Uniwersalne schematy DOPING dla samochodów

Wtrysk wody w silnikach termicznych i słynny "silnik pantone". Ogólne informacje. Wycinki prasowe i filmy. Zrozumienie i naukowe wyjaśnienia wtrysku wody do silników: pomysły na montaże, badania, analizy fizyko-chemiczne.
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17

Uniwersalne schematy DOPING dla samochodów




przez PITMIX » 09/06/07, 20:14

Cześć
Chciałbym w tym miejscu zostawić kilka "powiedzmy" UNIWERSALNYCH schematów systemu domieszkowania wody w samochodach.

Następnie moglibyśmy podać bardziej szczegółowo diagramy części. Lub podaj dokładne wyjaśnienia dotyczące adaptacji w zależności od pojazdów, które domieściliśmy wodą.
Ideą, o ile to możliwe, byłoby stworzenie bazy danych, w której nie dyskutujemy zbyt wiele, ale dzielimy się naszymi różnorodnymi doświadczeniami.
Może to być dobry sposób na konwersję nowicjuszy, którzy nie odważą się zacząć, ponieważ uważają, że nie zrozumieli systemu.

Cóż, idę : Lol:
Obraz

Ach tak .. Nie mam napełnionej nauki : Lol:
Zmień to, co Ci nie odpowiada ...
Do twoich myszy :P
0 x
Avatar de l'utilisateur
zac
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 1446
Rejestracja: 06/05/05, 20:31
Lokalizacja: piton st leu
x 2




przez zac » 09/06/07, 20:42

cześć Piotr

Nie postawiłbyś swojej Venturii do góry nogami ????????????????: P :P :P


a następnie, jeśli przekłujesz wlot powietrza reaktora do ADM, masz takie samo ciśnienie (obniżenie ciśnienia) jak na drugim końcu, może on nie krążyć bardzo mocno : Evil: : Evil: : Evil:

Poza tym świetnym projektem nawet inżynier mógł to zrozumieć : Lol: : Lol: : Lol:

@+
0 x
Powiedział zebra, Freeman (zagrożone rasy)
To nie dlatego, że jestem con Staram się nie robić inteligentne rzeczy.
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17




przez PITMIX » 09/06/07, 21:30

Ach tak, to wcale nie jest głupie : Lol: : Chichot:
Oto zmiany, o których mowa:
https://www.econologie.info/share/partag ... cteur2.JPG
0 x
Avatar de l'utilisateur
zac
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 1446
Rejestracja: 06/05/05, 20:31
Lokalizacja: piton st leu
x 2




przez zac » 09/06/07, 21:39

no cóż, widzisz, że skończy się chodzeniem R5 : Lol: : Lol: : Lol:

@+
0 x
Powiedział zebra, Freeman (zagrożone rasy)

To nie dlatego, że jestem con Staram się nie robić inteligentne rzeczy.
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17




przez PITMIX » 10/06/07, 05:45

Cześć
Nie robię tego, aby znaleźć system, który sprawi, że mój R5 będzie działać.
Wiem bardzo dobrze, co daje dobre wyniki zużycia tego samochodu. Ale do tego musisz prowadzić więcej niż ja. Przy 300 stacjach ładowania miesięcznie zużywa więcej przy każdym uruchomieniu niż podczas jazdy.
Tyle, że wczoraj spotkałem "T3RPR" i zadaje sobie kilka bardzo prostych pytań, chociaż przeczytał już różne posty wszystkich.
Myślę, że może być konieczne zsyntetyzowanie tego wszystkiego, aby nowi gracze tacy jak T3RPR mieli się dobrze.
Wiele osób jeszcze nie zrozumiało, że schemat montażu jest uniwersalny i że nie ma konkretnego montażu dla każdego samochodu. Nawet jeśli każdy reaktor jest inny, system pozostaje taki sam, niezależnie od rodzaju mocy reaktora i niezależnie od paliwa w samochodzie.
Myślę też, że ważne jest, aby zaznaczyć, że istnieje tylko jeden sposób, aby zrozumieć zawiłości edytowania ... PODEJMUJE DZIAŁANIE.
Musisz włożyć ręce do silnika i zhakować nawet jego system, aby wszystko poprawnie zrozumieć.

