Reaktor Pantone zasilany jest małym paliwem

Wtrysk wody w silnikach termicznych i słynny "silnik pantone". Ogólne informacje. Wycinki prasowe i filmy. Zrozumienie i naukowe wyjaśnienia wtrysku wody do silników: pomysły na montaże, badania, analizy fizyko-chemiczne.
Rantanplan
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 23
Rejestracja: 18/09/05, 22:31




przez Rantanplan » 18/09/05, 22:52

Pozdrawiam wszystkich
Jestem nowy w świecie Pantone. Czytałem Biblię pana Davida na ten temat.
Planuję wyposażyć małego scoutera 4T 125 w pentona, żeby dokuczyć Litra co do grosza.
Dlatego planuję zamontować penton zasilany małym węglowodanem, ale . Pan David zwraca uwagę na problem prawidłowego działania małego gaźnika.

Chciałbym zaproponować następujący pomysł.
W celu optymalizacji pracy małego gaźnika można w nim zwiększyć ssanie poprzez zwiększenie efektu Venturiego w głównym gaźniku silnika.
W rzeczywistości w tym przypadku pompujemy energię głównym strumieniem powietrza (zaworu powietrza), aby wykorzystać ją w przepływie reaktora. Jest to możliwe, ponieważ przepływ gazu z reaktora jest znacznie słabszy niż główny strumień powietrza. Strumień powietrza służy jako pompa ssąca dla strumienia reaktora.

Dzięki za recenzję!

Rantanplan
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 19/09/05, 03:35

Witaj rantamplanie

Dla nowicjusza szybko zrozumiałeś, co robić, dokładnie tak postępuję w zespołach eksperymentalnych, kiedy to możliwe, umieszczam zwężki Venturiego o podwójnym działaniu
Potrzebujesz maksymalnego ssania w reaktorze, a żeby nie ograniczać za bardzo, zwężka Venturiego. W rzeczywistości, gdy dysza gazowa dociera do konwencjonalnego gaźnika, musi dotrzeć moc wyjściowa z reaktora.
Dla zespołów dużych silników benzynowych wchodzę pod motylkiem, podciśnienie jest na tyle ważne, że nie ma potrzeby stosowania zwężki Venturiego.
Chociaż ta metoda ma wiele wad.
Ponieważ twój silnik ma taką samą wielkość jak mój eksperymentalny, gaźnik reaktora musi być małą dyszą o średnicy 3 mm,
Zmniejszony model gaźnika jest w porządku, jeśli chcesz jeździć na oleju napędowym.
jeśli jednak zdecydujesz się na gaźnik jak oryginał będziesz musiał podłożyć blaszkę z przodu i dać zasysać przez 3mm otwór
lub mniej, spróbujesz.
André
0 x
Rantanplan
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 23
Rejestracja: 18/09/05, 22:31




przez Rantanplan » 19/09/05, 18:05

Witam wszystkich
hi Andrew
Dzięki za odpowiedź Andrzeju.
Pracowałem trochę nad koncepcją małego pentomizowanego gaźnika silnika
Jeśli może to komuś kiedyś pomóc?


Rantanplan
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Wtrysk wody w silnikach cieplnych: informacje i objaśnienia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 178