Wytyczne Wdrożenie systemu ma Gillierem Pantone

Wtrysk wody w silnikach termicznych i słynny "silnik pantone". Ogólne informacje. Wycinki prasowe i filmy. Zrozumienie i naukowe wyjaśnienia wtrysku wody do silników: pomysły na montaże, badania, analizy fizyko-chemiczne.
mogiła
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 27/07/11, 21:57

Wytyczne Wdrożenie systemu ma Gillierem Pantone




przez mogiła » 29/07/11, 00:01

Witam wszystkich, przede wszystkim jestem bardzo szczęśliwy i podekscytowany tym spotkaniem forum i cała ta aktywność wokół tego wspaniałego procesu silnika pantone!
Słyszałem o tym od jakiegoś czasu, ale dopiero niedawno odkryłem stronę quanthomme i różne strony z artykułami i to forum.

Powodem mojego przybycia tutaj jest to, że chciałbym zrobić system Pantone firmy Gillier na moim starym Land roverze 2,5 l Tdi, który zanieczyszcza środowisko i dużo zużywa. To silnik z 1991 roku i myślę, że można zbudować udany system.

Więc studiowałem różne strony przez długi czas, przeszedłem przez to forum tam iz powrotem, czasami z odrobiną trudności, nie będąc do tego przyzwyczajonym forums, co może wyjaśniać, dlaczego niektóre szare obszary utrzymują się dla mnie, głównie na poziomie bubblera.

Kieruję się w stronę bełkotki ogrzewanej obiegiem chłodzenia, układem stałego poziomu poprzez spłukiwanie wodą lub pompką wycieraczek, ale nie mogę się nadziwić podczas odpowietrzania bełkotki. Chyba nie do końca zrozumiałem jak powinno działać odpowietrzanie, widziałem posty mówiące o tworzeniu podciśnienia przez zwężkę Venturiego, inne o odzyskiwaniu spalin do baniek, na niektórych montażach ze zdjęciami mam nawet wrażenie, że odpowietrzenie nie jest do niczego podłączone? niektórzy mówią o rurze owiniętej wokół tłumika, aby przesyłać gorące powietrze.. ale skąd ta rura pochodzi? pustka? podłączony do kotła za reaktorem?

Myślałem nawet o małym 12-woltowym systemie wentylatorów do pulsowania powietrza w bełkotce, ale wciąż jestem trochę zagubiony: jak powinno działać bąbelkowanie? czy trzeba pchać powietrze? czy jest zasysany przez wytwarzanie pary w bełkotce? Wyznaję, że nie mogę oczyścić umysłu, nawet po przeczytaniu stron Pana Dawida lub innych postów na temat idealnego bąbelka.. Bez wątpienia przegapiłem ważną myśl..

Więc z góry dziękuję, jeśli możesz rzucić trochę światła na to dla mnie!

mogiła
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839

Re: Poszukuję porady na temat tworzenia systemu Pantone firmy Gillier




przez Flytox » 29/07/11, 14:16

Witaj Tumulusie, witaj w klubie. :P

Tumulus pisze:... co może wyjaśniać, dlaczego niektóre szare obszary utrzymują się dla mnie, głównie na poziomie bubblera.

Kieruję się w stronę bełkotki ogrzewanej obiegiem chłodzenia, układem stałego poziomu poprzez spłukiwanie wodą lub pompką wycieraczek, ale nie mogę się nadziwić podczas odpowietrzania bełkotki.


Jeśli bełkotka nie jest zbyt duża (>2 litry?) i stosunkowo dobrze izolowana, ogrzewanie chłodziwem jest rozwiązaniem, które się sprawdza.

Co do układu spłukującego mam pewne wątpliwości, nie jest on stworzony do potrząsania (przyspieszanie, hamowanie, skręcanie...). System z pompą wycieraczek, może działać. Wreszcie, poziom wody w bełkotce nie jest krytyczny, chyba że jest przepełniony : Mrgreen:

Za wietrzenie, które cię zastanawia. Istnieje wiele różnych rozwiązań, które działają (mniej lub bardziej dobrze, łatwo). Może go nie być, może być, bełkot może być zasysany lub wydmuchiwany przez powietrze lub spaliny..... W każdym razie wychodząc z Gillier Pantone i na poziomie z wlotu będziesz znaleźć powietrze, w niektórych przypadkach trochę spalin, parę wodną i kropelki wody (wszyscy ci piękni ludzie w zmiennych i niezidentyfikowanych ilościach).