Wczoraj T3RPR powiedział mi:
„Szkoda forum nie ma zespołów dla każdego samochodu ” : Evil: : Evil:
Po 5 minutach wyjaśnień powiedział mi:
„a tak, to naprawdę głupie jak rzecz” :P
„to takie proste, że muszę spróbować” 8)

Cóż, zajęło to tylko 5 minut, aby zrozumieć system jako całość, a tym samym móc go dostosować do samochodu.
Mam nadzieję, że opublikowanie tego posta zapewni niezbędne kliknięcie tym, którzy go potrzebują, aby rozpocząć przygodę.
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 10/06/07, 16:28

Halo

zgadzam się z tym, co mówi Pitmix powyżej
reaktor jest prawie taki sam dla wszystkich, różni się nieco akcesoriami i regulacjami, zużyciem wody i drobnymi szczegółami
po zakończeniu pracy reaktora, w zależności od podstawy, której go dotkniesz, nie będziesz musiał skupiać się na sprzęcie, który można łatwo modyfikować
i wykonaj dobre testy, aby powtórzyć wyniki
a przede wszystkim bądź cierpliwy ...
Automatyczny 300-cylindrowy pojazd Mercedes 5D o pojemności 3 litrów.
Myślałem, że nie mogę przekroczyć 30% tego, co zrobiono wczoraj
32% dobrze zmierzone we włosach na długości 8 km z 218 długimi przystankami 2 godzina 1 krótkimi przystankami, aby sprawdzić, czy poziom wody spadnie.
Zużycie wody 0,93 litra wody na 100 km, 6,05 litra temperatury wylotowej oleju napędowego powyżej 130c przy wejściu do silnika (termometr zatrzymał się w 130C)
Trasa 90 km wiejska droga w 100 kmh 220 km autostrada w 110 kmh ..
Powiedz, że chciałem odbudować kolejny reaktor! jest jeszcze miejsce na ulepszenia, teraz obserwuję 5 litrów ..

André
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 10/06/07, 18:41

André powiedział o swoim 300TD:

Zużycie wody 0,93 litra wody na 100 km, 6,05 litra temperatury wylotowej oleju napędowego powyżej 130c przy wejściu do silnika (termometr zatrzymał się w 130C)


Jest to dobra liczba w wartościach bezwzględnych, ten rodzaj pudełka produkuje od 9 do 10 litrów (jedziemy szybciej niż Amerykanie i mamy pudełka ręczne).
To powiedziawszy, należy powiedzieć, że 220CDi ma 6,5 ​​litra (dyrektor handlowy, automatyczny)

czy mamy dane liczbowe dotyczące ulepszeń bardzo nowoczesnych pojazdów? (Wiem, nie każdy ma odwagę ryzykować uszkodzenie tych drogich silników)

w każdym razie powinno to zachęcić ludzi do zatrzymania starych pojazdów i ich przekształcenia: ten rodzaj silnika może z łatwością pokonać od 4 do 500.000 2,5 km i więcej. (Mam przyjaciela, który wykonuje transfer na lotnisko za pomocą pojazdów transportowych z silnikiem wysokoprężnym VW o pojemności 700.000 l: mają XNUMX XNUMX km - wysokiej klasy olej)
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17




przez PITMIX » 11/06/07, 11:39

Cześć słoń, spójrz na post binbins4 na Vito CDI.
https://www.econologie.com/forums/pantone-su ... vt678.html
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 11/06/07, 18:40

Witam Pitmix

PITMIX napisał:Ach tak, to wcale nie jest głupie : Lol: : Chichot:
Oto zmiany, o których mowa:
https://www.econologie.info/share/partag ... cteur2.JPG


Znakomity, dobry schemat lepszy niż długie przemówienie.

A+
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17




przez PITMIX » 11/06/07, 21:01

Czy ktoś może mi powiedzieć, czy potrzebne są inne wzory?

Zrobiłem to za pomocą kawałka pręta gwintowanego o średnicy 14 mm. Zrobiłem otwór w środku 3 lub 4 mm i nadałem stożkowe kształty nożami 45 ° i 10 °.

Wlotowa zwężka Venturiego, aby umożliwić silniejsze przeciąganie powietrza przez reaktor:
Obraz

Zrobiłem to, formując termicznie za pomocą skrobaka elektrycznego kawałek rurki PCV o średnicy 32 mm i używając dwóch butelek wina o innym kształcie, aby zrobić szyszki.
0 x

Wróć do „Wtrysk wody w silnikach cieplnych: informacje i objaśnienia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 182