wymiarowania przewodów

Wtrysk wody w silnikach termicznych i słynny "silnik pantone". Ogólne informacje. Wycinki prasowe i filmy. Zrozumienie i naukowe wyjaśnienia wtrysku wody do silników: pomysły na montaże, badania, analizy fizyko-chemiczne.
Avatar de l'utilisateur
bob_isat
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 290
Rejestracja: 26/08/05, 18:07

wymiarowania przewodów




przez bob_isat » 11/04/06, 14:51

Chciałbym pomóc w określeniu wymiarów przewodów, w szczególności tych, które doprowadzają parę z reaktora do kolektora.

że tutaj:


Obraz

Aby wyjaśnić, zwłaszcza André, że zwiększenie średnicy D rury zmniejsza spadek ciśnienia, a zatem zwiększa przepływ i prędkość w reaktorze.

Więc nie logicznie wybieraj zbyt małą rurkę

to jest to :D
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 11/04/06, 21:40

Cześć Bob
Wiem, że zmniejszenie średnicy rury wylotowej jest sprzeczne z przepływem, ale nie sądzę, że mała rura zwiększa prędkość w reaktorze, wręcz przeciwnie, zmniejsza prędkość w reaktorze i zwiększa się w prowadzi go.

Próbowałem różnych rozmiarów przewodów, największy 19 mm, najmniejszy wewnętrzny 5 mm, nawet próbowałem pakietu miedzianego przewodu 1,6 mm wewnętrznego, ustawiłem 6 równolegle
a zużycie wody w bełkocie jest równie ważne, jak w dużym 19 mm (jeśli obliczymy w mm kwadratowym różnica jest ogromna) i nie mogę tego wyjaśnić, właśnie przetestowałem przewód 12,7 mm na olej napędowy (Mercedes 300tD 3 litry), a wyniki są następujące: przejazd z kilkoma przystankami 206 km 1,450 litrów wody i 14,2 litrów oleju napędowego. lub 6,9 litra na 100 km (normalnie bez spodni zużyłem 9 litrów na 100 km, to jest automatyczna skrzynia biegów) Już zrobiłem lepiej na większej ciągłej odległości, co zmniejsza margines błędu j, miałem kanał 14 mm
Kiedy zastąpiłem go 19 mm, straciłem efekt pantonu.
Wiem, że masz rację, ale muszę znaleźć wyjaśnienie tej nielogicznej rzeczy, być może myliłem się, myśląc, że absolutnie konieczne jest poszukiwanie najwyższej prędkości w reaktorze.
Następnym testem, który wprowadzę ograniczenie w przewodzie będzie dobrze w tym czasie, że stanie się niekorzystne.

André
0 x
Avatar de l'utilisateur
zac
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 1446
Rejestracja: 06/05/05, 20:31
Lokalizacja: piton st leu
x 2




przez zac » 11/04/06, 22:17

Cześć

Po wypróbowaniu (domieszkowanie wodą; paliwem) różnych średnic, 10/12 i 12/14 najlepiej działa na silnikach od 2 do 2.5 litra.
Nie pytaj mnie, dlaczego nie wiem.

@+
zac
0 x
Powiedział zebra, Freeman (zagrożone rasy)
To nie dlatego, że jestem con Staram się nie robić inteligentne rzeczy.
Avatar de l'utilisateur
bob_isat
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 290
Rejestracja: 26/08/05, 18:07




przez bob_isat » 12/04/06, 15:46

Andre napisał:
Właśnie przetestowałem rurę 12,7 mm na oleju napędowym (Mercedes 300tD 3 litry), a wyniki są następujące: podróż z kilkoma przystankami 206 km 1,450 litrów wody i 14,2 l oleju napędowego. lub 6,9 litra na 100 km (normalnie bez spodni zużyłem 9 litrów na 100 km, to jest automatyczna skrzynia biegów) Już zrobiłem lepiej na większej ciągłej odległości, co zmniejsza margines błędu j, miałem kanał 14 mm
Kiedy zastąpiłem go 19 mm, straciłem efekt pantonu.
Wiem, że masz rację, ale muszę znaleźć wyjaśnienie tej nielogicznej rzeczy, być może myliłem się, myśląc, że absolutnie konieczne jest poszukiwanie najwyższej prędkości w reaktorze.
Następnym testem, który wprowadzę ograniczenie w przewodzie będzie dobrze w tym czasie, że stanie się niekorzystne.

André


Cześć Andrew,

może tarcie w metalowych przewodach jest równie ważne jak w reaktorze:

w rurze o małej średnicy występuje duża prędkość, dlatego też znaczna elektryfikacja.

może być efekt elektryfikacji w bestii o napędzie kołowym, ponieważ może to jest odcinek (w mm²) zbliżony do przekroju reaktora.

Pozwól, że wyjaśnię: tyle samo silne ciepło jest ważne w 100% pantone (woda + węglowodór + ciepło = węglowodór + proste)
tyle, że może nie być niezbędny w dopingu wodnym ...

Czy masz pomysł na pytanie?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Asgard Tyr kości
Moja R21 Pantone na TF1 :)
Moja R21 Pantone na TF1 :)
Wiadomości: 160
Rejestracja: 06/02/05, 18:21
Lokalizacja: partout
x 1




przez Asgard Tyr kości » 13/04/06, 13:36

MNIE w moich testach miałem wyniki oznaczające utratę mocy poprzez stukanie cylindra w dopusz-czenie do przyjęcia powietrza !!!
podczas gdy avnt rzucił w dziale ptit !!!
Więc nie jest tak, jeśli potrzebujesz lepszej dużej lub małej sekcji, ale są obie zalety, nie bez znaczenia !!!
Medytować !!! : Idea:
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 13/04/06, 15:25

Cześć Asgard
Jeden przewód na cylinder ma tę zaletę, że zbliża się bardziej do zaworu wlotowego, który opuszcza reaktor, aby produkt nie miał czasu na zepsucie, kondensację lub zmianę.

W twoim przypadku przewody dla każdego cylindra muszą być mniejsze niż 14 mm (wygląda jak wykonane przeze mnie belki), z tym wyjątkiem, że w moim przypadku silnik jest turbo, nie mogę
umożliwiają wejście za turbo, ciśnienie wzrasta w kolektorze dolotowym po 2000 RPM. chociaż myślę, że przeniesienie produktu z reaktora do turbiny turbo nie jest dobrą rzeczą, jest po prostu bardziej praktyczne.

Ta zasada wymaga otworu na cylinder w kolektorze, który powraca nieco jak wielopunktowy wtrysk za zaworami, ma to tę zaletę, że jest uwolniony od zwężki Venturiego, ponieważ ssanie jest ważne na poziomie zaworu, pod warunkiem, że rura
wnika dość głęboko w głowicę cylindra, kanał 8 mm
musi wystarczyć.
W twoim przypadku nie możesz obliczyć sumy przewodów jako jednego przewodu. Przykład w płaskim silniku, każdy przewód zasilający każdy cylinder jest prawie tak duży, jak wylot gaźnika, który jest wspólny dla 4 cylindrów.


André
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Wtrysk wody w silnikach cieplnych: informacje i objaśnienia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 196