Intercooler turbo-diesel

Wtrysk wody w silnikach termicznych i słynny "silnik pantone". Ogólne informacje. Wycinki prasowe i filmy. Zrozumienie i naukowe wyjaśnienia wtrysku wody do silników: pomysły na montaże, badania, analizy fizyko-chemiczne.
Baboune
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 29/07/05, 16:36

Intercooler turbo-diesel




przez Baboune » 13/05/06, 11:33

czy moge pantonizowac silnik turbo intercooler chcialbym zeby ktos i udalo sie pantonizowac ja probowalem ale mam z tym duzy problem i nic z konsumpcja
i jeszcze bardziej niż wcześniej byłbym bardzo zadowolony z pomocy, której mi udzielisz i dziękuję :|
0 x
MichelM
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 411
Rejestracja: 14/02/05, 13:13
Lokalizacja: 94 Dolina Marny




przez MichelM » 13/05/06, 12:56

Cześć Babon
Bez opisu i jakichkolwiek informacji technicznych nie jest to łatwe. Powiedziałbym, że pobiera maksimum ciepła (turbo musi pochłaniać wydaje mi się, że około 100°C) więc reaktor tuż przy wylocie z turbo i izolacja termiczna. Następnie przed reaktorem gorące i wilgotne powietrze, a więc bełkotka lub spray itp. Obrócić silnik, aby zalać układ. Trzeba spojrzeć trochę z boku na eksperymenty i ogólniki itp.! Powodzenia na przyszłość.
Michel
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79361
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 13/05/06, 15:57

Ostatnio edytowane przez Christophe 03 / 04 / 15, 13: 00, 1 edytowany raz.
0 x
bidule44380
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 24
Rejestracja: 02/11/05, 22:56




przez bidule44380 » 13/05/06, 22:15

cześć babonie
Jestem jak ty, nie ma znaczącej poprawy w mojej przestrzeni td
z intercoolerem
ostatnie zużycie 7 litrów oleju napędowego na 0,4 litra wody
średnica reaktora ze stali nierdzewnej 14 w rurze o długości 16 130 mm bardzo blisko wylotu turbo z pięknym bełkotką ze stali nierdzewnej i podgrzewaną przez wylot chłodziwa temperatura = 80° podciśnienie w bełkotce = 200 mm przy 2500 Tr/m = 110 km/h
z drugiej strony na linku poniżej nie rozumiem jego montażu??
podłączył wylot reaktora bezpośrednio do kolektora dolotowego
a przecież to ten sam silnik co mój 2.1l turbo d.

porady dla specjalistów.
A+
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 14/05/06, 05:50

Witaj Gizmo
Nie jest zbyt przydatne mierzenie podciśnienia w bełkotce, jeśli pominiemy rozmiar kanałów, będzie ono zasadniczo równe poziomowi wody w bełkotce.
Podciśnienie należy zmierzyć na rurze wychodzącej z reaktora
w zależności od zużycia wody nie może być bardzo wysokie
Zwykle, jeśli twoja rura, która dociera do węża, jest dość blisko ujścia turbosprężarki, nawet lekko wysunięta w stożek wlotowy, powinna wystarczająco syfonować, zgodnie z hałasem wydawanym przez bełkotkę przy 2500 obr./min, powinno to dać dobrą wskazówkę,
Kanał wlotu powietrza, który wchodzi do bełkotki, musi być dość duży, 20 mm.
Jak wejdziesz za turbo i intercoolerem to reaktor będzie pracował tylko na niskich obrotach jak turbo nabierze ciśnienia i wdmuchnie do pantonu
Przypuszczam, że zespół R25 jeśli wysyłał swoje ujście do kolektora ssącego, a więc po stronie ciśnieniowej, musiał zrobić coś w rodzaju dyszy, aby zrobić dynamiczne ssanie i prawdopodobnie wykonał statyczny wlot powietrza w tym samym miejscu (kolektorze), aby dostarczać powietrze do bełkotki.
Ale jeśli spojrzysz na ciągniki z turbodoładowaniem, nie łamały sobie głowy bezpośrednio przed turbosprężarką.
Znając mój rocznik umieściłem zwężkę Venturiego tuż przed turbosprężarką, wąskie przejście zwężki Venturiego ma taką samą średnicę jak wejście na końcu przed kołem turbosprężarki Garrette 40mm. To prawda, że ​​w moim przypadku potrzebuję dużo więcej depresji, ponieważ pracuję z gaźnikiem wodnym.

