Pytania i komentarze dotyczące dopingu wody

Wtrysk wody w silnikach termicznych i słynny "silnik pantone". Ogólne informacje. Wycinki prasowe i filmy. Zrozumienie i naukowe wyjaśnienia wtrysku wody do silników: pomysły na montaże, badania, analizy fizyko-chemiczne.
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17

Pytania i komentarze dotyczące dopingu wody




przez PITMIX » 22/05/08, 10:28

cześć przyjaciele

Tworzę tutaj nowy temat pozwalający na zadawanie pytań lub poczynienie prostych i konkretnych uwag na temat dopingu do wody, w dowolnej formie. Doping wodą, parą wodną, ​​Pantone… Mam nadzieję, że nie zrobię duplikatów z innym tematem (Dziękuję Christophe za pomoc, jeśli tak jest : Mrgreen: )

Mam czysto mechaniczne pytanie:
Czy zużycie paliwa może wzrosnąć, jeśli przewód odpowietrzający silnika zostanie przebity?
Pytam bo zrobiłem trasę 900km podczas której przejechałem 750km na 69l diesla (9,2l/100km) pękła rurka odpowietrzająca.
Po naprawie w drodze powrotnej pojazd spalał 72 l na 947 km (7,6 l/100 km). Moja kontynuacja była podobna w drodze tam iz powrotem między 140 a 150 km/h przy delikatnym przyspieszaniu.

To natychmiast przypomniało mi, co mówił André.
„Odpowietrznik wprowadza pewną ilość wilgoci…”
Może to działa jak doping wodny??!!

Jeszcze jedna uwaga: mój wujek ma Renault Espace 2 TD 2,1L i przy każdym tankowaniu dokonuje pomiaru zużycia paliwa. Zauważył, że jego samochód zużywa mniej paliwa, gdy jest na wakacjach nad morzem.
Co o tym sądzisz?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42




przez Capt_Maloche » 22/05/08, 15:07

I pense że na wakacjach konsumujemy mniej :D i poważniej niż wilgotne powietrze może „pomóc” zmniejszyć niespalone, a tym samym poprawić zużycie

Aby to powąchać, nie ma opinii; jeśli nie wiesz, gdzie jest umieszczony, ponieważ jeśli odłączenie zadziała na czujnik depresji, zużycie będzie jeszcze większe
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17




przez PITMIX » 22/05/08, 17:00

Cześć Capt_Maloche

ja na wakacjach JE konsumować więcej, i to nie tylko wody lol : Chichot:
Nie, nie żartuj!! Myślę, że Zac miał podobny punkt widzenia.
Powiedział, że na wysokości na Reunion powietrze staje się bardzo wilgotne i nie musi już zasilać reaktora wodą.
Tam, gdzie mój wujek wyjeżdża na wakacje, wilgotność powietrza regularnie sięga 98% przy temperaturze około 25°C do 30°C.

W moim samochodzie odpowietrznik jest podłączony do rury wlotowej między przepływomierzem masowym powietrza a korpusem przepustnicy. Wygląda na to, że jest też czujnik temperatury powietrza.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42




przez Capt_Maloche » 22/05/08, 17:27

Tak, w zasadzie to Ricard wyjeżdża na wakacje :D

Czyli jeśli dobrze rozumiem, odłączony odpowietrznik nie ma wpływu na czujnik podciśnienia? więc nie powinno to mieć wpływu na zużycie paliwa.
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 22/05/08, 21:02

Witam Pitmix

W moim R19 znacznie zmodyfikowałem powrót oparów oleju do rezonatora dolotowego poprzez zmieszanie oryginalnych rur z R19 i Mégane. Pracuję z 1 oryginalną „dekantatorem” na skrzyni korbowej i drugim dekanterem Mégane w standardzie. (Ten ostatni jest używany samodzielnie w Megane).

Brak widocznych zmian w zużyciu paliwa i oleju.

Następnie przy obecnym montażu z ograniczeniem wstępu przesunąłem ostatnią rurę, która wypluwa ten strzał przed ograniczeniem (przed rezonatorem wstępu). Ciśnienie w skrzyni korbowej wzrosło przynajmniej przy niektórych ustawieniach prędkości obrotowej, a korek wlewu oleju ładnie się ślini.

Brak widocznych zmian w zużyciu paliwa i oleju.

