Powtarzacz: ustawienia temperatury w K8200 / 3Drag

Forum dedykowane do druku 3D: technologie druku 3D (fdm, lcd, sla ...), sprzęt, oprogramowanie, krajalnice, ustawienia, użytkowanie, baza danych, wymiana modeli, porady i triki, optymalizacja, wymiana doświadczenie...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79295
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11028

Powtarzacz: ustawienia temperatury w K8200 / 3Drag




przez Christophe » 17/03/14, 15:04

Temat do rozmowy na temat temperatur drukowania 3D.

W celu znalezienia odpowiednich, idealnych temperatur na wytłaczarce i na łożu po plastiku (ABS lub PLA)

Na początek przedstawiam wam grzejnik 1ere mojego K8200 w repetier:
a) wytłaczarka ustawiona na 190 ° C
b) łóżko grzewcze ustawione na 50 ° C
c) wentylator wytłaczający: 51 / 100

Jest dobrze zwymiarowany, ponieważ temperatury osiągają nastawę prawie w tym samym czasie (w temperaturze otoczenia 20 ° C)

Regulacja łoża grzewczego jest idealna, nieco gorsza w wytłaczarce (nałożyłem tuleję izolacyjną i pastę termiczną na czujnik).

Spadek po kilku minutach odpowiada uruchomieniu wentylatora (dmuchanie na wytłaczarce), możemy ustawić go między 0 a 100% ... więc tutaj też jest dobre ustawienie

Obraz
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79295
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11028




przez Christophe » 18/03/14, 20:27

Zaizolowałem dyszę wytłaczającą termicznie, a T ° jest znacznie bardziej stabilny ... a jakość wydruku wydaje się poprawiona ... zdjęcia porównawcze w przyszłości (trwa drukowanie mojego obiektu 1er od tamtej zmiany ... ).

Obraz
0 x

Wróć do sekcji „Drukarki 3D i druk 3D: maszyny i technologie, sprzęt, oprogramowanie, użytkowanie i optymalizacja”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 18