Zdjęcia z palnika pana Dawida Pantone

Wtrysk wody w silnikach termicznych i słynny "silnik pantone". Ogólne informacje. Wycinki prasowe i filmy. Zrozumienie i naukowe wyjaśnienia wtrysku wody do silników: pomysły na montaże, badania, analizy fizyko-chemiczne.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79112
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972

Zdjęcia z palnika pana Dawida Pantone




przez Christophe » 23/08/06, 19:21

Kilka zdjęć znalezionych na starym dysku twardym, które zrobiłem w 2001 roku...miesiąc po uzyskaniu dyplomu...ile czasu minęło od tej daty...

1) Montaż

Obraz
Obraz
Obraz

Jest to oczywiście rzemieślniczy zespół z łopatkową pompą gazu (stała prędkość).

Zasilanie paliwem odbywa się za pomocą małego gaźnika mobowego (o średnicy 15 mm, jak sądzę), który widzimy po lewej stronie.

Paliwem jest domowy olej opałowy, a rozruch odbywa się za pomocą palnika z włączoną pompą, poprzez lekkie podgrzanie „reaktora” i zapalenie oparów.

Pierwszy płomień robi wrażenie.

Prędkość obrotowa pompy jest stała (natężenie przepływu nie jest więc tak naprawdę stałe, ponieważ następuje rozprężanie gazów).

2) Zapłon

Obraz
Obraz

3) Ewolucja płomienia wraz z temperaturą reaktora

Sekund 30
Obraz
1 min
Obraz
1 min 30
Obraz
2 min
Obraz

4) Gorący płomień

Obraz
Obraz
Obraz
Obraz

5) Kolor piły w płomieniu po 2-3 sekundach

Obraz
Obraz

Tutaj czekam na wasze reakcje, aby podzielić się własnymi analizami.
Ostatnio edytowane przez Christophe 22 / 05 / 12, 19: 03, 2 edytowany raz.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79112
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 23/08/06, 19:38

Ostatnio edytowane przez Christophe 11 / 05 / 12, 17: 18, 1 edytowany raz.
0 x
Denis
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 944
Rejestracja: 15/12/05, 17:26
Lokalizacja: Rodan-Alpy
x 2




przez Denis » 23/08/06, 22:10

Widziałem schemat, ale zdjęcia są tego warte!
Nie zdaję sobie sprawy, czy konwencjonalny palnik kotła wytwarza aż tyle ciepła?Ciekawe byłoby porównanie zużycia paliwa.
Ponadto płomień nagrzewa reaktor tylko w 1 punkcie, może być lepiej zorientowany od przodu, lekko w biéz, aby płomień „lizał korpus reaktora dłużej, w przeciwnym kierunku, dopóki tam jesteśmy; (zorientowany na północ : Chichot: )
i próbowałem stopniowo dodawać % wody; ciekawy eksperyment do wykonania.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Były Oceano
moderator
moderator
Wiadomości: 1571
Rejestracja: 04/06/05, 23:10
Lokalizacja: Lorraine - Francja
x 1




przez Były Oceano » 23/08/06, 22:45

Interesujące byłoby również porównanie temperatur i widm świetlnych płomieni powstałych w wyniku spalania oleju opałowego i gazu opuszczającego palnik.

Jeżeli „paliwo” zostanie poddane modyfikacji chemicznej (pękanie, częściowe utlenienie,...) temperatura i widmo płomienia mogą być bardzo różne.
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 23/08/06, 23:05

: Chichot: Palnik pana DAVIDA jest reformerem wykorzystującym zasadę "częściowego utleniania" (paliwo reaguje z powietrzem).

Istnieje „domowe” zastosowanie tego procesu w urządzeniach benzynowych pod ciśnieniem. Urządzenia te są dobrze znane wytrawnym alpinistom, podróżnikom i wczasowiczom... Są to kuchenki, a przede wszystkim lampy, z których najbardziej charakterystycznym jest PETROMAX.
http://alalumieredupasse.com/?Principe_ ... tionnement

Niedawno zdemontowałem jeden i od razu byłem zaskoczony wieloma podobieństwami do reaktorów Pantone! :zaszokować:

Rozważałem nawet utworzenie posta na tych urządzeniach z zaskakującymi zwrotami!
400 watów światła przez 8 do 12 godzin z około 1 litrem nafty (typu do ogrzewania „zibro”).[/url]
0 x
Denis
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 944
Rejestracja: 15/12/05, 17:26
Lokalizacja: Rodan-Alpy
x 2




przez Denis » 23/08/06, 23:27

jest droga, ale to fajna lampa.
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 24/08/06, 07:36

Halo

Zaopatrzenie w paliwo odbywa się za pomocą małego gaźnika mobowego (chyba o średnicy 15 mm), który widzimy po lewej stronie


Gaźnik musi być prawie całkowicie zatkany wlot powietrza przechodzi przez otwór o średnicy 3 do 4 mm (otwór dławiący) gaźnik jest w depresji wystarczająco mocnej, aby przepuścić olej napędowy.