Niezależnie od tego, czy mieszanka jest wykonywana w górę, czy w dół, w końcu nas to nie obchodzi, najważniejsze jest znalezienie ustawienia, aby działało.
Niestety nie oznacza to, że wszystkie rozwiązania są równoważne....:płakać:

Chyba nie do końca zrozumiałem jak powinno działać odpowietrzanie, widziałem posty mówiące o tworzeniu podciśnienia przez zwężkę Venturiego, inne o odzyskiwaniu spalin do baniek, na niektórych montażach ze zdjęciami mam nawet wrażenie, że odpowietrzenie nie jest do niczego podłączone? niektórzy mówią o rurze owiniętej wokół tłumika, aby przesyłać gorące powietrze.. ale skąd ta rura pochodzi? pustka? podłączony do kotła za reaktorem?


Wydawać by się mogło, że system Venturiego pomaga wytwarzać „dobrą” parę wprowadzając reaktor w depresję. Obecność gazów spalinowych może mieć inne uzasadnienie, duża ilość już obecnej pary wodnej, wysoka temperatura, mniej tlenu, zakwaszenie wody w bełkotce itp. Wadą jest to, że trochę zapycha cały obieg sadza. :zmarszczyć brwi:

Powietrze, z udziałem lub bez udziału gazów spalinowych, wpuszczane przez bełkotkę lub przez natychmiastową wytwornicę pary lub reaktor (lub ich kombinację), może być zimne, letnie, gorące… jest to jeden z parametrów ostrości.

Pomyślałem nawet o małym systemie wentylatorów 12 V do pulsowania powietrza w bełkotce,


Jest to jedno z rozwiązań, które rozważam przy mojej następnej kompilacji. Może być rozwiązaniem umożliwiającym wytwarzanie „dobrej” pary przy niskich obrotach, gdy podciśnienie jest zbyt niskie, aby zassać bełkotkę.

Najwyraźniej pole badań jest bardzo rozległe, a rozwiązań liczne… a sprawiedliwością pokoju jest konsumpcja. : Mrgreen:
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
mogiła
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 27/07/11, 21:57




przez mogiła » 30/07/11, 22:09

Cześć Flytox, bardzo dziękuję za odpowiedź, która zaczyna mnie trochę oświecać. Widzę więc, że trochę podejrzewałem, że w bełkotce jest kilka rozwiązań wlotu powietrza. Czy testowałeś niektóre, które są bardziej korzystne niż inne?

Mówisz również, że bełkotka nie powinna być zbyt duża, aby dobrze ogrzać się przez obieg chłodzący, te 2 litry, o których mówisz, to całkowita objętość bełkotki, czy tylko objętość jednej trzeciej wody bełkotki? co by zrobił bełkot o łącznej objętości około 4-5 litrów, który na razie zaplanowałem?

Wreszcie, jeśli chodzi o zwężkę Venturiego, należy ją umieścić przed bełkotką na wlocie powietrza tego, czy przed reaktorem między tym a bełkotką? Nie do końca pojąłem, gdzie najkorzystniej jest wywołać depresję..!

Tak jak mówisz chyba skupię się na silniku spryskiwaczy.W rzeczywistości pokonuję tym pojazdem bardzo duże odległości stąd chęć podniesienia stałego poziomu.Na koniec mam jeszcze małe pytanko o informację , czy wiecie co daje silnik wyposażony w Pantone Gilliera z biegiem czasu? Mam na myśli, czy po 2 latach, 3 latach lub więcej, czy po 100 000 terminali? czy nawet więcej?
Nie widzę a priori, w jaki sposób ten system mógłby uszkodzić tuleje lub pierścienie w cylindrach, biorąc pod uwagę ciśnienia lub eksplozje, które już obsługują, ale kto wie?!

Ach tak, zapomniałem, w turbodoładowanym silniku wysokoprężnym układ musi być podłączony do wlotu powietrza przed turbosprężarką, prawda?

Jeszcze raz dziękuję za wyjaśnienia i szybką odpowiedź! : Chichot:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 30/07/11, 23:18

Tumulus pisze:...Podejrzewałem trochę, że w bełkotce jest kilka rozwiązań wlotu powietrza. Czy testowałeś niektóre, które są bardziej korzystne niż inne?


Jeśli chodzi o bąbelki, nie testowałem zbyt wiele, z mojej strony korzystałem z systemów bliższych GVI, dałem wam podsumowanie doświadczeń zgłoszonych przez innych Pantomistów. Tym, który spróbował góry rzeczy, jest André.