Wyprzedzenie turbo nie jest idealne, ale jest proste i nie dlatego twój system nie działa.
Liczby ogłoszone dla renault R25 na Qant Homme są realistyczne, wartości te są osiągalne na długich trasach,
podczas jazdy po mieście nie myśl o tym, czas rozgrzewania za każdym razem, gdy zaczynasz, jest dla ciebie zbyt karalny.
Sprawdź, czy twój system jest szczelny
że podciśnienie jest wystarczające, mierzone na rurze tuż przed wejściem do kolektora, pożądane byłoby 500 mm do 800 mm przy 2500 obr./min.
Że reaktor otrzymuje wystarczającą ilość ciepła (musi być zaizolowany wełną mineralną, turbo zjada ciepło)
Jeśli rura wylotowa reaktora nie nagrzewa się, oznacza to, że w reaktorze nie ma wystarczającej cyrkulacji, zwykle to, co wchodzi do reaktora, ma temperaturę 80 ° C, która z łatwością przekracza 100 ° C.

André
0 x
bidule44380
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 24
Rejestracja: 02/11/05, 22:56




przez bidule44380 » 15/05/06, 17:58

hi andre
Podciśnienie należy zmierzyć na rurze wychodzącej z reaktora
Wysyłam małe zdjęcie, będzie łatwiej.
jeśli widzisz, że zawór na wlocie powietrza jest lekko przymknięty, ma to na celu ograniczenie zużycia wody (zawór szeroko otwarty = 0,62 litra)
zawór jak na foto = 0,40
w przeciwnym razie musiałem zaizolować wydech, ale też nie zauważyłem żadnej różnicy i musiałem usunąć izolację (rodzaj wypełnienia, które normalnie musiało wytrzymywać ciepło, ale tutaj zaczynało robić się czarne, więc je usunąłem Nie chciałem podpalić pod maską (muszę znaleźć coś poważniejszego do wyizolowania.
w przeciwnym razie pogoda jest ładna, więc to motocykl działa, więc nie ma testu pantone.
andré jeśli zaoszczędzisz więcej niż 30% na 300 td, otworzę butelkę za twoje zdrowie
A+
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 16/05/06, 07:05

cześć rzeczo

Zawór na wlocie bełkotki jest do niczego, zauważyłem że rurka wlotu powietrza w bełkotce jest w przewodzie 1/2
normalnie to 3/4, nie chodzi o to, że bierze tyle powietrza, wystarczy otwór 6mm, ale mając duży zanurzony kanał sprawia, że ​​bełkotka pracuje nierówno. śluzą powietrzną.

Normalnie źle kontroluje zużycie pary tą metodą, nie udało mi się zdławić wlotu bełkotki,
Jeżeli bełkotka ma temperaturę, to podciśnienie na wylocie z reaktora ma największy wpływ na zużycie wody,
Czy tuleja ze stali nierdzewnej na wlocie do turbo to zwykła rura czy jest w niej zwężka Venturiego?
Umieściłem zwężkę Venturiego przed turbosprężarką wpiętą bezpośrednio w kanał gumowy, miałem podciśnienie 700mm wody
dzisiaj właśnie to zmodyfikowałem i zrobiłem regulację podpory w króćcu dolotowym turbo i przewód dochodzi na 10mm od centralnej nakrętki turbo, nie zyskałem tyle ile chciałem
ciągnie 820mm wody (konieczne będzie przerobienie kanału na flarę) muszę jeszcze powtórzyć testy.
Podchodząc do turbosprężarki wykonanej z czegoś solidnego i zadbanego, nie może ona zaczepić o obracające się z dużą prędkością koło, ale aby działało, musi być blisko.
W moim przypadku przy zużyciu wody na poziomie 0,5 litra jest mniej wydajne niż przy 0,8 litra, a gdy przekracza 2 litry, silnik jest bardziej inteligentny. Jest to silnik 3-litrowy
Musisz szukać najlepszych wartości na swoim silniku,
do tego potrzebna jest dobra depresja, aby mieć margines manewru w zakresie zużycia wody.
Jazda po mieście i na krótkich trasach zysk jest niewielki, tylko na głównej drodze można uzyskać zyski.

Jako izolację weź wełnę mineralną, tę, której używamy do piecyków elektrycznych (fiber fax) wygląda jak wełna szklana, ale jest biała od prawdziwej trucizny, załóż maskę muzota i spiesz się, aby przykryć ją folią aluminiową.
Zauważyłem też, że izolacja na rurze wylotowej reaktora nie jest silikonowa normalnie ten przewód się grzeje,
jeśli przepuszcza mało pary brak podciśnienia kanał jest mniej gorący, oczywiście należy zachować równowagę, nie jest konieczne przepuszczanie większej ilości pary niż dostępne ciepło, które reaktor otrzymuje z wylotu.
W dużych piecach przemysłowych do podgrzewania kęsów stalowych, na samym szczycie komina znajduje się zmotoryzowany motyl, gdy jest zamknięty, komin ma niską temperaturę, a gdy jest otwarty, komin ma wysoką temperaturę, c To normalne, że przepływ gazów, które go nagrzewają, tak samo jest z wylotem przewodowym reaktora,

Mało ciepła w kanale wylotowym reaktora
silnik przy niskim obciążeniu brak ciepła ze spalin
lub reaktor zalany zbyt dużą ilością wody
lub najczęściej brak cyrkulacji w reaktorze
zbyt ciasna szczelina powietrzna; Wlot powietrza; brak depresji.

