rech. Więcej informacji na 200 silnika pantonisé cv

Wtrysk wody w silnikach termicznych i słynny "silnik pantone". Ogólne informacje. Wycinki prasowe i filmy. Zrozumienie i naukowe wyjaśnienia wtrysku wody do silników: pomysły na montaże, badania, analizy fizyko-chemiczne.
Phil 14
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 93
Rejestracja: 27/06/05, 12:28
Lokalizacja: Calvados




przez Phil 14 » 15/09/05, 23:07

dzień dobry
Znajomy, producent żywności, pracuje z generatorem wyposażonym w 6-cylindrowy silnik wysokoprężny renault. 9.5 litra pojemności skokowej!! (280 KM, jak sądzę).
Jest bardzo zainteresowany pracą wszystkich członków stowarzyszenia forum i poprosił mnie, abym poszukał ludzi, którzy mogliby mu podać podstawy wyjazdu (objętość bełkotki, numer reaktora...??)
DZIĘKUJĘ FILMIKU 14
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79287
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11024




przez Christophe » 16/09/05, 00:15

Zakładam, że jest właścicielem firmy? Czy Pkoi sam tu nie przychodzi, jeśli chce skorzystać z tych badań? Ponieważ przypuszczam, że gdy już zdobędzie to, czego chce, zniknie… jak wielu innych… Musisz zrozumieć, że w tym tempie „my” (to znaczy bardzo mała grupa członków, którzy animują ten forum ) nie potrwa długo.. Wiedz o tym...

Wtedy..Pkoi zawsze pytają o informacje, które są swobodnie dostępne, patrząc trochę…To prawda co…wkrótce nikt nie odpowie na pytania…podstawowe…
0 x
Phil 14
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 93
Rejestracja: 27/06/05, 12:28
Lokalizacja: Calvados




przez Phil 14 » 16/09/05, 14:40

Cześć ekonolog
Jeśli chodzi o mojego znajomego producenta żywności to ma bardzo mały biznes którego nawet EDF nie zaopatruje.Stąd korzystanie z takiej grupy co obecnie kosztuje go fortunę.Ten człowiek nie zna neta albo.
Jeśli chodzi o moją prośbę, przyjeżdżam do forum odkryć wiele informacji, które drukuję, aby ich nie zapomnieć, ale nie udało mi się znaleźć żadnej dotyczącej silników o takiej pojemności.Spędzam jednak pewną liczbę godzin w Państwa forum co mnie fascynuje.
Myślę o zrobieniu pierwszej edycji, gdy tylko skończy się mój letni sezon ogrodniczy.
Do zobaczenia wkrótce
Phil 14
0 x
jelupan
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 25
Rejestracja: 31/07/05, 11:00




przez jelupan » 16/09/05, 18:20

Cześć Phil 14,
powinieneś był zajrzeć na stronę quanthomme, aby uzyskać pomysł na montaż dla swojego przyjaciela:


i schodzisz na generatory. Jest jeden z 365 KM pantonizowany w stylu spadowym! :D
Wyjaśnienia i plany można znaleźć na stronie spad.
+
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 16/09/05, 22:28

cześć fil 14
Możesz czerpać inspirację z łopaty, ale w całości ze stali nierdzewnej, lub z Toftof
Musisz wiedzieć, czy generator często pracuje z pełną wydajnością
lub połowę mocy, aby ustalić liczbę reaktorów, które muszą być w stanie pracować bez przegrzewania się, jeśli chcesz uzyskać dobrą wydajność. Jeśli umieścisz zbyt wiele reaktorów, zabraknie ciepła w średnim zakresie, a jeśli nie umieścisz wystarczającej ilości, istnieje ryzyko, że nie będziesz w stanie wchłonąć temperatury. wolno się nagrzewa lub emituje zbyt dużo ciepła
Tak więc pierwszą rzeczą do oceny są fizyczne miejsca do zainstalowania
Przede wszystkim, aby elementy były jak najbliżej siebie, reaktor barbotażowy jest bardzo krótki.
to przy ilu KVA maszyna pracuje najczęściej bo 365 KM są dostępne ale niekoniecznie używane.
Duży reaktor prętowy 19 lub 23 mm ma takie same ograniczenia jak 2 małe reaktory 12,7 mm, łatwiejsze do wykonania niż wielokrotność.
André
André
0 x
Phil 14
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 93
Rejestracja: 27/06/05, 12:28
Lokalizacja: Calvados