Mówisz również, że bełkotka nie powinna być zbyt duża, aby dobrze ogrzać się przez obieg chłodzący, te 2 litry, o których mówisz, to całkowita objętość bełkotki, czy tylko objętość jednej trzeciej wody bełkotki? co by zrobił bełkot o łącznej objętości około 4-5 litrów, który na razie zaplanowałem?


Jest to całkowita objętość wody + powietrza. Gdy ta objętość jest zbyt duża, staje się nienagrzewalna (przez ogrzewanie za pomocą wężownicy płynu chłodzącego), jeśli temperatura wody w bełkotce nie przekracza 60 lub 65°, wytwarzanie pary jest nieznaczne.

Wreszcie, jeśli chodzi o zwężkę Venturiego, należy ją umieścić przed bełkotką na wlocie powietrza tego, czy przed reaktorem między tym a bełkotką? Nie do końca pojąłem, gdzie najkorzystniej jest wywołać depresję..!


„Musi” tworzyć depresję za pomocą zwężki Venturiego przed reaktorem, który sam znajduje się przed bełkotką. Jeśli nałożysz depresję na bełkotkę, odwróci przepływ i nie będziesz już przechodził przez reaktor. : Mrgreen:

Na koniec mam jeszcze małe pytanko informacyjne, czy wiecie co daje silnik wyposażony w Pantone Gilliera w czasie? Mam na myśli, czy po 2 latach, 3 latach lub więcej, czy po 100 000 terminali? czy nawet więcej?
Nie widzę a priori, w jaki sposób ten system mógłby uszkodzić tuleje lub pierścienie w cylindrach, biorąc pod uwagę ciśnienia lub eksplozje, które już obsługują, ale kto wie?!


Ze swojej strony muszę bez obaw przekroczyć 15000 km, André musiał przekroczyć (50000 km?). Jeśli twój system nigdy nie wysyła łyka wody do silnika na raz, nie ma niebezpieczeństwa. Nie należy go również napełniać wodą, gdy jest zimny!!! : Mrgreen:
W normalnym użytkowaniu silnik czyści się sam, co poprawia żywotność AMHA.

Ach tak, zapomniałem, w turbodoładowanym silniku wysokoprężnym układ musi być podłączony do wlotu powietrza przed turbosprężarką, prawda?


Rzeczywiście, jest dużo łatwiej przed turbo niż po. Uważaj na ciśnienie, które może spłatać figla.... napompować bełkotkę itp.... Poszukaj na stronie jest kilka przykładów złożeń zrobionych z turbosprężarką.
A+
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.

[Eugène Ionesco]

http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
mogiła
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 27/07/11, 21:57




przez mogiła » 31/07/11, 23:11

Ok, cześć Flytox, bardzo dziękuję za cenne rady! :P

Jeśli jeszcze mogę nadużyć trochę twojej uprzejmości i wiedzy, myślę, że wypróbuję system z regulowaną prędkością wentylatora, aby wysłać trochę powietrza wcześniej ogrzanego w pobliżu garnka w bełkotce.
Zwężka Venturiego przed reaktorem też.

Ale zadaję sobie ostatnie pytanie dotyczące zaworów, które widzę na kilku przykładach, planach itp. zawory w różnych miejscach układu.Co o tym sądzicie? czy trzeba stawiać za reaktorem, przed ponownym wejściem do dolotu, żeby nie posłać floty do zimnego jeszcze silnika? A może po prostu wyregulować przepływ? Mówię sobie, że chyba lepiej ten zawór założyć na wylocie z bełkotki, żeby w rurze nie gromadziły się kropelki pary wodnej? Używasz zaworów? a w których miejscach obwodu? A może wcale nie jest to konieczne?

Jeszcze raz dziękuję za cenne rady!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gildas
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 880
Rejestracja: 05/03/10, 23:59
x 173




przez Gildas » 01/08/11, 20:58

Flytox napisał:
„Musi” tworzyć depresję za pomocą zwężki Venturiego przed reaktorem, który sam znajduje się przed bełkotką. Jeśli nałożysz depresję na bełkotkę, odwróci przepływ i nie będziesz już przechodził przez reaktor. : Mrgreen:


Heu.. Powiedziałbym, że raczej za reaktorem trzeba umieścić zwężkę Venturiego, bełkot to „mocowanie”, spaliny „dolina” :?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 01/08/11, 22:58

Tumulus pisze:Ale zadaję sobie ostatnie pytanie dotyczące zaworów, które widzę na kilku przykładach, planach itp. zawory w różnych miejscach układu.Co o tym sądzicie? czy trzeba stawiać za reaktorem, przed ponownym wejściem do dolotu, żeby nie posłać floty do zimnego jeszcze silnika? A może po prostu wyregulować przepływ? Mówię sobie, że chyba lepiej ten zawór założyć na wylocie z bełkotki, żeby w rurze nie gromadziły się kropelki pary wodnej? Używasz zaworów? a w których miejscach obwodu? A może wcale nie jest to konieczne?


