
0 x
antygen
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 11/05/18, 02:10

Re: Rama wykonana ze słupków EDF impregnowanych kreozotem - regres




przez antygen » 11/05/18, 02:35

Halo
Właśnie dowiedziałem się od rzemieślnika, który przyszedł do mojego domu, aby wykonać drobne prace, że stosowanie belek w moim pokoju jest zabronione i wydzielają bardzo toksyczne opary. To stare słupy EDF, śpię pod nimi od 14 lat, na pewno jestem w drodze do raka płuc. Zastanawiam się, czy jest jakiś sposób, aby dowiedzieć się, jaka jest rzeczywista toksyczność? Pomóż mi proszę!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Rama wykonana ze słupków EDF impregnowanych kreozotem - regres




przez Did67 » 11/05/18, 08:13

Jeden element: stare podkłady kolejowe, które zostały poddane tej samej obróbce, od dawna stosowane w architekturze krajobrazu (oporach, schodach) są zabronione do tego zastosowania (i każdego innego, jak sądzę). Dziś, gdy tory są wymieniane, nie są już sprzedawane, lecz trafiają na specjalne wysypisko...

Ma jednak wadę dla tych, którzy to mają: z biegiem czasu (czasami ponad 50 lat) opary w dużej mierze wysychają... Być może nowa płyta wiórowa emituje bardziej toksyczne gazy!

Dla Antygony, z prawnego punktu widzenia, wydaje mi się to skomplikowane. Być sprawdzonym. Jeśli na właściciela nakładane są obowiązki (diagnostyka termitów, diagnostyka termiczna, diagnostyka azbestu itp.), uważam, że teksty są restrykcyjne. Nie ma obowiązku zgłaszania rzeczy, które nie są zabronione. Do kupującego należy skorzystanie z prawa kontroli przed podpisaniem, bycie ciekawym, w razie potrzeby negocjowanie... [Kiedy kupiłem mój dom, zbudowany samodzielnie, miał on metalową ramę wykonaną z „ „dość nietypowych awarii, które nie wiedziałem o; Zleciłem biuru projektowemu wykonanie obliczeń i sprawdzenie, czy wytrzyma największe obciążenie; biuro potwierdziło mi, że mogę zaadaptować poddasze i że jeszcze może spaść 1 m śniegu... Więc podpisałem]. Nadal masz możliwość sprawdzenia blefu.

Wreszcie pierwszy tak czy inaczej sprawdź, czy nie jest to zabronione (tak jak powiedziałem w przypadku ustaleń; tekst jest być może ogólny i zabrania wszelkiego użytku domowego - szybko udaj się do stowarzyszeń obrony konsumentów, które pod względem prawnym są generalnie precyzyjne). Musisz to sformułować prawnie. Dobre uczucia i opinie wszystkich tutaj nie przydadzą się (chyba że jest prawnik!). Prawo jest często wypaczone!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16135
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5245

Re: Rama wykonana ze słupków EDF impregnowanych kreozotem - regres




przez Remundo » 11/05/18, 08:56

dobry artykuł
https://fr.wikipedia.org/wiki/Cr%C3%A9osote

powinieneś zmierzyć poziom kreozotu na m3 powietrza w swoim pokoju. Musi wynosić maksymalnie 0,2 mg/m3.

Powodzenia w pomiarze. To cena diagnosty, która będzie niebezpieczna dla Twojego zdrowia. : Mrgreen:

moim zdaniem jeśli będziesz wietrzyć pomieszczenie bez rąbania belek, ryzyko jest dość niskie...
0 x
Obraz
Avatar de l'utilisateur
Grelinette
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2007
Rejestracja: 27/08/08, 15:42
Lokalizacja: Prowansja
x 272

Re: Rama wykonana ze słupków EDF impregnowanych kreozotem - regres




przez Grelinette » 13/05/18, 12:33

Witam,

W ramach swojej działalności jeździeckiej i przywitania publiczności, zwłaszcza dzieci, poszukiwałem już w Internecie tekstów dotyczących tyczek EDF, TLCom i podkładów kolejowych nasączonych kreozotem: można znaleźć sporo wzmianek na ten temat, w których wspomina się o zakazach w sprawie wykorzystania tego zanieczyszczonego materiału. Istnieją nawet bardzo aktualne teksty (2018): http://www.batiweb.com/actualites/vie-d ... 32456.html

To powiedziawszy, nadal obserwujemy wiele inwestycji, szczególnie publicznych (np. przedszkoli miejskich), w których nadal wykorzystuje się słupy i podkłady kolejowe (oraz azbestowe płyty Everit)... To jest Francja: dopóki nikt nie zgłosi niestosowności -zgodność z prawem, wszystko jest w porządku i najlepiej na świecie! (Na ogół to stowarzyszenia przychodzą nam przypominać o obowiązkach, nawet jeśli oznacza to wystąpienie do sądu, bo trzeba mieć środki i mocne plecy: „biada temu, przez którego przychodzi zgorszenie”!).

Pamiętam tekst, w którym wspominano także o „zaniedbaniach” France Telecom, EDF i SNCF, które pozbyły się tych irytujących materiałów po niższych kosztach, sprzedając je po symbolicznej cenie i przymykając oko na grosze – nieuczciwi kontrahenci, którzy odsprzedają je jako materiały, gdy trzeba je zniszczyć specjalnymi technikami... Co więcej, nadal znajdujemy je w sprzedaży w Le BC i u niektórych sprzedawców materiałów.

Wracając do słupków używanych jako belki, kolejnym problemem jest to, że nie są one do tego technicznie zaprojektowane i że ich jakość nośności jako belek jest bardzo niepewna. Bardzo często widziałem, jak ramy wykonane ze słupków z biegiem czasu uginały się pod ciężarem dachu.

Inną możliwością uzyskania bardzo precyzyjnej opinii prawnej są organy BTP kontrolujące materiały budowlane. Normy prawne są dziś bardzo rygorystyczne dla tego sektora.

Jeśli wpiszesz w wyszukiwarkę „teksty o drewnie impregnowanym kreozotem”, otrzymasz wiele konkretnych odpowiedzi. Być może te proste teksty wystarczą, aby przekonać do podjęcia kroków prawnych, jeśli nie można znaleźć polubownego rozwiązania. To powiedziawszy, nawet w przypadku polubownego porozumienia ze sprzedawcą (np. rabatu) belki nadal będą w domu, a to tylko odłoży problem na później!...

Prawnik specjalizujący się w budownictwie (ale to kosztuje) jest w stanie wyjaśnić ograniczenia i skutki prawne nieruchomości pokrytych drewnem kreozotowym, tak samo kompetentne są Organy Nadzoru Budowlanego i Diagnostyki Technicznej, a w ostateczności także niezależnych rzeczoznawców budowlanych, szczególnie sądowych, którzy są uprawnieni do wydania uzasadnionej opinii biegłego na ten temat.
0 x
Projekt konnym-Hybrid - Econology projekt
„Poszukiwanie postępu nie wyklucza zamiłowania do tradycji”

Powrót do "Zdrowia i Prewencji. Zanieczyszczenia, przyczyny i skutki zagrożeń dla środowiska "

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 145