przez Phil 14 » 17/09/05, 11:05

DZIĘKUJĘ JELUPAN I ANDRE ZA TWOJĄ POCZTĘ
Pytanie do Andrzeja
Zrozumiałeś mój problem, polega on na ocenie różnych parametrów, które wskazujesz mi w swoim przesłaniu i które, zgodnie z tym, czego mnie nauczyłeś, mają ogromne znaczenie dla wydajności montażu.
Myślałem o zaczęciu od następujących baz:
- objętość bełkotki 30 litrów
- objętość wody w bełkotce: 20 litrów (może za dużo)
zatem objętość pary wodnej 10 l.
czy to wystarczy na silnik 9.6 litra???
Chciałbym mieć wyobrażenie o temperaturze spalin opuszczających silnik. Czy jest większy niż w mniejszym silniku. Jak mam to zmierzyć??? jak działa termopara?
Rozważałem też podgrzanie wody z bełkotki wodą z obiegu chłodzącego co pozwoliłoby mi na uzyskanie stałej temperatury, ale 20l. wody, może za długo się nagrzewa?
Jeśli chodzi o silnik to pracuje 90% czasu na pełnym obciążeniu więc myślałem o włożeniu 4 reaktorów po 15 prętów (jak łopata na 200 KM) ale raczej planowałbym 2 większe średnice jak sobie wyobrażasz to do mnie.
Waham się również co do średnicy rury wylotowej reaktora, która dociera przed rurą wlotową!

DZIĘKUJĘ wszystkim za wskazówki.

PHIL 14
0 x
Phil 14
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 93
Rejestracja: 27/06/05, 12:28
Lokalizacja: Calvados




przez Phil 14 » 17/09/05, 16:21

Witam ponownie
Mój ostatni pomysł na bubbler do zamontowania na moim generatorze (wykorzystanie prądu wytwarzanego przez grupę)
Co myślisz???
A+
PHIL 14
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 17/09/05, 17:36