Wytworzenie tak gorącego i niebieskiego płomienia z czerwonym olejem opałowym może wydawać się niezwykłe, ale to doświadczenie można odtworzyć bez pantonu i uzyskać podobny płomień.
(Przemysłowe palniki olejowe i parowe do rozpylania, gdy pracują przy niskich prędkościach, wytwarzają niebieski płomień jak gaz ziemny)
wystarczy spojrzeć na lutownicę benzynową, która wytwarza piękny niebieski płomień, a jeśli chcesz zwiększyć temperaturę płomienia, wystarczy podgrzać powietrze i paliwo, aby osiągnąć ten sam efekt.

W moim palniku kulowym spalam olej większość olejów można spalić, płomień jest bardzo gorący, przekracza temperaturę topnienia miedzi bez podgrzewania powietrza do spalania, jeśli podgrzeję powietrze do spalania, termopara chromowo-alumelowa nie stawia oporu. nie więcej niż rura palnika, jeśli jest wykonana ze stali, jeszcze miesiące ze stali nierdzewnej, po 20 do 30 godzinach pracy stal nierdzewna znika w zielonym placku tlenku. Wymaga ogniotrwałej dyszy.

Wszystkie palniki, jeśli podgrzejesz elementy przed ich spaleniem, osiągniesz wysokie temperatury i przezroczysty płomień.

W przypadku palnika eksperymentalnego możemy wybrać najwyższą możliwą temperaturę. Ale w praktyce dla jednostki grzewczej preferowana jest niższa temperatura poniżej 1000C, elementy i palenisko mają dłuższą żywotność i wystarczy mieć większą objętość grzewczą.
W moim przypadku utrzymuję temperaturę w granicach 1100 do 1200c
Używam tego palnika do ogrzewania kuźni i topienia aluminium w celu odlewania małych części.

W tym eksperymencie usunąłby pręt i zmiażdżył rurę reaktora, aby uzyskać bardziej wydajny wymiennik, wynik byłby podobny. Lub wiązka małych rurek.
Część ciepła z palnika jest wykorzystywana do ogrzewania gazów wlotowych, ogólnie osiągany jest wyższy poziom temperatury.
Jedynym interesującym punktem jest to, że spalanie staje się pełniejsze, ale przy tej samej ilości paliwa, gdybyśmy mieli ogrzać zbiornik na wodę, nie sądzę, aby była duża różnica między palnikiem o temperaturze 900 ° C a palnikiem o temperaturze 1200 ° C

Benzyna 100% Pantona, rozgrzana, z wyciągniętym prętem pracuje na oleju, gorzej niż z prętem, trochę dymi, ale działa... uwaga małe reaktory pracują lepiej niż duże po wyjęciu prętów..
System Chambrin, gdyby nie był tak skomplikowany do osiągnięcia, myślę, że byłby lepszy od pantonu.

Teraz uważaj, aby nie robić zbyt wielu podobieństw z dopingiem wodnym, ten błąd kosztował mnie dużo energii i czasu.

André
Ostatnio edytowane przez Andre 27 / 08 / 06, 06: 02, 1 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 24/08/06, 10:31

Tak jak napisałem:
Citro napisał::cheesy: Palnik pana DAVIDA jest reformerem działającym na zasadzie częściowe utlenianie" (paliwo reaguje z powietrzem).

jest to reakcja egzotermiczna (w wyniku której wydziela się ciepło).

- Doping wodny to reforming parowy (paliwo reaguje z wodą)
jest to reakcja endotermiczna (pochłaniająca ciepło).

Ale możemy zrobić amalgamat;
- Reformowanie autotermiczne (paliwo reaguje z powietrzem ORAZ wodą).
po doprowadzeniu reaktora do temperatury (za pomocą powietrza) dodaje się wodę, która pochłania nadmiar kalorii, wywołując reakcję. Rezultatem jest reaktor autotermiczny.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79112
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 24/08/06, 10:38

Citro napisał:Ale możemy zrobić amalgamat;
- Reformowanie autotermiczne (paliwo reaguje z powietrzem ORAZ wodą).
po doprowadzeniu reaktora do temperatury (za pomocą powietrza) dodaje się wodę, która pochłania nadmiar kalorii, wywołując reakcję. Rezultatem jest reaktor autotermiczny.


Słuszna uwaga, ponadto Renault pracuje nad tym rozwiązaniem dla ogniw paliwowych :)

Z drugiej strony na tym zespole nie ma wody, która jest wtryskiwana do „reaktora”…
0 x
papipol
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 11/11/17, 18:59

Re: Zdjęcia palnika Pantone pana Davida




przez papipol » 11/11/17, 19:11

Witam jestem nowo zarejestrowany ale od dawna interesuję się Paulem Pantone nigdy nie próbowałem jego palnika właśnie zacząłem edycje i przy pierwszym teście nie działa myślę że to kwestia palnika i miksowania ale ponieważ jest tylko kilka zdjęć i więcej newsów od pana Dawida nie jest to łatwe czy możesz podać więcej informacji postaram się dołączyć zdjęcia w następnej wiadomości Dziękuję więcej Papipol
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Wtrysk wody w silnikach cieplnych: informacje i objaśnienia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 150