Wreszcie, w sensie zmniejszenia ciśnienia wylotu recyklingu oparów oleju, nie próbowałem tego. : Mrgreen:

Dla zużycia paliwa, które maleje wraz ze wzrostem temperatury wraz z temperaturą (zima/lato) na R5 wynosi około 19% (przy wolnej jeździe). Mogą istnieć przyczyny „termiczne” lub wilgotność względna zasysanego powietrza itp., które wpływają bezpośrednio na osiągi silnika, ale istnieje również przyczyna mechaniczna, gdy temperatura wzrasta, gęstość powietrza maleje, a moc pochłaniana przez opór aerodynamiczny samochodu maleje. Jest to około 15% przy zmianie temperatury o 40°. (już umieściłem ten link kilka miesięcy temu ...: Mrgreen:)

http://sportech.online.fr/sptc_idx.php? ... r_esy.html

A+
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17




przez PITMIX » 23/05/08, 09:07

Cześć
Rzeczywiście, nigdy nie zauważyłem tak znaczącej różnicy w spalaniu podczas moich poprzednich modyfikacji Golfa z silnikiem Diesla i R5 z silnikiem benzynowym.
Zrobiłem jednak kilka stosunkowo dziwnych połączeń odpowietrzających. Mieszanie pary wodnej z oparami oleju, przejście oparów oleju w reaktorze, obejście oparów oleju na biegu jałowym...
Możliwe, że w tym przypadku wpływ ma elektronika.
Prowadzi to do innych pytań:
Jak podłączyć doping wodny bez ingerencji w elektronikę?
Do sterowania tym wszystkim niezbędny byłby komputer podłączony do gniazda diagnostycznego komputera.
Może podłączając domieszkę do wody za przepływomierzem masowego powietrza komputer wziąłby pod uwagę wszystko co wchodzi do silnika??
Ps: Zadaję tutaj pytania dotyczące mojego auta ale zapraszam do zadawania innych pytań odnośnie innych podzespołów...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42




przez Capt_Maloche » 23/05/08, 09:45

Przepływomierz jest czujnikiem z gorącym drutem, który mierzy prędkość zainstalowaną na znanym odcinku, w ten sposób komputer oblicza przepływ zgodnie ze znanym płynem: powietrzem

jeśli zmienisz charakterystykę płynu (w tym przypadku powietrza), z konieczności zniekształcisz odczyt rzeczywistego przepływu
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^
martien007
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 565
Rejestracja: 25/03/08, 00:28
Lokalizacja: Mars




przez martien007 » 23/05/08, 09:52

Pytam bo zrobiłem trasę 900km podczas której przejechałem 750km na 69l diesla (9,2l/100km) pękła rurka odpowietrzająca.
Po naprawie w drodze powrotnej pojazd spalał 72 l na 947 km (7,6 l/100 km). Moja kontynuacja była podobna w drodze tam iz powrotem między 140 a 150 km/h przy delikatnym przyspieszaniu.

Może na wyjeździe miałeś przeciwny wiatr?

Pamiętam, że miałem problem z elektronicznym wtryskiem benzyny R25 (pierwsze - 1- ) z powodu małej pękniętej rurki: mechanik nie znalazł przyczyny (nieregularne obroty na biegu jałowym, a następnie gaśnięcie po zatrzymaniu i słabe przyspieszenie). Przypadkowo zobaczyłem tę szczelinę, kawałek taśmy wokół rury i presto załatwiłem problem.

Myślę, że każda przebita lub pęknięta rura (lub luźny kołnierz) może zakłócić dopływ na poziomie depresji i być może zmodyfikować zużycie?? Może?

140-150 .. masz za dużo punktów na prawie jazdy? możesz mi trochę dać jeśli chcesz!!
0 x
jonule
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2404
Rejestracja: 15/03/05, 12:11




przez jonule » 23/05/08, 10:28

witam,
Zauważyłem kiedyś podczas schodzenia w Maroku, w pobliżu plaży w Hiszpanii, że silnik się gotował, powietrze było wilgotne i posolony spray musiał sprawić, że mój samochód miał niewiarygodnie lepsze przyspieszenie, odzysk mocy itp. Pamiętam, że dobrze to przeżyłem…

gdyby nie odpowietrznik, to ma przepuszczać przez filtr powietrza lotne opary paliwa, które przechodzi przez wciąż nieszczelne segmenty „zimnego” silnika, podczas pierwszych tur rozruchu (rozrusznik elektryczny kręci silnikiem): paliwo spada wtedy na olej silnikowy, ciepło oleju silnikowego podgrzewa go i oddaje z powrotem do dolotu: jeśli jest podłączony na zewnątrz, tracisz paliwo! zwłaszcza jeśli rozrusznik potrzebuje trochę czasu zanim uruchomi silnik...
0 x
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17




przez PITMIX » 23/05/08, 17:02

hi Jonule
Nie mam takiej samej koncepcji odpowietrznika jak ty, ponieważ opary nie przechodzą przez filtr powietrza. Wydaje mi się też, że opary paliwa i oleju są stale obecne nawet na gorącym silniku. Odpowietrznik służy do utrzymania ciśnienia atmosferycznego w misce olejowej (moim zdaniem :? ).
Zgadzam się, że niewielka część paliwa powinna ulatniać się zamiast być poddawana recyklingowi w przypadku przebicia odpowietrznika.
Ubyło mi też sporo oleju, bo mój silnik ma 266000 tys. km i segmentacja musi być zużyta.
0 x

Wróć do „Wtrysk wody w silnikach cieplnych: informacje i objaśnienia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 133