Zawory są niezbędne do niektórych testów, ale też nie powinny być wszędzie. : Mrgreen: (Myślę, że nie jest konieczne od wylotu reaktora do wlotu). To, co musi być dobrze przemyślane, to to, że możemy je łatwo dodać bez cięcia, ponownego lutowania więcej niż to konieczne itp. Kiedy masz zespół z kilkoma elastycznymi rurami, jest to łatwiejsze.

Często zawór można korzystnie zastąpić przewężeniem, które działa jak „struga” (zamiast ćwierćobrotu, który w ogóle nie otwiera się stopniowo i bez oznaczenia odcinka przelotowego, lepiej mieć mały kawałek rurki niż wkładasz do gumowego węża i który powoduje znane/pożądane ograniczenie).

Podstawowe zawory sterowane lub ograniczenia AMHA:
- W obwodzie zasilania wodą bełkotki lub GVI.
- Opróżnianie, gdy ma niski punkt (na zimę, aby uniknąć pęknięcia przez mróz)
- Na przepływie powietrza na wlocie zasilania bełkotki lub GVI.
- Pomiędzy bełkotką lub GVI a reaktorem (strumień, filc itp.)

Aby uniknąć gromadzenia się wody w rurach, należy wziąć pod uwagę nachylenia wszystkich rur, unikając wszystkich zbędnych zagłębień. Potrzebny jest również minimalny przepływ gazu (powietrze + para + ewentualnie spaliny), jeśli wieje, nie ma znacznego nagromadzenia (niebezpieczne). Nie potrzebujesz też dużego chłodzenia (długa metalowa rura o małej średnicy chłodzona prądami powietrza i nieocieplona).
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.

[Eugène Ionesco]

http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 01/08/11, 23:10

Gildas pisał:
Flytox napisał:
„Musi” tworzyć depresję za pomocą zwężki Venturiego przed reaktorem, który sam znajduje się przed bełkotką. Jeśli nałożysz depresję na bełkotkę, odwróci przepływ i nie będziesz już przechodził przez reaktor. : Mrgreen:


Heu.. Powiedziałbym, że raczej za reaktorem trzeba umieścić zwężkę Venturiego, bełkot to „mocowanie”, spaliny „dolina” :?


Upsss!! Rzeczywiście, górny i dolny bieg jest raczej zgodny z kierunkiem przepływu. Gildasie dziękuję :| : Mrgreen: co najmniej jeden następuje : Mrgreen:

Cofnijmy się: w górę rzeki powietrze dostaje się do bełkotki, kontynuuje w reaktorze i dalej w zwężce Venturiego, aby płynąć w dół do kanału wlotowego. Zwężki Venturiego nigdy nie podłącza się bezpośrednio do bełkotki.
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.

[Eugène Ionesco]

http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
mogiła
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 27/07/11, 21:57




przez mogiła » 03/08/11, 00:58

Bardzo dziękuję! naprawdę miło jest dać mi te wszystkie wskazówki, myślę, że po prostu muszę zacząć!

ostatnia rzecz, po przeczytaniu wielu rzeczy myślę, aby zrobić reaktor o długości mniej więcej 150 mm z prętem o średnicy około 13 do 15 mm, a zatem z odstępem 1 mm w porównaniu z rurą, która da zatem około między Średnica 15 i 17 mm Silnik to 2,5 turbo diesel. Czy uważasz, że w tych liczbach jest jakiś błąd?

Jeszcze raz dziękuję za oświecenie moich szarych stref i za tę cenną pomoc!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 03/08/11, 14:27

To musi się udać, to „klasyczne” kursy. Tak czy inaczej, prędzej czy później zawsze trzeba coś zmienić, aby zoptymalizować działanie. Rzecz, która działa w 100% za pierwszym razem, naprawdę w to nie wierzę! : Mrgreen:
Dobra mechanika!
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.

[Eugène Ionesco]

http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Wtrysk wody w silnikach cieplnych: informacje i objaśnienia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 167