Cześć, odpowiedz fil

Twój bełkot musi mieć wystarczająco wysoką konstrukcję pionową, nie wolno wytwarzać pary przez gotowanie, musi być uszczelniony. Otwór powietrza na górze nie ma miejsca. Jedyne powietrze, które wchodzi, to rurka zanurzeniowa w cieczy, zasysanie silnika przez reaktor sprawia, że ​​podciśnienie konieczne do przekroczenia słupa wody co najmniej 150 mm 200 mm jest preferowane, dlatego całe powietrze, które dostaje się do reaktora, przechodzi w postaci pęcherzyków w wodzie, dlatego rura doprowadzająca powietrze musi znajdować się na dnie bełkotki, jeśli to możliwe, wypełniona drobne rysy lub małe dziurki rozmieszczone na powierzchni bełkotki.
Jeśli chodzi o system podgrzewania wody i biorąc pod uwagę, że jesteś w obecności dużego generatora, „pomysł jest dobry, spowoduje tylko dodatkowe zużycie energii, ale dużą stabilność.
Pozostaje zrobić kontrolowany poziom, chociaż jeśli zaprojektujesz w miarę płaski zbiornik tak, aby wahania poziomu oscylowały między 150 a 200 mm to nie wpłynie to zbytnio na działanie,
Brak przegród (deflektorów) w górnej części bełkotki, aby zatrzymać burzę wewnątrz bełkotki.
Jeśli chodzi o rurę wychodzącą z reaktora, to musi to być przekrój w milimetrach kwadratowych 1,5 razy większy lub większy w zależności od długości lub kolan, niż całkowity przekrój przejścia między prętem a reaktorem, obliczony dla 2, jeśli to są połączone ze sobą.
Jeśli umieścisz duży bełkot z dobrą rezerwą podgrzewanej elektrycznie wody
konieczne jest zaplanowanie zużycia 3 litrów na godzinę dla silnika tej wielkości, co wymusza byłoby korzystne zaplanowanie układu o stałym poziomie, ponieważ znasz źródło prądu, łatwo będzie znaleźć elektrykę sprzęt do tego, tylko 12 woltów. Lub po prostu duży zbiornik grawitacyjny z pływakiem, który utrzymuje stały poziom. coś, co może pracować przez jeden dzień bez konieczności zasilania
Czy twój silnik to silnik rzędowy, V6 lub V8?Czy wydech jest wspólny, czy są dwa odgałęzienia? aby dowiedzieć się, czy stawiasz 2 dławiki na gałąź, czy 2 dławiki wspólne (trudniejsze w projektowaniu, musisz zrobić kolektory wejściowe i wyjściowe bez zbyt wielu kolan 90)
silnik turbo czy atmosferyczny?
Bełkotka jest wykonana ze stali nierdzewnej, to taka sama praca jak stal, trochę droższa ale pozostaje czysta, czerwona woda na dnie bełkotki jest obrzydliwa. nie ma lepszego sposobu na rdzewienie niż gorąca woda, która odparowuje.
Rura wychodząca z palnika i idąca do reaktora musi być obliczona za duża, za duża, żeby nie przeszkadzała, musi być jak najkrótsza, jeśli nie, musi być izolowana, aby uniknąć kondensacji.
Umieszczasz przezroczystą plastikową rurkę w kolektorze dolotowym i mierzysz ssanie pracujące przy ustabilizowanych prędkościach przy częstotliwości generatora 50 Hz, co musi dawać 1500 obr./min dla twojego 4-biegunowego silnika. Plastikowa rurka, którą wkładasz do pojemnika z wodą, woda musi wzrosnąć z 700mm do 1000mm w rurce, jeśli nie, zajmie to zwężkę Venturiego na ssaniu, zwykle filtr powietrza i kolanka w kolektorze dają naturalne ograniczenie. prawidłowe działanie reaktora zależy od tego zasysania zużycia wody i wprost proporcjonalnego do tego zasysania, jestem przeciwny zakładaniu zaworu ograniczającego dopływ diesla.
Temperatura w dieslu nie jest bardzo wysoka, rzadko przekracza 700C, raczej 600C pod obciążeniem i 500C z turbo.
André
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 17/09/05, 17:49

Ważny
nie zapomnij umieścić drobnej siatki w przewodzie wychodzącym z reaktora tuż przed wejściem do kolektora, jest to ograniczenie
szkodliwa, ale dobra ochrona dla ewentualnej części spawania lub
małe metalowe kawałki silnika, które mogłyby się odczepić, że diesel połknie z piekielnym hałasem, między głowicą a tłokiem nie ma miejsca na takie pierdoły.
Jesteśmy spawaczami amatorami, trzeba planować z wyprzedzeniem, mówić w TOFTOF.
André
0 x
Phil 14
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 93
Rejestracja: 27/06/05, 12:28
Lokalizacja: Calvados




przez Phil 14 » 18/09/05, 16:18

Witam André
Zanotowałem wszystkie twoje wskazówki.
Oto kilka szczegółów na temat mojego silnika GE
SILNIK 6 cyl. Turbo rzędowy 9.6 l. pojemności cylindra.
Zastanawiam się nad połączeniem 2 reaktorów 23mm, co stanowi dla mnie mały problem z rozmieszczeniem prętów i zaślepek służących do unieruchomienia 2 prętów reaktora.Zastanowię się nad tym.
Obecność turbosprężarki w domieszce wodnej nie zmienia ssania gazu na dolocie??? Dojście gazu jest dobrze zaplanowane przed turbo???
DZIĘKI
PHIL 14
0 x

Wróć do „Wtrysk wody w silnikach cieplnych: informacje i objaśnienia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 52