K8200: 3 moje silniki pracują w złym kierunku

Forum dedykowane do druku 3D: technologie druku 3D (fdm, lcd, sla ...), sprzęt, oprogramowanie, krajalnice, ustawienia, użytkowanie, baza danych, wymiana modeli, porady i triki, optymalizacja, wymiana doświadczenie...
Avatar de l'utilisateur
castorbranq
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 31/12/13, 09:46
Lokalizacja: Bretania

K8200: 3 moje silniki pracują w złym kierunku




przez castorbranq » 31/12/13, 11:13

Skończyłem edycję moja drukarka 3D K8200 : https://www.econologie.com/shop/impriman ... p-511.html

Komputer i drukarka komunikują się dobrze, ale silniki XYZ działają wszystkie 3 w przeciwnym kierunku, sprawdziłem połączenia, odpowiadają one schematowi montażu. Czy ktoś wie, które przewody odwrócić, aby silniki obracały się we właściwym kierunku?
0 x
Avatar de l'utilisateur
castorbranq
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 31/12/13, 09:46
Lokalizacja: Bretania

Drukarka 8200d K3




przez castorbranq » 31/12/13, 11:28

tak nowy w forum że mój obraz nie został zapisany !!!!
Trzymam się tego ....


Obraz
0 x
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2486
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 360




przez Forhorse » 01/01/14, 09:24

zależy to od tego, czy jest to silnik jednobiegunowy, czy bipolarny, ale z pamięci wydaje mi się, że zasada jest taka sama: konieczne jest odwrócenie kolejności faz (jak w przypadku silnika trójsilnikowego)
Zasadniczo podłącz A zamiast B i odwrotnie.

http://fr.wikipedia.org/wiki/Moteur_pas_%C3%A0_pas
0 x
Avatar de l'utilisateur
castorbranq
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 31/12/13, 09:46
Lokalizacja: Bretania

odwrócenie drutów




przez castorbranq » 01/01/14, 18:08

Dziękuję Ci!
Odwróciłem dwa przewody nieco losowo i działa tak samo dla pozostałych 2 silników i wszystko działa. Nie wiem dużo o silniku. Uwolnił czterech synów, dlatego dwa negatywne i dwa pozytywne ... szansa może być trochę ryzykowna!
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do sekcji „Drukarki 3D i druk 3D: maszyny i technologie, sprzęt, oprogramowanie, użytkowanie i optymalizacja”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 42