André
0 x
bidule44380
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 24
Rejestracja: 02/11/05, 22:56




przez bidule44380 » 18/05/06, 21:36

hi andre
Zauważyłem, że rurka wlotu powietrza w bełkotce znajduje się w kanale 1/2 rury

średnica tej rury wynosi 16mm wewnątrz.
i nie jestem pewien, czy większy będzie lepszy.

Czy tuleja ze stali nierdzewnej na wlocie do turbo to zwykła rura czy jest w niej zwężka Venturiego?

to zwężka Venturiego
średnica wewnętrzna = średnica kąta turbosprężarki 30° i 7° na wylocie, czyli w stronę turbo, nie mogę jej umieścić tuż przed turbo, problem z wężykiem i chłodnicą.
w przeciwnym razie, jak można zmniejszyć zużycie wody, pozostawiając szeroko otwarty zawór wlotowy bełkotki?


Zauważyłem też, że izolacja na rurze wylotowej reaktora nie jest silikonowa normalnie ten przewód się grzeje,


to wąż do płynu chłodzącego wydaje się być szczelny zanim włożyłem miedź ale z wibracjami i tak pękł kiedy zmierzyłem temperatury na wylocie z reaktora na 10cm miałem około 80° .

Jazda po mieście i na krótkich trasach zysk jest niewielki, tylko na głównej drodze można uzyskać zyski.


Rozumiem, że na typie pojazdu, który mam, niewiele zyskam, ponieważ prędkości we Francji są ograniczone, aw naszych pojazdach, gdy jedziemy z prędkością 90 lub 110 km / h, mają one tylko 30% obciążenia, więc nie ma wystarczającej ilości ciepła spalin.
2,1-litrowy turbodoładowany silnik wysokoprężny 2500 obr./min = 110 km/h.
@+
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 19/05/06, 06:16

Halo
Co wychodzi z reaktora w temperaturze 80 st.
normalnie to, co wychodzi z bełkotki, powinno mieć 80 ° C, więc trafia do reaktora, który musi mieć co najmniej 400 ° C, a jeśli nadal wychodzi w 80 ° C, w reaktorze nie ma dużej aktywności
Najpierw przetestuj rolkę z pustym bełkotem, aby sprawdzić, czy następuje wymiana powietrza
podnosi temperaturę wyjściową reaktora, jeśli tak jest, że tonie on pracuje w cieczy. bełkotka nie jest wystarczająco gorąca
albo przepływa zbyt dużo wody, albo skrapla się na wylocie.

Aby zmniejszyć przepływ wyjściowy reaktora, wybrałem dwa sposoby, po wypróbowaniu możliwych metod.
należy umieścić zawór na wylocie z bełkotki lub małego zwężenia kanału, lub na wylocie z bełkotki zrobić mały wlot powietrza z małym zaworem takie rozcieńczenie stanowi problem, jeśli pobierasz zimne powietrze na tym poziomie. podgrzać, aby zapobiec skraplaniu się przed dotarciem do reaktora, to ostatnie rozwiązanie pozwala w przypadku zalania reaktora na jego szybkie wysuszenie poprzez otwarcie tego zaworu, w reaktorze krąży jedynie gorące powietrze.
Ale najprościej odkręcając złączkę na linii wychodzącej z bełkotki i wkładając wiertło z podkładką z otworem 3 mm w złączkę, jeśli to konieczne, powiększasz otwór. Utrzymuje to dobre podciśnienie w reaktorze, a to uspokaja bełkot.
Bubbler powinien mruczeć i powinieneś wyraźnie słyszeć bąbelki

André
0 x
bidule44380
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 24
Rejestracja: 02/11/05, 22:56




przez bidule44380 » 19/05/06, 07:33

hi andre
mój bełkot ma 80°,
Zrobię kilka testów z pustym bubblerem lub włożę drugi
skrzynkę pośrednią, aby sprawdzić, czy nie za bardzo się skrapla,
jaka powinna być temperatura na wylocie z reaktora, gdy reaktor pracuje?100 150 200°??? to wiedzieć, którą rurę umieścić w wylocie bełkotki.
@+
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Wtrysk wody w silnikach cieplnych: informacje i objaśnienia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 193